Bivakování na svazových vodách v Jižních Čechách

Ahoj, jak je to s bivakováním (stanováním či jen přespáním) na revírech v Jižních Čechách? Kde je to tolerováno a kde to raději ani nezkoušet? Co se týče právních předpisu tak to mám jakž takž načtené. A šlo by mi hlavně o ty větší revíry.
Autor diskuse: Davas89 - Profil , 12.12.2017 kaprařina - ostatní

NPvl - Profil | Pá 15.12.2017 13:44:51

pujctetomartinovi >> Co když je kemp u řeky ? :o§)

    Npujctetomartinovi - Profil | Pá 15.12.2017 13:41:45

    Stan patří do kempu a ne k řece.

      NDavas89 - Profil | Pá 15.12.2017 13:10:49

      Tak ještě jednou všem děkuji za rady a i v rámci zákunů.
      Teď bych chtěl od vás spíš osobní zkušenosti typu: Na Veselských pískovnách raději netábořit
      Revíry co by mně nejvíc zajímaly jsou: Hněvkovice, Kořensko, Pískovny u Majdalény, Orlík.
      Případně další návrhy na pěkné revíry a nemusí to být vyloženě ,,kaprářský ráj". Já nejsem vyložený kaprař, mně bavý všechny styly chytání. Jediný co jsem zatím nezkusil je muškaření ale i to musí být velice zajímavý a hlavně aktivní lov.

        Njeden3 - Profil | Čt 14.12.2017 22:57:51

        sven >> nevim,kde drive se pouzivalo slovo bivak...ale v horolezectvi se pouzivalo jiz dlouha desetileti....a opravdu to znamena improvizovany prostredek k prenocovani ci ukryti se pred nepohodou. To ovsem je treba i rybarsky bivak...vlastne i turisticky stan.....je to proste docasny ukryt.....to znamena neurceny k trvalemu bydleni..tezko by nekdo rekl,ze na horach byla boure a tak bivakoval v horske chate :-))))
        Ja třo spisemyslel v tom vztahu,ze tady vadi nekomu bivak u sporne ciste reky.....v Alpach si na prespani postavis bivak-horolezecky stan ve 3000m n.m. as pokud nedelas bordel,nikdo te prudit nebude. U nas je to vsechno tak nejak papeztejsi nez papez....a takovych prikladu o tom,jake nesmysly se tu vydavaji za rozumne zakony jsou desitky,jestli ne stovky.
        Cely nas pravni system stoji za starou backoru,zatotality nasi stanovali nadivoko u reky-nikomu to nevadilo. Dnes mame svobodu a je tu vic zakazu nez za totality :-((((

          Nfheavy - Profil | Čt 14.12.2017 22:30:57

          Pimbo >> snazim se,a dokonce znam vic tech slusnych nez naopak,tobe at to taky jezdi cus.

            Nfheavy - Profil | Čt 14.12.2017 22:28:58

            Davas89 >> ja bych to za poslednich 40let zhodnotil zjednodusene ,hodne casto je to o mistnich kteri maji solidni svazovku u huby a kazdy cizi rybar a nedjboze s bivakem na vicedenni vyprave je pro ne nezvany host ktery jim uzira z jejich,jak jsem psal drive o jednom reviru ,prispivat vsichni ano ale chytat hlavne my /mistni/at si takove reviry nechaji vyjmout ze svazoveho hospodareni a zarybnuji si to ze svych zdroju,potom si budem sedet kazdy u svyho rybniku a budem nadavat ze tam je houno,je proste doba kdy se jezdi na ryby autem a obcas na vic dni kdyz zrovna takovou vodu nemas v dosahu,a kdyz se chovas jako normalni "beloch" tak bys mohl normalne chytat uklidt si po sobe a nikdo aby te nebuzeroval,ale spatne je nekde uz jenom to ze tam chytas a o tom to mnohdy je Howgh")))

              NPimbo - Profil | Čt 14.12.2017 22:20:05

              fheavy >> to je dobre, ze po sobe uklizis, taky to delam, ale moc takovych neni!!! Jinak by kolem vody nebyl takovy bordel. At to jezdi a Petruv zdar.

                NDavas89 - Profil | Čt 14.12.2017 22:09:57

                malenak >> Děkuji za postřehy. Přesně o toto mi šlo.

