- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Odebrani povolenky- hostenka
Zdarec. Chtel bych se zeptat,kdyz se mi povede prijit o papiry( bohuzel povedlo), tak jestli se da koupit nekde na nejaky revir ci kraj hostovaci listek.. Pokud se nevede nejaka databaze,tak je adi tezko zjistitelny kdo ma a nema papiry a tudiz by to melo jit.... Ja mel letos bohuzel celorepublikovou povolenku... Diky za rozumny odpovedi.
Autor diskuse: Sved11 - Profil , 5.9.2017 všeobecné - ostatní
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
18x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
3 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.
Nsven - Profil | So 19.5.2018 16:16:09
rybomil >> Ahoj.
Pikantní na kontrole rybářským hospodářem je, že si pouze navzájem ukážete bumážky.
On tobě průkaz hospodáře nebo zástupce a ty jemu, rybářský lístek a povolenku k lovu.
Toť vše :-) >> Stránka diskuse
Pikantní na kontrole rybářským hospodářem je, že si pouze navzájem ukážete bumážky.
On tobě průkaz hospodáře nebo zástupce a ty jemu, rybářský lístek a povolenku k lovu.
Toť vše :-) >> Stránka diskuse
Nsven - Profil | Pá 18.5.2018 13:43:25
Fishky >> to neřeš Richarde.. jednou to přijde samo :-) >> Stránka diskuse
Nsven - Profil | Pá 18.5.2018 13:40:58
Fishky >> ..." Vidíš tu Svena, Kakra, Hrajiho... všichni by mu to napálili z první dobré, což je pro mě zvláštní, ale asi to vidí jinak"....
Nejspíš to vidí jinak proto, že díky letité praxi, vidí dál než na špičku svého nosu..
Životní realita bývá zhusta jiná, než jak se jeví osobě, mlátící prázdnou slámu v diskusích na téma, o němž má povědomost menší, než nepatrnou...
>> Stránka diskuse
Nejspíš to vidí jinak proto, že díky letité praxi, vidí dál než na špičku svého nosu..
Životní realita bývá zhusta jiná, než jak se jeví osobě, mlátící prázdnou slámu v diskusích na téma, o němž má povědomost menší, než nepatrnou...
>> Stránka diskuse
Nsven - Profil | Pá 18.5.2018 12:25:34
FRANK71 >> Jo, to je v pohodě. Díky, že jsi to aktualizoval.
To se s tímto nijak nevylučuje... Za tím si stojím. >> Stránka diskuse
To se s tímto nijak nevylučuje... Za tím si stojím. >> Stránka diskuse
Nsven - Profil | Pá 18.5.2018 12:23:08
FRANK71 >> Fando, neměl by ses pouštět na příliš tenký led :)
Tak jako i skladník ve šroubárně si může přečísti Vergilia v originále, tak i strážník MP si může v dopravním zákoně polistovat a zjistit, že dopravní přestupek lze spáchat toliko v provozu,
na pozemních komunikacích..:-)
A tou soukromá louka nejspiš nebude, žejo ..
>> Stránka diskuse
Tak jako i skladník ve šroubárně si může přečísti Vergilia v originále, tak i strážník MP si může v dopravním zákoně polistovat a zjistit, že dopravní přestupek lze spáchat toliko v provozu,
na pozemních komunikacích..:-)
A tou soukromá louka nejspiš nebude, žejo ..
>> Stránka diskuse
Nsven - Profil | Pá 18.5.2018 12:12:44
Igo. >> Promiň ale myslím, že už jsem se k tomu vyjádřil dostatečně.
Dále bych to nechal k řešení MO Liberec. Jistě si poradí i bez našich spekulací a závěrů :-)
Třeba se dodatečně rozhodnou i pro řešení prvního přestupku, kdo ví...
Pěkný den.
https://www.mrk.cz/diskuse.php?id=750464&users%5B%5D=78587
>> Stránka diskuse
Dále bych to nechal k řešení MO Liberec. Jistě si poradí i bez našich spekulací a závěrů :-)
Třeba se dodatečně rozhodnou i pro řešení prvního přestupku, kdo ví...
Pěkný den.
https://www.mrk.cz/diskuse.php?id=750464&users%5B%5D=78587
>> Stránka diskuse
Nsven - Profil | Pá 18.5.2018 12:01:07
nic26 >> Možná jsi nechtěl ale stalo se... ze sebe si udělal oběť zvůle a z RS která se k Tobě zachovala "milosrdně", vola...
Svoje nacionále na zápisu jsi zakryl ale jeho zveřejnil..
