Fanclub značky Shimano

Pro všechny fanoušky této značky. Pruty, navijáky, oblečení, krmení atd.
Autor diskuse: Luger46 - Profil , 25.2.2021 kaprařina - náčiní, doplňky
Dále moderují: dukin Profil + kritik Profil

Co nového od f.Shimano vás oslovilo? V diskuzi rozveďte.

A) Navijáky78%

B) Pruty15%

C) Oblečení 2%

D) Nové řady boilies3%

E) Jiné 2%

Od 26.2.2021 hlasovalo 392 čtenářů.

NPindˇa - Profil | St 12.11.2025 17:08:55

Diamond >> 2,29m 5-15g a FK 3000 C

    NDiamond - Profil | St 12.11.2025 17:05:01

    Pindˇa >> ktorú verziu Adreny a Stelly si nakoniec zvolil? Chápem, toto sa ťažko bude dávať z ruky ... 😉👌

      Nkubas. - Profil | St 12.11.2025 16:14:33

      Pindˇa >> Rádo se stalo ;-).

        NPindˇa - Profil | St 12.11.2025 16:11:33

        kubas. >> Tobě zvlášť moc děkuji za telefonát 👍

          Nkubas. - Profil | St 12.11.2025 16:05:24

          Pindˇa >> Krása, snad bude sloužit úspěšně a dělat radost :-).

            Nmurphyy - Profil | St 12.11.2025 16:02:07

            Pindˇa >> tak toto pre rybara je uz darcek z inej dimenzie, moze byt stastny ze ma naokolo takychto ludi, pecka ;)

              Nmurphyy - Profil | St 12.11.2025 15:56:59

              Esox >> jj navin preto neriesis lebo mas shimana :) u vsetkych od ultegry hore je navin perfektny
              jaj cize ty uz mas taketo stroje, potom nasci by u mna vypadol..
              to uz by som si radsej na prilezitostny lov ostriezov kupil nejaku lacnejsiu daiwu.
              alebo ked uz serioznejsi navijak s MGL tak novy sustain, alebo vanford, nakoniec ako pises presne tak mas aj ten vanquish 3000 a na ostrieze moc lepsich navi nie je, ja by som kludne to este teraz odchytal s tymto, a na dalsiu sezonu si urobil radost napr novym sustainom :)

                NPindˇa - Profil | St 12.11.2025 15:56:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Děkuji všem co mi napsali a nasměrovali k výběru prutu a navi, jako dárek pro kamaráda k padesátinám na které jsme se mu služili v širokém kolektivu přátel. Snad se mu budou líbit a jestli ne, tak si je nechám 😁 i jako vláčkařský laik, protože je to opravdu nádhera.

                  NEsox - Profil | St 12.11.2025 15:40:37

                  murphyy >> děkuji, no uvidím, teď jsem prut zkoušel osadit a chce to aspoň váhu Stradic CI4+ 4000, takže tak jak jsem si myslel, že na to hodím 3000ku, co byla za dobré peníze, tak ne. Tudíž zatím tam asi hodím Vanquish 3000 a něco časem vyberu. Já třeba vůbec nějaké ukládání atd. Moc nevnímám proto jsem i s klidným svědomím prodal Stely, jelikož mi ty navijáky nic neříkaly a třeba s TP FD se mi vyloženě chytalo nekomfortně (tuhý, se setrvačností). Asi to bude i odpověď na tu mou preferenci MGL rotorů, takže půjdu asi nejspíš tímto směrem…

                    Njanzo - Profil | St 12.11.2025 15:11:42

                    murphyy >> Inak s týmto by som asi aj súhlasil. Aspoň z mojich porovnávaní mi to tiež tak vychádza.

                      Nmurphyy - Profil | St 12.11.2025 15:03:23

                      Esox >> este ma napadla jedna vec - ze aj podla mojich skusenosti shimano navijak s wormshaftom starne pomalsie..cize ani po rokoch (jasne zalezi ako to pouzivas, ale povedzme pri rozumnom zaobchadzani) navijak nebude chodom zasadne iny od novoty, narozdiel od lacnejsich navi s lokomotivou kde uz omnoho castejsie sa zvyknu prejavovat rozne klepania, vole a pod. Proste shimano navijak od ultegry hore ma uz v sebe nieco navyse, a aj po rokoch to stale ma..:))
                      Takto to ja vnimam :)
                      Ale stale hovorim (najme pokial clovek nie je az tak narocny) ze dobre posluzia aj z dlhodobejsieho hladiska (sice nie az v takom meritku ako navi s wormshaftom) aj novodobe stroje s lokomotivou ktore maju XSHIP cize od sahary hore.

                        Njanzo - Profil | St 12.11.2025 15:02:33

                        Luger46 >> Súhlasím. Nová Ultegra je podľa všetkého super a všetko na tým samozrejme už len lepšie a lepšie.
                        Ale ak chce niekto lacnejší naviják, tak úplne rozumiem voľbe ako je Nasci.

