- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Lov ryb na nástrahu mimo háček.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
10x v oblíbených a 10x v ignorovaných.
Knapík - Profil | St 15.3.2017 10:18:00
Serjoža - Profil | St 15.3.2017 10:01:27
Ale to už je slovičkaření,protože dnes hodně lidí vůbec neví rozdíl co je to udice, prut a prut s udicí.Já si to pamatuju ještě jako děcko že nás to učili,páni rybáři(důchodci).Dál to nemám chuť rozvádět.Já jen že to tam tak napsal,kakr.
HonzaV - Profil | St 15.3.2017 9:59:24
ltrab - Profil | St 15.3.2017 9:50:50
kakr - Profil | St 15.3.2017 9:48:38
II. Povolené technické prostředky k lovu
1. Udice, která je tvořena prutem, zpravidla navijákem, šňůrou nebo vlascem a háčkem nebo umělou nástrahou, popřípadě dalšími doplňky.
hraji - Profil | St 15.3.2017 9:40:49
HLAVA III
LOV
§ 13
(1) Lov ryb a vodních organizmů smí být prováděn v rybníkářství pouze způsobem uvedeným v § 3 odst. 2 a v rybářském revíru zpravidla lovem na udici nebo jiným způsobem lovu, který stanoví příslušný rybářský orgán; v rybářském revíru může jednotlivá oprávněná osoba provádět lov nejvýše na 2 udice.
Předpokládám, že tam to slovo "udice" najdeš, je tam dvakrát.
HonzaV - Profil | St 15.3.2017 9:40:17
na okamžik jsem myslel že ti jde o něco rozumnýho, jako je třeba zákaz pevných zátěží, které pak v případě utržení musí ryba tahat za sebou.... ale chyba lávky , tobě jde jen o to dokázat všem že 99% lidí se plete a ty jsi ten osvícený mezi slepými a jediný správně víš co je to samosek.... bláboly o tom že samosek jsou všechny montáže kdy se 50% ryb chytne samo už fakt nestojí za další diskuzi, jak bys to asi chtěl měřit? to budou jako nějaké certifikované montáže u kterých státní zkušební ústav zjistil limitní procento samochytlavosti?
prozradím ti tajemství - když chytám na feeder s klasickou průběžkou, tak drtivá většina ryb se chytne sama, vlastně ani nemusím sekat - podle tebe tedy samosek..... to jsme ale zpátky u toho co jsem napsal hned na začátku , jakýkoliv opravdu ostrý háček s odkrytým hrotem je podle tvého chápání samosek, takže všichni povinně ztupit háčky atd....
ale ty si stejně budeš dál obhajovat to svoje, že vlastně na feeder chytám vyhláškou zakázaným samosekem a asi bych měl podle tebe rovnou přijít o papíry ne? :-) - tady je další diskuze zbytečná....
hraji - Profil | St 15.3.2017 9:13:44
Z tohoto důvodu byl vytvořen institut Bližších podmínek, které dávají uživateli šanci pružněji, než to dokáže vyhláška, respektive zákon, reagovat na vývoj v konkrétních revírech.
Po zkušenostech s pružností legislativních procesů v ČR jsem přesvědčen, že BP jsou tím pravým nástrojem k úpravě rybolovu na konkrétních revírech. Jen je potřeba přijmout nějaká pravidla pro změny. Například v MRS máme dohodnuto, že měnit zápisy v BP lze pouze jednou za dva roky, samozřejmě mimo věci, které jsou vyvolané vnějšími vlivy, které svaz nemůže ovlivnit, například vytvoření nového revíru, vyjmutí vody z revírů a podobně, ty je třeba změnit ihned, jak je to možné.
kakr - Profil | St 15.3.2017 9:12:49
Ano, stačí jedna věta.
Lov ryb udicí je na všech vodách v ČR zakázán.
Bacha - Profil | St 15.3.2017 9:03:40
Vikasgard - Profil | St 15.3.2017 8:53:15
Je vcelku jasné, že muškaření je aktivní způsob lovu a lov na položenou je lovem pasivním. Jinými slovy, není koule jako koule.
Chápu, že bys chtěl zakázat mimo háčkovou metodu lovu, ale řekni mi, jaký je rozdíl mezi upevněním nástrahy na vlas a na navléknutí (třeba kukuřice) tak, že by byla vidět celá špička háčku a přidáno pevné, boční olovo...Výsledek by byl podobný, průkaznost přestupku nízká a pokud lov na vlas považuješ za samosek, tak o takto prezentovanou nástrahu by se ryba taky píchla sama..
Mrknato - Profil | St 15.3.2017 7:41:49
V rybářské legislativě je spousta nedotažených zákazů a podmínek, které vůbec nejsou jasné a přes to jsou sankciované.... (neplnění i hloupých BP, vzdálenost a způsob přítomnosti u udic ......) proč by použití zakázaného systému samoseku vyhláškou, mělo být výjimkou? Jen proto, že se týká kapř a blaha rybářů, které jim zajišťuje svaz velmi podivnými výjimkami MZe?
Závěr : Podle mě vše, jakákoliv technická, nebo primitivní libůstka co "se postará" o víc jak cca 50% zásek ( zachycení ryby) bez přímého působení rybáře, je systém samoseku. A právě masové používání systému samoseku vedlo k nesmyslným změnám lovných měr kapř, tlaku na nemyslné výjimky lovu24, tlaku vyčlenění biwi two mann z tech. prostředků k lovu, tlaku k navyššování počtu RS, aby se zabránilo "krádežím a převážení" kapř, tlaku na povolení tech. prostředku lodě k zavážení a zdolávaání, a.j.
Ty si myslíš, že to je ku prospěchu normální rybařiny, kterou jsme provozovali před cca 10-30 lety? Byla špatná?
HonzaV - Profil | St 15.3.2017 0:32:22
Mrknato - Profil | St 15.3.2017 0:22:44
Kde to žije - všechna témata
StMedkovy rybníky Kroměříž 188
StRybáři vs ochránci přirody 79
StZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StStaré Česke rybářské vybavení 398
StBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 46
StPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StPoradna: Sumcařina 2572
StHlídač slev eshopů 751
ÚtDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
ÚtPolsko, okolí Dunajce 6
Co je nového - všeobecné
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Akční nabídky
JRC Naviják XTX 10000 | SLEVA 48%Za 1.499 Kč
Fantastický naviják s grafitovým tělem v kombinaci s opracovanou hliníkovou cívkou vede ke spolehlivému, ale lehkému navijáku. Super hladký černý design a červené detaily JRC jsou konečným doplňkem tohoto nádherného, ale silného navijáku! 3 různé velikosti: 6000, 8000 a 10000."
Prologic Boty Bank Bound Trek MH Camo | SLEVA 44%Za 1.199 Kč
Podšívka ze síťoviny. Bota je zesílena v oblasti paty a špičky pro větší výdrž. Protiskluzná gumová podrážka z EVA materiálu. Vyjímatelná vnitřní vložka. Velikosti 42 - 47. Akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...










