- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Původ kaprů na Katlově a ostatních soukromých revírech
Zakládám diskuzi s cílem osvětlit původ ryb na soukromých vodách ostatním rybářům, kteří se o to nezajímají. Momentálně jede aféra Katlov a prozatím dva poznaní kapři odvezení z Pálavy a svazové pískovny (do r.06). Můžete dávat fotky kaprů ulovených na svazovkách, které jste následně poznali na soukromácích, nebo se jen vyjádřit k aktuální situaci s JV a přidat názor.
Tímto neříkám, že všechny soukromé revíry mají ukradené ryby.
Dále moderuje: MichalM(štikař) Profil
Souhlasíte s odvážením kaprů na soukromé revíry?
A) Nesouhlasím89%
B) Souhlasím tam, kde není horní míra4%
C) Souhlasím, ať si každý odveze, co chce6%
Od 19.5.2016 hlasovalo 645 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
186x v oblíbených a 9x v ignorovaných.
Nzdevac - Profil | St 25.5.2016 17:37:49
S tím bych souhlasil, ovšem pokud někdo takto začíná již od mala, je to více méně oběť okolí. A upřímně - není to problém jen dítěte a jeho rodičů, ale celkově celé společnosti. Dítě může tvrdit, že ulovilo metrovou štiku, rodiče to mohou nafotit, ale pořád to není veřejné. On se totiž musel najít také nějaký časopis, který to zveřejnil a také lidé, co ten časopis kupovali a tím vlastně toho JV i ne přímo podporovali. A tím se dostávám oklikou k tomu, o čem jsem psal dříve, tedy o motivaci k současné štvanici na JV. Všichni trochu znalí ví, jaký JV je, pořady známe také dost dlouho. O přenášení kaprů jinými rybáři a týmy se tu toho napsalo také hodně. Takže se naskýtá otázka "Proč a proč právě teď?". Jestli sis všiml, neobhajuji JV. Jen je mi opravdu hodně podezřelé, proč se najednou toto rozpoutalo tak náhle. A když to spojíš s jeho posledními kroky a autory útoku a dojde ti, že za tím jsou jen peníze, nic víc, tak JV je pořád stejný, ale a ostatní moralisté odkrývají své pokrytectví. A horší je to o to, že vlastně tato "partička" takto může sejmout skoro každého. Proto se tedy stavím za JV. Ne že bych s ním souhlasil, ale mám obavu z "mafiánských" praktik určitých lidí. Klidně JV nechte třeba zavřít, ale podobný mediální hon by v normální společnosti nemělo mít místo.
NPetr Havlíček - Profil | St 25.5.2016 17:31:00
NOsvin - Profil | St 25.5.2016 17:29:06
rybářu když se jich optám na horní hranici kapra vubec nikdy neslyšeli nic takového...Prostě když se povede velký kápr tak míra nemíra ukázat ho doma Máně a poslat se sousedem do udírny a nakrmit všechny kolem sebe je prostě nevyhnutelné..vrážim peníze a čas do lovu sumců na laby a nakonec slyším jen jak pár chalupářu rozhodne o tom že velké ryby jsou všechno vlastně škodná a zahájení nezahájení všechno dostane po boudě..díky za soukromaky odvezte to tam všechno ať to má šanci aspoň dožít ...třeba se jednou lidi změní ale tomu přece nikdo nevěříte...:-)))
Nsumec 1950 - Profil | St 25.5.2016 17:16:35
NSa(l)micka - Profil | St 25.5.2016 16:55:05
Nsupinna - Profil | St 25.5.2016 16:44:29
NPiskořík - Profil | St 25.5.2016 16:43:44
Ngalilea - Profil | St 25.5.2016 16:38:30
Jsem i pro revíry v rámci svazu "chyť a pust".Bohužel tady si myslím, že to prosazení bude ještě horší.
Lidí o kterých tu píšeš, si vážím a na ně má kritika nemířila...Sám určitě víš, že se lecos povídalo i o Tomáši Blažkovi. Já ho za ruku nechytil a tak nemohu soudit...Vážím si vyvažených názorů jaké pronesl třeba K.Nikl (podotýkám, že na něj nechytám). A přečti si co se sneslo na jeho hlavu...Alibismus,byznys a pod... Jde mi o to, že v době kdy se K70 prosazovala na základě nějakých indícií se možná protestovalo moc obecně. Konstatovalo se. že se tento nešvar děje a to si myslím bylo málo. Pokud se na někoho ukázalo, honem rychle to utichlo. Už tehdy se měli tito lidé vyloučit z kaprařské komunity a postupovat stejně tvrdě jako dnes v případě JV.
