Původ kaprů na Katlově a ostatních soukromých revírech

Zakládám diskuzi s cílem osvětlit původ ryb na soukromých vodách ostatním rybářům, kteří se o to nezajímají.
Momentálně jede aféra Katlov a prozatím dva poznaní kapři odvezení z Pálavy a svazové pískovny (do r.06). Můžete dávat fotky kaprů ulovených na svazovkách, které jste následně poznali na soukromácích, nebo se jen vyjádřit k aktuální situaci s JV a přidat názor.
Tímto neříkám, že všechny soukromé revíry mají ukradené ryby.
Autor diskuse: Luky61 - Profil , 18.5.2016 kaprařina - revíry, cestování
Dále moderuje: MichalM(štikař) Profil

Souhlasíte s odvážením kaprů na soukromé revíry?

A) Nesouhlasím89%

B) Souhlasím tam, kde není horní míra4%

C) Souhlasím, ať si každý odveze, co chce6%

Od 19.5.2016 hlasovalo 645 čtenářů.

NVojc29 - Profil | St 1.6.2016 15:31:29

zdevac >> Ano proč nenosit kapry od vody beru tak funguje svazový rybolov. Ale proč teda nejde najít kompromis formou revírů ChaP například ?

    Nzdevac - Profil | St 1.6.2016 14:56:05

    Piškothonza >>
    No a jsi si jist, že kromě pár lidí, co tu mluví o trofejních kaprech, je to odnášení a prodej ryb omyl a špatná věc? Na svazu nejsou pitomci, jistě si všechny tvoje argumenty musí uvědomovat. Takže proč tedy tak volná pravidla? Omezení odnosu trofejních kaprů je již nyní formou třeba K70. Ale u toho zbytku je žádoucí, aby toho zmizelo z vody co nejvíce. A proč? Zkus si promyslet, jaké dopady by to mělo, kdyby rybáři odnesli jen těch pár ryb, co sami sní. A těmi dopady myslím zejména ekonomiku všeho, co je napojeno na pravidelné zarybňování :-)

    A ještě edit: Dokonce si dovolím si myslet, že vše, co je do vody nasypáno, je určeno k odnesení.

      NLosPafkos - Profil | St 1.6.2016 13:27:24

      Piškothonza >> Použil jsi k výpočtu malou násobilku,nebo to je tvůj skromný odhad ? Začínáš být velice legrační Honzíku :-)

        Nsumec 1950 - Profil | St 1.6.2016 12:36:55

        Piškothonza >> I já jsem byl invalidní (nyní starobní) důchodce,přesto jsem se nikdy nesnížil k tomu,abych ryby prodával.Pravda je,že nejsme všichni stejní,ulovené ryby ale může prodávat kdokoliv,mladí, staří, nemocní,netáhla,pytláci,atd.Ale tato kauza se těchto lidí netýká.Především se týká lidí,kteří využívají nejnovějších poznatků v lovu velkých ryb,a samozřejmě k vlastnímu obohacení. Vše ostatní v této diskuzi je pouhé plkání o ničem.Tečka.

          Ntuzemak - Profil | St 1.6.2016 12:20:28

          Piškothonza >> i to je moc,1 ryba bohatě stačí,k tomu nějaká bílá a fertik....

            NPiškothonza - Profil | St 1.6.2016 12:18:19

            tuzemak >> 2,3 ušlechtilý ryby týdně,musej stačit i velkejm rybožroutům....aspon by s nima nekšeftovali různý netáhla,inv.důchodci a jiná podobná sorta..o)

              Ntuzemak - Profil | St 1.6.2016 12:03:19

              sumec 1950 >> a myslíš,že by to pomohlo,dát tam opět větu-zákaz prodeje ulovené-ponechané ryby?tak ju vyměním v hospodě za metr piv........nebylo by lepší snížit počet ryb,který si můžu vzít za rok dom?

                Nsumec 1950 - Profil | St 1.6.2016 11:57:33

                Piškothonza >> Přesto bych trval na tom,aby se tam ten odstavec vrátil.Byla by aspoň nějaká šance zachránit pár velkých ryb na svazových vodách.Sedět u vody a čekat na nějakého násaďáka je frustrující.

                  NPiškothonza - Profil | St 1.6.2016 11:44:26

                  sumec 1950 >> víc jak polovina rybářů,má rybaření jako součást výdělku....nemusej to bejt jen velký ryby...spousta jich končí v hospodách,u čínanů a kdekoli kdo zaplatí...proto nechápu,že svaz dovolí odnést to,co je v řádu....normální rybář ani jeho početná rodina,to není schopna sežrat....

                    Nsumec 1950 - Profil | St 1.6.2016 11:02:37

                    BerRiver >> Principiálně se vykrádají svazové vody,za účelem zisku.Je absolutně jedno,kam a komu se ty velké ryby prodávají,ale že se tak děje už dlouhodobě není vůbec pochyb.Je to totiž veřejné tajemství.Jak jsem již dříve tady psal,někdo se zasloužil o změnu v rybářské řádu.Byl vyjmut zákaz prodeje ulovené a ponechané ryby.Takže se zlegalizovalo cílené vykrádání svazových vod,což odporuje rybářské etice.Tečka.

                      NMartin M. - Profil | St 1.6.2016 9:38:54

                      BerRiver >> takova radikalni zmena, jako je tvuj bod a), bude argumentem pro vyberove rizeni na nove uzivatele rybarskych reviru.