Věřím, že pro příště bude posuzovat absenci dokladů při lovu striktně a přesně podle zákona.
A případní další zapomnětlivci, Ti budou moci pak poděkovat..
Nebyla jeho povinnost Ti umožnit to napravit, to byla jeho dobrá vůle. A věř, že ne všichni členové RS, takoví jsou ...
>> Stránka diskuse
Svoje nacionále na zápisu jsi zakryl ale jeho zveřejnil..
Věřím, že pro příště bude posuzovat absenci dokladů při lovu striktně a přesně podle zákona.
A případní další zapomnětlivci, Ti budou moci pak poděkovat..
Nebyla jeho povinnost Ti umožnit to napravit, to byla jeho dobrá vůle. A věř, že ne všichni členové RS, takoví jsou ...
>> Stránka diskuse
Nsven - Profil | Pá 18.5.2018 11:49:36
eskymak Mrakomor >> petrikveprik - 18.5.2018 11:48:14 >> dík, že mi rozumíš :-) >> Stránka diskuse
Nsven - Profil | Pá 18.5.2018 11:46:57
Igo. >> čemu nerozumíš ? Zkus si to ještě jednou přečíst a zamyslet se nad tím..
Nic netvrdím, pouze konstatuji stav.
Přestupce neměl u sebe v době lovu patřičné doklady, tím se dopustil přestupku proti zákonu.
Navíc jak se díky tomu ukázalo, měl auto zaparkované na místě zakázaném v BPVRP.
RS první přestupek vyřešila na místě a po zvážení všech okolností se prioritně rozhodla pro řešení druhého, kárnou komisí MO. Především proto, že tento ji připadl v daném okamžiku závažnější.
Navíc i díky svědkům nepovoleného parkovaní, na soukromém pozemku..
Je na kárném orgánu aby se s tím popral, ne na nás.
Jak vidno i z Tvého příspěvku, je třeba aby RS za všech okolností jednala striktně, komisně, vždy v přesně v linii paragrafů. Na chudý lid je třeba maximální přísnost...aby si nestěžoval .... :-)
>> Stránka diskuse
Nic netvrdím, pouze konstatuji stav.
Přestupce neměl u sebe v době lovu patřičné doklady, tím se dopustil přestupku proti zákonu.
Navíc jak se díky tomu ukázalo, měl auto zaparkované na místě zakázaném v BPVRP.
RS první přestupek vyřešila na místě a po zvážení všech okolností se prioritně rozhodla pro řešení druhého, kárnou komisí MO. Především proto, že tento ji připadl v daném okamžiku závažnější.
Navíc i díky svědkům nepovoleného parkovaní, na soukromém pozemku..
Je na kárném orgánu aby se s tím popral, ne na nás.
Jak vidno i z Tvého příspěvku, je třeba aby RS za všech okolností jednala striktně, komisně, vždy v přesně v linii paragrafů. Na chudý lid je třeba maximální přísnost...aby si nestěžoval .... :-)
>> Stránka diskuse
Nsven - Profil | Pá 18.5.2018 11:45:28
FRANK71 >> nepředjímej rozhodnutí komise :) >> Stránka diskuse
Nsven - Profil | Pá 18.5.2018 11:14:44
Fishky >> Od toho existuje kárný orgán MO aby toto rozhodl ..
A jistě si poradí i bez našeho doporučení, žejo :-)
Tvrzení jsou dvě a alternativy k řešení tři... a komise jsou také jenom lidi...že..
Mimochodem, jsi tu dost dlouho na to abys věděl, že na vydání povolenky neexistuje právné nárok - je to tak ?
>> Stránka diskuse
A jistě si poradí i bez našeho doporučení, žejo :-)
Tvrzení jsou dvě a alternativy k řešení tři... a komise jsou také jenom lidi...že..
Mimochodem, jsi tu dost dlouho na to abys věděl, že na vydání povolenky neexistuje právné nárok - je to tak ?
>> Stránka diskuse
Nsven - Profil | Pá 18.5.2018 10:45:02
nic26 >>
Tak kolego...
Právě jsem hovořil s členem RS, který Ti povolenku zadržel.
Znám ho několik desetiletí jako velmi solidního člověka a erudovaného odborníka přes rybářství a myslivost a zároveň kamaráda, kterému nemám minimální důvod nedůvěřovat.
Problémem při řešení tohoto přestupku nebyla jeho svévole ani neznalost ani zlý úmysl ale naopak nadměrná tolerance a vstřícnost.
