Rostliny u vody

Poznáváte stromy a keře u vody? Léčivky, rostliny s repelentními účinky, rostliny vhodné k jídlu, přípravě nápojů ?
Autor diskuse: mirmen - Profil , 16.4.2018 všeobecné - ostatní

NZMS - Profil | Ne 29.8.2021 9:27:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

V přírodě se takové epidemie stávají a vliv člověka na jejich vzniku je na uvážení.Ale nějak se ty procesy v poslední době urychlují. Včera na rybách prodírání v invazních rostlinách,na položený batoh ve chvilce nalezli introdukovaní španělští slimáci...ďábelské zvíře.
Tak něco očistného ze sev.Ameriky a od nás.

    NDenny - Profil | Ne 29.8.2021 3:06:02

    drvoštěp >> No take pekny :-( Je me tech stromu a celych porostu lito. Tady jsou v nekterych lokalitach takove luzni lesy,ted uz nekolik let celorocne pod vodou. Kdyz jsem sem prijeli pred nekolika lety,byly to opravdu paradni porosty,takove neudrzovane,neprostupne a videl jsi jen na par desitek metru, ponechane opravdu jen na prirode. Dnes jsou to hektary uschlych nebo usychajicich stromu, kde zmizel i ten podrost.

      NDenny - Profil | So 28.8.2021 19:45:01

      ZMS >> Kdyz jsi zminil Ameriku,tak tady schnou cele porosty i jednotlive stromy jasanu. Krasne stare stromy v parkach a hektarove porosty v lesich jsou bez zivota nebo umiraji. Myslel jsem si,ze je to proto,ze je zde na mnohych mistech nadbytek vody,ale na vine ,jak jsem se docetl, je nejaky brouk puvodem z Ciny,jehoz larvy pod kurou ten strom uplne zahubi. Netusim,zda existuje nejaka ochrana,zatim vidim jen to,ze se ty stromy kaci. Zda v parkach u tech obrovskych stromu je to z duvodu bezpecnosti lidi,hraji si tam i deti,tak aby jim enjaka sucha vetev casem nespadla na hlavu,nebo zda je to prevence kvuli dalsimu sireni nevim. Docela smutny pohled na ty porosty bez zivota.Je videt,ze neco ma snahu zmlazovat a vzapeti to zase po nejake dobe umira :-(

        NDenny - Profil | So 28.8.2021 19:35:44

        mirmen >> Teto rostliny je tady neuveritelne mnozstvi,netusil jsem,ze jde o lecivku. Vedle dalnice jsou obrovske pasy zarostle prave tohle kytkou. Take me prekvapilo,na kolika mistech zde roste jedovata skumpa a vedle jezera je jeden mensi strom ginkgo biloba,nepoznam,zda jde o samici nebo samci strom.

          NZMS - Profil | So 28.8.2021 9:47:44

          Ještě něco ze sev.Ameriky.sekvojovec,borovice banksiana.U řeky,jak jinak,ale u nás.Písčitá půda se zvyšující se hladinou spodní vody.

            NZMS - Profil | So 28.8.2021 9:29:19

            Moc toho teď u vody nekvete,kromě netýkavky,rdesna.Někde měsíčnice,konopice sličná,opět léčivka a v sev.Americe invazní.
            cs.wikipedia.org/wiki/Konopice_velkokvětá

              NZMS - Profil | St 25.8.2021 5:41:21

                Nb.gun - Profil | St 25.8.2021 0:54:21

                Gekoman >> Plodenství árónu plamatého (Arum maculatum).

                  NPvl - Profil | Út 24.8.2021 23:04:38

                  ZMS >> Ne 22.8.2021 19:09:39 3 v pravo

                    NGekoman - Profil | Út 24.8.2021 22:48:21

                    .

                      NZMS - Profil | Út 24.8.2021 22:06:31

                      Pvl >> Které foto myslíš,jak dal Lauri? Po protěži oměj vlčí mor,dole třetí fotka kýchavice,snad se nepletu.
                      Aplikaci Plant nemám,nemám na to telefon. U mých fotek je to porost starčeku.Myslím si,že Fuchsův.

                        Ndirekt - Profil | Út 24.8.2021 21:23:01

                        Lauri >> naprostá NÁDHERA 👍👍👍👍

                          NDenny - Profil | Út 24.8.2021 11:21:43

                          ZMS >> Ja mam velke mnozstvi ruznych knih a atlasu o faune,,neco o drevinach a o kvetinach prakticky nic ,co by se dalo pouzit :-(

                            NLauri - Profil | Út 24.8.2021 7:21:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Pár rostlin od horských jezer

                              NPvl - Profil | Út 24.8.2021 7:01:11

                              ZMS >>| Ne 22.8.2021 19:09:39 Jak se jmenuje ta kytka --málé foto třetí vpravo ? dík

                                NMartin - Profil | Po 23.8.2021 22:26:21

                                Nilsmaster >> Aron určitě ne, ten má listy hladké, bez trichomů, navíc s jinou žilnatinou

                                  NZMS - Profil | Po 23.8.2021 22:22:19

                                  Tak to je dobře,že jste to našli,mně by atlas asi nepomohl...
                                  Vyfotil jsem jen chmel a výrobek,všechno u vody.

                                    NNilsmaster - Profil | Po 23.8.2021 21:24:35

                                    Martin >> Ok, program Plant net mi to taky ukazuje. Trochu jsem zvažoval aron.., ale asi ne. PS. Je to u vody, na kraji lesa.. Díky.

                                      NMartin - Profil | Po 23.8.2021 20:54:06

                                      Nilsmaster >> V tuto roční dobu špatně k poznání, je to něco z čeledi Brutnákovitých, můj tip je plicník tmavý. pokud to bylo ve vlhkém lese kolem vody, je to skoro jisté