Bivakování na svazových vodách v Jižních Čechách

Ahoj, jak je to s bivakováním (stanováním či jen přespáním) na revírech v Jižních Čechách? Kde je to tolerováno a kde to raději ani nezkoušet? Co se týče právních předpisu tak to mám jakž takž načtené. A šlo by mi hlavně o ty větší revíry.
Autor diskuse: Davas89 - Profil , 12.12.2017 kaprařina - ostatní

fheavy - Profil | Pá 15.12.2017 19:54:25

drvoštěp >>Holt ti kluci slovensti to umi tak pekne pojmenovat)))

    drvoštěp - Profil | Pá 15.12.2017 19:47:25

    fheavy >> ;))

      fheavy - Profil | Pá 15.12.2017 19:44:39

      drvoštěp >> moji kamaradi ze slovenska by to rekli vystizne-
      "kokot dreveny plechom obity"
      Edit: doufam tze nedostanu redku((

        drvoštěp - Profil | Pá 15.12.2017 19:42:54

        fheavy >> Ornitologové v Litvínově přibíjeli budky do zdravých stromů... Hlavně že mají školu Humanitas zaměřenou na ekologii a ochranu přírody.

          fheavy - Profil | Pá 15.12.2017 19:20:42

          retrívr >> jojo jak se rika vseho s mirou,taky se stranim takovych particek co delaji u vody bordel,na tyhle vody/mista/ taky uz nejezdim,ale premira ochranarstvi je mnohdy jeste horsi,potom takovyho cloveka potkas na ulici se psem jak vysere na prostred chodniku hovno jak kravenec a necha ho tam ,a kdyz jim bobr nahryze chraneny stromytak ho chcou chytit a premistit jinde,kde bude hryzat zas ale nekomu jinymu,fakt vylizany mozky na ultimum,a tech prikladu z prirody je jeste vic ale to by bylo na dlouhy povidani,ja nektery z nich mam rad jak v prd..eli drat,osbne se chovam v prirode slusne a nesnazim se já pretvaret k obrazu svymu,jednou za rok uriznu par haluzi ktery mne za rok dorustaji na miste kam jezdim jenom ja to je asi tak vse co delam )))

            fheavy - Profil | Pá 15.12.2017 19:10:49

            drvoštěp >> jasny ,delam si pr.el,chudak to nevydrzel)))

              retrívr - Profil | Pá 15.12.2017 18:53:42

              fheavy >> Není co dodat, je to tak.

                drvoštěp - Profil | Pá 15.12.2017 18:53:30

                fheavy >> To je někdo na Nechranicích, já jenom fotil.

                  retrívr - Profil | Pá 15.12.2017 18:51:45

                  pujctetomartinovi >> Ty seš asi dobrej kousek. Předpokládám, že provokuješ. Pokud to myslíš vážně, tak lituju nejen tebe ale hlavně okolí.Větší bláboly jsem tu opravdu nikdy nečetl.Přeji ti , aby si se probral a užíval si rybolov. Ale blábol, že stan do přírody nepatří, pak, že ho máš složit.To bez komentáře. Promiň, nejsem tu známý kritik, ba naopak ale tohle je i na mě moc.Navíc nemám rád bezejmenné.

                    fheavy - Profil | Pá 15.12.2017 18:45:12

                    drvoštěp >> co to tam lezi za mrsinu ??)))
                    radeji se na tebe bud divat v pristresku..))

                      drvoštěp - Profil | Pá 15.12.2017 18:07:03

                      pujctetomartinovi >> Na co je lepší pohled, na malý stan a nebo rybáře bez stanu ? ;)))

                        fheavy - Profil | Pá 15.12.2017 17:54:08

                        pujctetomartinovi >> nejsme tady ani bukvice a ani zeleni,jestli ses jeden z tech ochranaru tak bys mel bydlet v zemljance nepouzivat elektriku ani plyn a jist jenom co najdes v prirode,takzvany navrat k prapuvodu))
                        takovych jak ses ty byt vic tak by tady bylo krasne 👌👌✌

                          pujctetomartinovi - Profil | Pá 15.12.2017 17:43:19

                          Rybář nepatří do stanu, pokud nejste ty dnešní moderní bukvice co v tom stanu mají i lednici. Stan prostě do přírody nepatří. Pokud potřebuješ tak nutně někde přespat postav stan, ale až se vzbudíš slož ho. Pokud chceš chytat ryby a zároveň u toho chrápat chytej v ZOO, kde si za to zaplatíš.

                            retrívr - Profil | Pá 15.12.2017 17:29:14

                            fires >> Máš pravdu. Škoda, že ti Pimbo " poděkoval ".