                  Nfheavy - Profil | Čt 14.12.2017 22:05:17

                  Pimbo >> muzem to obratit kdyz se ti nelibi na svazovkach tak jezdi na soukromak kdyz je to tam takovy perfektni,ja bivakuju bordel si odvazim a tam kde jsou s tim problemy tak uz nejezdim ,a uzu rict ze to znam i z extremu na jizni morave kdy to byl az hnus co se delo,ale dela to vesmes mensina kvuli ktere trpi vetsina slusnych rybaru,ale to je vsude v praci se taky vzdy najde nejakej bl..ec ))

                    Nsven - Profil | Čt 14.12.2017 21:36:21

                    jeden3 >> Jako horolezec samozřejmě víš dobře, že bivak je jakýkoli přístřešek proti nepohodě na horách a ne stan u rybníka u víkendu :-)
                    Ale jinak to ode mě nebylo nic osobního a jsem rád, že jsi to vzal sportovně :-)

                      NxDanielS - Profil | Čt 14.12.2017 21:33:44

                      Pimbo >> A o tom to je. Pár neuklízí a zakáže se to všem.

                        NPimbo - Profil | Čt 14.12.2017 21:26:58

                        Vetsina nadava jak to stoji na svazovkach za hovno, ze se malo zarybnuje, boji se, ze se bude zdrazovat!!! Kdyz chcete bivakovat, tak jezdete na soukrome reviry!!! Nevim, proc by se melo bivakovat nebo stanovat na svazovych vodach!!! Ten bordel co tam pak zustava na to nikdo neni zvefavi. Jo jasny, zase tu bude nekdo psat, ze on si po sobe uklizi. Bohuzel vice rybaru jsou prasata a bordel neuklizi. Okolo Vltavy a Labe uz je to takhle preplneni!!!!!

                          Njeden3 - Profil | Čt 14.12.2017 21:10:52

                          sven >> podivej-leta jsem byl aktivni registrovany horolezec.... v Himalajich jsem samozrejme nikde nelezl :-))) ale ve Vysokych Tatrach jsem byl mockrat. Jelikoz to byl vzdy chraneni narodni park,jiste uznas,ze je tam nutna ochrana prirody na vyssi urovni,nez treba u nasich rek a rybniku(chranene druhy fauny a flory,vzacne biotopy). Presto jsme se jako organizovani horolezci mohli pohybovat mimo znacne cesty a take prespavat treba u Zabych ples. Samozrejme jsme po sobe vzdy uklidili a horolezci uklizi kazdorocne treba i Skalak-ovsem ne po sobe,ale po turistech. A jiz tenkrat do nas sili radovi vysokohorsti turisti,kteri se po Tatrach prohaneli v sandalech a asi si pripadali jako horsti vudcove-jak je mozne,ze my muzeme spat treba zrovna u Zabiho plesa a oni ne....
                          Dnesni hysterie nekterych jedincu zde mi hodne pripomina ty horske vudce v sandalech na vysokohorskem chodniku,ovsem mozna u reky ci rybnika dnes uklizim bordel od svaciny zrovna po podobnych,protoze oni jdou prece nalehko a tak treba pytel na odpadky sebou nebudou tahat.........

                            Nfheavy - Profil | Čt 14.12.2017 19:14:46

                            RK >> tak )))

                              NRK - Profil | Čt 14.12.2017 19:04:21

                              retrívr >> já ti rozumím úplně přesně. Chápu tě. Lze urcite zajet a bivakovat tam, kde je to povolené. Nicméně tam to nebývá tak ,,atraktivní" A tam , kde je to atraktivní, panenské, tam by ta konkurence měla stát na tom, jak dokážeš vstát a ne tak, že si tam vykolikuje někdo claim.
                              Tady fakt nejsme na Klondaiku.
                              Může být názor, že každý může zkusit bivakovat. Ale jak by to vypadalo? No hrozně,moc hrozně. Já bych to taky chtěl.

                                NRK - Profil | Čt 14.12.2017 18:52:17

                                fheavy >> jasně a to je právě začátek konce. Možná, že ze mne mluví ta zatrpklost starších lidí, kteří nemají rádi změny.
                                Ale ohledně přírody se to ví.Ty změny jsou jenom k horšímu. A ten směr rybařiny je nemlich to samé.Proč se furt snažit ó lepší krmení, víc krmení, lepší a ještě lepší cajk, proč mít furt vetší převahu v konfrontaci s rybou, proč chtít chytit víc a větší? Přece jde o tu pohodičku, překvápko. Hele, podvědomě to musí být jasné každému. Ale možná jsem naiva. Každopádně mladí chtějí něco jiného, než starší. Rybaření je i módní záležitost, jinak by se tolik nemohlo diskutovat ó cajku a tak málo ó rybách, rybářských příbězích od vody atd. Ten posun myšlení je za posledních cca 10 let neuvěřitelně velkej.Ale už toho nechám.Jsou to filozofický keci k hovnu...

