- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Revíry místního významu
Osobně jsem přesvědčen že to je proto, aby ty mechem obrostlé staré struktůry (podotýkám, že nejsem žádný mladík a za chvíli mi to bude 60) měli ty svoje místečka u vody pěkně rezervované, aby jim tam někdo nesednul a nemuseli se sebrat a někam jet na ryby. V době kdy jste z Českých Budějovic v Liberci za 5 hodin je směšné, že bych jako jihočech měl kupovat povolenku v Liberci abych si tam mohl nahodit do jejich Příšovické pískovny (vody stejného ČRS jehož jsem členem a kterému platím příspěvky)
Těším se na moudré odpovědi o ekonomických aspektech samostatného hospodaření, o tom jak, kdo a podle jakého klíče rozděluje finance atd...
Blablabla....
Fakt je, že jeden svaz, jeden rybářský řád, jeden soupis revíru, jedny míry ryb to má asi v zemi která je takhle malinká logiku.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
8x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
Jarda Š. - Profil | Po 30.1.2017 11:10:52
Willow - Profil | Po 30.1.2017 11:05:21
*Shimi* - Profil | Po 30.1.2017 11:03:27
*Shimi* - Profil | Po 30.1.2017 10:57:09
computerfish - Profil | Po 30.1.2017 9:55:58
Willow - Profil | Po 30.1.2017 9:49:22
*Shimi* - Profil | Po 30.1.2017 9:41:55
likin - Profil | Po 30.1.2017 8:38:29
hraji - Profil | Po 30.1.2017 7:50:59
Takže těžko říct, zda to je, či není proti zákonu. Pochopil jsem, že slovem výdejna označuješ PS, což je zvláštní.
Ale pořád to nemění nic na tom, že pokud to je rozhodnutí svazu (svazového orgánu), je pro ostatní členy svazu závazné a oni ho musí respektovat.
Jestli se to líbí nebo nelíbí je v této věci irelevantní.
Mrknato - Profil | Ne 29.1.2017 23:36:44
Revír je revír. Pojem RMV je dnes už jen popisem skutečného revíru, kde uživatelem je MO, i když vykonává některé činnosti pro uživatele. Já jim říkám soukromáky MO, protože slouží až na výjimky jen pro lov členi MO. Co si MO s takovým revírem udělá, je jen na ní, ale hlavně by měla být SHMO. Jak mohou MO pracovat pro sebe a ještě pro ÚS? To je normální bordel, stejně jako zaměstnanec, který přetahuje zaměstnavateli zakázky a dělá je nářadím a z materiálu zaměstnavatele...... To se to plní cíle......)))) Takový zaměstnanac by měl dostat výpověď a stát se OSVČ. V rybařině ale ne.....
Kolos23 - Profil | Ne 29.1.2017 23:15:22
Přikládám výpis ze stránek MO Svijany. Svazový revír uvedený v "Soupisu mimopstruhových revírů pro držitele celosvazových povolenek"
A to samé v Jablonci na soustavě přehrad Mšeno. Opět citace ze stránek MO Jablonec na Nisou
441057 Velké štěrkopískoviště Příšovice - 26,5ha
Čtvrtek, 26 Červen 2008 09:27 grg
Tisk
Velký Písečak
GPS: 50°34'2.368"N, 15°5'6.853"E§
Revír tvoří rybářské právo na velké propadlině vzniklé těžbou v Příšovicích.
Vjezd a parkování motorových vozidel na příbřežní pozemky zakázáno. Parkování vozidel povoleno pouze na vyhrazeném parkovišti OÚ Příšovice, u silnice Ploukonice-Příšovice.
Zákaz táboření a rozdělávání ohňů v celé lokalitě okolo vodní plochy, zákaz poškozování vegetace, přírodnin a znečišťování území odpadky.
Zákaz lovu ryb z oplocených a uzavřených pozemků na břehu.
zákaz zavážení návnad a nástrah pomocí všech druhů plavidel.
Platí zde dodatek rybářského řádu - bližší podmínky výkonu rybářského práva - upravující nejen lovné míry ryb.
Při vstupu do lokality revíru je povinností seznámit se s vyhláškou obecního úřadu Příšovice a dbát této vyhlášky. Všechny okolní pozemky revíru jsou soukromé.
Platné povolenky:
Povolenka samost. hospodařící organizace ČRS vydaná MO Svijany
Hostovská povolenka samost. hospodařící organizace ČRS vydaná MO Svijany
Územní povolenky a Celosvazové povolenky vydané v MO sdružených do ČRS SÚS Ústí n. Labem
MO ČRS Jablonec n/N
S účinností od 01.01.2009 byl vytvořen revír místního významu na II a III nádrži revíru Mšeno přehrada- MO Jablonec n/N.
Revír 441 035 Mšeno-přehrada-MO Jablonec n/N je rozdělen takto:
Číslo revíru podrevír název
441035 1 1.nádrž(spodní)- je v celosvazovém hospodaření
441035 2 nádrž II (prostřední)- revír místního významu
441035 3 nádrž III (horní) – revír místního významu
Na revíru místního významu je lov povolen pouze pro členy MO Jablonec n/N na povolenku územní nebo celosvazovou, kterou vydala MO Jablonec n/N.
computerfish - Profil | Ne 29.1.2017 22:26:09
Jarda Š. - Profil | Ne 29.1.2017 22:15:57
*Shimi* - Profil | Ne 29.1.2017 22:04:49
III. Zásady platné pro revíry místního významu
1. Každá místní organizace, která hospodaří na revírech sdružených v SHR, může mít jako revír místního významu (dále jen RMV) takovou část revíru, která svojí výměrou odpovídá pravidlu 1 ha na 100 řádných členů. RMV je možné vytvořit pouze z uzavřené plochy. O vyhlášení či zrušení RMV rozhoduje na návrh MO výbor územního svazu.
