Custom Reels CZ

Opravy, úpravy, tuning a vše kolem navi...
Autor diskuse: Lajnator - Profil , 26.9.2016 kaprařina - náčiní, doplňky

Na jakých navijácích byste rádi viděli pomalou oscilací?

A) Power Aero XT, XSA, XTA13%

B) Ultegra XT, XSA, XTA, Titanos XT, Power Aero Type 1000031%

C) Aero Technium XSB6%

D) Daiwa Tournament S 5000T, Tournament SS 30009%

E) Ultegra XSC, XTC6%

F) Big Baitrunner LC, BB L a XL Blue13%

G) Big Baitrunner XT-A LC7%

H) Daiwa Emblem Z 5000T, X 5000T, S 5000T5%

I) Biomaster GT 80003%

J) Daiwa Whisker SS26006%

Od 15.12.2016 hlasovalo 263 čtenářů.

Nkaprus - Profil | Út 25.2.2020 6:24:25

nekut >> no když ti jede nc nastavené skoro bez obsluhy. Tak je přeci jenom lepsi ty závitníky po třeba 20 dírách vyhazovat a mašina si vezme nový. Lepší než kalamita. Ve velkych provozech by to ani nijak nešlo když je tam plně auto provoz.
Vše je zpočítané

    Nkaprus - Profil | Út 25.2.2020 6:18:44

    nekut >> v základu používáme poloviční otáčky jak na černé. A pak min až po čtvrtinu. Co nejmenší není přesně, některý nástroje obzvlášť co se týče průměru a vybracit bys odpravil. S průměrem máš pravdu, je to pravidlo.musi být volnější. Oleje sou spesl. S některými to nejde vůbec a s některými opravdu samo. Řekl bych že olej je velmi dulezitej.

      Nkaprus - Profil | Út 25.2.2020 6:14:38

      statik >> nitridu a různých povlaků je hafol. Po broušení by se musel obnovit. A není tam ani tak kvůli tvrdosti, ale kvůli lepení nárůstu a spon a kvůli tření. Nabroušené očko nebo závitník už nebude nikdy stopro. Opotřebovává se totiž nejenom čelo ale i hřbet Britu a to bys musel obrousit v řádu milimetrů. A v nerezu je to obzvlášť nahovno. Zadre se to a zalomí. Zahodit.

        Nkaprus - Profil | Út 25.2.2020 6:07:35

        statik >> už si někdy zarval závitník do obrobku s hasteloye za 3/4milionu? Příště vemeš nový, bo z tvojí kapsy to nejde tak proč se nervovat.

          Nstatik - Profil | Út 25.2.2020 4:16:30

          nekut >> no tak tos nám to natřel,v dnešní době existují kromě klasických HSS taky speciální závitníky s nitridem titanu přímo na nerez,tam bych já si rozmyslel po několika použitích hodit to do šrotu,ta cena je dost vysoká na to abych to po několika použitích hodil do šrotu. A tos věděl že se dají závitové očka přebrušovat,kamarád se tím a nejen tím živí jako nástrojař.

            NPvl - Profil | Po 24.2.2020 19:46:17

            nekut >> Měl jsi na mysli mínus jednu desetinu než na závit do běžné ocele

              Nnekut - Profil | Po 24.2.2020 19:41:56

              Pánové - odborníci jsou tady, že padám na, no nic. Tak jen snad pro ty, co se budou snažit nerez, ať už jakoukoli obrábět, a nejsou úplně v obraze, pamatujte - hlavně co nejmenší otáčky, mazat, pokuď chcete řezat závit na plný průměr, tak desítku stáhnout, to vždy, ale u nerezu to chce nové očko, chyby v tomhle nerez neodpouští. Většina jde velmi dobře opracovávat pilníkem. Jen jako perličku - vlastním hodně závitníků všech rozměrů - tedy do M12, které jsem dostal jako pozornost ve firmě která pracovala s nerezí, drahé obrobky, tam se vědělo, kolikrát lze nástroj použít, pak šup do šrotu.

                Nstatik - Profil | Po 24.2.2020 17:29:05

                kaprus >> jo nerezi je hodně a má spoustu podtříd, ale jak jsi psal není ta oska žádný díl reaktoru,najdi si na Tumlikovo kolik toho je ,ale pořád je to nerez,takže ocel s přísadami,

                Korozivzdorná ocel (slangově nerez, nerezová ocel či nerezavějící ocel) je vysocelegovaná ocel se zvýšenou odolností vůči chemické i elektrochemické korozi. Korozní odolnost je založena na schopnosti tzv. pasivace povrchu železa. I když je pasivita korozivzdorných ocelí vůči celkové korozi dosažena v mnoha prostředích, lze se setkat v různých specifických prostředích se vznikem různých lokálních druhů koroze – štěrbinovou, bodovou, mezikrystalovou a korozním praskáním. Proto se kromě chrómu používají i další prvky, které zvyšují korozní odolnost pro daný typ koroze.

                Korozivzdorné oceli lze rozdělit podle chemického složení a struktury do tří základních skupin: feritické, martenzitické, austenitické oceli a tzv. přechodové skupiny feriticko-austenitické, martenziticko-austenitické a poloferitické oceli. Ačkoli korozivzdorné oceli obsahují vysoké množství legur, 12 až 30 % chrómu, až 30 % niklu nebo do 24 % manganu a dalších, vždy se jedná o slitinu uhlíku s železem, tj. ocel.

