- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Bivakování na svazových vodách v Jižních Čechách
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
12x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
fheavy - Profil | Ne 17.12.2017 10:01:39
samozrejmne mimo CHKO,rezervace,soukrome pozemky atd.proste tam kde to nezakazuje obec nebo nekdo jiny.
fheavy - Profil | Ne 17.12.2017 9:59:25
hraji - Profil | Ne 17.12.2017 9:37:38
jeden3 - Profil | Ne 17.12.2017 9:28:39
tak to jsi vedle,vetsina mojich vychazek k vode je s feedrem a palvacakem,podzim i vlacka...
takze se nelituji,nemam duvod,na kapry na svazovky jezdim na soukrome pozemky a nebo na soukromaky,protoze nemam zapotrebi se dohadovat s nejakym zakomlexovanym jedince,jestli nepusobim ekologickou katastrofu svojim bivakem.
Ty jsi plavackar a vim,ze velmi dobry...sam jsi mi zde poskytl par cennych rad ohledne plavane,kterych si vazim.
Ale plavana-a ty uspesny jsi-prece mi nechces rict,ze vsechno co chytnes,beres domu? Jiste to poustis. Tedy stejne jako kaprar popichas rybu jen pro svoji zabavu at uz na vychazce ci zavodech. A protom jediny,do koho se zde navazi,je prave kaprar,ze jen popicha rybu pro svoji zabavu? nebo si to uvedomujes a proto ty toto nerikas a tak se trefujes jen do tech bivaku?
mas pravdu,jsem problematicky jedinec-ne proto,ze se podle tebe lituji-nemam k tomu duvod,ale proto,ze se nebojim kdekoliv ozvat a pranyrovat nesmyslne narizemni,zakony ci vyhlasky. Je pohodlnejsi drzet usta,neozvat se a max si myslet svoje.
fheavy - Profil | Ne 17.12.2017 9:15:50
taky se odmitam podrizovat nazoru lidi kteri maji vodu za barakem achodi k vode max. na dopoledne,kdybysme se vsichni prestehovali k vode tak by jsme se tam umlatily udicama,)))
hraji - Profil | Ne 17.12.2017 9:12:45
Ale nerozlišuji mezi rybáři podle způsobu lovu, rozlišuji mezi rybáři ty, co dodržují předpisy a ctí práva jiných uživatelů vody a přírody, a ty co nedodržují.
Všechno kritizuješ, ochrana přírody je podvod, naše hory jsou krtince, chráníme zku.venou přírodu.
Asi tak, podle mého názoru jsi poměrně nevyrovnaný človíček, a k smíchu jsi bohužel ty, tou svou snahou dokázat, že všichni si zasedli na kapraře.
Napíšu to ještě jednou. Povolenka k rybolovu nedává nikomu právo využívat pozemky kolem vod k ničemu jinému, než k lovu ryb. Nemáte žádné zaručené právo někde stavět stany. Ano, pokud je pozemek soukromý a dohodnete se s majitelem, nic proti tomu.
Přeji ti do nového roku mnohem větší míru nadhledu a ohleduplnosti a méně sebestředného litování.
jeden3 - Profil | Ne 17.12.2017 9:09:41
vetsina lidi to tupise s nadsazkou,to je jasne
nicmene je zde i dost tech,ze kterych spise kape nesnasenlivost
takovy rybarsky rasismus :-)))
Petr64 - Profil | Ne 17.12.2017 9:07:40
jeden3 - Profil | Ne 17.12.2017 9:03:47
to vy mate plna usta jedu na kaprare a nedej boze jeste s bivakem :-)))
pripada ti,ze ja se navazim do plavackaru???
nebo plavackari do kapraru?
jeden3 - Profil | Ne 17.12.2017 8:56:44
zacinate mi pripadat panove,jako kdyz vas proste doslova a do pismene zerou kaprari,tak se tu do nich stale dokola navazite.
Asií jste jinak normalni lidi-o tom nepochybuji,ale tady se dokola vyjadrujete jako jako nejaky zeleni fanatici.
Ochrana prirody u nas pritom je jen podvod a bic na lidi. Chrani se nesmysli a na dulezite veci se tu kasle. U nas je treba kazdou chvilku otravena Nisa,tak nejak se vi,ze za tim je jista nadnardni firma a co???Nikdo s tim nic nedela-pachael neznamej!!!! Takzže to je v poradku....Ale kdyz si tam nekdo u te priotravene reky nekdo postavi stan(treba vodak) je to ekologicka katastrofa a je treba ho oflastrovat. Jste k smichu.
