Kde zrovna prší?

zde bych uvítal aktuální informace o dešti, povodních a jiné hlášení..
Autor diskuse: u x a - Profil , 1.10.2018 všeobecné - revíry, cestování

myslíte že sucho je diky chování lidí na planetě a nebo se jen jedná o nepředvídatelný cyklus planety..

A) ano je to cyklus50%

B) může za to řepka a nevratné PE flašky11%

C) počasí nad čr je řízeno ruskem..38%

D) můžou za to díslové auta2%

Od 29.4.2019 hlasovalo 114 čtenářů.

Willow - Profil | Čt 17.8.2023 20:16:48

Lasskoun >> Bude další peklo nad Prahou?
Tak po simulaci Litoměřice a okolí.

    Lasskoun - Profil | Čt 17.8.2023 19:27:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    ... docela zvláštní neběžný to úkaz ... dvě docela naducané bouřkové fronty nad naším územím, jdouce proti sobě ... ze západu i z východu ... a až (/pokud) se někde srazí, tak tam bude možná "hodně veselo" ...

      Káceč - Profil | Út 15.8.2023 18:36:04

      Žlutice, chcavec jako blázen a vichr.

        Lasskoun - Profil | St 9.8.2023 21:05:35

        OOT: ... něco drobného o počasí od jinud ... ";o)

        „Je hrozná zima, horší, než bývala. Musím nosit teplé oblečení a pokrývku hlavy, zejména tady na tržišti,“ dodala prodavačka před svým stánkem. ... ":oDD

        Tichomořské souostroví Tonga zažívá jednu z nejchladnějších zim ve svých dějinách. Místní obyvatelé nejsou na teploty okolo deseti stupňů Celsia vybavení a ve velkém skupují mikiny, bundy a přenosná topení. Teploty jsou tu zhruba o 12 stupňů nižší, než je v tomto ročním období obvyklé. „Teplé oblečení, mikiny a bundy z Austrálie se prodaly během pár týdnů,“ řekla žena, která má stánek s oblečením v hlavním městě Nuku’alofa.

        S klesajícími teplotami rostou i prodeje přenosných topení nebo léčiv. Společnost Tonga Gas uvedla, že prodeje plynových topení jsou v posledních týdnech dvojnásobné ve srovnání se stejným obdobím loni. Místní lékárna The Universal Clinic zase musela doobjednat léky na příznaky rýmy a nachlazení. Výrazně lépe se teď prodávají také termosky nebo teplé lůžkoviny ...
        (https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-na-tropickem-ostrove-tonga-je-nezvykla-zima-mistni-kupuji-kabaty-a-topeni-40440193 )

          Willow - Profil | St 9.8.2023 10:39:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          ÚO a okolí dlouho nepršelo 😃
          Proto zase leje jako z konve .
          Přehrada nabrala za cca 2 dny 3 metry a to upouští 12 M3/sec!

            Petr64 - Profil | Ne 6.8.2023 9:44:41

            Willow >> U nás taky od včerejška prší,ale poroste houby. Lesy v okolí máme po kůrovcovi tak prořídlý,že slunko všechno vypálilo. Ani plevel neroste.

              tandem - Profil | Ne 6.8.2023 8:29:23

              Chčije a chčije ...

                Willow - Profil | Ne 6.8.2023 8:21:34

                Už druhý den prší.Porostou houby.😉

                  Káceč - Profil | Pá 4.8.2023 21:10:10

                  Je po dešti, ale zachcalo solidně.

                    Káceč - Profil | Pá 4.8.2023 20:41:11

                    Žlutice, chcavec jak hovado, okapy nestíhaj.

                      stormandnature - Profil | Čt 27.7.2023 16:01:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Tak jsem myslel, že s přicházejícím ochlazením a studenou frontou konečně zaprší. No, jako vždy spadlo prd. 2mm.
                      První fotky jsou z 10.7., kdy směrem na Třebíč postupovala supercela. Ta nás jen lízla a spadlo 7,5mm. Mezi Jihlavou a Brtnicí ovšem napáchala škody na porostech a el. vedení.
                      Jinak je sucho, pusto, Sahara. Řeka je dlouhodobě pod hranicí sucha. Prostě hnus.

                        stormandnature - Profil | Čt 6.7.2023 21:49:55 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Tak 30.6. napršely pouhé 2mm. Včera, ač to vypadalo ze začátku nadějně, spadlo víceméně prd. Stanice ČHMU hlásí 9,6 mm. U nás spadlo necelých 5 a kamoš mi hlásil necelý 3. Stanice je tak na půl cesty mezi náma.
                        Proběhl konečně i pokus o nějakou tu fotku postupujících bouřek. Leč ten se moc nevyvedl. Veškerou konvekci v našem směru zabil zbytek kovadliny z bouřky, co chcípla na rakouských hranicích. Tak aspoň se povedly mammaty na ustupující buňce, co prošla severně od města.

                          Káceč - Profil | Pá 30.6.2023 19:00:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Žlutice, slejvák.

                            stormandnature - Profil | Pá 23.6.2023 8:45:09

                            Tak zas hovno. Předevčírem jsme se trefili do mezery, takže kromě větru a pár kapek nic moc - asi 5 mm. A stejně jsem seděl na výboru, takže fotky žádný. Včera nastartovanej navečer foťák se stativem. Akorát se od Okříšek směrem na Jihlavu ve čtvrt na tři v dálce 2x blýsklo a to bylo všechno. Já už letos přemýšlím, že buď prodám vercajk nebo se dám na focení kytiček. 🥴

                              jariss - Profil | Pá 23.6.2023 5:52:47

                              Praha Modřany - po 10 minutové bouřce a dešti 6l/m2.

                                Willow - Profil | Pá 23.6.2023 4:20:42

                                Tak to dorazilo,bylo to rychlé a vydatné.

                                  Bulda 64 - Profil | So 17.6.2023 16:49:45

                                  Včera na Lipně, kromě jiných laskomin, pěkné kroupy...

                                    stormandnature - Profil | So 10.6.2023 14:28:53

                                    Tak v úterý nacmrndalo 5 mm. Včera 14. Sice konečně přišla bouřka, ale nebylo co fotit. Tak aspoň dnešní trombička z Okřísek směr Jihlava.

                                      Červené karty: Hurvinek, supinna