Písková Lhota u Poděbrad - rady, zkušenosti, informace

Písková Lhota u Poděbrad - rady, zkušenosti, informace
Autor diskuse: Marfi - Profil , 19.5.2020 všeobecné - revíry, cestování

NPvl - Profil | St 23.9.2020 18:53:30

chendler >> .....kdo ví :o§)

Nchendler - Profil | St 23.9.2020 18:52:09

Pvl >> se mnou jo

NPvl - Profil | St 23.9.2020 16:15:22

chendler >> Bych tam ani netrefil .

Nchendler - Profil | St 23.9.2020 16:11:03

Pvl >> nemas v planu tam vyrazit???

NPvl - Profil | St 23.9.2020 16:00:58

chendler >> :o§)) dík za odp.

Nchendler - Profil | St 23.9.2020 14:50:44

Pvl >> asi to nebude jenom,je to tam nasekany vsechno. Myslis ze topka je neco kolem 18cti. Jenze.... kolik jich je tam?!?!? To spocitas an prstech jedne ruky. Me tyhle otazky vzdy dostanou. Jak jsou tady velky?!?!? Jenom kapri 30 + ,jinyho nevytahnes.....

NPvl - Profil | St 23.9.2020 13:30:04

chendler >> ... jenom ?

Nchendler - Profil | St 23.9.2020 12:58:16

jina >> 5ti...treba

Njina - Profil | St 23.9.2020 11:14:39

Kolika kilový tam jsou nej kapři?

Nsplávkař - Profil | Út 8.9.2020 14:08:58

Theendisnear >> kdyz se svaz bude starat o nadstandartni zarybneni soukromaku, hlidat tam parkoviste, tocit pivo a cistit toiky a reviry bude mit jen za svou dojnou kravu tak o ne fakt brzy prijde. Pak to budete moc na piskovy lhote za 2500 na den oslavit.

NFRANK71 - Profil | Út 8.9.2020 14:08:41

Jesetery už nasadili, možná by to chtělo veslonose a arapainu. Teď vážně, možná by pro začátek stačil Karas obecný.

Nboticar - Profil | Út 8.9.2020 14:02:21

Theendisnear >> Já bych u chovňáku ještě ocenil, kdyby mi tam toho kapra někdo rovnou oškrábal, nakrájel, udělal polívku a řízky. Jak říkám, svoje příznivce si lov na chovném určitě najde. Na výlovu Rožmberka je také obyčejně dost lidí, stánky a tak podobně. Možná, že podobné atrakce svedou část pro mě méně sympatických osob od revírů, kde pak bude větší klid. Jen tak dál.

NTheendisnear - Profil | Út 8.9.2020 13:24:39

Tloustobijec8 >> Byl jsem, viděl jsem. Nadstandardně zarybněná voda, všude pořádek, mobilní toalety, mohl jsem autem až k lovnému místu, poté hlídané parkoviště, které je v ceně místenky. A k tomu jako bonus stánek s občerstvením. Dát si tam pivo a klobásu je přínosem, který jsem ocenil. O jakých houpačkách a kolotočích píšeš netuším. Asi nějaký komplex, či co. :-) A o jakých penězích MO píšeš? Nejvíce do fondu přispívá SÚS, pak samozřejmě i MO. Až se jednou otevře zákon o rybářství a svaz přijde o dekrety, budou vody ve vlastnictví SÚS (i jiných ÚS) zlatým pokladem. Holt na takové vody má každý jiný názor.

Nsplávkař - Profil | Út 8.9.2020 13:20:25

SUS zaštituje VRP na mnoha revírech a kde může, vymezuje se proti soukromákům. Sám donutí ty, co chtějí povolenku na revír aby přispěli do fondu prý na revíry ze kterýho si sám koupí vodu a udělá z ní další soukromák. A to všechno proto, aby rybáři a ryby na revírech byli happy.