                  Nkkkarlos - Profil | Po 24.2.2020 14:56:40

                  sindeji3 >> můžeš klidně do SZ

                    Nsindeji3 - Profil | Po 24.2.2020 13:06:38

                    kkkarlos >> díky, hodím to sem o víkendu

                      Nkaprus - Profil | Po 24.2.2020 12:21:12

                      statik >> možná pletu. Pokud není problém v materiálu a v průměru, vůbec se nebráním výrobě nové osky. Mám ale za to že originální materiál bude o cosi pevnější. Taková obyčejná nerez i když je za studena válcovaná nejni bůhví co. Máš to pěkné a pokud to kolega nemá nějaký necelý průměr udělají mu to za pullitra kámoši v hospodě 😀👍

                        Nstatik - Profil | Po 24.2.2020 10:51:53

                        kaprus >> o žádné fotce nic nevím,možná jsem tady měl dotaz,jestli se dá rozebrat origo matice z Daiwy kvůli její výrobě, to si mě s někým pleteš,žádnou neojehlenou matku jsem nikdy nefotil no a naviják kvůli toho abych někoho přesvědčoval rozebírat nebudu,předělával jsem Daiwu X35A Surf na klasickou ,tak jsem to poměřil z originálu,hodil na papír a podle toho vyrobil,použil jsem kalibrovanou nerez válcovanou za studena ,která má přesnost na pět stovek,jak říkám je to stejné jak originál ,tady máš fotku jednoho polotovaru,to je ten horní hřídel, na kterém je třeba ofrézovat plošky z 6 na 4 mm na rozměr podložek v cívce a na druhé straně plošku a vyvrtání děr a vyřezání závitů pro uchycení v unašeči wormshaftu.

                          Nkkkarlos - Profil | Po 24.2.2020 9:10:09

                          sindeji3 >> hoď sem foto té hřídele, a rozměr toho závitu co na ní potřebuješ. Možná bych se ti na to dal.....

                            Nkaprus - Profil | Po 24.2.2020 7:19:08

                            statik >> Mno možná bys ani nepoznal že je to navařené.kdybych to dělal já. Neboj. Nic ve zlém,. Dával si zde kdysi foto vyráběné Matice s frezovanou dírou která byla poskakana a neodjehlana😀. Tak nevím o jakých nedokonalostech se bavíš, důležitý je výsledek.
                            Jako fakt nic proti.
                            A z jaké nerezi si to dělal? Určitě to není z blata. Zajištění takového matrosu a přesný obrobení toho průměru při té délce je celkem problém. Hod foto vysledku.

                              Nstatik - Profil | Ne 23.2.2020 23:34:03

                              kaprus >> nikdo tady nepsal o reaktoru,já jsem psal o tom že se to svařováním vyhřeje a to by mohl být problém,v nerezi jsou různé příměsi které určitě po vyžíhání změní vlastnosti ,je spousta kalibrované kulatiny ze které se to dá udělat, jen je třeba se podívat a vyzkoušet,kdybych takový hřídel nedělal tak to tady nebudu psát,největší problém je vyřezat 1x nebo 2x závit M 2,5 na konci hřídele,tam je třeba opatrnost ,na nerez je ten závit fakt moc malý ale jde to,víš já když něco dělám tak pořádně a nedokonalosti prostě nesnesu,a nějaká svařenina mě fakt nebere,konec konců jsou tady tuniči,kteří všechno umí,tak ať se nabídnou a můžou se předvést svým umem, za mně svařovat ne,pokud se nedá sehnat nový díl tak ho vyrobit nový,ne něco látat a ve výsledku to bude na gouno.

                                Nkaprus - Profil | Ne 23.2.2020 18:46:05

                                statik >> nic se stím nestane. Není to reaktor😀. Drobné nedokonalosti by to jistě ustálo a kritická část osky by se ani neprohřála.
                                Těžko seženeš takový pevný nrez a ještě v takovém průměru. Jinak by sis to opracování dal od prvopočátku a to už by bylo ještě složitější.

                                  Nstatik - Profil | Ne 23.2.2020 13:57:33

                                  kaprus >> s tím vyvyřováním no nevím,změna struktury materiálu,opracování atd. to bych raději zvolil výrobu nového hřídele.

                                    Nsindeji3 - Profil | So 22.2.2020 10:51:51

                                    kaprus >> Však jo, matice byla stržená, ale tu už mám novou. Teďka jenom ten závit na hřídeli.

                                      Nkaprus - Profil | Pá 21.2.2020 22:28:50

                                      sindeji3 >> šlo by vyvařit a závit ti udělají jaký chceš. Problém bude ale asi aji v matici. Jenom tak samo se to nestrhlo.

                                        Nsindeji3 - Profil | Pá 21.2.2020 12:50:08

                                        statik >> No už jsem takhle nechal dělat novou brzdovou matici podle staré, závit je docela nestandartní velikost, takže se za pár stovek koupil, nakonec to vyšlo dráž než jsem si představoval. A ta hřídel vypadá jako nerez.

                                          Červené karty: Matyášek