                          Nmurphyy - Profil | St 12.11.2025 14:35:43

                          Luger46 >> tak ako som pisal tiez by som zacinal od ultegry, ale ak to ma byt "bocna" nie prilis zatazovana zostava tak postacia aj lacnejsie - sahara, legalis, exceler ktore uz maju PG a DG na loziskach, cize taky zlaty stred z tej nizsej strednej kategorie ak chces lepsi navijak nez nexave, sienna, sedona.. cize ten nasci je tak napomedzi, drahsi nez spominane, lacnejsi nez ultegra. u mna by preto vypadol z vyberu ale ak sa niekomu paci tak stale to bude fajn navijak

                            NLuger46 - Profil | St 12.11.2025 14:24:21

                            janzo >> ja bych si koupil od Ultegry a výše model. Takový Stradic je zlatý střed za 4,5 tis. I ta nova Ultegra se me líbila když jsem ji měl v ruce.

                              Njanzo - Profil | St 12.11.2025 14:11:18

                              Nasci FD - som v ruke ešte nemal, ale páči sa mi a podľa všetkého bude fajn.

                              Miravel - Najväčšie sklamanie od Shimana aké som mal kedy v ruke. A to prosím pekne aj pri porovnaní s navijákmi ako je Sienna, Alivio a podobne, teda tými úplne najlacnejšími. Taká Sienna, ktorú používa môj syn je oproti tomu úplná paráda. Skúšal som v dvoch predajniach niekoľko kusov Miravelov a bolo to fakt zlé. A to nehovorím o tom, že na každej jednej foto, alebo videu toho navijáku je vidieť úplne tragicky zlý návin šnúry na cievku. Keď som mal ten naviják v ruke prvý krát, tak som nevedel pochopiť ako je možné, že toto Shimano predáva.

                                Nmurphyy - Profil | St 12.11.2025 13:20:13

                                Esox >> u wormshaftu vies dosiahnut vyssi zdvih hlavnej osky - tym padom vyssiu cievku pre navin, dalej efektivnejsie spomalit samotny zdvih bocnymi prevodmi, co prispieva k zlepseniu jak navinu tak kultivovanosti samotneho chodu pod zatazou, mensie vnimanie vibracii (cievka neskace moc rychlo hore dole), a pocitovo pod zatazou mam akoby lepsi pocit stabilneho navijaka :)
                                jasne aj u lokomotivy vies urobit super navijak, ale uz potrebujes preciznejsie prevedenie, mensie tolerancie na nepresnosti prevodov, kvalitnejsie materialy, daiwa je v tomto topka len uz si musis za takyto strojcek priplatit, ale aj tak stale je to na ukor preciznosti a vysky navinu ktoru nevies samotnou lokomotivou (bez bocnych prevodov) dosiahnut - ako spomeniem este nizsie

                                pre porovnanie - shimano vyvija wormshaft pre svoje privlacove navijaky vyssich rad uz desiatky rokov a stale to zdokonaluje, az aktualne mame u najnovsich rad super pomalu oscilaciu ktoru nenajdes u ziadneho ineho vyrobcu

                                daiwa naopak aj pre svoje high end spinning reels pouziva a zdokonaluje stale jednoduchu lokomotivu - nehovorim ze je to zle, a ziadny iny vyrobca ti neurobi lepsiu lokomotivu (najme u vyssich radach, ale aj big game silove stroje - saltiga a pod). ale aj viaceri specialisti a vsebecne ludia globalne to uz kritizovali, ze navijak za 600eur by si uz zasluzil lepsie ukladanie, na druhej strane niekto navin az tak neriesi a treba aj spomenut ze lokomotiva je vseobecne viac bezporuchova koli jednodussiemu mechanizmu.
                                dalo by sa o tom mnoho, ale tak aspon takto zhruba :) kazda spominana vec sa da doplnit, a na rozne podmienky moze byt jak jedno tak druhe super volba

                                cize vseobecne neboj nic ten nasci na ostrieze bude super

                                  NEsox - Profil | St 12.11.2025 12:24:29

                                  murphyy >> díky, jen polopaticky, mohl bys mi prosím vysvětlit rozdíl mezi lokomotivou a tím wormshaftem? Předpokládám, že ten, když se dává do dražších modelů je lepší, ale v čem? Děkuji

                                    Nmurphyy - Profil | St 12.11.2025 12:20:59

                                    Esox >> jj dizajn je super a presne tak zaklad je aby sa ti pacil, za 80+ ak ho zozenies to bude vseobecne za mna fajn kupa, a ako som uz pisal v ramci lokomotivy prevodu je vysperkovany na maximum z dostupnych technologii, okrem mozno tesnenia co ma coreprotect, do vyssich davaju x protect ale az taky rozdiel to nebude zvlast pre nase sladkovodne podmienky, a ked este nebol x protect tak vylepsene tesnenie prezentovali prave ako core protect co mas u toho nasci :)

                                      NEsox - Profil | St 12.11.2025 8:08:51

                                      murphyy >> tak spíše, že je i pěkný a za cca 80€ i technologie vypadají fajn…

                                        NEsox - Profil | St 12.11.2025 8:07:59

                                        bjucek >> ten Miravel nevím, nějak se mi pořád ten naviják bez rolničky nepozdává