Kormorán 2017

Petrův zdar.
Kolegové rybáři pokud máte něko fotografie kormoránů hodujících na rybách, fotky okolí a můžete je s číslem revíru zaslat mému kamarádovi, který je použije jako podklad pro svou práci v boji za zachování ryb v našich revírech dalším generacím!!!
Jinak diskuze je otevřena a můžete zde probírat téma KORMORÁN a vše kolem tohodle ptáka.

Kontakt na mého kamaráda pro zasílání fotek a třeba i dotazu na toto téma. Pavel je podle mne velkým odborníkem a přínosem pro náš ČRS.

Ing. Pavel Vrána, Ph.D.
Odborný referent pro životní prostředí, čistotu vod, ichtyologii.
ČESKÝ RYBÁŘSKÝ SVAZ, z. s.
Sekretariát Rady ČRS
Hospodářské oddělení
Nad Olšinami 282/31
100 00 Praha 10
mobil: +420 728 701 379
e-mail: vrana@rybsvaz.cz
web: www.rybsvaz.cz
Autor diskuse: dizlektik fídža - Profil , 17.1.2017 všeobecné - ostatní
Dále moderují: TEZAR Profil + martin37 Profil + Hans40 Profil

Jaký je Váš názor na snížení stavů kormorána v naší zemi?

A) Zásadně nesouhlasím-kormorány mám rád2%

B) Nesouhlasím-at si stavy kormoránů vyřeší matka příroda2%

C) Souhlasím pouze s jejich plašením odpalováním petard atd.0%

D) Souhlasím s jejich omezením formou zákonného odstřelu95%

Od 23.2.2017 hlasovalo 176 čtenářů.

NMrKos - Profil | Ne 29.1.2017 20:31:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Ati >> v tomto týdnu se tam počet kormoránů redukoval na pětinu a asi jest z velké části vyžráno. Jezdím tudy denně do hokny a posledních 14 dní bylo na značkách 30 kusů v podstatě pořád a další podobné hejno operovalo ve vzduchu od BVV až po Kamenomlýnský.
Na tvém snímku s volavkou to vzadu vypadá na morčáky. Ty jsem u Anthroposu viděl též.

    NAti - Profil | Ne 29.1.2017 20:20:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    U Anthroposu řádí kormoráni. Ty jsem nefotil, protože na tu vzdálenost nic moc fotky. Ovšem kolem Ronda( Svratka 3 ) operují další predátoři. Za jízdy z auta to vypadalo jako hejno labutí ......
    Na dně řeky je dost mrtvých ryb různých velikostí.

      NmarasOV - Profil | Ne 29.1.2017 20:02:30

      Pěn_a >> No potěš, viděl jsi ještě nějaké ryby pod jezem? Nahoře je to doufám pod ledem.

        Nspondik - Profil | Ne 29.1.2017 20:00:26

        Pěn_a >> asi ten zákaz mužou zrušit...

          NPěn_a - Profil | Ne 29.1.2017 19:55:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Tady je pár fotek kormoránů z Bečvy na jezu v Hranicích na Moravě.
          Krátké video je tady https://www.youtube.com/watch?v=8caSzdfm49c
          Panu Vránovi jsem to poslal mailem.

            NBušák - Profil | Ne 29.1.2017 18:15:34

            Holatko2 >> každý rok to je horší a horší, přitáhnou si další kámoše,tady mají veget

              NHolatko2 - Profil | Ne 29.1.2017 18:04:13

              Máme jich spoustu na Dyji,jsou po celé řece a ta spoušt po nich.Spousta mrtvých ryb kolem břehu co se jim nepodařilo narvat do krku od parem až po candoše,smutný pohled.

                NBušák - Profil | Ne 29.1.2017 17:34:01

                Pobřežní candát >> pěkný fotky,ty černý šmejdi to je konečná,snad se už začne něco dít a začnou se likvidovat i tady u nás v Praze

                  NHellfish - Profil | Ne 29.1.2017 17:13:57

                  PC je výborný fotograf,ale nemá koule....místo focení tam měl mrskat shurikeny jako za mlada :-))))fotky hezký brašule, budu věřit tomu, že je potravinová pyramida v rovnováze., chachacha .a kormorána pak na oplátku sežerou v číně. Minulý týden jsem jich pár viděl až v Jincích, líbilo se jim u mostu na Rejkovice, tam to kvůli čističce nezamrzá, díky tomu jeden pozná že je fakt tuhá zima když vymetají i takovou strouhu. Apropó, kdo chce podpořit dobrou věc a nemůže vlastoručně nějakému zakroutit krkem, může si na Mrku koupit za mrzký peníz aspoň zobák a tak přispět na dobrou věc místo žvanění,rovnice je jasná: jeden usušený zobák = spousta živých plotic.

                    NJirkaBery - Profil | Ne 29.1.2017 16:14:45

                    Pobřežní candát >> koukám že to je jak genocida velkých plotic ve Vltavě.. škoda, rád jsem je tam chytal..

                      NPobřežní candát - Profil | Ne 29.1.2017 14:53:52

                      TEZAR >> pokud to pomůže dobré věci, což regulace kormoránů bezesporu je, tak budu rád, že mohu přiložit ruku k dílu :-)

                        NTEZAR - Profil | Ne 29.1.2017 14:42:55

                        Pobřežní candát >> Díky-myslím,že je bude moci využít.Je třeba postupně přesvědčit veřejnost o škodách,které tito ptáci páchají a právě o to se pan Vrána snaží.

                          NPobřežní candát - Profil | Ne 29.1.2017 14:36:03

                          TEZAR >> O.K není problém, zasílám.

                            NTEZAR - Profil | Ne 29.1.2017 14:30:55

                            Pobřežní candát >> Hodně dobrý fotky těch žeroucích kormoránů-myslím,že by bylo dobré je zaslat na e-mail panu Vránovi.

                              NPobřežní candát - Profil | Ne 29.1.2017 14:25:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Dneska Praha 4 Podolí, takový malý report o kormoránech, aneb je dobré znát svého nepřítele.

                                NIchHabe - Profil | Pá 27.1.2017 23:34:17

                                Výr >> Ten prut měl v žaludku taky? nejspíš sežral rybáře :)

                                  NIchHabe - Profil | Pá 27.1.2017 23:30:49

                                  VILKA >> To se udusili soustem?

                                    Nrover - Profil | Pá 27.1.2017 22:40:22

                                    Bušák >> Tak proč se tím neřídíš ... ?

                                      NBušák - Profil | Pá 27.1.2017 22:26:34

                                      JJanekk >> pravdu má jen bouchačka

                                        NJJanekk - Profil | Pá 27.1.2017 22:15:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        takhle to teď vypadá v Praze v Podbabě, zmar a zkáza. Obsypané stromy + stovka kusů na vodě...

                                          Červené karty: rover, rikox, zdevac, keltt