Fanclub značky Shimano

Pro všechny fanoušky této značky. Pruty, navijáky, oblečení, krmení atd.
Autor diskuse: Luger46 - Profil , 25.2.2021 kaprařina - náčiní, doplňky
Dále moderují: dukin Profil + kritik Profil

Co nového od f.Shimano vás oslovilo? V diskuzi rozveďte.

A) Navijáky78%

B) Pruty15%

C) Oblečení 2%

D) Nové řady boilies3%

E) Jiné 2%

Od 26.2.2021 hlasovalo 392 čtenářů.

Nmurphyy - Profil | Út 11.11.2025 23:34:34

Esox >> kedze je to novinka zrejme moc ludi ho mat nebude a aj ked bude tak len kratko. ale vseobecne ta nova verzia vyzera velmi dobre, najlepsi stroj od shima v ramci lokomotivy prevodu - v tychto velkostiach mensich privl. navi.
osobne ale kebyze uz mam dat okolo 100 eur za takyto navijak, tak by som uz dolozil par desiatok eur a isiel do ultegry..
ak by to bola cenova povedzme do 70 eur, tak sahara alebo od konkurencie legalis/exceler..
cize ten nasci je tak na pomedzi, samozrejme lepsi nez sahara, ale ultegra s wormshaftom je uz inde..
jasne je to na tebe, pisem len moj pohlad, ale ked sa rozhodnes aj pre ten nasci stale to bude vyborna volba

    Nbjucek - Profil | Út 11.11.2025 21:54:39

    Esox >> miravel?

      NEsox - Profil | Út 11.11.2025 20:12:56

      Chlapi, máte někdo zkušenost s Nasci FD? Pokukuji po nějakém rozumném navijáku na levnější prut na okouny, který bude nejspíš chyták jen párkrát do roka. Sice bych nejraději mgl rotor, ale tam bude cena výrazně výš…

        Nsiluri - Profil | Út 11.11.2025 8:36:45

        hakin >> Albridy su kurevsky pekne navijaky, take sa uz dnes nerobia. Dnes ked chce clovek aj vizualne zaujimavy navijak, treba ho poskladat z Xnavijakov jak chlapi dole :) Nato ja nemam nervy a prachy, resp. chut minat prachy ale ano, potom sa da vyskladat pekny navijak. Igorove bullsy boli paradne.

          Nmurphyy - Profil | Po 10.11.2025 20:15:20

          icokarp >> presne tak, alebo ako v mojom pripade z media baitrunnera 5500 CI4+ XTB kde ale tiez musis tam dat to kruzko, cize v zasade mozme povedat ze ked sa chce tak vsetky cievky ci uz ultegry, bullov, baitrunnerov v medium/5500 velkostiach mozu byt kompatibilne :)

            Nhakin - Profil | Po 10.11.2025 20:14:58

            Na Bulls pasujú aj cievky z PA Albrid.

              NPindˇa - Profil | Po 10.11.2025 19:28:06

              icokarp >> 👍

                Nvisage - Profil | Po 10.11.2025 17:11:14

                Rybkin >> akože nepotrebujem , mám 4 cievky , ale dobre vedieť .

                  Nicokarp - Profil | Po 10.11.2025 16:42:20

                  Pindˇa >> tá cievka 5500 ci4 Xsc by ti tiež pasovala,ale musel by si vymeniť ten kryt proti zapadaniu vlasca taktiež z Ultegry 5500 ci4 Xsc čo ide a potom by to bolo ok,mal som to vyskúšané.

                    NRybkin - Profil | Po 10.11.2025 16:00:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    visage >> Já je používám, pasují

                      NPindˇa - Profil | Po 10.11.2025 15:52:03

                      visage >> Já mám ještě od Karla (heavy) uloženo tohle, ale jestějsem to nevyužil a ani to nemám odzkoušené.
                      Copy:
                      s 5500 baitu medium,to je obrovská výhoda pasuje tam krom myslím modelu 5500 ci4 xsc snad všechny cívky z ulteger,xtb,xsb,xsd,medium bait, atd

                        Nmurphyy - Profil | Po 10.11.2025 15:51:10

                        Pindˇa >> jasne, ono sa to riesi ani nie preto aby si pocul cvrcka ked mas zaber ale aby ho bolo dobre pocut pri zdolavani :) co som pocul od inych ale ja som mal tiez taku skusenost, ze na zaciatku rybacky este cvrkal celkom prijatelne ale ku koncu uz ten zvuk bol minimalny :) aj som uz davnejsie menil od Petra za nejaky lepsi pliesok ale stale je zvuk lepsi z cievky co mam z toho medium baitrunner

                          Nvisage - Profil | Po 10.11.2025 15:49:30

                          Pindˇa >> mám to stejne , pípaky a cvrčky neriešim .

                            NRybkin - Profil | Po 10.11.2025 15:46:45

                            Pindˇa >> Mám čtyři a jeden cvrk je na prd ale už jsem se s tím naučil žít:-)

                              NPindˇa - Profil | Po 10.11.2025 15:42:20

                              murphyy >> Ten cvrk se řešil u Bullsu vedle, tuším @Rybkin psal, že jeden mu jde dobře a jeden na houno, já mám štěstí, že mi jdou všechny čtyři stejně, jen nevím jestli tedy špatně, nebo normálně 😁 ale to zase já neřeším, protože s nimi chytám jen na řece a vždycky s hlásičema.

                                Nicokarp - Profil | Po 10.11.2025 15:40:03

                                visage >> ano pasuje.

                                  Nvisage - Profil | Po 10.11.2025 15:34:33

                                  Pindˇa >> je pravda , že z XTD pasuje cievka na bullsa ???

                                    Nmurphyy - Profil | Po 10.11.2025 15:29:00

                                    Pindˇa >> super cize je to tak, dik za potvrdenie

                                      Nmurphyy - Profil | Po 10.11.2025 15:28:21

                                      Pindˇa >> jo s tymi podlozkami suhlas, inak ani nie ze nedostatok origo civok, mam tie bully dva ale chytam zvacsa len na jeden, takze cievka by sa dala zobrat z druheho, skor to ze brzda a hlavne cvrcek u toho medium baitrunnera boli lepsie tak som ju chcel prehodit na bulla..neslo to ale pred nedavnom som to vymenil aj s celym tym kruzkom a uz to jelo :)
                                      inak tu kratku brzdu mam rad len na silove nahozy kde potrebujem rychlo dotiahnut a potom povolit, zvlast v tomto obdobi resp vsobecne pri krmitkovani pri chytani mensich kaprikoch na rybnickoch :) tie original s filcom mam rad tiez-ten pomalsi nastup je super pri zdolavani ale to vies lebo shimana mas :) cize na klasickejsiu kaprarinu, amura apod ich za karbontex nemenim, tam ma pre mna filc stale nieco do seba ;)

                                        NPindˇa - Profil | Po 10.11.2025 15:27:55

                                        murphyy >> Ten horní průměr civky mě překvapil a ano u 5050 je opravdu o 3mm menší než u 5080, tedy 62