- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Kormorán 2017
Kolegové rybáři pokud máte něko fotografie kormoránů hodujících na rybách, fotky okolí a můžete je s číslem revíru zaslat mému kamarádovi, který je použije jako podklad pro svou práci v boji za zachování ryb v našich revírech dalším generacím!!!
Jinak diskuze je otevřena a můžete zde probírat téma KORMORÁN a vše kolem tohodle ptáka.
Kontakt na mého kamaráda pro zasílání fotek a třeba i dotazu na toto téma. Pavel je podle mne velkým odborníkem a přínosem pro náš ČRS.
Ing. Pavel Vrána, Ph.D.
Odborný referent pro životní prostředí, čistotu vod, ichtyologii.
ČESKÝ RYBÁŘSKÝ SVAZ, z. s.
Sekretariát Rady ČRS
Hospodářské oddělení
Nad Olšinami 282/31
100 00 Praha 10
mobil: +420 728 701 379
e-mail: vrana@rybsvaz.cz
web: www.rybsvaz.cz
Dále moderují: TEZAR Profil + martin37 Profil + Hans40 Profil
Jaký je Váš názor na snížení stavů kormorána v naší zemi?
A) Zásadně nesouhlasím-kormorány mám rád2%
B) Nesouhlasím-at si stavy kormoránů vyřeší matka příroda2%
C) Souhlasím pouze s jejich plašením odpalováním petard atd.0%
D) Souhlasím s jejich omezením formou zákonného odstřelu95%
Od 23.2.2017 hlasovalo 176 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
54x v oblíbených a 9x v ignorovaných.
NTEZAR - Profil | St 18.1.2017 19:47:34
NVýr - Profil | St 18.1.2017 19:23:38
NPetr.OVA - Profil | St 18.1.2017 18:09:58
NBušák - Profil | St 18.1.2017 17:55:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NVikasgard - Profil | St 18.1.2017 17:50:14
NPetr.OVA - Profil | St 18.1.2017 17:35:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nschmetterling - Profil | St 18.1.2017 16:23:38
Náš revír sa nachádza v chránenom vtáčom území Záhorské pomoravie (II-III. stupeň ochrany), takže ochranári majú záujem o všetko čo sa tam deje. Napríklad u nás hniezdi haja, z čoho vyplýva následný zákaz lovu a akýchkoľvek aktivít vo vymedzenom okruhu. Dokonca som čítal návrh, že chcú náš lužný les vyhlásiť za chránený areál a šupnúť ho do IV. stupňa ochrany.
Asi si vieš predstaviť, čo by robili keby tam ideme vo veľkom loviť kormorána.
Osobne môžem povedať, že ak idem s brokovnicou u vody (polovačka na kačice) a vyletí mi kormorán, tak na infarkt určite neuhynie. A nakoľko v Morave je dosť vody a silný prúd, tak ho pes nenájde....
NVýr - Profil | St 18.1.2017 16:11:00
Čísla o úlovkoch sa ťahajú " z brucha"....keby sa strelilo 2600 nikto to nezistí....
Čiže....výnimka platí do r.2020.....nie je bohvie aká ale vzhľadom na to že rybárom stačí je asi dobrá....ako som už napísal....nikto neprotestuje že 1300 je málo....lebo aj tie sa asi nestrelia.....nie je motivácia.....nie sú úlovky....lebo rybári na to serú.
Ak sa k Vám sťahujú tak hlavne preto že u Vás majú kľud...a sú tam zatiaľ ryby.....to že tam sem tam nejaký zúfalec (taký ako ja) strieľa určite stačiť nebude.....
Nschmetterling - Profil | St 18.1.2017 14:58:58
Nschmetterling - Profil | St 18.1.2017 14:52:23
1.) Každý odlov alebo plašenie spolu so zoznamom lokalít je potrebné oznámiť písomne alebo elektronickou poštou najneskôr 1 deň pred realizáciou povolených činností príslušnému organizačnému útvaru Štátnej ochrany prírody SR. Zoznam príslušných správ NP a CHKO pre každú základnú organizáciu SRZ je uvedený na webovej stránke Rady. V prípade nejasností o príslušnom útvare ŠOP SR kontaktujte prosím svojho oblastného ichtyológa.
2.) Odstrel kormoránov je možné realizovať len na pobrežných pozemkoch, t.j. najviac 100 m od brehovej čiary.
3.) Na kormorány veľké možno strieľať len za podmienky, že nebudú letieť v kŕdli s inými druhmi vtákov.
4.) Počet odstrelených jedincov kormorána veľkého v jednom roku bude max. 1300 ks (počíta sa kalendárny rok).