Možná bychom dnes již byli dál a kauza Katlov vůbec nemusela být. Minulým hříšníkům se odpustilo (tedy pokud se na ně vůbec ukázalo a jelo se dál). V horším případě se na jejich soukromých vodách vesele rybařilo...:-(.
Nviceroy - Profil | St 25.5.2016 16:37:23
NPedro1 - Profil | St 25.5.2016 16:35:07
NPetr Havlíček - Profil | St 25.5.2016 16:29:08
Takhle je to stejné, jako ten soc. poslanec co havaroval vožralej v autě na dálnici a tvrdil, že to auto neřídil, byť tam nikdo jiný nebyl.
Když něco provedu, tak bych měl mít koule no to přiznat se a případně si nasypat popel na hlavu.
NBušák - Profil | St 25.5.2016 16:15:05
NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | St 25.5.2016 16:09:21
Tak nějak jsem si to celé všechno prosvištěl a ono to jede ve více rovinách.
Za prvé:
se tady argumentuje fotkami kapra, kde první fotka byla s Kubou na Pálavě a druhá potom s tou samou rybou z Katlova. Nepochybuju o tom, že zkušený a protřelý kaprař pozná kapra podle hmatu či čuchu, natož pak podle fotky, takže kapr na fotce s Vágnerem na Pálavě je stejný jako na té fotce z Katlova. To beru.
Otázka se však nabízí. Jak se kapr jmenoval? Ha? Každý druhý kapr má dneska jméno a příjmení, aby kapraři mohli mapovat jeho přírůstek pokaždé, když je uloven (v pondělí měl kapřík Míra 16,2 kg, ale v pátek už 16,4kg) Nikde jsem se nedočetl, jak se kapr jmenoval. To mi tam nějak neštymuje. Takový kapr by již dávno oplýval nejen honosným jménem, ale též stopami od spermatu dychtivých kaprařů, kteří při ulovení podobných ryb zběsile za halekání „Helllll Yeaaaah“ na kapra ejakulují a strojí ho do slušivých oblečků firmy „Děsněhustýanglickýnázev baits“
Co z toho vyplývá? Kapr není ze svazovky. Vágner ho někde splašil, aby s ním mohl šaškovat před kamerou do toho pořadu, co natáčel a aby ho mohl chytit poslední den, protože to je jeho trade mark. Jakmile jste někde delší dobu na rybách a poslední den chytnete rybu, musíte platit Vágnerovi, bo na to má copyright.
No a jelikož už si ho zaplatil, tak potom, co ho na kameru zdolal, tak si ho prostě nechal a poslal si ho k sobě na Katlov.
Za druhé:
Kapraři opět hartusí a odvolávají se na jedenácté boží přikázání (nepřevezeš), jelikož převážet pupíci ze svazovky je horší než rozšlápnout koktajícího sirotka na vozíčku. To je pořád dokola. Kdo převáží je ničema a až umře, půjde do peklíčka. Musí být děsně stresující být kaprařem, neboť každá smrt velkého kapra, či nedej bože jeho převezení jinam, jednoho vydeptá do mrtě. V tomto ohledu jsou kapraři velmi humorní. Oni tu poptávku po velkých kaprech sami vytvářejí. Mimo jiné se se svými předpaženými kapři s nadváhou, cukrovkou a dvojitým bajpasem se zubí v kdejakém Jejich lovu, cpou se s tím do časopisů a podobně a pak se děsně diví tomu, že lidi chtějí chytat taky takový selata. Na to samozřejmě reagují majitelé soukromáků.
Za třetí:
Poměrně často v kauze Vágner zmiňuje slovo morálka. Jakože chytit někde rybu a pak ji prodat jinam je nemorální. Ty vole, to jako fakt? Nehledě na to, že rybolov je o tom chytat ryby a ty pak prodat, aby byly prachy, tak já beru to, že kaprařina není rybolov. Je to životní styl. Být kaprařem je totiž děsně hipster věc.