                        NBerRiver - Profil | St 1.6.2016 6:31:31

                        potočák 62 >> Díky. Takže jestli jsem pochopil pointu správně, tak toto měl být ofiko postup k tomuto konkrétnímu pripadu.
                        Nicméně v obecné, principialni rovině (chytim na svazovce,prevazim, prodávám na soukromak ), tak ale není nic proti ničemu, že to chce řešit CRS,tusim během června, jak tu někdo psal níže , ne?
                        Jinak,abych jen nepindal, podle mě by se mělo:
                        a)zdvojnásobit ceny povolenek a tyto finance použít pro navýšení počtu ryb. stráže a posílení jejich pravomoci
                        b) zprisnit tresty za nedodržení řádu
                        Pak by se podle mě převážení eliminovalo.
                        a pod čarou za c) přestat při nasazování uprednostnovat kapra, protože to nejen ničí vody, ale také to degraduje tu rybu samotnou z hlediska trofejnosti jako takove
                        Ahoj

                          Npotočák 62 - Profil | Út 31.5.2016 23:16:54

                          BerRiver >> Tak nejprve by mělo být vyjádření Rybářství Pohořelice, že JV,Katlovu nebo subjektu spojenému s JV neprodaly toho Lysce a to nikde není.Pohořelice mimo jiné inzerují prodej trofejních ryb.A dále by mělo být vyjádření funkcionářů MRS,protože jejich vody se to týká a to nikde není.A tyto dvě vyjádření by měly být rozhodující ohledně toho lysce a neměly by se k tomu vyjadřovat funkcionáři a členové ČRS.Myslím,že funkcionářům a členům ČRS by se taky nelíbilo,kdyby jim funkcionáři a členové MRS chtěly kecat například do hospodaření na Orlíku nebo Lipně.Petrův Zdar

                            Npotočák 62 - Profil | Út 31.5.2016 22:41:30

                            wodoušák >>Vzhledem k tomu,že u šupináče vyfoceného na Katlově se jednalo o nekvalitní foto a kapra čestvě vytřeného po samovýtěru,tak nejsem stoprocentně přesvědčen,že se jedná o stejného kapra jako byl vyfocen na Dobříně.Ale řekněme, že se jedná o stejného kapra. Dobřín už deset let není svazovou vodou ale revírem soukromým.Protože se jedná o pískovnu, která nejde vypustit,tak podle zákona mělo dojít k finančnímu vyrovnání mezi US a soukromým subjektem za svazovou rybu,která tam zůstala.Tím se svazová ryba stala majetkem soukromého subjektu, který s ní může nakládat jak chce a proto také nejde hovořit o svazové rybě(jen tak na okraj by mě zajímalo,jaké bylo to finanční vyrovnání pro US a na co bylo použito a jestli třeba mezi vyrovnání nepatřily VIP povolenky na tento revír pro některé členy či funkcionáře ČRS).Navíc,podle zdělení které tady někdo uvedl, tam během pár měsíců zmizelo podle něho osumdesát procent velkých kaprů.Je někde vyjádření vlastníka nebo správce, že ryby neprodávají?Nebo se jedná o dobře organizovanou skupinu, ale že by si ji za několik měsíců nikdo nevšiml, když se tam vydává omezený počet povolenek?V každém případě se jedná o problém soukromého subjektu a ne ČRS a jejich funkcionářů a nejde o svazovou vodu.Tím nechci říci, že je JV svatej a má na hlavě svatozář ale pouze mě zajímá,co stojí v pozadí lynčovací nálady,která byla proti JV vyvolána a proč a taky proč jenom Katlov a JV a o ostatních se mlčí. Petrův Zdar

                              Nsasík - Profil | Út 31.5.2016 21:39:07

                              FRANK71 >> A ???

                                NFRANK71 - Profil | Út 31.5.2016 21:37:25

                                BerRiver >> protože jsou to na sobě dva nezávislé subjekty.

                                  NBerRiver - Profil | Út 31.5.2016 21:35:49

                                  Ahoj, vysvětlete mi prosím tu pointu, kterou jste zmínili - MRS i CRS =svazy. Ten identifikovany kapr přes fotky, měl být odvezen ze svazovky (svazoveho reviru, Dyje) do soukromáku (Katlov). Z Vašich posledních příspěvků mi vyplynulo, jako byste z nějakého důvodu rozlisovali mezi MRS a CRS, což jsem nepochopil proč. ... dikes! ☺

                                    N*Shimi* - Profil | Út 31.5.2016 21:32:50

                                    rover - >>

                                      Nwodoušák - Profil | Út 31.5.2016 21:32:01

                                      potočák 62 >> Zdravím tě,
                                      Jsi bystrý pán, tak ti to napíší takto.Šupináč na první fotografii je velký kapr a sám určitě dobře víš, že na Dobříni nevyrostl přes noc ani né za deset let.Pískovna byla do roku 2006 revírem Črs... Kapr z prvního příspěvku této diskuze pochází z revíru Črs. ;-) :-) :-)

                                        Nrover - Profil | Út 31.5.2016 21:28:46

                                        A já se ptám, kde jsou všichni ti ušlechtilí kapři, co nám přerostli přes hlavu, aniž by plnili účel, pro který byli vygenofondováni ?

                                          Červené karty: hraji, Mrknato, kakr, chřenovák, Rockwell