- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Revíry místního významu
Osobně jsem přesvědčen že to je proto, aby ty mechem obrostlé staré struktůry (podotýkám, že nejsem žádný mladík a za chvíli mi to bude 60) měli ty svoje místečka u vody pěkně rezervované, aby jim tam někdo nesednul a nemuseli se sebrat a někam jet na ryby. V době kdy jste z Českých Budějovic v Liberci za 5 hodin je směšné, že bych jako jihočech měl kupovat povolenku v Liberci abych si tam mohl nahodit do jejich Příšovické pískovny (vody stejného ČRS jehož jsem členem a kterému platím příspěvky)
Těším se na moudré odpovědi o ekonomických aspektech samostatného hospodaření, o tom jak, kdo a podle jakého klíče rozděluje finance atd...
Blablabla....
Fakt je, že jeden svaz, jeden rybářský řád, jeden soupis revíru, jedny míry ryb to má asi v zemi která je takhle malinká logiku.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
8x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
já 2 - Profil | Út 24.1.2017 21:21:41
drvoštěp - Profil | Út 24.1.2017 21:19:59
já 2 - Profil | Út 24.1.2017 21:06:48
Míraš - Profil | Út 24.1.2017 21:00:40
RMV je financován pouze MO ...no tohle jsou pozůstatky těch dob.
sven - Profil | Út 24.1.2017 20:54:58
TomášV - Profil | Út 24.1.2017 20:49:30
MO Nymburk RMV
411 163 Labe 21 A - tůně a nádrže - 14,9 ha
Kromě jezera v Sadské jsou všechny stojáky RMV.
Jo a MO Obříství je něco podobného :o((.
Rožnovák - Profil | Út 24.1.2017 20:31:07
Kolos23 - Profil | Út 24.1.2017 20:30:40
A teď něco co je ještě vyšší liga než tohle co si tady píšeme.
Bylo nebylo, kdysi dávno (a myslím fakt dávno před 30 lety) jsem rád jezdíval na Proboštská jezera.
Loni jsem se tam zastavil cestou, jen tak se podívat. To, že z jedné strany je autokemp, kde nesmí rybář parkovat, to že se v celém kempu nesmí chytat, a že na jedné straně zůstaly je tak tři čtyři místa, to bych zkousnul.
Co ale mě přivedlo málem k infarktu bylo něco jiného. Kolem velkého jezera vede silnička, kde normálně se jezdilo a parkovalo. Dneska je tam zákaz vjezdu. I to bych pochopil, ale co nežeru je doplňková cedule, kde je napsáno doslova: " Vjezd členům ČRS Mo Brandýs nad Labem povolen."
Tedy shrnuto a potrženo Místní organizace zařídila aby žádný jiný rybář než jejich nemohl projet kolem jezera a někde si sednout. A parkoviště tam žádné není, klidně bych hodil bágl na záda a šel. Ptal jsem se tam jednoho rybáře (taky nebyl místní) a ten mě varoval, že na druhé straně sedí nějaký místní a sleduje dalekohledem, jestli tam někdo nevjel a okamžitě to hlásí městské policii která neprodleně zasáhne. Fakt je, že než jsme pokecali, přijel nějaký rybář a zaparkoval asi o 500 m dál už vtom zákaze a netrvalo ani 10 minut a už tam byli měšťáci
Taky způsob jak zabránit cizím aby chytali na revíru......
Saddám - Profil | Út 24.1.2017 20:14:22
Jinak, nikoho nenavádím, ale už jsem zažil, jak pár členů občanského sdružení potahalo funkcionáře po vyšetřovatelích SKPV, protože jim nechtěli dát informace podle stanov. I státní zastupitelství se zůčastnilo.
sven - Profil | Út 24.1.2017 19:55:57
Na Tvou otázku dokáži odpovědět jednou větou :-))
Tyto vody musí být ve Svazu, neboť nám Svaz drží dekrety na ně a není boha, který by je z nich po dobrém vyrazil...
A po zlém ... na to zatím neměli žádní statutáři koule....
retrívr - Profil | Út 24.1.2017 19:53:15
sven - Profil | Út 24.1.2017 19:47:59
Od toho je spolek - MO aby si vytvořil členskou základnu, která bude schopna společný majetek obhospodařit.
Léta jsem inicioval, bohužel neúspěšně abychom se rovněž zreorganizovali na samostatně hospodařící MO, případně abychom se s podobně smýšlejícími okolními MO sloučili.
Za současného stavu i samost.hosp. MO, pokud k svazovému rybolovu nějakou vodu poskytuje, rovněž se ho může účastnit. Je-li to dobře nebo ne je otázka ale s vědomím, že se ho účastní i pražské MO bez vody, mě nechává v klidu.
Kolos23 - Profil | Út 24.1.2017 19:47:57
Nemám nic proti vaší vodě a plně schvaluji tvojí logiku,že když si to obhospodařujete, makáte na tom tak si tam sami chytáte. Také mám takový rybník, kam jezdím chytat 50 let. vlastnili ho myslivci, a teď je soukromý a tím pádem nemá nic společného s ČRS a je skvělé se tam vracet a klidně si koupím hostovačku.
Budu li argumentovat jako ty, proč když na vodu nechcete nikoho cizího pustit si tu vodu nekoupíte, nebo nepropachtujete? Proč se nesložíte a nekoupíte si ho, když je pro vás tak důležité aby tam nikdo nesměl na ty vaše připravené lavičky a místečka.
