- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Ruské boty (zima,léto)
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
11x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
Ntrpaslik-jg - Profil | Po 24.10.2016 17:09:33
Npoldeci - Profil | Po 24.10.2016 15:35:06
Nladan1303 - Profil | Po 24.10.2016 15:27:56
NAhrix - Profil | Po 24.10.2016 15:22:46
Nkomanč zlín - Profil | Po 24.10.2016 15:01:37
Zdravím kolego.
Souhlasím s tebou co se týká bot Lowa.Mám dvoje na normální chození /ne na ryby/ a naprostá spokojenost.Jedny když je teplo a druhé když je zima.A srovnání??Před nima jsem koupil Adidasky s goretexem za 2000,- a po dvou letech se rozpadly.Ty letní tenisky Lowa mám 6tý rok a stály po slevě3800,-taky s goretexem.Budu je měnit na jaro.
Ale vjednom s tebou nesouhlasím/nebo jsem to blbě pochopil/Proč ne v teplém oobdobí boty s Goretexem?Mám na ryby armádní speciály zn.Matterhorn,mám je 16 let a stály mě 10000,-Mají Goretex.Jsou to vysoké kožená boty a přísahám že jsem v nich nikdy!!!!neměl vlhkou ponožku!!I když je venku 35 stupňů tak je ponožka suchá.A to právě díky dobrému odvodu par z boty což je úkol membrány.Pochopitelně je nutno mít kvalitní ponožky/mám Pinnewood/.A když je suchá noha tak není smrad!!Což je další pozitivum.
To je asi vše.Zdraví Komanč.
Nh2jezďí - Profil | Po 24.10.2016 6:21:40
NJaČ - Profil | Ne 23.10.2016 22:10:39
měl jsem boty Graninge za 8500,- , které měly tak vysoké hodnocení, že by mě s nimi měli položit do truhly.
v Norsku na moři mi poprvé protekly, ve Švédsku už nezvládly ani mokrou trávu a když se začaly párat, zjistil jsem, že svrchní useň ani nebyla zašita až pod podrážku, ale končila v gumovém nástřiku, který měl být jen svrchní ochranou.
Z podrážky se ošoupaly klínové výstupky, které byly duté, takže při chůzi ve sněhu jsem měl v dutinách po nich led.
Samozřejmě na jazyku bylo: made in China, ale skoro všechny boty se dneska v Číně šijí.
Vydržely mi pět let a to nachodím tolik, že bych jim mohl dělat testera:-))
Pak jsem koupil kožené La-crossy - nejvyšší řadu za 7500,-
Byly lehké a pohodlné, ale blbě se natahovaly a za čtyři roky se začaly rozlepovat a do prasklin okolo podrážky teklo.
Zvažoval jsem ty Prabosy asi okolo 5000,-, ale nakonec jsen na internetu našel tyto:http://www.hunting-shop.cz/produkty/lovecke-boty-afars-lapland-high/113018036/
Mám je od konce března, zatím mi neprotekly ani po celonočním vláčení se orosenou trávou.
Šijí je Rumuni pro myslivce a pro mne mají všechno, co potřebuju: od nártu nahoru jsou šňůrky v háčcích, takže stačí je vyjmout a jazyk je zašitý až po okraj bočních chlopní, takže se pod něj nemá jak dostat svinstvo a bláto.
A taky tím pádem se do nich nemusím soukat násilím a pak z nich jen vypadnu.
Wibram podrážka, která je odpružená vysokým gumovým nátiskem, gore-tex a klínové výstupky na spodku, ze kterých se bláto postupně samo vymačkává a vysoká pata, která velice dobře drží při chůzi z kopce.
Jen šňůrky už se mi několikrát přetrhly, ale sehnat opravdu dobré u nás není možné.
A to jsem zkoušel i parašňůru.
Jinak?
Takto vysoké boty jsou vynikající v pevném držení kotníků a mají opodstatnění, pokud v nich máš zastrčené nohavice.
Tyto boty jsou jako celoroční určené k chůzi po rovném, měkčím a travnatém terénu - boty do kamení musí být výrazně tvrdší.
Boty pro sezení v zimě jsou úplně jiného charakteru.
A ještě jeden postřeh: ty La-crossy jsem dal na zalepení jednomu klukovi, co se opravami bot živí a potvrdil mi to, co už si roky myslím taky - za čtyři roky už jsou prostě ochozené.
Jsou prosáklé potem, membrána je nasycena solemi a ztyřená kůže usně, týraná vedry, mrazy, vodou a blátem je náchylná k plísním.
Pneumatika na autě má taky svoji životnost a stárne.
Raději si koupím každé tři roky nové boty za 3000, než vymýšlet, jak si zase naběhnout na reklamní triky prodejců s nesplnitelnými iluzemi:-))
Ntimb - Profil | Ne 23.10.2016 20:31:15
NCasio - Profil | Ne 23.10.2016 20:31:01
Pamatuju si na vojně kdy jsme v -25 hlídali Lipno Už bych kecal jestli v kanadách nebo v bufách . Jako kosa ,ale jak se chodilo bylo to k přežití.
NAhrix - Profil | Ne 23.10.2016 20:22:41
NCasio - Profil | Ne 23.10.2016 20:17:31
NAhrix - Profil | Ne 23.10.2016 20:10:37
NCasio - Profil | Ne 23.10.2016 20:00:35
Nvydra Lucky - Profil | Ne 23.10.2016 19:53:14
Nladan1303 - Profil | Ne 23.10.2016 16:17:47
NAhrix - Profil | Ne 23.10.2016 15:56:33
NPeterSzoke - Profil | Ne 23.10.2016 15:07:11
Čtenáři této diskuse také sledují
NČerná listina Bazaru - upozornění na podvodné či nefér jednání1517
NBushcraft, zálesáctví, pobyt v přírodě2177
NFóry59866
NUdírny a uzení51139
NČína - objednali ste uz nieco?15714
NSeznam spolehlivých bazaristů a poděkování jim.1507
NLevné zahraniční rybářské e-shopy ?590
NPokec - Vranovská přehrada15071
NOlomoucké a hanácké jádro5919
NRybáři a střelci1789
Kde to žije - všechna témata
12:56NKurz Teo Daška pro Otoše 304
12:08NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
11:41NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
10:43NRybáři vs ochránci přirody 56
10:30NATTs hlásiče a ATTx příposlech 538
8:45NPolsko, okolí Dunajce 6
8:22NLabe fishing store 19
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNÚprava chodu woblerů. 10
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNStaré Česke rybářské vybavení 392
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Prologic Bunda Commander Fleece Jacket | SLEVA 51%Za 765 Kč
emný 100% polar fleece 330gsm. Protižmolkující a vodoodpudivá úprava.
TPU membrána zajišťuje 100% voděodolnost povrchového materiálu s 8000mm vodním sloupcem. Prodyšná. Teplá nastavitelná kapuce. Kapsy uzavíratelné na zip.
JRC Sada Signalizátorů Radar DR Set - 3+1 | SLEVA 53%Za 1.699 Kč
Při vývoji a testování byl kladen důraz na kvalitu, spolehlivost a jednoduchost v ovládání. Díky kompaktní konstrukci a ergonomicky zkombinovaným materiálem je tato souprava moderní a spolehlivá zároveň. Limitovaná akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...














