Bivakování na svazových vodách v Jižních Čechách

Ahoj, jak je to s bivakováním (stanováním či jen přespáním) na revírech v Jižních Čechách? Kde je to tolerováno a kde to raději ani nezkoušet? Co se týče právních předpisu tak to mám jakž takž načtené. A šlo by mi hlavně o ty větší revíry.
Autor diskuse: Davas89 - Profil , 12.12.2017 kaprařina - ostatní

Ndrvoštěp - Profil | So 16.12.2017 12:10:30

Calex >> Ani sestru ;))

    Njeden3 - Profil | So 16.12.2017 12:07:47

    drvoštěp >> jj svata slova :-)))))

      NCalex - Profil | So 16.12.2017 12:05:39

      drvoštěp >> Von takovej LKT nezná bratra..:-)))))))

        Ndrvoštěp - Profil | So 16.12.2017 12:05:03

        jeden3 >> U nás byla prázdná ulice a jenom před mýma vratama stálo auto realitky a pinda fotila naproti barák na prodej. Na můj dotaz jestli je to normální mi odpověděla že to bude trvat jenom 20 minut. Slušně jsem ji vysvětlil aby přeparkovala. Tak nejen myslivci a rybáři ale i realitní makléři jsou pičusové :)))

          Nretrívr - Profil | So 16.12.2017 11:58:01

          jeden3 >> Tento názor se zde snažím vysvětli a to doslova již hodně let. Zatím jsem uspěl jen u několika lidí. Odpověď byla většinou, že mám smůlu, že jsem daleko. Je na to jediný lék. Mít tak tři, čtyři místa, kde to máš ošéfovaný a na víc míst si nechat zajít chuť. Ale podepíšu se pod každé tvé slovo včetně gum. Nakonec jsem to i v tomto příspěvku psal.

            Ndrvoštěp - Profil | So 16.12.2017 11:55:30

            Calex >> Než jsem k němu dojel tak už tam stál mužik v zelenym pajeru a chtěl lovit. Kolega mu dal 3 vteřiny na odjezd jinak že ho popostrčí traktorem ;)) Hned po ránu bylo veselo.

              Njeden3 - Profil | So 16.12.2017 11:52:20

              drvoštěp >> :-))))))) ja uz to tu dnes psal..v sezone kolikrat pres Bedrichov ani nejde projet,jak je to tam ucpane vsude parkujicima autama bezkaru............
              tenhle problem o bezohlednosti a sobectvi se tyka cele spoélecnosti ..a kdyz v tom ma sve zajmy...
              takze vulgarne receno-bud nam zakazi uplne vsechno a budeme jen chdodit do prace a po praci tak max cumet na TV,nebo se budeme hadat na veky :-))))

                NCalex - Profil | So 16.12.2017 11:51:11

                drvoštěp >> Zdar dědku, to je k prdu. Žádnej debil o sobě neřekne že je debil....Jako žádnej notorik nepřizná, že chlastá. :-))))))

                  Njeden3 - Profil | So 16.12.2017 11:49:33

                  Calex >> jj tohel znam nebo...delav ve stavarine..
                  vrchol demokracie-urednici z magistratu prijdou na navstevu bez soudniho povoleni ti prosmejci byt ci barak a staci jen anonymni udani,ze paliás doma PETlahve :-)))) demokracie v primem prenosu. Protim by stacilo na kazdy komin na tuha paliva datsondu-pri masove vyrobe ne tak drahou,ktera by sbirala data,co z kominu jde. A pri povinne revizi kominu data zkontrolovat. Ale je prece lepsi mit bic na poddane,at vidi,ze vrchnost nad nima mam moc :-)))

                    NxDanielS - Profil | So 16.12.2017 11:49:29

                    TG007 >> Viz ToM1977. Jako rybář bys to měl vědět.

                      Ndrvoštěp - Profil | So 16.12.2017 11:48:03

                      Teď jsem přijel od kolegy co má pastviny s koňmi pod lesem. Tu ceduli dal kvůli myslivcům. Tak nejenom rybáři jsou nevychovaní ;)))

                        NCalex - Profil | So 16.12.2017 11:47:08

                        jeden3 >> Já mám sociální cítění na dost dobrý úrovni....Ze svý vejplaty dotuju několik cikánů každej měsíc, pomalu celej život a ani se s tím nikde nechlubím. To mám ještě dotovat rybáře ???

                          Nfheavy - Profil | So 16.12.2017 11:44:04

                          jeden3 >> nekonecna debata porad o tom samym,)))

                            NCalex - Profil | So 16.12.2017 11:43:41

                            jeden3 >> On už Ti nařídí stavební úřad, co můžeš a nemůžeš.:-) Aspoň u nás to tak je. Dostali jsme nařízenou barvu střechy, materiál a i o tom plotu tam bylo psáno. :-) A kdo si postaví plot u karavanu na kolech tak to asi moc legální taky nebude.... Podle mně Ty lidi co tam nechávaj hlavy sumců na stromech a bordel, tak jsou takový kočovníci....Jezděj si s tím svým bydlíkem sem a tam...Kdo tam chce jezdit pravidelně, tak se asi bude chovat slušně....