A teď k druhé věci :"Víš, rybařina není jen o požadavcích, natažené ruce a očekávání servisu za svůj peníz. Tak to funguje u soukromníků. "
To máš pravdu, ale pokud to není voda pro všechny řádné členy rybářského svazu, proč tedy, podle tvé logiky, není soukromý, pak si tam dělejte co chcete, jak tady někdo někde napsal, choďte si třeba přes vodu po hřbetech. Asi má smysl pro vás, tuhle vodu kam cizí nesmí,mýt v tom ČRS. Pak ale jako řádný člen tohoto svazu se ptám, proč tato SVAZOVÁ voda je jen pro někoho.
Ale abych byl oběktivní, asi jsem píchnul do vosího hnízda a dotkl se bolavého místa . Nebylo to myšleno na váší konkrétní vodu, použil jsem to jen jako příklad, bohužel jich je daleko víc. A co je ještě s větším podivem, patří do nch i řeky.
A budu li parodovat tvojí logiku, asi zkusím v mé organizaci ve středočeském kraji navrhnout, aby všichni jiní než středočeši nesměli na Slapy a pokud se bude dařit, navrhneme, aby Orlík voda Rady ČRS byl jen pro ty kdo v radě pracují.....
Mrknato - Profil | Út 24.1.2017 19:28:56
Rybařinu na lomech, kačákách, ale i písákách ve vlastnictví jiném než státním, za společnou nepovažuju, dělá zle mezi rybáři. Státních vod je mraky a jde jen o jedno, vysadit do nich ryby..... u nás to stíhá pár lidí, zaměstnanců. Proč by měli dělat to, cos popsal???
hraji - Profil | Út 24.1.2017 19:15:39
sven - Profil | Út 24.1.2017 19:10:28
Na nějaký ÚS s prominutím Pavle, házím bobek.. ten mi nic nedá ani nepřidá, přítoky nepročistí, chovňák nesloví, nálety nevyseká, hráz neopraví, lejstrama ryby nenakrmí. Co si sám neuděláš, to nemáš. Taková je realita.
Na přetahovanou, nemají lidi ani čas ani chuť a nečinně se dívat, jak se všechno, co předkové v potu tváře vydobyli rozpadá před očima, na to musí být nátura.
Nejlépe by bylo, vylézt zpátky na stromy a začít znova. Od malých klubů nadšenců, tak jako kdysi před sto lety...
Mrknato - Profil | Út 24.1.2017 18:50:36
ČRS neni jen ČRS, ale jsou to 3 složky, kdy jedna, ÚS organizuje územní rybolov, včetně jeho podmínek.
Vzorcem chování je to, že většina ÚS podléhá Radě a Rada si zase nemuže znepřátelit MO...... No a současný stav je výsledkem tohoto vzorce.
sven - Profil | Út 24.1.2017 18:41:38
Přestože všechny vody vlastníme, poskytujeme k celosvazovému rybolovu velmi atraktivní a hojně navštěvovaný MP revír. Rovněž naše soukromé chovné vody, slouží svazovému hospodaření. Hospodaříme i na chovné svazové pstruhovce atd. Tedy vše slouží Svazu, potažmo jeho členům až na ten jeden revír.
Osobně jsem rád, že i dnes existují věci, pravda není jich mnoho, které koupit nelze ale je třeba si je zasloužit..
Co brání členům vaší MO aby se zvedli a šli si vykopat svůj sportovní nebo chovný rybník ?
Případně se složili a nějaký si také zakoupili..
Víš, rybařina není jen o požadavcích, natažené ruce a očekávání servisu za svůj peníz. Tak to funguje u soukromníků.
U spolkové rybařiny by to mělo být o hlavně o vlastním přičinění, práci, práci, práci a teprve až pak, následuje odměna, v podobě posezení u vody...
Jak se kdysi dobře říkávalo: "po práci rekreaci".. ne naopak..
Čtenáři této diskuse také sledují
Fóry59881
Slezská Harta a kouzlo jejího okolí54917
Zoologický koutek MRKu.33424
Seznam spolehlivých bazaristů a poděkování jim.1507
Fotíte mobilem, tabletem, nebo kompaktem?29924
Tvrdé jádro ...9347
Hokejovo - rybářská sekce76985
Kdo z vás je tady řezník?824
Udírny a uzení51146
Čína - objednali ste uz nieco?15760
Kde to žije - všechna témata
15:31Kde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
14:26Rybáři a vinařství 927
13:41🔥 Grill a grilování 🔥 592
11:19Lov pod jezem v letních vedrech? 43
11:04Boilies TB baits- chytací řada 40
10:56Rybářský kniho - koutek 145
7:27471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
PáRybářské odznáčky ... 547
PáPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáRybáři vs ochránci přirody 90
PáZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáHlídač slev eshopů 752
ČtElektro tříkolka na ryby 40
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Shimano šňůra Kairiki 8 Mantis Green 150mZa 449 Kč
Inovovaná šňůra Shimano Kairiki 8 je splétána z 8 nosných vláken, vyrobených v Japonsku, pomocí nové techniky VT.
Sensas pelety Super Feed 650gZa 115 Kč
Klasické zakrmovací pelety. Můžete je použít jako přídavek do vašeho krmení nebo s nimi volně krmit rukou nebo prakem.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"