                              fheavy - Profil | Pá 15.12.2017 15:40:36

                              Fishky >> v tomhle mas pravdunekdo si z toho dela doopravdy levnou dovolenou s chlastaci vlozkou clunem a chyt a pust do jineho rybnika bordel po sobe a jeste se u toho vyfoti,takovy jsou potom trnem v oku vsem okolo,osobne jiz roky jezdim z 99% sam tam kde nevycnivam a neupozornuju na sebe a kdyz odjedu tak tam nezbude po mne ani smrad)))
                              letos jsem si to vyzkousel po letech na stojaku a naposled,radeji budu spat v lese pod plachtou nez mezi tema echt pure carp expertama,
                              jedinou vyjimku delam pri srazech s klukama feedrarama 2x do roka na soukromaku.

                                Fishky - Profil | Pá 15.12.2017 15:09:25

                                jeden3 >> to máš pravdu, bohužel každá mince má dvě strany a i u této tomu tak je. Bivak samotný je v pohodě, je to mnohem šetrnější i komfortnější způsob přespání v přírodě. Jenže bivak je symbolem moderního kapraře a proto už z principu jiní rybáři zbystří. Mnoho lidí u nás má pod slovem bivakování spíše levnou rodinnou dovolenou u vody, kde se děcka vyblbnou, dospělí zachlastají, něco se ugriluje, pochytá a spokojeně se valí domů. Taková kempovačka má své výhody, přijede se autem až k vodě i přes zákaz, udělá se ohýnek i tam kde se nesmí, nafoukne se člun a zavezou se pruty ikdyž se to nesmí, chytá se i v noci, odpad se nemusí sbírat, nechá se na místě, prostě pohodička. Předpisy nikdo neřeší, s heslem kdo pouští ten může se vesele jede dál. Jenže ona je to pohodička jen pro ty co bivakují, pro všechny kolem již nikoliv. Takový pure kaprař totiž opravdu jen málo kdy chytá podle předpisů a proto je trnem v oku všem jiným rybářům. No a ve finále je opravdovou třešničkou na dortu, když takový kaprař pak chytí trofejní rybu a prodá ji na soukromák - takže vlastně ani nepouští. No a pak je zaslouženě trnem v oku všem rybářům a nemůže se divit, že ostatní jakmile vidí bivak, tak se jim asociuje porušování předpisů, nepořádek, rabování, prostě pytlák jak vyšitý. Taková černá ovce, co se tváří strašně důležitě. Ono v přírodě se dá spát stále stejně, jako kdysi jak říkáš "nadivoko", jenže lidé jsou stále pohodlnější a bez polstrovaného lehátka, zatepleného spacáku, třívrstvého oblečení, dvouvrstvého bivaku nejlépe s vyhříváním už raději ven ani raději nechodí...

                                  xDanielS - Profil | Pá 15.12.2017 14:47:23

                                  pujctetomartinovi >> Blázni do cvokhauzu, zloději do vězení, zvířata do prirody, děti do klecí a je tomu tak?

                                    fheavy - Profil | Pá 15.12.2017 14:26:26

                                    pujctetomartinovi >> kdes na tom byl ??? ja jezdim na reku od mala a v kempu nestanuju,akorat za sebou nenechavam spoust )))
                                    a kdysi to na mne mistni zkousely konkretne nimrodi kteri tam maji honitbu
                                    dokonce i pres mestskou policii a jezdim tam porad ,doknce s domorodci uz roky vychazim a respektujem se navzajem a jde to,dnes kdyz vidi moje auto tak vi presne kde sedim a nechaji mne na pokoji.

                                      fires - Profil | Pá 15.12.2017 14:13:24

                                      Pimbo >> Bivak sice nepoužívám a nic na tom nemíním měnit, ale ty píšeš nesmysly. Znám x vod kde jsem bivak v životě neviděl, ale bordel dost často. Bivakování s bordelem nemá nic společného. Bordel je o lidech a je jedno jestli je to rybář nebo není. Čuňata jsou napříč zájmovým spektrem.

                                        bjwir - Profil | Pá 15.12.2017 13:52:31

                                        Davas89 >> Na veselký piskovny jsme jezdili 4 roky po sobě , pokud máš brolly OK , bivak přes den skládat maximálně na noc nebo když je hnus pak to tolerují jinak pokuta 200 Kč . RS normální mimo jednoho staršího pána kterej se nenaučil zdravit.
                                        Jinak z mojí zkušenosti vím že pokud jsi s bivakem/brolly zalezlej u křoví tak je to daleko lepší než když někdo dojede s autem až k vodě a chytá z auta...ale to bychom tuhle diskuzi mohli vést donekonečna...
                                        Závěrem bych jen dodal že pokud se nahoru šplhají lidi s řečmi typu "stan patří do kempu ne do přírody" tak se budeme se zákazy spíš setkávat než že by mizely .