I tak si ale lovec může udělat s ulovenou rybou, co chce. Může se s ní na břehu jezera při západu slunce něžně pomilovat (věřím, že tyto choutky má spousta kaprařů), může jí na místě sežrat a nebo jí může odvést do jiného revíru. Po tom, co lovec se svou rybou udělá, je druhým hovno. Nemorální je určitě spousta věcí, ale naložit v mezích zákona s rybou, kterou ulovím, jak se mi zlíbí, to rozhodně není.
Za čtvrté:
Rovněž jsem se dočetl, že na místě, kde byla ryba údajně ulovena a převezena existuje K70 nebo něco na ten způsob a že její převážení je porušování rybářského řádu. Panečku. Kaprařům, kteří vědomě rybářský řád porušují lovem nonstop, se najednou ten rybářský řád nějak zalíbil. Hlavně, že jim to jde teď do krámu.
Za páte:
Aby to nebylo jen o kaprařích, tak se mi velmi líbilo Vágnerovo vyjádření, že každou rybu ve svém rybníku může doložit, že na to má papír. To je tak nádherná obhajoba. Opravdu bych chtěl vidět, jak ho někdo vezme doslova a Kuba bude muset každou rybu vylovit a podle otisků jejich ploutví, či snad podle DNA ji srovnat s fakturou. To je jakože hodně dobře zahraný do autu a Kubovi tleskám.
Rovněž se mi líbí, jak přechází do protiútoku a vykřikuje, že mu všichni jenom závidí a proto na něho plivou špínu. Když něco poserete a lidé vás haní, tak vám prostě akorát závidí. Závidí vám blond hřívu. Závidí vám rychlí metabolismus. Závidí vám vaší modelku. Dneska se prostě závidí úplně všechno.
Jakožto kaprařolog (znalec kaprařů a zkoumání jejich způsobu života a etablování se do společnosti) jsem z této aféry opravdu nadšen. Je tam skoro všechno.
Na závěr bych dodal, že by to chtělo peticí V70 (nechat naživu pouze Vágnery nad 70 let) a hlavně Noční převážení kaprů není zločin.
Nsupinna - Profil | St 25.5.2016 16:05:05
Červené karty: hraji, Mrknato, kakr, chřenovák, Rockwell
Čtenáři této diskuse také sledují
NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse54936
NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery1637
NZlatá kaprařská malina1332
NLov z nafukovacího člunu1187
NCcMoore a vše kolem něj3769
NDalešice ??8160
NKrátkodobá kaprařina x10021
NLithiové baterie - srovnání1546
NKaprařský top vercajk3167
NLexikon boilies komponentů901
Kde to žije - kaprařina
19:11NBoilies TB baits- chytací řada 42
19:09NKrátkodobá kaprařina x 10036
17:16NKyjský rybník, Džbán 50913
16:54NATTs hlásiče a ATTx příposlech 551
9:46NÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8064
7:27N471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5347
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
ČtNFanclub značky Shimano 16402
ČtNDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
Co je nového - kaprařina + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Prologic Mikina Mirror Carp Hoodie | SLEVA -40%Za 599 Kč
Je vyrobena z měkkého materiálu – kombinace polyesteru a bavlny. Na přední straně má decentní obrázek ikonického lysce a logo Prologic na paži a na hrudi. Břečťanově zelená barva je ideální pro diskrétnost a nenápadnost na břehu, ale skvěle vypadá i při domácí pohodě nebo procházkách po městě.
-25% akce na FOX a FOX RAGEZa 48 Kč
FOX Weekend od čtvrtku 25.6. do pondělí 29.6.2026 (do půlnoci), akční ceny na celý sortiment vč. novinek. Stačí se zaregistrovat a zadat kód: G_FOX25. Více na www.chytil.cz
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
27.6.Dětské rybářské závody - U...
1.7.!ct-retro ,
2.7.ddk carp cup giants fishing 2026...
2.7.OBSAZENO! FUTRO Extra Cup...
3.7.Hájiště rodinná těžba
3.7.9. ročník Potštátské 50-tky
3.7.!!!ct retro dubenec 48h!!!
3.7.RKMB RCO víkend Bohušice 3-5.7.
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.Rybářské závody Žeranovice 24H













