- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Vše co má peří
Vzhledem k tomu, že diskuze o opeřencích - www.mrk.cz/diskuse.php?id=658562 - byla z nějakých divných důvodů uzamčena, tak by byla škoda, kdyby nevznikla jí podobná. Podotýkám, že jsem pouze zakladatel a veškeré pravomoci v této diskuzi přenechám odborníkům na slovo vzatým.Prosím vkládejte fotky všech možných ptáků a ptáčků, vodních, horských, domácích mazlíčků a i ptáků ze všech možných koutů světa, a to i včetně ZOO. A v neposlední řadě zde můžete pomoci s určováním, rozmnožováním a vším, co s ptactvem souvisí.
Autor diskuse: zelí - Profil , 25.2.2016 všeobecné - ostatní
Dále moderují: Piskořík Profil + DeProfundis Profil
Dále moderují: Piskořík Profil + DeProfundis Profil
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
55x v oblíbených a 11x v ignorovaných.
NDenny - Profil | So 13.5.2017 0:53:27
DeProfundis >> Velkeho datla Pileated Woodpecker ,ktereho vidim velmi zridka asi nenajdu,to by byla nahoda,moc se zde nevyskytuje.Loni jsem nenasel ani strakapoudy a pritom tech ej tady pometne dost.Mam za to,ze byli nekde vysoko.
NDenny - Profil | So 13.5.2017 0:46:22
DeProfundis >> Loni jsem ej nasel na jednom miste tak 4 metry vysoko,ale tam bylo velmi spatne svetlo,druha dutina tak v 10 metrech a letos jeste o nco vys.Nastesti je to ve svahu,tak jsem nasel jakz takz misto,odkud je to koukatelny,nez to vsechno zaroste.Jsem zvedavej,jestli neco obsadi tu lonskou dutinu,zatim tam nebyl videt pohyb.
NDeProfundis - Profil | Pá 12.5.2017 23:44:07
Denny >> já čekal včera na datla u dutiny asi hodinu:-) Po 10 minutách vyletěl samec a to bylo všechno... Nějak jsem si den před tím při objevení vsugeroval, že už tam slyším mladý, ale asi se mi to v tom okolním hluku jen zdálo. Tam ten problém s výškou je taky, jako u většiny podobnejch potvor.
NDeProfundis - Profil | Pá 12.5.2017 23:42:04
TEZAR >> nene, tohle je na jiný skále, kam se není možný dostat, je to velikej výřez a foceno fakt na dálku, proto ta kvalita mizerná. K tomu otočeno na sever a celej den ve stínu. Tam co jsem je vyplašil, tak ještě týden počkám a půjdu se tam asi juknout, protože tam zase není vidět z dálky. Tuhle jsem to zkoušel když bylo hezky, ale na těch 400m tam není poznat, jestli tam samice sedí, nebo ne, protože je tam pěkně schovaná v hluboký puklině. Ale tak týden zpátky jsem tam při setmění pozoroval jak samec lítá nad hnízdištěm ze stromu na strom a občas pozdraví samici, která doufám seděla kde měla:-)
NTEZAR - Profil | Pá 12.5.2017 23:28:29
DeProfundis >> Super! To je na té skále,kde ses bál,žes je vyplašil,že?-)
NDeProfundis - Profil | Pá 12.5.2017 23:25:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
TEZAR >> já si vzal včera volno a coural se všude možně, tak jsem obešel taky pár hnízd kání a u jednoho, kde jsem je každej rok pozoroval, protože to terén umožňoval, mě málem kleplo, když jsem zjistil, že ten strom s hnízdem pokáceli. Ale vynahradili mi to dvě výří mláďata, tak 14-18 dní starý. Jedno se už samo snažilo porcovat ježka bez maminy:-)
NDenny - Profil | Pá 12.5.2017 23:17:49
Tak jsem je zase nasel,obsadili dutinu asi 100 metru od te lonske a jsou mnohem vys.Trefil jsem se akorat do jejich namluv,tak to bylo hezke pozorovani.
NTEZAR - Profil | Pá 12.5.2017 22:31:30
DeProfundis >> To je fajn.U našeho potoka letos asi nebudou.A taky zmizel pár kání...
NBušák - Profil | Pá 12.5.2017 11:34:47
DeProfundis >> možný to je,už nějak zapomínám ,to bude tím Zlaťákem
NDeProfundis - Profil | Čt 11.5.2017 21:06:23
TEZAR >> dneska jsem se konečně dostal i kousek podle řeky a ledňáčci už jsou zpátky. Teda minimálně jeden, kterýho jsem viděl letět k noře. Tak ikdyby si našel novýho partnera, tak aspoň využijou starou noru.
NDeProfundis - Profil | Út 9.5.2017 10:51:31
Bušák >> to si asi špatně pamatuješ:-) přiletěli cca na den stejně
NDenny - Profil | Ne 7.5.2017 22:37:14
LadaK >> Hezke svetlo.
Edit:to pozadi,to dela kouzla,ti ptaci nadherne vyniknou.
Edit:to pozadi,to dela kouzla,ti ptaci nadherne vyniknou.
Čtenáři této diskuse také sledují
NZoologický koutek MRKu.33418
NFóry59871
NFotíte mobilem, tabletem, nebo kompaktem?29923
NRybářsko-houbařské jádro .-)45010
NUdírny a uzení51141
NFotografování z pohledu amatérského rybáře53894
 Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro22055
NDokumenty z přírody kolem vody624
NBušákovy plky a frky a různé věci od našich vod413143
NRetro ...50707
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
23:01NLov pod jezem v letních vedrech? 7
21:07NElektro tříkolka na ryby 40
20:15NBleskovky: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody 1
19:49NPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 3
16:25NDivoký potočák nebo granulák? 63
15:07NRybáři vs ochránci přirody 86
13:52NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
13:24NDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
8:59NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
6:48NStaré Česke rybářské vybavení 399
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
Co je nového - všeobecné
20:15NBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic





