NTloustobijec8 - Profil | Út 8.9.2020 13:00:12

Pane kolego, vše OK, ještě u pískovny chybí kolotoč a houpačky.Pořídit za prachy MO ( fond na nákup revírů) a pak z toho udělat - viz Tvůj příspěvek níže, to jenom svědčí o velké otrlosti SÚS .

Nboticar - Profil | Út 8.9.2020 7:27:35

E-FOX >> Tak celý základ provozu této vodní plochy je, že se nakoupila za peníze z účtu na "nákup nových revírů", ale revír podle zákona o rybářství tam nikdy nebyl vyhlášen. Z toho důvodu tam neplatí povolenka, respektive jí RS nemůže zadržet, takže se vymyslel tenhle systém registrací. De jure kontrolu neprovádí RS, ale osoba pověřená rybníkářem nebo rybníkář sám a ten pouze odebere oprávnění k odlovu. Svým způsobem máš pravdu, protože je to stejný systém, jako na soukromákách. Podle zákona se jedná vlastně o chov ryb, takže tam neplatí podle zákona ta ustanovení zákona a vyhlášky, která platí na rybářských revírech. Podmínky odlovu ryb jsou v podstatě smluvní. Tento systém využívá kde kdo včetně územních svazů zejména v případě, že vlastník nádrže/pískovny/rybníka nesouhlasí s vyhlášením rybářského revíru podle zákona. Středočeský územní svaz pískovnu Písková lhota vlastní a tento systém využívá spíše k tomu, aby tam mohl povolit cokoliv, např. lov 24 h bez výjimky od MZe. Jinde na "nerevírech" se v zimě vesele může vláčet. Samozřejmě tam, kde není revír, nemusí rybníkář dodržovat žádné zarybňovací povinnosti a další byrokratické "přežitky" a v konzumní společnosti může být tento způsob konkurenceschopný. Také lze na chovné rybníky a jiná rybochovná zařízení čerpat peníze z našich daní na rybožravé predátory. To, že se tisknou nějaká oprávnění, je částečně moje vina. https://www.mrk.cz/bleskovky.php?id=49755&kw=ryb%E1​%F8sk%E1%20str%E1%BE%20povolenku%20rybn%EDk%E1%F8st​v%ED Podle mých posledních informací dokonce MZe doporučilo na jednání s ČRS důsledně oddělit oprávnění k odlovu ryb v režimu rybníkářství od povolenky k lovu ryb v revíru. Očekávám tak během roku nebo dvou let, že se budou měnit pravidla pro oprávnění k lovu v režimu rybníkářství i u jiných rybníkářů (MO, ÚS) na vodních plochách, které jsou v tzv. společném rybolovu. Svým způsobem by mě celkem krkalo, kdybych přispěl na účet na nákup revírů, místo toho se koupilo něco, co revírem není a ještě bych tam kromě povolenky musel platit 25 kč za každou docházku. Ono teda 25 kč pro mě (naštěstí) není úplná palba, na druhou stranu to může být dost pro někoho, kdo má územní povolenku a vedle nerevíru bydlí. takových 50+ docházek mu zdvojnásobí cenu povolenky.

Nkubsta - Profil | Po 7.9.2020 17:09:40

Macron >> byl jsem tam včera, jsou tam 2 parkoviště, ale okolo celý pískovny vede cesta. Normálně si můžeš vyložit bagaz na fleku a pak zaparkovat na parkoviště. Bivaky tam normálně byly.

NMacron - Profil | Po 7.9.2020 16:42:38

Chlapi, jak je to tam s bivaky a co auto? Předpokládám parkoviště, ale můžu si jen na místo přivézt věci?

NE-FOX - Profil | Po 25.5.2020 20:40:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

bjwir >> tak zrovna zaplatit 25kc za bivak nebo auto bych nemel problem, spis mi vadi platit za chytani na svazovce a obstrukce s tisknutim papiru a smskama. Treba muj tata tiskarnu nema a sms nevim jestli by dal. Poplatek za parkovani, kdyz bude parkoviste, klidne. Treba u Labe by bylo fajn mit odstavna parkoviste, mozna by nejezdilo tolik lidi pres louky a cyklostezku, ale kdo vi. Na vlastni oci jsem videl auto u vody, kdyz panelka i s odstavnou plochou byla cca 30m. Jak rikam, vse je o lidech.