                              Njeden3 - Profil | So 16.12.2017 11:41:02

                              hraji >> chapu...jine pravo mi nedava.....takze se podle tve logiky maji vsichni nastehovatk rekam a rybnikum a zit na socialnich davkach..dobry plan....nebo si udelat 100km vylet za rybou na pet hodin cisteho chytani.....Take dobry napad....hodne ohleduplne zejmena k rybarum,kteri pocitajikazdou korunu a aby treba uzivili rodinu,holt bydli tam,kde je alespon prumerne placena prace...
                              Kdybych byl sobec,vubec bych to neresil a jen se smal....ja osobne pujdu cestou,koupim si pozemek u Labe a mam vas se svema zakazama na praku
                              Ale co maji delat rybari,kteri si takove reseni nemohou dovolit??? A nemaji penize na to,aby si nekde u vody zaplatili penzion??? Tak co? ty proste maji smulu?? Vase socialani citeni je na bodu mrazu, protoze kdo jen trochu prachy ma,proste si zaplati ci koupi cokoliv,pokud se to jeste vice vyhroti. Odnesou to zase jen ti,co maji nejmene.

                                Njeden3 - Profil | So 16.12.2017 11:33:12

                                Calex >> je to jiíste mistni...ale treba na Hnevkovicich,jsme meli pronajaty pozemek..kolem byli jine soukrome pozemky...ale zadny nebyl az k vode....je tam ochranne pasmo..a i pokud jeden sahal k vode,nesmel byt az k vode oplocen-ne podle RR ale podle podminek povodi-prave pro pruchod pri kontrole pobreznich partii atd....
                                Co se tyka chytani ze soukromych pozemku na svazovych vodach-nevim,jestli je to celosvazove,ale u nas je,ze pozemek,ze ktereho chci chytat,nesmi byt oplocen az k vode- s cimz plne souhlasim,my si pozemek u vody take neoplocovali a kazdy rok nekolikrat uklizeli bordel po tech,co asi ziji v chlivu a ne v domacnosti. PS-vzdy tam bylo mraky supin,tedy ryba zrejme sla a tito vytecnici jiste neebyli ortodoxni chyt a pust :-)))

                                  NCalex - Profil | So 16.12.2017 11:32:45

                                  jeden3 >> Prach nejvíc štve osobu co v baráku uklízí.:-)))) Je to s tím spojený. Zrovna tahle komunikace není stavěná pro takovejhle provoz...Před podělanou ,,kaprománií,, tam projelo pár rybářů na kole, druhej na Babetě a bylo odježdíno...Pak tam vlastně ještě jezdil dědula s károu sekat trávu na hráz pro kravku....Není to tak dlouho. Bylo by tam tak krásně.:-))))))

                                    Nhraji - Profil | So 16.12.2017 11:31:43

                                    jeden3 >> promiň, ale když mi vadí hluk od letiště, změním bydliště, když mi vadí hluk u dálnice, změním bydliště. Nikdo nemá přikázané, že tam musí bydlet. To je ale bohužel náš takový český rys, že si myslíme, že musíme umřít na stejném místě, kde jsme se narodili.
                                    Kdybych dnes bydlel tam, kde jsem s narodil, těžko bych mohl dělat to, co dnes dělám, stěhoval jsem se třikrát a plánuji ještě jedno stěhování, až odejdu do penze, abych nemusel bydlet ve městě.
                                    A k problematice pozemků kolem vody. Řeky se posouvají, hlavně tam, kde nejsou zregulovány kamennými břehy a tak často pozemky soukromých osob zasahují dokonce až do toku. Takže tvrzení, že určitý pás kolem toku patří povodí, respektive státu, nemusí být vůbec pravda.
                                    Zakoupením povolenky k rybolovu si kupuješ právo vykonávat rybářské právo. Lov ryb nezahrnuje ani bivakování, ani stanování. V tom je problém, který nevnímáš. Povolenka ti nedává žádné jiné právo, než lovit ryby.

                                      NCalex - Profil | So 16.12.2017 11:26:47

                                      jeden3 >> V pohodě, to nebylo ani tak na Tebe:-))))....Oni si pořád ještě někteří lidi myslí, že všechny pobřežní pozemky patří státu.....Třeba např. příští rok se bude na jednom toku u nás čistit koryto a povodí obesílalo dopisem už vloni všechny sousedící majitele okolo vody. Že tam budou pracovat a požadovalo souhlas všech, do jednoho. Jinak by nemohli ani zahájit práce...

                                        Njeden3 - Profil | So 16.12.2017 11:24:59

                                        Calex >> a ted s tebou nebudu souhlasit ohledne tech cest..........
                                        tobe vadiopravneni prach..... hmmmm a co maji rikat lidi,kteri bydli u dalnice???? nebo kteri bydli u zeleznicnich koridoru? Po dalnicich jezdime skoro vsichni,vlakem asi take dost z nas....Co maji rikat lidi,kteri maji za barakem letiste a z kravalu jsou skoro hluchy?? zakazat letadla je reseni??? Kazdy ma nejakou tu bolistku a premysli podle sablony: dalnice je super...ale postavte ji jinde,ne kolem meho domu.....zeleznice je super...ale nechci ji mit za barakem.....chci letat na dovolenou,ale letiste at je alespon 100km daleko od me.....a kldine si chjytajte ryby,aole nejezdete po nasi-me ceste..........a tak je to se vsim,nejen v rybarine....opet jen v podstate sobecke pudy lidi
                                        PS proc zrovna kaprari jezdinekolikrat denne pro proviant??? palackari a vlackari nejezdi??? Nebo to maji napsane na aute,co a jak chytaji??? A jezdi pro krmeni pro ryby neebo pro sebe?