2. Na RMV jsou oprávněni k rybolovu členové té MO, která na revíru hospodaří. Místní organizace může na základě rozhodnutí členské schůze MO umožnit na RMV rybolov i členům jiných MO, kteří jsou držiteli územní, celosvazové nebo republikové povolenky.
3. Na RMV se nevydává samostatná povolenka; dokladem opravňujícím k rybolovu je společná povolenka (územní, popř. celosvazová nebo republiková).
4. Zarybnění RMV hradí ze svých prostředků ta místní organizace, která na tomto revíru hospodaří. Výsledek zarybnění ohlásí místní organizace VÚS na standardním formuláři nebo v elektronické podobě.
5. Úlovky dosažené na RMV jsou předmětem samostatné evidence, kterou vede ÚS na základě dodaných podkladů od MO.
Rades187 - Profil | Ne 29.1.2017 21:12:42
Jen aby jim tam nalezl někdo kdo není z jejich organizace. Do takových revíru si dávají pro sebe ty lepší ryby a nepotřebují tam mít někoho cizího.Takovych revíru je asi po ČR plno.
Mrknato - Profil | Ne 29.1.2017 20:52:43
Edit : zákon říká zcela jasně, že uživatel nemá právo povolit VRP jiné osobě a ÚS a MO jsou jiné právnické osoby. "Vyčlenění části revíru" byl pojem z dřívějšího statutu CS rybolovu, který tam již několik let není. Žádný právní předpis takovou kličku nezná.
Jarda Š. - Profil | Ne 29.1.2017 20:50:20
Mrknato - Profil | Ne 29.1.2017 20:46:08
1) Již od roku 75 existovaly revíry, které jejich bývalý uživatel MO nějakým způsobem "nedovolil" využívat novým uživatelem (ÚS) v CS rybolovu (U nás ve Vč. to byly dva revíry).
2) Od roku 2004 není dovoleno revíry podnajímat, tedy vyčleňovat část revíru pro lov pouze členů MO, od r. cca 2010 to je u nás ve Vč. i realita a proto bývalé RMV v soupisu územních i CS povolenek nenajdeš, mají svá čísla a uživatelé jsou MO, ale kupodivu nejsou SHMO. Tyto povolenky tam bohužel neplatí.
3) Pokud ještě dnes 29.1. 2017 nějací šmelináři podnajímají revír (část), který je uveden v územním a CS soupisu, pak je nuto se obrátit na příslušný RO a ten je povinen věc řešit jako porušení zákona. U nás ve Vč. takové vody nejsou. Sice pozdě, ale přeci byly RMV ke kterým neměl ÚS smluvní, nebo vlastnický vztah vyčleněny. V opačném případě byly zařazeny zpět pod územní revír.
Jarda Š. - Profil | Ne 29.1.2017 20:41:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
V našem ÚS (Středoč.) se na RMV vydávají zvláštní povolenky a územní ani celosvazové na nich neplatí.
hraji - Profil | Ne 29.1.2017 19:43:05
Čtenáři této diskuse také sledují
Fóry59882
Slezská Harta a kouzlo jejího okolí54917
Zoologický koutek MRKu.33424
Seznam spolehlivých bazaristů a poděkování jim.1507
Fotíte mobilem, tabletem, nebo kompaktem?29924
Tvrdé jádro ...9347
Hokejovo - rybářská sekce76991
Kdo z vás je tady řezník?824
Udírny a uzení51148
Čína - objednali ste uz nieco?15760
Kde to žije - všechna témata
21:32Boilies TB baits- chytací řada 45
19:39ATTs hlásiče a ATTx příposlech 552
17:20Rybáři a vinařství 929
15:31Kde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
13:41🔥 Grill a grilování 🔥 592
11:19Lov pod jezem v letních vedrech? 43
10:56Rybářský kniho - koutek 145
7:27471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáRybářské odznáčky ... 547
PáPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáRybáři vs ochránci přirody 90
PáZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáHlídač slev eshopů 752
ČtElektro tříkolka na ryby 40
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Prologic Boty Bank Bound Trek MH Camo | SLEVA 44%Za 1.199 Kč
Podšívka ze síťoviny. Bota je zesílena v oblasti paty a špičky pro větší výdrž. Protiskluzná gumová podrážka z EVA materiálu. Vyjímatelná vnitřní vložka. Velikosti 42 - 47. Akce pouze do vyprodání zásob.
KNL dipované boilie Labská švestka & Feferon 250ml / 20mmZa 149 Kč
Kvalitní dipované boilie určené pro cílený lov trofejních kaprů. Díky výraznému aroma a pečlivě vybraným surovinám si zachovává vysokou atraktivitu i při delším pobytu ve vodě. Ideální volba pro rybáře, kteří chtějí zvýšit své šance na záběr od opravdu velkých kaprů
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
Doporučujeme prodejnu
RS Fish rybářské potřeby s.r.o
Havířov - Město, Hlavní Třída 438/73