Nbjwir - Profil | Po 25.5.2020 10:55:36

E-FOX >> Já se vždy na ten předmět snažím podívat tak co mi může přinést a zda jeho klady převažují zápory...Řekněme si to upřímně dneska tenhle systém vyhovuje většině protože se "schová" za slovo on tam !NĚKDO! dělá bordel a ukáže se prstem na kapraře/sumcaře/krmítkáře a já nevím kdo ještě protože bla bla bla...Každopádně je správně že je dost lidí s rozdílnými názory , když je to plodná diskuze bez nadávek tak je to jedině ku prospechu věci.
Jsem zvědav jak se tento systém osvědčí na Mušově , co jsem četl tak to tam zavádí přímo starostka nějaké obce.Pouze si matně pamatuji že chce snad 25kč za auto/bivak (možná se pletu už si to pořádně nepamatuji)
jinak RS je osoba úřední (čili úředník v terénu :) )

NE-FOX - Profil | Po 25.5.2020 8:35:51

bjwir >> jo, kazdy ma jiny nazor. Ja myslim, ze to co pises je vicemene transformace na soukromku. Ale budiz. Na druhou stranu uz vidim duchodce jak budou machrovat s digitalnim podpisem, kdyz spousta z nich neumi poslat ani sms..RS by byla transormovana na obyc uredniky co sedi u pocitace a kontroluje fotky, no nevim, myslim ze je to o lidech a kdyz nekdo dela bordel, tak fotka nepomuze. Prace RS, kdyz je delana dobre a spravedlive si vazim. Nicmene musim rict, ze s tvym nazorem se neztotoznuju, ale o tom to je, vic lidi, vic nazoru..

Nbjwir - Profil | Po 25.5.2020 7:47:51

E-FOX >> A proč hřebíček do rakve? Ba naopak tento systém by mohl být do budoucna zaveden všude (zejména pro lidi kteří jezdí na více dní) , důvod je prostý . Pokud někomu pošlu registraci , pár korun za parkování , GPS souřadnice , já bych klidně dal fotku před a po ukončení lovu s digitálním podpisem (datum a hodina) , tak RS potažmo obec ví kdo tam byl , po kom vymáhat případné náklady za poničení pozemků,bordel atd..Tohle je podle mě krok správným směrem a klidně bych to zavedl na zkoušku u vícero CS revírů..

NKillkeel - Profil | Ne 24.5.2020 23:18:15

Lidí jak na jarmarku, pořadatelé, pásky, zákazy. Kdo tohle hledá?

NE-FOX - Profil | Čt 21.5.2020 9:26:24

Nebyl jsem a asi ani nepojedu. Principielne mi vadi system registrace a sms. Vim že je to v režimu rybnikarstvi, ale z meho pohledu dalsi rebicek do rakve pro celosvazove povolenky, prvnim jsou RMV. Majitele teto povolenky uz dnes mohou na cca 50% oproti minulosti, kdy tyto formy provozovani rybniku nebyly...

Nmaramichal - Profil | Čt 21.5.2020 7:52:31

Ahoj, byl jsem včera natěšenej vyzkoušet - 4 hodiny se to ani nepohnulo - boilies, červi, pařenka, kuku, rousnice... Nic, ani pruty okolo nikomu nic, kromě kluka úplně v rohu, který pár kaprů vytáhnul. Nevím, jestli počasí, nebo bylo překrmeno po zahájení (sobota dle videa na YT docela masakr). Jinak tam poměrně dost foukalo a dost mi vadil hluk ze silnice, mám radši klidnější revíry. Jinak krásný okolí, voda. Další hodnocení až po opakovaných návštěvách