Jezdim do Alp v lete i v zime. Ty delas ve stavebnictvi-stavel jsi nekdy v posledni dobe neco hezkeho ve vyssich partiich nasich krtincu-pardon hor??? Ja ne... Protoze v zajmu ochrany krtincu,zamorenych kurovcem a stale jeste kyselym sestem se tam nic -ani pri dodrzeni prisnych predpisu EU stavet nesmi. Ve vsech alpskych zemi z EU se vesele stavi a pritom lesy i vody maji zdravejsi nez my. Protoze u nas je vzdy bic jeen na ty male-obycnejne-ale ti znecistuji nejmene.
Takze zachranime asi nasi "zkur.enou" prirodu a vody tim,ze budeme sikanovat a flastrovat kaprare.
Fakt super,je videt,ze veci vidite v souvislostech a vidite si dal nez pred spicku vaseho plavackarskeho nosu.
RK - Profil | Ne 17.12.2017 8:32:01
Ja bych možná převedl do zjednodušené verze.
Když na něco nemám, tak se musím tomuto faktu přizpůsobit.
Když nemám čas z důvodu pracovní vytíženosti, tak je to to samé.
Nebo musím něco změnit.
Tady se to kolikrát řeší tak, že se změnou myslí koupě bivaku s následným kempování kdekoliv, kde se mi hrozně líbí...
Flexibilita po Česku.
Bacha - Profil | So 16.12.2017 13:43:10
A pak jen slušně, slušně a slušně:-)
Bacha - Profil | So 16.12.2017 13:25:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nic z toho není špatné a zřejmě je to snaha dosáhnout toho samého. A to je klid u vody a jakýsi kmfort při rybařině. A pak si tedy dám otázku. Proč, proboha, když chceme to samé, je výsledek tristní:-)
Nedělám si iluze, že na MRKu jsou jenom ti dobří, a mimo MRK jenom ti, co dělají bordel.
Kdo jezdí do Norska ví, že v celé zemi platí pravidlo, že každý člověk ve volné přírodě má právo jednu noc přespat ve stanu či bivaku, jeden den využít darů přírody a pak se musí sebrat, pobalit věci a odcestovat na jiné místo. To platí pro všechny, i pro rybáře. Všichni to dodržují i bez kontrol.
Několik postřehů. Dvacet let jezdím v Česku i na Moravě na ryby tak 2x-3x do roka s bivi. Nikdy a nikde jsem neměl žádný problém. Nikdy a nikde jsem nenechal odpadky a všude jsem před lovem uklidil. A to, pěkně prosím, si pivo také dám a i muziku si občas, když nikoho neruším, pustím. Navíc nejezdím sám a někdy jsou na jednom fleku i tři bivaky. Ale jenom prostě neděláme bordel, nikoho neobtěžujeme, pečlivě vybíráme fleky, kde je člověk tak nějak sám.
Mnoho mladých kluků si myslí, že čím dál za rybou jedou, tím ta ryba bude větší, a zapomínají, že spoustu ryb mají za humny. Je taky pravda, a bylo to tu psáno, že rybařina se stala módou a vyčůranost čecháčků nezná mezí. Povolenku má každý a trest za nedodržování se naprosto míjí účinkem. Aby se to rychle postihovalo na místě, k tomu chybí osobní odvaha (raději vymyslet nový předpis) i proto, že předpisy si každý vykládá po svém, protože jsou nepřehledné a vykladači často jednoduší. Navíc příklady táhnou, a když si beztrestnost zaplatí hlavoun, proč by se podřizovali kmáni.
Čeština je navíc jazykem, který si dovede vždy najít cestičku k tomu, nějak se vykroutit. Alespoň pro teď, a pak už to bude jedno. Proto stan, bivak, dočasný přístřešek, áčko, podlážka, táboření bivakování, šlapání po trávě atd.atd.atd (proto minulý příspěvek, ve kterém je pouze čínský překlad slova stan). A všechno tohle je jenom a jenom proto, že někdo nechce něco dodržovat. Nechce se podřídit pravidlům, a i když si myslí, že tím je všechno v pořádku, ničí tím rybařinu jiným. A o to tady jde především.