Zatajil jsi nám, že jsi při kontrole neměl u sebe doklady a naopak zveličil svou parkovací anabázi !
MO Liberec, klade všem svým členům důrazně na srdce, zákaz parkování v okolí Pivovarských rybníků z důvodu:
jednak ochrany vod, které slouží nejen rybářům ale i jako zdroj průmyslové vody pro přilehlý pivovar a druhak ochrany přilehlých soukromých pozemku, s jejichž majiteli má dohodu o povolení vstupu na pozemek ale za přísně vymezených podmínek.
V případě porušení dohody, hrozí její vypovězení .
Sice jsi neparkoval přímo u vody ale na jednom s těchto soukromých pozemků.
Ovšem povolenka Ti nebyla zadržena z důvodu parkování ale z důvodu spáchání přestupku dle zák. 99/2004 §13
(7) Při lovu v rybářském revíru je osoba provádějící lov povinna mít u sebe rybářský lístek, povolenku k lovu, nejde-li o uživatele rybářského revíru, popřípadě doklad o udělení výjimky podle odstavce 4 nebo 5 a na požádání je předložit rybářské stráži, rybářskému hospodáři, popřípadě jeho zástupci nebo osobám pověřeným příslušným rybářským orgánem nebo orgánům Policie České republiky
Nedílnou součástí povolenky, je i brožura BPVRP (Ryb. řád) se soupisem revírů.
Namísto abys byl rád, že člen RS v dobré vůli Tvůj přestupek proti zákonu nekompromisně neřešil zadržením povolenky a zaznamenáním do zápisu, s následným odesláním kompetentnímu úřadu k přestupkovému řízení ale pouze Tě pokáral a dovolil Ti pro doklady dojít do vzdáleného vozidla, si tu stěžuješ a uvádíš polopravdy a nepravdy...
Povolenka Ti byla zadržena právem.
Nechtěl bych být špatným prorokem ale řekl bych, že vzhledem k nadcházejícímu řešení kárným orgánem MO, které se původně mělo týkat pouze porušení dohody o neparkování, navíc zakotvené v BPVRP MO , sis zdejším výstupem nijak výrazně neprospěl....
Zveřejněním dle Tvé potřeby "upraveného" záznamu o přestupku, jsi navíc poškodil dobré jméno člověka, o jehož přínosu pro rybařinu neviš zhola nic...
Myslím, že jedinou rozumnou věc kterou bys měl nyní učinit, je vysypat si na hlavu celou popelnici, veřejně se zde omluvit dotyčné RS a všem diskutérům, že jsi je vodil za nos a požádat někoho z adminů o smazání zmanipulovaného "dokumentu" ...
>> Stránka diskuse
Tak kolego...
Právě jsem hovořil s členem RS, který Ti povolenku zadržel.
Znám ho několik desetiletí jako velmi solidního člověka a erudovaného odborníka přes rybářství a myslivost a zároveň kamaráda, kterému nemám minimální důvod nedůvěřovat.
Problémem při řešení tohoto přestupku nebyla jeho svévole ani neznalost ani zlý úmysl ale naopak nadměrná tolerance a vstřícnost.
Zatajil jsi nám, že jsi při kontrole neměl u sebe doklady a naopak zveličil svou parkovací anabázi !
MO Liberec, klade všem svým členům důrazně na srdce, zákaz parkování v okolí Pivovarských rybníků z důvodu:
jednak ochrany vod, které slouží nejen rybářům ale i jako zdroj průmyslové vody pro přilehlý pivovar a druhak ochrany přilehlých soukromých pozemku, s jejichž majiteli má dohodu o povolení vstupu na pozemek ale za přísně vymezených podmínek.
V případě porušení dohody, hrozí její vypovězení .
Sice jsi neparkoval přímo u vody ale na jednom s těchto soukromých pozemků.
Ovšem povolenka Ti nebyla zadržena z důvodu parkování ale z důvodu spáchání přestupku dle zák. 99/2004 §13
(7) Při lovu v rybářském revíru je osoba provádějící lov povinna mít u sebe rybářský lístek, povolenku k lovu, nejde-li o uživatele rybářského revíru, popřípadě doklad o udělení výjimky podle odstavce 4 nebo 5 a na požádání je předložit rybářské stráži, rybářskému hospodáři, popřípadě jeho zástupci nebo osobám pověřeným příslušným rybářským orgánem nebo orgánům Policie České republiky
Nedílnou součástí povolenky, je i brožura BPVRP (Ryb. řád) se soupisem revírů.
