Původ kaprů na Katlově a ostatních soukromých revírech

Zakládám diskuzi s cílem osvětlit původ ryb na soukromých vodách ostatním rybářům, kteří se o to nezajímají.
Momentálně jede aféra Katlov a prozatím dva poznaní kapři odvezení z Pálavy a svazové pískovny (do r.06). Můžete dávat fotky kaprů ulovených na svazovkách, které jste následně poznali na soukromácích, nebo se jen vyjádřit k aktuální situaci s JV a přidat názor.
Tímto neříkám, že všechny soukromé revíry mají ukradené ryby.
Autor diskuse: Luky61 - Profil , 18.5.2016 kaprařina - revíry, cestování
Dále moderuje: MichalM(štikař) Profil

Souhlasíte s odvážením kaprů na soukromé revíry?

A) Nesouhlasím89%

B) Souhlasím tam, kde není horní míra4%

C) Souhlasím, ať si každý odveze, co chce6%

Od 19.5.2016 hlasovalo 645 čtenářů.

Nzdevac - Profil | St 25.5.2016 17:37:49

Knapík >>

S tím bych souhlasil, ovšem pokud někdo takto začíná již od mala, je to více méně oběť okolí. A upřímně - není to problém jen dítěte a jeho rodičů, ale celkově celé společnosti. Dítě může tvrdit, že ulovilo metrovou štiku, rodiče to mohou nafotit, ale pořád to není veřejné. On se totiž musel najít také nějaký časopis, který to zveřejnil a také lidé, co ten časopis kupovali a tím vlastně toho JV i ne přímo podporovali. A tím se dostávám oklikou k tomu, o čem jsem psal dříve, tedy o motivaci k současné štvanici na JV. Všichni trochu znalí ví, jaký JV je, pořady známe také dost dlouho. O přenášení kaprů jinými rybáři a týmy se tu toho napsalo také hodně. Takže se naskýtá otázka "Proč a proč právě teď?". Jestli sis všiml, neobhajuji JV. Jen je mi opravdu hodně podezřelé, proč se najednou toto rozpoutalo tak náhle. A když to spojíš s jeho posledními kroky a autory útoku a dojde ti, že za tím jsou jen peníze, nic víc, tak JV je pořád stejný, ale a ostatní moralisté odkrývají své pokrytectví. A horší je to o to, že vlastně tato "partička" takto může sejmout skoro každého. Proto se tedy stavím za JV. Ne že bych s ním souhlasil, ale mám obavu z "mafiánských" praktik určitých lidí. Klidně JV nechte třeba zavřít, ale podobný mediální hon by v normální společnosti nemělo mít místo.

    NPetr Havlíček - Profil | St 25.5.2016 17:31:00

    Pedro1 >> určitě by se mělo měřit všem stejně. Jenže ne na každého je vidět, tak jako na JV.

      NMB - Profil | St 25.5.2016 17:29:35

      ksanda >> už jsem tam poslal životopis

      Díky

        NOsvin - Profil | St 25.5.2016 17:29:06

        Třeba jednou tomu bude jinak ale dneska situace jak ji znám já je taková, že hodně hlavně starších
        rybářu když se jich optám na horní hranici kapra vubec nikdy neslyšeli nic takového...Prostě když se povede velký kápr tak míra nemíra ukázat ho doma Máně a poslat se sousedem do udírny a nakrmit všechny kolem sebe je prostě nevyhnutelné..vrážim peníze a čas do lovu sumců na laby a nakonec slyším jen jak pár chalupářu rozhodne o tom že velké ryby jsou všechno vlastně škodná a zahájení nezahájení všechno dostane po boudě..díky za soukromaky odvezte to tam všechno ať to má šanci aspoň dožít ...třeba se jednou lidi změní ale tomu přece nikdo nevěříte...:-)))

          Nksanda - Profil | St 25.5.2016 17:26:34

          nechce se někdo přihlásit ? :-D

            Nsumec 1950 - Profil | St 25.5.2016 17:16:35

            Netipa - poslední hrdina MRKu >> Za ten článek jsem ti napsal "líbí",ale vlk se nažral,a koza zůstala celá.Jinak fakt dobrý,já bych to určitě nedal.

              NSa(l)micka - Profil | St 25.5.2016 16:55:05

              K 70 všude hned tak asi nebude, to je fakt... ale zase takový hájení okouna do 16. června, zákaz chytat na pstruhovce v prosinci a ujasnění denní doby lovu (letní/zimní čas) už je nachystaný a mělo by to rybám drobet ulehčit. Nemusí hned pršet, stačí když kape.

                Nsupinna - Profil | St 25.5.2016 16:44:29

                Petr Havlíček >> Tak to je pravda, ale bohužel poloviční. Druhá púlka pravdy je taková , že u mnohých byl rozsudek (nad J.V.) vynesen, ještě před spácháním zločinu....))