Každý, kdo porušuje při rybaření předpisy, a to jakékoliv, kazí tím rybařinu ostatním.
Pak tedy otázky. Proč se takovýchto lidí nezbavit??? Proč pro to nestanovit jasná a jednoduchá pravidla???
hraji - Profil | So 16.12.2017 13:04:08
Když na něco nemám peníze, tak to nedělám. Byla doba, kdy jsem si nemohl dovolit utratit za ryby stotisíc za rok, tak jsem chodil s jedním prutem a batůžkem na řeku, co mám blízko, chytat tlouště a plotice na rohlík a červy. V okamžiku, kdy se moje situace zlepšila, jsem rybaření rozšířil, v okamžiku, kdy jsem měl vystudované a zajištěné děti, jsem se do toho opřel naplno. Ale nikdy aby mě nenapadlo si stěžovat, že nemám na rybaření. Vykonávat koníček není Ústavou zaručené právo.
že existují lidé, kteří mají málo peněz, to chápu, jen je potřeba vidět také proč mají málo peněz. Jistě, u některých je to dáno životními okolnostmi, které nemohli zásadně ovlivnit, je to smutné ale je to realita, kterou nikdo z nás nezmění. Na druhou stranu je mnoho lidí, kteří mají málo, ale nejsou ochotní pro to, aby měli víc, udělat ani to nejmenší. Jen si stěžují.
Život není vždycky spravedlivý, ale pořád je potřeba spoléhat na sebe. To že na něco nemám, není důvod k tomu, abych si osoboval právo využívat něco, co využívat nesmím na základě nějakého právního stavu.
Máš-li na pozemek na břehu řeky, kup si ho a neřeš práva využívat pobřežní pozemky. Protože by se ti mohlo stát, že někdo, kdo na to nemá, tvůj pozemek obsadí s odůvodněním, že on na to nemá a co má tedy jako dělat?
Čtenáři této diskuse také sledují
Filmy o kaprech na dlouhé zimní večery1637
Lov z nafukovacího člunu1187
Soutok Vltavy a Lužnice386
Mikbaits boilie LiveriX307
Fanclub značky Shimano16402
Krčmanská piskovna (šterkovna)410
Lexikon boilies komponentů901
Které Shimano Big Baitrunner LC - staré nebo nové????620
Mikbaits - pikantní švestka534
Daiwa Infinity XBR 5500198
Kde to žije - kaprařina
23:00ATTs hlásiče a ATTx příposlech 553
22:42Boilies TB baits- chytací řada 47
22:30Krátkodobá kaprařina x 10039
21:19Kyjský rybník, Džbán 50914
9:46ÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8064
7:27471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5347
PáZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
ČtElektro tříkolka na ryby 40
ČtFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
ČtFanclub značky Shimano 16402
ČtDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
ÚtDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtLabe fishing store 19
ÚtOhře, úlovky, nástraha 1054
Co je nového - kaprařina + obecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Prologic Mikina Mirror Carp Hoodie | SLEVA -40%Za 599 Kč
Je vyrobena z měkkého materiálu – kombinace polyesteru a bavlny. Na přední straně má decentní obrázek ikonického lysce a logo Prologic na paži a na hrudi. Břečťanově zelená barva je ideální pro diskrétnost a nenápadnost na břehu, ale skvěle vypadá i při domácí pohodě nebo procházkách po městě.
KNL dipované boilie Labská švestka & Feferon 250ml / 20mmZa 149 Kč
Kvalitní dipované boilie určené pro cílený lov trofejních kaprů. Díky výraznému aroma a pečlivě vybraným surovinám si zachovává vysokou atraktivitu i při delším pobytu ve vodě. Ideální volba pro rybáře, kteří chtějí zvýšit své šance na záběr od opravdu velkých kaprů
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
27.6.Dětské rybářské závody - U...
1.7.!ct-retro ,
2.7.ddk carp cup giants fishing 2026...
2.7.OBSAZENO! FUTRO Extra Cup...
3.7.Hájiště rodinná těžba
3.7.9. ročník Potštátské 50-tky
3.7.!!!ct retro dubenec 48h!!!
3.7.RKMB RCO víkend Bohušice 3-5.7.
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.Rybářské závody Žeranovice 24H












