Bivakování na svazových vodách v Jižních Čechách

Ahoj, jak je to s bivakováním (stanováním či jen přespáním) na revírech v Jižních Čechách? Kde je to tolerováno a kde to raději ani nezkoušet? Co se týče právních předpisu tak to mám jakž takž načtené. A šlo by mi hlavně o ty větší revíry.
Autor diskuse: Davas89 - Profil , 12.12.2017 kaprařina - ostatní

xDanielS - Profil | Čt 21.12.2017 6:56:00

fheavy >> Karle, navijáky skoro v bahně? Zapomněl jsi na kobereček!

    Rožnovák - Profil | St 20.12.2017 23:41:53

    zimbuch >> zákonem či vyhláškou se dá spousta věcí regulovat, problém ovšem je v jejihc uplatňovaní v praxi, jednak právní vědomí populace není až tak na top úrovni a hlavně musí být dostatek aktivních lidí co budou uplatńování norem vymáhat a ti tady chybí.

      fheavy - Profil | St 20.12.2017 23:10:04

      retrívr >> ja doufam taky ne ,nechtel bych dopadnout jak nejakej anglan na jejich klubove, modelove a vyumelkovane vode s cestickou az k molu ,fujj to by byl muj konec ,radsi du spat a doufam ze se mne o tom nebude zdat ahoj .

        retrívr - Profil | St 20.12.2017 22:59:50

        fheavy >> Snad se toho nedožiju, horší je, že mám tři vnoučata opravdu dobrý rybáře. Ach jo.

          zimbuch - Profil | St 20.12.2017 22:58:41

          retrívr >> v podstatě soukromé rybníky z roční povolenkou. Zjednodušené. Ale má to výhodu na flek ze tvým číslem ti nikdo nesedne :))) Jak se to tak vezme osamostatnění JM a další podobné věci.

            zimbuch - Profil | St 20.12.2017 22:56:01

            fheavy >> jo i tak se to dá brát.

              fheavy - Profil | St 20.12.2017 22:53:15

              retrívr >> budes chodit na ryby jak k doktorovi ,objednas se na urcitej den aby sis rezervoval misto ))) jo a budes chytat uk styl pruty co nejbliz u sebe a navijaky skoro v bahne,urcite se tito bude libit ,budes mit pojmenovany ryby a az nektera umre tak ji postavis pomnik abudes ji nosit kytky na vyroci )))

                retrívr - Profil | St 20.12.2017 22:45:43

                zimbuch >> Jsem už statrej, můžeš mi to přeložit.Možná nejsem sám.

                  retrívr - Profil | St 20.12.2017 22:44:48

                  fheavy >> Dík. OK.

                    zimbuch - Profil | St 20.12.2017 22:42:20

                    Spěje to k tomu jak je to třeba Ang. klubové vody kde s hlídají v podstatě na vzajem počet povolenek dle lovných míst a na konci roku si ji můžes vyměnit z někým :))

                      retrívr - Profil | St 20.12.2017 22:33:35

                      zimbuch >> A tady vidíš, jaká zvěrstva se u nás dějí. Za peníze lze všechno.Tohle je asi místní, tedy laciné, ale já vím o milionech a zase jen se opakuji, tam šlo o stany, jinde o nenávratně zničenou krajinu v prvních pásmech. Mohu dokázat, nechci tu jen prudit všechny.

                        zimbuch - Profil | St 20.12.2017 22:32:08

                        Jo chlapi máte pravdu Podotýkám že právní předpisy pro rybáře mají 278 stran A3 :))

                          fheavy - Profil | St 20.12.2017 22:30:13

                          retrívr >> souhlas ✌

                            zimbuch - Profil | St 20.12.2017 22:29:33

                            příklad od nás jeden majitel několika kempu na přehradě neustale poukazoval na rybaře že stanuji apod. Ze zdárného působení v RS dosahnul dodatku k revíru že se zakazuje bivakování. Tak nelze nýt u vody déle jak jen povolenou dobu lovu.

                              retrívr - Profil | St 20.12.2017 22:27:21

                              Jsem už starý muž, myslím, že jsem nebyl až tak úplný blbec. Dnes mi však přijde, že rodina , která není " mrtvá " a nemá rodinného právníka musí zahynout. Nebo musí mít ve svém středu blána, který hlídá od auta po důchod všechno. Stát je ten, který tě nejvíc pronásleduje. Já si myslel, že by tě měl chránit. Je to velký omyl.

                                zimbuch - Profil | St 20.12.2017 22:20:16

                                Kromě zákona 114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny zakazuje „táboření“ také lesní zákon 289/1995 Sb. Ten platí nejenom v chráněných oblastech (národní parky, CHKO a rezervace), ale ve všech lesích na území České republiky. Jeho dodržování kontroluje lesní stráž. I tady ale platí, že spaní pod širákem není tábořením. Dále mohou táboření na svých katastrech zakázat i obce vyhláškami, vydanými podle zákona 128/2000 Sb. o obcích. (Naprostá většina českých obcí to ale nedělá). Teoreticky by mohla obec dát do vyhlášky i zákaz bivakování nebo nocování. Pak je ale otázka, zda by taková vyhláška nebyla v rozporu s ústavou. A konečně se teoreticky můžete dostat do sporu s vlastnickými právy.

                                  retrívr - Profil | St 20.12.2017 22:19:58

                                  Podporuji drvoštěp,fheavy. Obecně je to o tom, co tu už bylo, bohužel to nechápe hodně z nás, že se tu masírujeme, dohadujeme, stát pak povoluje svinstva mimo ochranáře, kteří znamenají hrozbu právě jen pro ty " chudé ". Stan, či bivak je opravdu to poslední, co by ohrozilo přírodu.Mne od vody , kde jsem byl pravidelně kontrolován a spíš otravován vyhnali bezdomovci, ktří tam jsou dodnes a to zcela bez problémů. Je to velký hnus.

                                    drvoštěp - Profil | St 20.12.2017 22:13:02

                                    fheavy >>To ne, lepší bude na klacek vedle bivaku pověsit fez ;) S půlměsícem by jsi vypadal jak prodejce tureckýho medu ;))

                                      xDanielS - Profil | St 20.12.2017 22:07:07

                                      lipenak >> Ani není.Tzn na soukromém pozemku se svolením majitele, na státním nebo obecním můžeš, pokud to není v rozporu s jiným zákonem, nebo místní vyhláškou. Proto se šíří místní zákazy jako houby po dešti.

                                        fheavy - Profil | St 20.12.2017 22:07:01

                                        drvoštěp >> nebo si namalujes na bivak pulmesic )))