                  NPiskořík - Profil | St 25.5.2016 16:43:44

                  Já bych Kubu nechal bejt.....z jednoho prostého, ale převratného důvodu... Byl proveden nezávislý amatérsko psychologický průzkum a bylo zjištěno, že sledování pořadů s Jakubem chrání naše děti před zlem, jenž obnáší naše doba... Takže nechte Kubu....nechte děti koukat se na jeho pořady a máte velkou šanci, že vaše dítě nebude fetovat, chlastat v parku, čórovat v Kaufu, kopat sousedovic čivavu, rozbíjet okýnka u aut a nebude páchat spoustu dalších zloaktivit....v neposlední řadě bude samozřejmě pravdomluvné a nešlápne jen tak do kapřího hovínka....Od toho všeho může být vaše dítě oproštěno.... Díky Jakubovi.... :o)

                    Ngalilea - Profil | St 25.5.2016 16:38:30

                    Petr Havlíček >> V pohodě...I když na druhou stranu chytat od od roku 1978 není snad tak krátce (38 let) :-)). O K70 vím a také vím co to stálo úsilí aby se prosadila.Bohužel né plošně...Pokud nebude plošná, vždy budou vody odkud se bude moci převážet defakto legálně :-(.
                    Jsem i pro revíry v rámci svazu "chyť a pust".Bohužel tady si myslím, že to prosazení bude ještě horší.
                    Lidí o kterých tu píšeš, si vážím a na ně má kritika nemířila...Sám určitě víš, že se lecos povídalo i o Tomáši Blažkovi. Já ho za ruku nechytil a tak nemohu soudit...Vážím si vyvažených názorů jaké pronesl třeba K.Nikl (podotýkám, že na něj nechytám). A přečti si co se sneslo na jeho hlavu...Alibismus,byznys a pod... Jde mi o to, že v době kdy se K70 prosazovala na základě nějakých indícií se možná protestovalo moc obecně. Konstatovalo se. že se tento nešvar děje a to si myslím bylo málo. Pokud se na někoho ukázalo, honem rychle to utichlo. Už tehdy se měli tito lidé vyloučit z kaprařské komunity a postupovat stejně tvrdě jako dnes v případě JV.
                    Možná bychom dnes již byli dál a kauza Katlov vůbec nemusela být. Minulým hříšníkům se odpustilo (tedy pokud se na ně vůbec ukázalo a jelo se dál). V horším případě se na jejich soukromých vodách vesele rybařilo...:-(.

                      NMB - Profil | St 25.5.2016 16:37:46

                      Pedro1 >> co třeba protože JV toho už má na svědomí víc ?

                        Nviceroy - Profil | St 25.5.2016 16:37:23

                        chlapi Vagner je ,, had ,, ......a vite proc had nema koule ? .......protoze by vypadal jako čurak :-):-) ......

                          NPedro1 - Profil | St 25.5.2016 16:35:07

                          Petr Havlíček >> A ostatní si nemusí sypat popel na hlavu?Proč se neměří všem stejně?

                            NPedro1 - Profil | St 25.5.2016 16:33:35

                            Netipa - poslední hrdina MRKu >> Chvalitebný.

                              NPetr Havlíček - Profil | St 25.5.2016 16:29:08

                              Pánové já bych bral, kdyby JV vydal prohlášení, že je vůl, že něco takového udělal. Dost lidí by to vzalo.
                              Takhle je to stejné, jako ten soc. poslanec co havaroval vožralej v autě na dálnici a tvrdil, že to auto neřídil, byť tam nikdo jiný nebyl.

                              Když něco provedu, tak bych měl mít koule no to přiznat se a případně si nasypat popel na hlavu.

                                NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | St 25.5.2016 16:18:59

                                Pedro1 >> staci takhle?

                                  N1Mara - Profil | St 25.5.2016 16:18:39

                                  Netipa - poslední hrdina MRKu >> V- 70 😂😂

                                    NBušák - Profil | St 25.5.2016 16:15:05

                                    tak na Katlově se začínají chytat ryby,bude sranda až se poznají zase další ryby ze svazovek nebo jiných soukromáků.fertik

