Custom Reels CZ

Opravy, úpravy, tuning a vše kolem navi...
Autor diskuse: Lajnator - Profil , 26.9.2016 kaprařina - náčiní, doplňky

Na jakých navijácích byste rádi viděli pomalou oscilací?

A) Power Aero XT, XSA, XTA13%

B) Ultegra XT, XSA, XTA, Titanos XT, Power Aero Type 1000031%

C) Aero Technium XSB6%

D) Daiwa Tournament S 5000T, Tournament SS 30009%

E) Ultegra XSC, XTC6%

F) Big Baitrunner LC, BB L a XL Blue13%

G) Big Baitrunner XT-A LC7%

H) Daiwa Emblem Z 5000T, X 5000T, S 5000T5%

I) Biomaster GT 80003%

J) Daiwa Whisker SS26006%

Od 15.12.2016 hlasovalo 263 čtenářů.

Nnekut - Profil | Ne 1.3.2020 9:45:11

kkkarlos >> Dobře - jen se nedaří najít cenu.................. toho Metafluxu 70-27. Balení asi nejmenší 400ml. Bohužel už vůbec nejde dohledat skoro u ničeho samotný olej bez spreje. Ono je to sice pohodlnější, ale 3x větší spotřeba. Chápu pro práci na kšeft, ale co my drobní kutilové.

    Nkkkarlos - Profil | Ne 1.3.2020 8:58:34

    statik >> ten vlevo není špatný, ale ten vpravo jej předčí ...

      Ndrvoštěp - Profil | So 29.2.2020 18:29:41

      statik >> Tenhle používám já, od kolegy soustružníka.

        Nkkkarlos - Profil | Pá 28.2.2020 14:23:49

        statik >> už jsem byl 2x v dílně a zatím pokaždé na to zapomněl 😐

          Nkaprus - Profil | Pá 28.2.2020 6:14:03

          statik >> myslím že to přímo souvisí s tématem😀. Olej vyfotím.

            Nnekut - Profil | Čt 27.2.2020 19:57:11

            kaprus >> Jen taková blbost. Pokud to jde, řežu v soustruhu - no soustruhu - točná délka cca 30cm, nebo ve stojanovce, ale co se mi osvědčilo je asi 40 x 80 x 20 hranolek a v něm různě díry a závity s odlehčením od M3 po tuším M7. Přimáčkneš na ploše, když to tedy jde, a řežeš v ruce, ale rovně. Relativně. Fajn udělátko. Jo - zatím jedu na řepce, maže dobře, ale věřím že na nezrz by to sneslo něco lepšího.

              Nstatik - Profil | Čt 27.2.2020 16:05:34

              kkkarlos >> dík,to budeš hodný. Tu MN80 mám ve skoro plné palbě,nemám frézovací suport a děličku jsem prodal,jinak mám všechno příslušenství včetně kleštin,ty jsou super na malé věci,nic se tím nevymačká a operační prostor jak sfiňa bez rizika, že Tě zmastí točící se sklíčidlo.

                Nkkkarlos - Profil | Čt 27.2.2020 13:17:36

                statik >> jestli si vzpomenu, tak ti v garáži nafotím řeznou emulzi ve spreji, terá se mi na nerez osvědčila, a né jen na něj. Hmm MN80 ten jsem vždycky chtěl. Nakonec mám Vavru a nějakou čínskou AT320 ....

                  Nstatik - Profil | Čt 27.2.2020 13:02:49

                  kaprus >> ty ale já jsem to řezal tak,že jsem měl obrobek upnutý ve sklíčidle soustruhu a závitník v koníku ,abych dosáhl kolmosti , aby se mi to právě nekiklalo a měl jsem to v neutrálu a točil jsem opatrně jen sklíčidlem,mám MN 80 takže stroj právě na takové malé drby,mazal jsem to J22,nic lepšího nemám,u tak malého závitu M2,5 nevím jestli díra 2,1 mm už moc volná,ty jsi odborník,asi to musíš vědět.Už toho nechme,začíná to zavánět románem a tady ta rubrika je o navijácích a ne o kovovýrobě a závitech.Jo a jestli můžeš tak dej značku toho oleje,abych třeba pro příště byl v obraze.

                    Nkaprus - Profil | Čt 27.2.2020 10:37:39

                    A ještě k tomu broušení. U závitníku do díry si nejsem jistý ale očko má na hřbetu reliéf závitu podbrouseny. Jestliže ho nabrousis tak se nepatrně změní průměr. Pokud se nástroje brousí, tak je to ve fázi kdy nejsou na vyhození, když sou lehce tupé. Pak to má smysl.

                      Nkaprus - Profil | Čt 27.2.2020 10:28:39

                      nekut >> 👍😀

                        Nkaprus - Profil | Čt 27.2.2020 10:21:24

                        statik >> chlapci zadáte se zbytečně 😀.
                        Abych to osvětlil. Vyvaření sem myslel jako rychlou a jednoduchou opravu pro začátek. Pokud by to byl problém, nebo to neklapalo pokračoval bych výrobou. Stačí aby měla oska 5,5 mm a už je to záděr.
                        Špatně svaritelny nebo nesvaritelny se týká pevnostních svárů. Závit na navijáku by to snesl. Většina ocelí navařit jde, konec osky není bolavý. Kdyby to bylo v půlce osky, už bych to asi tak nedelal.To bych měl spíš strach že se to z ohně z obyč hlazenky. Ale není to naviják na moře že.

