Bivakování na svazových vodách v Jižních Čechách

Ahoj, jak je to s bivakováním (stanováním či jen přespáním) na revírech v Jižních Čechách? Kde je to tolerováno a kde to raději ani nezkoušet? Co se týče právních předpisu tak to mám jakž takž načtené. A šlo by mi hlavně o ty větší revíry.
Autor diskuse: Davas89 - Profil , 12.12.2017 kaprařina - ostatní

NxDanielS - Profil | So 16.12.2017 7:17:49

TG007 >> No vidíš, já bych to naopak podporoval. Jen bych to třeba dal pod správu obce, která by vybírala "rekreační" poplatek. Z toho by zatíženým obcím vznikl kredit na kontrolu pořádku, odvoz nepořádku.

    NTG007 - Profil | So 16.12.2017 7:08:16

    jeden3 >> Ahoj Láďo, měl jsem oblíbené místo kam jsem chodil chytat ryby od mládí a za poslední dva roky jsem se tam už bohužel nedostal. Je to tím, že majitel pozemku zamezil příjezd k revíru a ani nenechal před zábranou místa na parkování. Tím se revír stal pro mne nechytatelným, protože jsem se dostal do stavu. kdy nejsem schopen donést cca 2km všechny věci potřebné k rybolovu.Bohužel nejsem nejmladší a za chvíli přijde doba, kdy pro mě bude problém i ty 2 km ujít. Proč se tak děje a takových míst je rok od roku více? Jedním z důvodů jsou "rybáři" používající k výkonu rybářského práva stan. Prostě jak místní uvidí někde stan už mají k těmto lidem takovou averzi, že začnou přemýšlet jak se takových lidí zbavit. Nedivím se jim. Bude se to zhoršovat a pro mě to znamená jediné, koníček kterému jsem se věnoval od své první třídy ZŠ budu muset chtě nechtě opustit, různé 24. hodinovky počet stanů jen zvýší a tempo zákazů, omezení se bude nepřímoúměrně zvyšovat. Proto si myslím, že stan na svazové vody nepatří. Pokud chce někdo stanovat a zároveň chytat ryby má mnoho jiných možností.

      NPimbo - Profil | So 16.12.2017 6:47:16

      Grasel >> mozna u vas na Morave je to jiny :-) jiny lidi jina povaha. Mluvim ze sve zkusenosti co se tyka Vltavy a Labe!!! Urcite nejsem, zadny odbornik.
      Ty asi budes jeden z tech masaru, co chtej sedet u vody 365 dni v roce!

        NGrasel - Profil | So 16.12.2017 5:42:12

        rover >> Nemám problém uklidit i cizí bordel když přijdu na flek, to zaprvé.
        Za druhé - prášit nehodlám, to nechám jiným..
        Za třetí - plošný zákaz nikdy nic nevyřešil.
        Chyba v systému je, že ,,rybářem" se může stát každý, kdo má do řiti díru a podle toho to taky vypadá.

          Nrover - Profil | So 16.12.2017 4:18:22

          Grasel >> Tak uklízej, nebo okamžitě napraš viníky. Áánéébóó jdi do sebe a navrhni lepší resp. "debordelizačněfunkční " systém vědátore.

            NGrasel - Profil | So 16.12.2017 2:34:36

            Pimbo >> Hmm... Další odborník... Kousek od nás, svazová přehrada, asi 100ha, dva roky zákaz ,,bivakování" údajně kvůli nepořádku. Výsledek - bordel stejnej, možná ještě větší, ale hlavně že jsme udělali něco pro ,,dobrou věc" - zakážeme všechno všem...
            To stejný bude na D5, nezmění se lautr nic, ale zákaz už nikdo zpět nevezme..

              Nfheavy - Profil | Pá 15.12.2017 23:08:41

              drvoštěp >> mohl bych se stat taky ochrancem??
              akorat nevim kde se prihlasit)))mne by bavilo lovit Bobry))

                NDanda05 - Profil | Pá 15.12.2017 22:25:13

                jeden3 >> to jsi vystihl hezky.

                  Ndrvoštěp - Profil | Pá 15.12.2017 22:05:17

                  kopec321 >> Dnes je ochránce každej kdo má do prdele díru.

                    Njeden3 - Profil | Pá 15.12.2017 21:52:28

                    pujctetomartinovi >> ochrance prirody...napis stiznost do Nepalu...tam nad 7000 m nad morem zustavaji nejen stany,dychaci pristroje,zbytky zasob a nezridka i zmrzli lidi ...... tomu teprve rikam znecisteni vzacneho biotopu.....jsem zvedav,jestli prosadis,aby zavreli pro horolezce-myslim tim komercni horolezce-ne ty,co to daji bez dejchaku- treba Everest :-)))) a promin,jedinecnost Himalaje je jina liga vzacne prirody,nez mnohdy zapachajici breh ceskeho rybnika :-))) Jako je extrem delat kolem sebe bordel kdekoliv-nejen na rybach a neuklidit po sobe,druhy extrem je fanaticke zakazovani pobytu v prirode. Oba extremni tabory jsou pro me pomatenci a obe tyto skupiny si mysli,ze je tu priroda jen pro ne.

                      NPiškothonza - Profil | Pá 15.12.2017 20:35:30

                      Petr64 >> ne,bivak tzv,, normalních rybářů",čemuž je svaz nakloněn....o kus níž po proudu jsou podobné výtvory...

                        Nlipenak - Profil | Pá 15.12.2017 20:34:34

                        není nad to si pěkně užít bivakování v CHKO ..))))

                          Nfheavy - Profil | Pá 15.12.2017 20:33:03

                          Piškothonza >> kde je jizdni rad??))

                            NPetr64 - Profil | Pá 15.12.2017 20:29:31

                            Piškothonza >> Autobusová zastávka?:-)

                              Nkopec321 - Profil | Pá 15.12.2017 20:26:03

                              drvoštěp >> byl jsem svèdkem kdy ti ochránci v kose a vètru jak prase jeli na lodích na ostrov počítat kolik snesli racci vajíček desel lidi tam chodilo hodinu hlavnè źe tam bybáŕ nesmí mnět ani deštník s bočnicema protoźe je to CHKO.

                                NPiškothonza - Profil | Pá 15.12.2017 20:20:23

                                Doprucuju,tenhle bivak,nevadi ani RS a ani policii..ani ten mrdnik okolo...

                                  Nfheavy - Profil | Pá 15.12.2017 20:09:26

                                  retrívr >> ok))

                                    Nretrívr - Profil | Pá 15.12.2017 20:02:03

                                    fheavy >> Není co se omlouvat.

                                      Nfheavy - Profil | Pá 15.12.2017 19:57:53

                                      retrívr >> omlouvam se ,ale cesky to tak pekne neznam😎✌

                                        Nretrívr - Profil | Pá 15.12.2017 19:54:43

                                        fheavy >> A o, všeho s mírou.