Namísto abys byl rád, že člen RS v dobré vůli Tvůj přestupek proti zákonu nekompromisně neřešil zadržením povolenky a zaznamenáním do zápisu, s následným odesláním kompetentnímu úřadu k přestupkovému řízení ale pouze Tě pokáral a dovolil Ti pro doklady dojít do vzdáleného vozidla, si tu stěžuješ a uvádíš polopravdy a nepravdy...
Povolenka Ti byla zadržena právem.
Nechtěl bych být špatným prorokem ale řekl bych, že vzhledem k nadcházejícímu řešení kárným orgánem MO, které se původně mělo týkat pouze porušení dohody o neparkování, navíc zakotvené v BPVRP MO , sis zdejším výstupem nijak výrazně neprospěl....
Zveřejněním dle Tvé potřeby "upraveného" záznamu o přestupku, jsi navíc poškodil dobré jméno člověka, o jehož přínosu pro rybařinu neviš zhola nic...
Myslím, že jedinou rozumnou věc kterou bys měl nyní učinit, je vysypat si na hlavu celou popelnici, veřejně se zde omluvit dotyčné RS a všem diskutérům, že jsi je vodil za nos a požádat někoho z adminů o smazání zmanipulovaného "dokumentu" ...
>> Stránka diskuse
Nsven - Profil | Čt 17.5.2018 20:58:06
nic26 >> Asi takhle...
Především je třeba zdůraznit, že zákaz parkovaní, musí být vyznačen platnou dopravní značkou.
Pokud je v soupisu revírů poznámka o zákazu parkovaní na nesvazovém pozemku, má tato pouze informační charakter.
RS bude pouze informovat o zákazu, případně může podat oznamení kompetentnímu orgánu.
Např. PČR nebo MP, v případě katastru obce apod.
Pokud by takový zákaz byl vyznačen na pozemku ČRS, dopustil by se parkující přestupku proti BPVRP.
Podobný přestupek by po oznámení RS, řešil svazový orgán sankcí, dle přílohy č.3 Jednacího řádu.
Ovšem v žádném případě, zde není RS kompetentní k zadržení povolenky. To je až v kompetenci kárného orgánu.
Povolenku je oprávněna RS zadržet pouze a výlučně v případě porušení zákona 99/2004.
Jinak sám dotyčný strážník RS upadá v podezření, že spáchal trestný čin: Zneužití pravomoci úřední osoby dle § 329 – Trest. zák.
>> Stránka diskuse
Především je třeba zdůraznit, že zákaz parkovaní, musí být vyznačen platnou dopravní značkou.
Pokud je v soupisu revírů poznámka o zákazu parkovaní na nesvazovém pozemku, má tato pouze informační charakter.
RS bude pouze informovat o zákazu, případně může podat oznamení kompetentnímu orgánu.
Např. PČR nebo MP, v případě katastru obce apod.
Pokud by takový zákaz byl vyznačen na pozemku ČRS, dopustil by se parkující přestupku proti BPVRP.
Podobný přestupek by po oznámení RS, řešil svazový orgán sankcí, dle přílohy č.3 Jednacího řádu.
Ovšem v žádném případě, zde není RS kompetentní k zadržení povolenky. To je až v kompetenci kárného orgánu.
Povolenku je oprávněna RS zadržet pouze a výlučně v případě porušení zákona 99/2004.
Jinak sám dotyčný strážník RS upadá v podezření, že spáchal trestný čin: Zneužití pravomoci úřední osoby dle § 329 – Trest. zák.
>> Stránka diskuse
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59866
NDokumenty z přírody kolem vody624
NOstrava a okolí99468
NKutilské jádro MRKu5344
NGastronomická katastrofa aneb, jak vařím já.144769
NOpravy a úpravy navijáků5903
NSlezská Harta a kouzlo jejího okolí54917
NČína - objednali ste uz nieco?15710
NGastrorožek aneb o jídle a všem okolo36015
NZoologický koutek MRKu.33417
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
6:27NATTs hlásiče a ATTx příposlech 520
NeNStaré Česke rybářské vybavení 390
NeNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 27
NeNHlídač slev eshopů 750
NeNRybáři vs ochránci přirody 39
NeNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 144
NeNPivo- craft beer 691
NeNDo Stříbrného rybníku v Hradci Králové vypustili další candáty. Pomůžou proti sinicím (Bleskovka) 12
NeNPolsko, okolí Dunajce 5
NeNPoradna: Sumcařina 2568
NeNŽermanky a bivakovani 3
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
SoNRybnik bez povolenky (klidne soukrome) pro chytani s detma? 5
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....