                        Ated, jestli můžu bych ti osvětlil proč si to řezal hodinu a půl. Já když sem to dělal prvně, dopadl sem podobně.
                        1. Měls přesnou díru, to ale není chyba. Jenom s neznal jak se to dá ojebat. Je potřeba si uvědomit že řezání závitů očkem nebo závitníkem je vlastně ten nejhumpolactejsi způsob tvoření závitu. Ještě rukou. Některé závity prostě takto ani uspokojivě neuděláš. Je to prostě nepříznivé.
                        2. Neměls olej. Můžu vám vyfotit sprej který je super a na všechno. Dokonce se mi osvědčil i na řetěz kola😆. Olej je 60% úspěchu.
                        3. Obyč závitník se okamžitě otupí. Jak není jedovatej je to hned poznat. Kor v ruce.
                        4. Rukou je to peklo. Aspoň vedení ve stojanovce se ohromě hodí.
                        5. Nepomůže ani povlakovany závitník když děláš ručně. Ten povlak je tak křehký že se prakticky okamžitě vystipe. Je to na strojní řezání. Kdo ti řekne že ne, tak to vzivote neměl v ruce. Třeba naký Horst na stánku co se ti to bude snažit prodat.

                          Nstatik - Profil | St 26.2.2020 11:09:53

                          nekut >> tečku bych udělal v případě ,že bych tu větu ukončil a novou začal velkým písmenem. A co se týče čtení,tak s tím problém nemám, omluva není nutná nikdo mě neurazil a ani já nikoho tak o co jde. A odborník na materiály nejsem, vždy jsem čerpal z dostupné literatury jestli materiál je vhodný nebo ne.Vždyť i ta nerez je v jedné kategorii těžce svařitelná a pochybuji o mimozemských schopnostech např. kapruse že pohledem zjistí složení materiálu a jeho svařitelnost.Doufám že jsem Tě nedorazil,nechtěl bych mít někoho na svědomí. Jen pro obraznost,co všechno v nerezi existuje:
                          https://www.inerez.cz/

                            Nnekut - Profil | St 26.2.2020 9:42:49

                            statik >> Máš trochu problém s pochopením čteného. Ale to je dnes bohužel velmi rozšířené. Bylo by velmi vhodné, kdybys na začátku Tvého příspěvku po větě - nemám co bych Ti k tomu řekl - udělal místo čárky tečku. Teď máš jedinečnou možnost mne dorazit, protože se dalších příspěvků zdržím. Je to neslušné, tak se omlouvám.......................

                              Nstatik - Profil | Út 25.2.2020 21:49:18

                              nekut >> nemám co bych Ti k tomu řekl, tady je každý strašný specialista a odborník, já jsem tady nemachroval že jsem odborník na nerez,jen jsem napsal to, co jsem dělal,na asi zřejmě prdel jsi padal Ty,jen jsem napsal nebo víceméně skopíroval citát z nějaké stránky, co to nerez je,nic víc nic míň. Já mám taky nějaké zkušenosti z obrábění kovů,už jsem něco málo udělal .Ty jsi napsal že po pár použití nástroje pryč s ním do šrotu,na to já nemám,to co mi kamarád sem tam přebrousí mi plně postačuje k mým aktivitám,bohužel pro mně nemám nikoho,kdo by mi věnoval závitníky,soustružnické nože atd,všechno kupuju a nejsou to zrovna malé částky ,takže asi tak.Taky jsem napsal, ,že je lepší udělat ten hřídel nový než něco mastit a vyvařovat .

                                Nnekut - Profil | Út 25.2.2020 20:26:16

                                Kaprus, asi bychom si rozuměli. Dík.
                                PVL - v pohodě.

                                  Nnekut - Profil | Út 25.2.2020 20:23:42

                                  statik >> No člověče, Tys mi to tedy natřel ještě víc, nějak moc nechápeš co chtěl básník říci. Jo - brácha je nástrojař, ale nevím co to má se mnou společného. Nechci kopírovat Kapruse. Ty sis vážně myslel, že po padesáti letech černého řemesla nevím, že se brousí závitníky? Hele, píšu jen když si myslím, že tím můžu někomu něco říct, pomoct nebo svůj pohled na věc.

                                    Nstatik - Profil | Út 25.2.2020 14:22:26

                                    kaprus >> ty já jsem jen skromný člověk a za třičtvřtě melounu jsem nic neopracovával,já si musím všechno kupovat ,můžeš mít závitník třeba ze zlata ale jak za to rveš jak kokot tak to prostě zalomíš,u malých průměrů obzvlášť ,měl jsem úplně novou sadu a šlo to pěkně ztuha,jsem ty závity dělal asi hodinu,půl otáčky dopředu a zase zpátky,mazal jsem to a místama to byl brutus když to skříplo,tak jsem se vždycky orosil.Důležité je že jsem to udělal,Měď je taky pěkný prevít.

                                      NPvl - Profil | Út 25.2.2020 6:42:42

                                      kaprus >> Nějak jsem tam zapomněl napsat :o§( v závislosti na velikosti závitu .Čím větší průměr tím víc mínus desetin Dík za osvětlení . Navíc pak dost záleží čím se nerez maže . - ( v domácích podmínkách ) jen konstatuji

                                        Nkaprus - Profil | Út 25.2.2020 6:27:42

                                        Pvl >> na 20 můžeš i 4 desetiny😀. Ber to tak že cca do 2-4% průměru. Záleží jaké sou požadavky na pevnost závitu.

                                          Červené karty: Matyášek