                                  Nretrívr - Profil | Čt 14.12.2017 18:37:27

                                  RK >> Mezi obsazeným flekem s bivakem a bez bivaku není rozdíl. Pokud jsem ale chytal třeba na Rozkoši, tak jízda v noci, problém s parkováním, ne u vody, propíchané gumy.bez bivaku, tedy na den . Mám to asi 120 km.A takových míst znám.To není o bivaku, to je " konkurenci " hloupých lidí a víš co jich je ? A už vůbec přece by neměl být problém, že jsem 4 dny na místě, kam se nedostane kolega, který tam je stokrát za rok. Je to těžké. Chci se někam podívat, chci něco poznat, tady nejde o maso. Jsem ten, který chce rybu cíleně, tedy jdu na určitou rybu, ano můžu i měnit ale cílená ryba znamená, že o ní něco víš, víš o vodě. Nevím , jak to napsat. Svých 5 kaprů si chytím, kdy chci a jak je zároveň s dětmi připravím, tak aby se podílely. Mám tři vnoučata a to zcela nadprůměrně zapálených a jeden abnormálně talentovaný. Tak asi tak.

                                    Nfheavy - Profil | Čt 14.12.2017 18:32:43

                                    RK >> to mas pravdu,ale doba se zmenila ,nezacnem jezdit na ryby vlakem a chodit x kilometru pesky,vyvoj jde dal nekdy dobrym smerem nekdy spatnym ale to nezastavis,ja osbne jezdim na cca 2 tydenni vypravy rocne mimo civilizaci ,letos jsem kvuli rasam na rece byl vyjimecne na stojaku a vim ze to bylo naposled co jsem na podobnem reviru byl vic jak jeden den,nemam v okoli zadnou vodu kde by to stalo za to,takze jezdim pres 100km na reku kde mam klid.za poslednich 30let jsem se uz prestehoval po rece uz dobrejch cca 40km postupem doby jak zaclo pribyvat lidi,za chvilu uz mozna nebudu mit kam )))

                                      Nfheavy - Profil | Čt 14.12.2017 18:25:05

                                      xDanielS >> tak tam jsem byl ,presne na jejm konci u kempu.14 dni pred tim se tam dalo jeste prijet potom tam dali zakaz vjezdu,pole vedle cesty je soukrome a louka k vode taky,takze jediny co patri v tom useku obci je cesta,prave to je na tom zajimavy zakaz vjezdu tam kde mne nic nepatri /myslim obec/ paradox nebo spis mafie/)))

                                        NRK - Profil | Čt 14.12.2017 18:23:46

                                        fheavy >> víš co si Karle myslím opravdu? Že stejně se do budoucna budou pravidla zpřisnovat všeobecně.
                                        Kamery, osobní vlastnictví, zákazy parkování, flastry za všechno, paušálně. To je prostě budoucnost. Myslel jsem si, že my to už nějak doklepem, ale když nám svíčka bude hořet pomalu, tak to ještě zažijeme.
                                        A ten trend chrápání u vody, kdy si levně chceme užít hvězdičky v noci, dupání ježka a výkřik kvakoše bude jedním z momentů, který nám to pohřbí.
                                        Dřív si šel na ryby a pak domu. Někdy se někdo stulil do klubička pod celtou a ráno celej ztuhlej pokračoval v lovu. Někdo si postavil áčko atd. To bylo úplně v pohodě. Ale pak se to zvrhlo tak, že to začal bejt ,,životní styl" Prostě někdo vypadne na chatu, chalupu a někdo si udělá dovču se vším všudy na rybách. A těch lidí je čím dál víc.
                                        Ale z toho pramení problémy.Vidim to u nás na Labi. To je fakt, jako když přijeli k nám "kačeři", tak říkala babička těm kolotočářům, když zas dorazili do vsi. Ta rybařině je fakt už dneska divná. Připadá mi, že víc záleží na všem okolo, než právě o to, jak se to jmenuje....