                                      NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | St 25.5.2016 16:09:21

                                      Po dlouhé době tu konečně máme parádní kaprařskou komedii. Na jedné straně stojí rachitický blonďák „Největšírybuvždyckychytnuposledníden“ a na straně druhé rozhořčená kaprařská obec (kaprařská obec je ostatně rozhořčená tak nějak pořád), která omdlévá z toho, že Vágner převezl rybu z Pálavy a dal si jí do svého jezera (Katlov). Ozývají se výkřiky typu: „skandál“, „blamáž“, „zrádce“, „nemorální“ a nebo „pojďme si na něho počkat a pak ho zbičujme kobrami a přelomme o něho pentapod“
                                      Tak nějak jsem si to celé všechno prosvištěl a ono to jede ve více rovinách.
                                      Za prvé:
                                      se tady argumentuje fotkami kapra, kde první fotka byla s Kubou na Pálavě a druhá potom s tou samou rybou z Katlova. Nepochybuju o tom, že zkušený a protřelý kaprař pozná kapra podle hmatu či čuchu, natož pak podle fotky, takže kapr na fotce s Vágnerem na Pálavě je stejný jako na té fotce z Katlova. To beru.
                                      Otázka se však nabízí. Jak se kapr jmenoval? Ha? Každý druhý kapr má dneska jméno a příjmení, aby kapraři mohli mapovat jeho přírůstek pokaždé, když je uloven (v pondělí měl kapřík Míra 16,2 kg, ale v pátek už 16,4kg) Nikde jsem se nedočetl, jak se kapr jmenoval. To mi tam nějak neštymuje. Takový kapr by již dávno oplýval nejen honosným jménem, ale též stopami od spermatu dychtivých kaprařů, kteří při ulovení podobných ryb zběsile za halekání „Helllll Yeaaaah“ na kapra ejakulují a strojí ho do slušivých oblečků firmy „Děsněhustýanglickýnázev baits“
                                      Co z toho vyplývá? Kapr není ze svazovky. Vágner ho někde splašil, aby s ním mohl šaškovat před kamerou do toho pořadu, co natáčel a aby ho mohl chytit poslední den, protože to je jeho trade mark. Jakmile jste někde delší dobu na rybách a poslední den chytnete rybu, musíte platit Vágnerovi, bo na to má copyright.
                                      No a jelikož už si ho zaplatil, tak potom, co ho na kameru zdolal, tak si ho prostě nechal a poslal si ho k sobě na Katlov.
                                      Za druhé:
                                      Kapraři opět hartusí a odvolávají se na jedenácté boží přikázání (nepřevezeš), jelikož převážet pupíci ze svazovky je horší než rozšlápnout koktajícího sirotka na vozíčku. To je pořád dokola. Kdo převáží je ničema a až umře, půjde do peklíčka. Musí být děsně stresující být kaprařem, neboť každá smrt velkého kapra, či nedej bože jeho převezení jinam, jednoho vydeptá do mrtě. V tomto ohledu jsou kapraři velmi humorní. Oni tu poptávku po velkých kaprech sami vytvářejí. Mimo jiné se se svými předpaženými kapři s nadváhou, cukrovkou a dvojitým bajpasem se zubí v kdejakém Jejich lovu, cpou se s tím do časopisů a podobně a pak se děsně diví tomu, že lidi chtějí chytat taky takový selata. Na to samozřejmě reagují majitelé soukromáků.
                                      Za třetí:
                                      Poměrně často v kauze Vágner zmiňuje slovo morálka. Jakože chytit někde rybu a pak ji prodat jinam je nemorální. Ty vole, to jako fakt? Nehledě na to, že rybolov je o tom chytat ryby a ty pak prodat, aby byly prachy, tak já beru to, že kaprařina není rybolov. Je to životní styl. Být kaprařem je totiž děsně hipster věc.
                                      I tak si ale lovec může udělat s ulovenou rybou, co chce. Může se s ní na břehu jezera při západu slunce něžně pomilovat (věřím, že tyto choutky má spousta kaprařů), může jí na místě sežrat a nebo jí může odvést do jiného revíru. Po tom, co lovec se svou rybou udělá, je druhým hovno. Nemorální je určitě spousta věcí, ale naložit v mezích zákona s rybou, kterou ulovím, jak se mi zlíbí, to rozhodně není.
                                      Za čtvrté:
                                      Rovněž jsem se dočetl, že na místě, kde byla ryba údajně ulovena a převezena existuje K70 nebo něco na ten způsob a že její převážení je porušování rybářského řádu. Panečku. Kaprařům, kteří vědomě rybářský řád porušují lovem nonstop, se najednou ten rybářský řád nějak zalíbil. Hlavně, že jim to jde teď do krámu.
                                      Za páte:
                                      Aby to nebylo jen o kaprařích, tak se mi velmi líbilo Vágnerovo vyjádření, že každou rybu ve svém rybníku může doložit, že na to má papír. To je tak nádherná obhajoba. Opravdu bych chtěl vidět, jak ho někdo vezme doslova a Kuba bude muset každou rybu vylovit a podle otisků jejich ploutví, či snad podle DNA ji srovnat s fakturou. To je jakože hodně dobře zahraný do autu a Kubovi tleskám.
                                      Rovněž se mi líbí, jak přechází do protiútoku a vykřikuje, že mu všichni jenom závidí a proto na něho plivou špínu. Když něco poserete a lidé vás haní, tak vám prostě akorát závidí. Závidí vám blond hřívu. Závidí vám rychlí metabolismus. Závidí vám vaší modelku. Dneska se prostě závidí úplně všechno.
                                      Jakožto kaprařolog (znalec kaprařů a zkoumání jejich způsobu života a etablování se do společnosti) jsem z této aféry opravdu nadšen. Je tam skoro všechno.
                                      Na závěr bych dodal, že by to chtělo peticí V70 (nechat naživu pouze Vágnery nad 70 let) a hlavně Noční převážení kaprů není zločin.

                                        Nsupinna - Profil | St 25.5.2016 16:05:05

                                        FRANK71 >> No o tom se záhadně moc nemluví. A pozor - ne vyvolených, ale zapálených...:))

                                          Červené karty: hraji, Mrknato, kakr, chřenovák, Rockwell