5.) Vykonaný odstrel s uvedeným počtom usmrtených jedincov kormorána je potrebné bezprostredne ohlásiť (najneskôr do 5 dní) územne príslušnému organizačnému útvaru ŠOP SR, a zároveň na Radu SRZ (poštou alebo elektronicky na adresu stencl@srzrada.sk), a to z dôvodu operatívneho sčítavania odlovených kormoránov, aby nebol prekročený povolený počet odlovených jedincov. Na nahlasovanie ulovených jedincov je potrebné použiť formulár „Záznam o odlove kormoránov a nakladaní s nimi“, ktorý je umiestnený na webovej stránke Rady SRZ v sekcii Rada SRZ, Kormorán – výnimka. Pre efektívnejšie spracovanie údajov odporúčame všetkým ZO, ktoré sa budú aktívne zúčastňovať plašenia a odlovu kormoránov veľkých, aby nahlasovanie odlovov a ulovených jedincov prebiehalo elektronickou formou.
6.) Ulovené a dohľadané kormorány je potrebné odovzdať príslušnému útvaru ŠOP SR, v prípade nezáujmu bude potrebné kadávery zlikvidovať podľa platných veterinárnych predpisov. Tiež je možné ulovené jedince odovzdať na študijné účely odborným organizáciám alebo je možné ich použiť na preparáciu. Tieto skutočnosti je potrebné uviesť do formulára o odlove kormoránov.
Prečítaj si bod 6 podmienok, ktoré vo svojom rozhodnutí určilo Ministerstvo životného prostredia.
NVýr - Profil | St 18.1.2017 13:28:20
NVýr - Profil | St 18.1.2017 13:25:43
NVýr - Profil | St 18.1.2017 13:23:02
NVýr - Profil | St 18.1.2017 13:19:58
NVýr - Profil | St 18.1.2017 13:16:14
Uź vidím ako Nór alebo Fín či Dán uteká zbierať tisíce vajec.....áno pre 50 rokmi tam boli na farmách ľudia, ktorí nepohrdli žiadnou bielkovinou čo bola voľne dostupná....ale doba sa ZMENILA....a to VEĽMI......rozdiel medzi životom vidiečana na severe pre 50 rokmi a dnes je obrovský....je to ako u nás s diviakmi....je ich veľa lebo ich vlastne nemá kto strieľať....mäso je lacnejšie v obchode ako v lese....a tak nejak to je aj s tými vajciami....myslím že až na nejakých pár jednotlivcov by sa tam na ne všetci vykašlali....tak ako na nekašlú poľovníci u nás.....kto ich u nás konzumuje ???
Čo sa týka odstrelu....má zatiaľ malý účinok....lebo sa strelí smiešne množstvo....ale dalo by sa viac.....ááááá o veľa... veľa viac.....
NPetr.OVA - Profil | St 18.1.2017 13:13:02
Nschmetterling - Profil | St 18.1.2017 13:05:02
Máte to komplikovanejšie.
Ale na druhú stranu aspoň nemáte stanovenú kvótu na odlov ( u nás 1300 ks ročne) a ak sa nepletiem, nemusíte hlásiť ochranárom kam pôjdete loviť, prípadne ich k tomuto lovu ešte aj pozvať a následne im ulovené jedince odovzdávať.
Ja zatiaľ nie som člen poľovníckeho združenia, no keď ma konečne prijmu, tak sa týtmto čiernym banditom pozriem trošku na perie :)
NPetr.OVA - Profil | St 18.1.2017 12:33:26
"Výnimka sa vzťahuje na všetky lovné rybárske revíry SRZ okrem revírov uvedených v prílohe č. 1".
U nás žádá o výjimku Územní svaz na NĚKTERÉ své reviry, které se musí následně ztotožnit s honitbami mysliveckých spolků a i když žádá jen na některé rybářské reviry, vždy nám nějaké vyškrtají. A na ostatních vodách, kterých je drtivá většina, si mohou kormoráni řádit podle libosti.
Červené karty: rover, rikox, zdevac, keltt
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59870
NRybářsko-houbařské jádro .-)45010
NUdírny a uzení51141
NAkvaristika4245
NDokumenty z přírody kolem vody624
NSranda bez nadsázky 🤘10858
NRetro ...50707
NORLÍK - volná diskuse240486
NZoologický koutek MRKu.33418
NGastrorožek aneb o jídle a všem okolo36020
Kde to žije - všechna témata
21:07NElektro tříkolka na ryby 40
21:00NLov pod jezem v letních vedrech? 6
20:15NBleskovky: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody 1
19:49NPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 3
16:25NDivoký potočák nebo granulák? 63
15:07NRybáři vs ochránci přirody 86
13:52NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
13:24NDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
8:59NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
6:48NStaré Česke rybářské vybavení 399
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
Co je nového - všeobecné
20:15NBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...
























