Bivakování na svazových vodách v Jižních Čechách

Ahoj, jak je to s bivakováním (stanováním či jen přespáním) na revírech v Jižních Čechách? Kde je to tolerováno a kde to raději ani nezkoušet? Co se týče právních předpisu tak to mám jakž takž načtené. A šlo by mi hlavně o ty větší revíry.
Autor diskuse: Davas89 - Profil , 12.12.2017 kaprařina - ostatní

Nfheavy - Profil | Ne 17.12.2017 13:54:11

Petr64 >> byloto tam dobry .

    NPetr64 - Profil | Ne 17.12.2017 13:39:54

    fheavy >> Tam jsem nikdy nestanoval.;-)

      Nfheavy - Profil | Ne 17.12.2017 13:33:01

      Petr64 >> jelenice je ale jinde ,tu si nejmenoval..))

        NPetr64 - Profil | Ne 17.12.2017 13:30:37

        fheavy >> Ono to zas tak volný nebylo. Přístav,Sokolák,Zouvalka.Zase ale bylo kolem plno přístupných podnikových chat.

          NPetr64 - Profil | Ne 17.12.2017 13:27:52

          xDanielS >> Pasohlávky už to mají. Jen ale z poloviny.:-)

            Nfheavy - Profil | Ne 17.12.2017 13:23:19

            xDanielS >> ja pamatuju jeste volny taboreni okolo brnenske prehrady za komancu,jednou za cas to obesel vyberci a zaplatil jsi nejakej symbolickej poplatek kdyz jsem tam poprve byl pod stanem s rodicama konkretne na Jelenici tak mne bylo 5 let tzn. rok 1970 !!

              NxDanielS - Profil | Ne 17.12.2017 13:16:55

              Petr64 >> A v tom máš zase pravdu :-D

              Psal jsem to níže. Být obcí jako Šakvice, dolní Věstonice a další, prostě nahodím vyhlášku o táboření s tím, že je za poplatek, vyhradil bych místa a podmínky. (zákonnost jsem neověřoval) Každej, kdo by chtěl tábořit u vody, by platil třeba 50Kč/den. Byly by prachy na pohůnka, který by kontroloval pořádek, na nějakou tu Toi-Toiku a třeba i na kontyš.

                NPetr64 - Profil | Ne 17.12.2017 12:42:42

                xDanielS >> Možná se pletu ale nemusím řešit problémy se zakazováním nocování u vody.;-)
                Ono kdyby to bylo plošně zakázáno a množily se vyjímky kde je povoleno,nebylo by o čem plkat na MRKu. Takhle když je všechno povoleno,množej se zákazy,tak to je dobrý hnojivo pro remcání.;-)

                  Nretrívr - Profil | Ne 17.12.2017 12:33:25

                  lipenak >> To máš pravdu. Jde o to pro koho platí zákony a jaký vůbec maji smysl. To bylo obsahem mé reakce, platila obecně, já jsem ti nic nevyvracel a nevyvracím.

                    NxDanielS - Profil | Ne 17.12.2017 12:26:40

                    Petr64 >> Opět se trošku pleteš. V dobách minulých totiž platil zákon, který táboření mimo vyhrazená tábořiště zakazoval. Jinak tohle "pseudopravidlo" kdyby nebylo, tak jsme někde na úrovni Severní Koreje.

                      Nlipenak - Profil | Ne 17.12.2017 12:14:48

                      retrívr >> každej na to máme svůj názor . Jednou platí zákon 114 a pravidla CHKO co chceš víc o tom polemizovat .. To že se to porušuje je každýho věc a každej si ponese následky za to co dělá ..

                        Nretrívr - Profil | Ne 17.12.2017 11:57:11

                        lipenak >> Nevím kolik ti je, jsi obrovský idealista a to já rozhodně mezi pesimisty nepatřím.

                          Nretrívr - Profil | Ne 17.12.2017 11:51:54

                          lipenak >> Když se můžou v prvním stupni KRNAPu stavět paneláky, tak je nějaký stan zcela nepodstatný, tak to u nás funguje .Masírujem se u stanů a volovin a a stát systematicky ničí nejen krajinné oblasti nevratitelným způsobem ale i nejlepší zemědělskou půdu. Všemu jednoznačně vládnou peníze a na chudé musí být přísnost, na vše pak dohlíží velmi silné ochranářské organizace.

                            Nlipenak - Profil | Ne 17.12.2017 11:48:26

                            Bacha >> viš kolego ono nejde o to odsuzoval nebo neodsuzoval , jsou daný nějaký pravidla a ty platí pro všechny stejně . To ty pravidla být nemusí a každý at si dělá dle svého uvážení a určitě si dovedeš představit jak to dopadne .. obvzlášt v dnešní době kdy si dělá každý co se mu líbí ...

                              NPetr64 - Profil | Ne 17.12.2017 11:46:17

                              xDanielS >> Jádro pudla je v tom,že co není zakázáno, je povoleno.To platilo už v dobách dávno minulých. Přes to všechno nebyl nikde stan mimo vyhrazený tábořiště, kemp nebo TO.
                              Ono totiž je takový trochu logický,že tohle pseudopravidlo by mělo platit spíš obráceně

                                NBacha - Profil | Ne 17.12.2017 11:27:57

                                lipenak >> Já bych to neodsuzoval ani v CHKO. Pokud tam dopoledne přicupitala rodinka s dětičkama, postavili si na písku barevný "hrad" vykoupali se, najedli a zase odjeli, nenechali po sobě binec a nikoho neobtěžovali, asi by mi to nevadilo. Zrovna tak, kdyby to byli rybáři. Slušní rybáři.

                                  NxDanielS - Profil | Ne 17.12.2017 11:18:36

                                  Petr64 >> To je ale Petře hodně zavádějící otázka. Pokud půda patří státu, zákon jasně říká, že co není zakázáno, je povoleno. Je zákonem plošně zakázáno táboření? Není.

                                    NPetr64 - Profil | Ne 17.12.2017 11:02:42

                                    fheavy >> Nechci bejt rejpavej. Ty znáš metr čtvereční půdy která nepatří nikomu?;-)

                                      NGrasel - Profil | Ne 17.12.2017 11:00:56

                                      jeden3 >> Nebo my postřílíme všechny ty eurohujery u nás a bude klid... ;)

                                        Njeden3 - Profil | Ne 17.12.2017 10:49:47

                                        fheavy >> :-))) v Eu bude do roka a do dne zakazane vsechno :-))) Treba ve Vidni si jiz lide nesmi davat na dvere adventni venec....a chteji zakazat chozeni certu a Mikulasu :-)))
                                        a my tu jeste provokujem,ze bychom snad chteli stavet stany??? Za to nas rovnou zastreli :-)))