Plynový outdoorový vařič

Koupil bych nějaký outdoorový vařič na plynové kartuše.
Doporučte a pište klady i zápory, dostupnost kartuší, jednoduchost i složitost ovládání a zkuste vydržet psát k tématu co nejdýl. Stejně se to zvrhne v hádky, ale třeba se včas něco dozvíme.
Dikes
Autor diskuse: fofo - Profil , 22.10.2018 kaprařina - náčiní, doplňky

Ndrvoštěp - Profil | St 30.1.2019 8:53:35

jurasoft >> Teď bouchla zase šlehačková láhev...

    Ndrvoštěp - Profil | St 30.1.2019 8:18:33

    jurasoft >> Pak se to uvádí v promile...

      NIvoD. - Profil | Po 28.1.2019 8:35:03

      Mam tenhle varic velice stabilni.Piezo zapalovani mktere slouzi nekolik let a slouzi k plne spokojenosti.Podnikam s nim nekolik tydennich vyprav rocne a zatim mu nemam co vytknout.

        Ndrvoštěp - Profil | Po 28.1.2019 8:21:49

        Hupo >> Máš ten co mám já ?

          NHupo - Profil | Po 28.1.2019 7:48:00

          S obalom mám totožnú skúsenosť. Samotný varič - po pár použitiach začal unikať plyn po zatlačení kartuše, skúsim dať vymeniť tesnenie a snáď nebude ohňostroj.

            Ndrvoštěp - Profil | Ne 27.1.2019 21:19:29

            Tak jsem s ,,hrůzou" zjistil že soudruzi v Číně někdě ošidili plast. Kufřík se láme jak tabulka čokolády😁. Vařič naštěstí funguje na 1*

              Ndrvoštěp - Profil | Ne 27.1.2019 18:13:56

              nofish >> Guláš od dědy a náplně od čongů, cenově je to už stejný když si spočítáš poštu. A dvojkilovku za 76. Není co řešit.

                Nnofish - Profil | Ne 27.1.2019 18:08:51

                drvoštěp >> jj, ale tam já nelezu a tipuji že 98% jejich potencionálních zákazníků taky ne. To radši vařič z e-aby, bombu z aukra a guláš z lidlu :-)

                  Ndrvoštěp - Profil | Ne 27.1.2019 18:06:05

                  NeBeroun alias Qwert >> Jj, jenom jak jsem psal že je to malý jak krabka od cigaret.

                    NNeBeroun alias Qwert - Profil | Ne 27.1.2019 18:03:14

                    drvoštěp >> mám něco jiného..

                      Ndrvoštěp - Profil | Ne 27.1.2019 18:02:13

                      NeBeroun alias Qwert >> Obal není z alíku.Ten dostal od kámoše.

                        Ndrvoštěp - Profil | Ne 27.1.2019 17:53:54

                        nofish >> No zase na ánapůrně by tě utrhali ruce😁😁😁😁

                          Nnofish - Profil | Ne 27.1.2019 17:52:43

                          drvoštěp >> tvl.. to je tak 400 za oběd a ještě budu mít hlad :-)

                            Ndrvoštěp - Profil | Ne 27.1.2019 17:42:59

                            rybomil >> 30deka za 190Kč ? To si do thermo folie zabalím grilovaný kuře a nebo si nechám od paragladistů na nechrankách schodit oběd😂

                              Nontário - Profil | Ne 27.1.2019 17:12:38

                              Mám malý vařič Coleman našroubovaný na 250g kartuši již cca 20 let. Jezdím na ryby na Babette,takže tahat 2-kilovku je nemožné. To bylo kdysi,když jsem u vody byl i týden,ale nyní jen na odpoledne na uvaření kávy ,hrnkové polévky a podobně.Cartuše si plním sám přípravkem,který kdysi prodávala i Meva,ale mám udělaný na soustruhu podobný,kterým přepouštím z 2-kilovky(viz diskuse na toto téma na MRK).Nevyšroubuji kartuši,ale vyšroubuji toho pavouka nad hořákem ,dále vyšroubuji trysku.Do otvoru po trysce našroubuji přepouštěcí přípravek,který napojím na 2-kilovku opatřenou také našroubovaným ventilem (pozůstatek z hadicového vařiče).2-kilovku obrátím spolu s připojenou kartuší hore dnem,zavěsím někde na větraném místě,otevřu naplno ventil na 2-kilovce a na vařiči a kapalný propan butan přeteče do kartuše. Po naplnění opačná demontáž a montáž trysky a pavouka na hořák. Množství plynu v kartuši se zjistí odvážením kartuše před plněním a po naplnění.Samozřejmě to neodpovídá bezpečnostním předpisům,ale funguje mi to.Důležité je plnit na větraném místě a dodržet těsnost soustavy.Tímto spůsobem mám neustále spojený vařič s kartuší již několik let.

                                Nrybomil - Profil | Ne 27.1.2019 17:05:15

                                rybomil >> drvoštěp - 27.1.2019 16:58:43 >> jinak do lodi uprostřed Lipna nebo Nechranek bych na 1denní lov bral asi tohle

                                www.adventuremenu.cz

                                měly by to mít některý větší obchofy fishtackles. s nej pravděpodobností jeden z prvních asi Vágusojci a Hanák ČB. Nejspíš to bude na FF? Dělá se to údajně ve Vrchlabí, tedy je v nabídce např. vepřo knedlo zelo ?

                                asi po opatrným rozbalení se dá použít ten sáček od jídla znovu a dát tam pak jídlo vlastní ?

                                  Ndrvoštěp - Profil | Ne 27.1.2019 16:57:20

                                  rybomil >> Nemám, mám jenom ten campingaz a ty naše na dvoukilovky s hadicí. A pak má kolega ten velkej na tu 10kg a druhej kolega toho kraba z aliku jak se vejde pomalu do krabicky od cigaret.

                                    Nrybomil - Profil | Ne 27.1.2019 16:52:16

                                    drvoštěp >> no pak je konstrukčně stejný ten polský o 220,- levnější. píšou u něj v recenzích ale že je ze slabýho plechu co se snadno ohýbá. máš s nima tuto zkušenost ?

                                      Ndrvoštěp - Profil | Ne 27.1.2019 16:10:38

                                      nofish >> Hned posílam kolegovi odkaz. Dík za něj