Custom Reels CZ

Opravy, úpravy, tuning a vše kolem navi...
Autor diskuse: Lajnator - Profil , 26.9.2016 kaprařina - náčiní, doplňky

Na jakých navijácích byste rádi viděli pomalou oscilací?

A) Power Aero XT, XSA, XTA13%

B) Ultegra XT, XSA, XTA, Titanos XT, Power Aero Type 1000031%

C) Aero Technium XSB6%

D) Daiwa Tournament S 5000T, Tournament SS 30009%

E) Ultegra XSC, XTC6%

F) Big Baitrunner LC, BB L a XL Blue13%

G) Big Baitrunner XT-A LC7%

H) Daiwa Emblem Z 5000T, X 5000T, S 5000T5%

I) Biomaster GT 80003%

J) Daiwa Whisker SS26006%

Od 15.12.2016 hlasovalo 263 čtenářů.

NCalex - Profil | Út 17.3.2020 19:07:40

nekut >> Taky možnost. :-) Ale má tam být M2,5...

    Nnekut - Profil | Út 17.3.2020 17:49:46

    Calex >> Vím, že to nejde všude a vždycky, ale nešlo by opatrně přeříznout na M3? Pak už by šlo s tou hlavou něco udělat.

      NCalex - Profil | Út 17.3.2020 14:07:45

      kaprus >> Karlos má pravdu, originál je chrom nebo nikl......Už jsem něco vytvořil....Je tam vidět ten rozdíl v barvě...Jinak čistička dnes jela, destilka, synt. ethanol, odmašťovač a hotovo...Je vidět jak se z jedný knobky jakoby kouří...To vychází špína, která se tam za těch 56let usadila. Výhoda je, že se to nemusí odnýtovat, vyčistit a znova nanýtovat.....

        Nkaprus - Profil | Út 17.3.2020 13:48:29

        Calex >> pak sou možná ještě imbusy co mají větší hlavu, jenže je myslím placatejsi. Nevím jestli by to znich vyšlo.

          Nkaprus - Profil | Út 17.3.2020 13:45:49

          Calex >> ona ta nerez vypadá na pohled přeci jenom jinak jak origos mosaz nebo ocel se silnou vrstvou chromu.
          Já sem jednou kupoval na kajak pár srubu na e bay a pár na Ali.
          Palcový závit. Paráda.
          Jedny mají inbus palcový a jedny metrický😆

            Nkaprus - Profil | Út 17.3.2020 13:37:16

            Calex >> diiix!! Asi to poridim

              NCalex - Profil | Út 17.3.2020 7:30:40

              kkkarlos >> Taky mám starý originály z nějakýho žlutýho kovu a nejspíš niklovaný...

                Nkkkarlos - Profil | Út 17.3.2020 0:36:30

                Calex >> Tvarově ano, materiálově ne 😐
                Potřebuji buď to obyčejné kovové nebo mosazné, v obou případech niklované. Ale i kdyby nebyli, poniklování drobných dílů jakž takž zvládám...

                  NCalex - Profil | Po 16.3.2020 17:15:40

                  kkkarlos >> Jojo,to je pro změnu zrušená ČSN 02 1148..Půlkulová hlava s drážkou a závitem k hlavě. V M3 se dá ještě sehnat ve výprodeji, M2,5 už asi ne........Když se zavádělo ISO, tak se to vyhazovalo do šrotu.:-((((((

                    Nkkkarlos - Profil | Po 16.3.2020 16:24:14

                    Calex >> Taky s tím pořád bojuji. Ale nepotřebuji čočku, ale půlkulatou hlavu s drážkou. M3 ještě koupíš, ale M2,5 jak je na starých Rouscích už ne. Tak mi nezbývá než výroba šroubků, protože úprava z klasické M2,5 nepřichází v úvahu. Mají nízkou hlavu...
                    Jinak jdeš na to správně, já ty šrouby buď chytám do kleštin. Ale na ty malé mám udělátka, podobné těm tvým distančním sloupkům na fotce.

                      NCalex - Profil | Po 16.3.2020 14:25:28

                      Greysmen >> Znovu jsem prohrabal svoje zásoby M2,5..Je to marný, je to marný.....😃

                        NCalex - Profil | Po 16.3.2020 12:38:37

                        Greysmen >> Zdarec, torxů, imbusů a křižáků v M2,5 mám hafo. V nerezu, mosazi, pozinku, pozlacený, černěný...... ...Je to na navijáky z 60ých let a v tý době byla drážka a přes to vlak nejede.......Je to v dnešní době atyp. šroubek, který se u nás už nevyrábí.....Mohl bych je koupit z Anglie ale nemůžu přistoupit na tu cenofku, odkaz níž.. :-)))))))))))))))))

                          NGreysmen - Profil | Po 16.3.2020 12:31:04

                          Calex >> nevím přesně k čemu je chceš ale možná bych vzal v úvahu výměnu za tyhle https://www.akros.cz/srouby-s-pulkulatou-hlavou-s-v​nitrnim-sestihranem-iso-7380-a2

                            NCalex - Profil | Po 16.3.2020 10:23:45

                            kaprus >> Něco už jsem vytvořil ale nejsou všechny stejný.:-))))))) Fričkou bych si na to nedovolil šáhnout, je to mrňavý.....Jinak ultrazvuk z Lídlu na součástky funguje za ty prachy bez problémů... Není to žádný dělo, odmašťuju součástky a čistím s ní pořád. Je to takovej mrňous....Ale ženský jsou spokojený, zlato a stříbro je pak jak nový.:-)))))))

                              Nkaprus - Profil | Po 16.3.2020 9:58:04

                              Chlapci, nemáte někdo náhodou zkušenost s ultrazvukovou čističkou z Lidlu?
                              A všeobecně, saponát s vodou v tom naruší a sundá vazelínu? Díky!

                                Nkaprus - Profil | Po 16.3.2020 9:55:39

                                Calex >> upnes, zasroubujes. Roztocis. Obrousis frickou s nalepovacim smirglem 250. Pak 400. Odjehlis drážku. Polestis. To uděláš 20x a je to.😀 Když se budeš hodně pilne snažit, bude si to podobné.

                                  NCalex - Profil | Po 16.3.2020 8:56:39

                                  Greysmen >> Zdarec. Díkas, tyhle mám. Zkoušel jsem je upravovat ale nebylo to ono...Jdou koupit ale 2ks 90Kč + doprava tak 500Kč t.j. za 12ks 1400Kč:-(((((((.....Tak si říkám že toho ,,zloděje,, nebudu podporovat ale asi mi nic jinýho možná nezbude. Navíc nekomunikuje a možná ani nezasílá.......https://www.milltackle.com/store/product/release-ca​p-screws

                                    NCalex - Profil | Po 16.3.2020 8:49:43

                                    kaprus >> Chinu jsem prohledal už celou.....Je to závit s normálním stoupáním ale je to hodně zvětšený...Nemůžu dát na navijáky z r. 1959 křižák, je to hnusný.:-)))))))

                                      NCalex - Profil | Po 16.3.2020 8:47:39

                                      kkkarlos >> Zdarec Karle, už jsem učinil pokus s nerezem ale nebylo to ono. S nerezem blbá práce, zkusím mosaz. Našroubuju ho do sloupku a uvidím jak to půjde....Šroubky s drážkou pomalu mizí, je to dnes samej torx, křížák anebo imbus.........

                                        Červené karty: Matyášek