Vše co má peří

Vzhledem k tomu, že diskuze o opeřencích - www.mrk.cz/diskuse.php?id=658562 - byla z nějakých divných důvodů uzamčena, tak by byla škoda, kdyby nevznikla jí podobná. Podotýkám, že jsem pouze zakladatel a veškeré pravomoci v této diskuzi přenechám odborníkům na slovo vzatým.
Prosím vkládejte fotky všech možných ptáků a ptáčků, vodních, horských, domácích mazlíčků a i ptáků ze všech možných koutů světa, a to i včetně ZOO. A v neposlední řadě zde můžete pomoci s určováním, rozmnožováním a vším, co s ptactvem souvisí.
Autor diskuse: zelí - Profil , 25.2.2016 všeobecné - ostatní
Dále moderují: Piskořík Profil + DeProfundis Profil

NTicmin - Profil | St 8.11.2017 19:20:55

Balzer >> koukám, že jsi taky hračička:)) Pěkně do detailu.

    NBalzer - Profil | St 8.11.2017 11:08:28

    Toto ide ku mne na záhradu :-D

      NF16 - Profil | Po 6.11.2017 21:00:07

      Ticmin >> krása Víťo...

        NDenny - Profil | Po 6.11.2017 20:58:51

        Ticmin >> Parada.

          NTicmin - Profil | Po 6.11.2017 18:43:30

          Něco jsem kutil:) Ty háčky ze zpod jsou třeba na lojové koule:)

            NBacon - Profil | Út 24.10.2017 18:31:32

            Moc fajn projekt , kterýmu fandím. Kdyby se chtěl někdo zapojit .

            Milí přátelé ptáků,

            to, o čem jsme před deseti lety pouze snili, se i díky mnohým z vás mění ve skutečnost! První ptačí park Josefovské louky, který ČSO díky podpoře členů a příznivců buduje nedaleko Jaroměře, se v desátém roce své existence stává stále důležitějším místem pro mokřadní ptáky a jiné živočichy.

            POMŮŽETE PROSÍM ROZŠÍŘIT TENTO MOKŘADNÍ RÁJ?

            Námi opravený sto let starý závlahový systém mění louky 2x ročně v mokrý ostrůvek uprostřed okolní vyprahlé krajiny. Funguje to: lžičáci, vodouši, jespáci, břehouši, jeřábi, čírky, čejky, bekasiny, ale i kuňky, čolci ropuchy a skokani, ti všichni zde nacházejí nové útočiště nebo přímo nový domov.

            Ten jim ČSO může nabídnout především na jejích vlastních pozemcích, kde může plně hospodařit ve prospěch ochrany ptáků – např. budovat tůně nebo dokonce rozsáhlejší vodní plochu, či sekat trávu teprve až bahňáci a chřástali vyvedou mláďata a zajistit jim tak klid pro úspěšné vyhnízdění. Na to jsou ovšem nezbytné dostatečně veliké pozemky.

            PRÁVĚ TEĎ, NA PODZIM A V ZIMĚ 2017/2018 MÁME MOŽNOST POZEMKY VÝRAZNĚ ROZŠÍŘIT TÉMĚŘ O 4 ha , JENOM POTŘEBUJEME SHROMÁŽDIT PŘIBLIŽNĚ 500 000 Kč. Jednat musíme rychle, dokud jsou vlastníci ochotni pozemky prodat ČSO a ne dalším zájemcům v pořadí, kteří ochranu ptáků upřednostňovat nebudou.

            Pomůžete pořídit nový domov čejkám, bekasinám a chřástalům ? Možná přijde i břehouš černoocasý!

            Srdečně děkujeme všem, kteří na louky již přispěli!

            K DAROVÁNÍ (I KARTOU) VYUŽIJTE PROSÍM ZBRUSU NOVÝ DÁRCOVSKÝ PORTÁL https://www.darujme.cz/projekt/438, kde naleznete i kompletní seznam pozorovaných ptáků a další informace, televizní reportáže, fotografie a aktuality z Josefovských luk.

            ČLENOVÉ ČSO mohou dary převést i klasicky na transparentní účet 2800277111/2010 s variabilním symbolem 77, jako specifický symbol uvedou členové své členské číslo (pokud jej neznáte, na požádání rádi poskytneme v sekretariátu ČSO cso@birdlife.cz, tel: 777 330 355).

            Převod na transparentní účet mohou využít i nečlenové ČSO, pokud uvedete jméno a adresu, abychom vám mohli vystavit potvrzení o daru. SS nečlenové nevyplňují.

            DĚKUJEME!

            O realizovaných výkupech a o všech novinkách vás budeme informovat.

            Všichni jste na Josefovské louky srdečně zváni, ať již na jednu z mnoha oficiálních akcí nebo na soukromou návštěvu.

              NTEZAR - Profil | St 18.10.2017 20:22:26

              Leďáček >> Na našem potoku jsem je letos vůbec neviděl.

                NLeďáček - Profil | St 18.10.2017 20:07:41

                TEZAR >> Tak to je paráda . U nás vyvedli a zmizeli , tak snad příští rok !

                  NTEZAR - Profil | St 18.10.2017 0:18:29

                  Denny >> Aha,tak to jsme neviděli-možná jsme jeli z jiné strany.

                    NDenny - Profil | St 18.10.2017 0:12:48

                    TEZAR >> To ne,snad si to nepletu s jinou lokalitou ale vlakovy ,pomerne vysoky viadukt.Nekde tam bydlel nebo bydli herec Krampol,uz si nevybavuju vsechno je to strasne davno,co jsem tam naposled byl.

                      NTEZAR - Profil | Út 17.10.2017 23:39:35

                      Denny >> Karle,moc se mi tam líbilo-hezká příroda i ta památka.Kamenný most je na té třetí fotce s vodopádem.Jedem most pro auta tam zrovna opravovali,ale ten byl jen betonový.Ten skorec mě tam taky mile překvapil.-)

                        NDenny - Profil | Út 17.10.2017 23:20:07

                        TEZAR >> Tam jsem se zatoulal malokdy,ale bylo tam moc hezky.Byl tam take paradni kamenny most,jestli si dobre vzpominam.Skorce bych tal ale necekal.

                          NTEZAR - Profil | Út 17.10.2017 23:04:23

                          Skorec od hradu Okoř.

                            NBalzer - Profil | Ne 8.10.2017 10:00:37

                            Pracujeme ďalej.

                              NJirkaF - Profil | Ne 1.10.2017 19:55:55

                              B.L.

                                NBalzer - Profil | Ne 24.9.2017 20:45:55

                                Deväť hodín "práce"... ešte dostane druhú vrstvu lodného laku.

                                  NTEZAR - Profil | So 23.9.2017 19:27:27

                                  já 2 >> Oni staří po vyhnízdění vyženou ty své mladé z revíru.Tak se takhle na dost míst rozletí.Ale ti původní to zřejmě nejsou.

                                    Njá 2 - Profil | So 23.9.2017 10:23:38

                                    Sice nemám fotku, ale po loňské zimě od nás zmizeli ledňáčci, bylo jich tu dost a celé léto až do včerejška jsem si myslel, že jsou všichni mrtví, no a včera jsem dva zahlédl, radost veliká.

                                      NDenny - Profil | So 23.9.2017 1:59:35

                                      Bacon >> Obvykle nejsou tak duverivy k cizim lidem,asi se mu dostalo excelentniho zachazeni.

                                        NPoušťák - Profil | Pá 22.9.2017 18:33:03

                                        Bacon >> čapni ho a někdo z tohohle jádra ho koupí...o))))