Vše co má peří

Vzhledem k tomu, že diskuze o opeřencích - www.mrk.cz/diskuse.php?id=658562 - byla z nějakých divných důvodů uzamčena, tak by byla škoda, kdyby nevznikla jí podobná. Podotýkám, že jsem pouze zakladatel a veškeré pravomoci v této diskuzi přenechám odborníkům na slovo vzatým.
Prosím vkládejte fotky všech možných ptáků a ptáčků, vodních, horských, domácích mazlíčků a i ptáků ze všech možných koutů světa, a to i včetně ZOO. A v neposlední řadě zde můžete pomoci s určováním, rozmnožováním a vším, co s ptactvem souvisí.
Autor diskuse: zelí - Profil , 25.2.2016 všeobecné - ostatní
Dále moderují: Piskořík Profil + DeProfundis Profil

NDenny - Profil | So 13.5.2017 0:53:27

DeProfundis >> Velkeho datla Pileated Woodpecker ,ktereho vidim velmi zridka asi nenajdu,to by byla nahoda,moc se zde nevyskytuje.Loni jsem nenasel ani strakapoudy a pritom tech ej tady pometne dost.Mam za to,ze byli nekde vysoko.

    NDenny - Profil | So 13.5.2017 0:46:22

    DeProfundis >> Loni jsem ej nasel na jednom miste tak 4 metry vysoko,ale tam bylo velmi spatne svetlo,druha dutina tak v 10 metrech a letos jeste o nco vys.Nastesti je to ve svahu,tak jsem nasel jakz takz misto,odkud je to koukatelny,nez to vsechno zaroste.Jsem zvedavej,jestli neco obsadi tu lonskou dutinu,zatim tam nebyl videt pohyb.

      NTEZAR - Profil | Pá 12.5.2017 23:47:47

      DeProfundis >> Aha,tak držím palce,at tam je.-)

        NDeProfundis - Profil | Pá 12.5.2017 23:44:07

        Denny >> já čekal včera na datla u dutiny asi hodinu:-) Po 10 minutách vyletěl samec a to bylo všechno... Nějak jsem si den před tím při objevení vsugeroval, že už tam slyším mladý, ale asi se mi to v tom okolním hluku jen zdálo. Tam ten problém s výškou je taky, jako u většiny podobnejch potvor.

          NDeProfundis - Profil | Pá 12.5.2017 23:42:04

          TEZAR >> nene, tohle je na jiný skále, kam se není možný dostat, je to velikej výřez a foceno fakt na dálku, proto ta kvalita mizerná. K tomu otočeno na sever a celej den ve stínu. Tam co jsem je vyplašil, tak ještě týden počkám a půjdu se tam asi juknout, protože tam zase není vidět z dálky. Tuhle jsem to zkoušel když bylo hezky, ale na těch 400m tam není poznat, jestli tam samice sedí, nebo ne, protože je tam pěkně schovaná v hluboký puklině. Ale tak týden zpátky jsem tam při setmění pozoroval jak samec lítá nad hnízdištěm ze stromu na strom a občas pozdraví samici, která doufám seděla kde měla:-)

            NTEZAR - Profil | Pá 12.5.2017 23:28:29

            DeProfundis >> Super! To je na té skále,kde ses bál,žes je vyplašil,že?-)

              NDeProfundis - Profil | Pá 12.5.2017 23:25:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              TEZAR >> já si vzal včera volno a coural se všude možně, tak jsem obešel taky pár hnízd kání a u jednoho, kde jsem je každej rok pozoroval, protože to terén umožňoval, mě málem kleplo, když jsem zjistil, že ten strom s hnízdem pokáceli. Ale vynahradili mi to dvě výří mláďata, tak 14-18 dní starý. Jedno se už samo snažilo porcovat ježka bez maminy:-)

                NDenny - Profil | Pá 12.5.2017 23:17:49

                Tak jsem je zase nasel,obsadili dutinu asi 100 metru od te lonske a jsou mnohem vys.Trefil jsem se akorat do jejich namluv,tak to bylo hezke pozorovani.

                  NTEZAR - Profil | Pá 12.5.2017 22:31:30

                  DeProfundis >> To je fajn.U našeho potoka letos asi nebudou.A taky zmizel pár kání...

                    Njá 2 - Profil | Pá 12.5.2017 14:19:02

                    ..

                      NBušák - Profil | Pá 12.5.2017 11:34:47

                      DeProfundis >> možný to je,už nějak zapomínám ,to bude tím Zlaťákem

                        Njá 2 - Profil | Pá 12.5.2017 0:32:04

                        Jeden zarámovanej

                          NDeProfundis - Profil | Čt 11.5.2017 21:06:23

                          TEZAR >> dneska jsem se konečně dostal i kousek podle řeky a ledňáčci už jsou zpátky. Teda minimálně jeden, kterýho jsem viděl letět k noře. Tak ikdyby si našel novýho partnera, tak aspoň využijou starou noru.

                            NDeProfundis - Profil | Út 9.5.2017 10:51:31

                            Bušák >> to si asi špatně pamatuješ:-) přiletěli cca na den stejně

                              NLadaK - Profil | Ne 7.5.2017 23:27:00

                              Denny >> Díky, slunce bylo ve správné poloze :-)

                                NDenny - Profil | Ne 7.5.2017 22:40:23

                                LadaK >> U tehle husy mit tmave pozadi,tak by to byla parada,ale tam v tom rakosi neni sance.

                                  NDenny - Profil | Ne 7.5.2017 22:37:14

                                  LadaK >> Hezke svetlo.
                                  Edit:to pozadi,to dela kouzla,ti ptaci nadherne vyniknou.

                                    NLadaK - Profil | Ne 7.5.2017 22:34:03

                                    Dnešní pískovna ...

                                      NBušák - Profil | Ne 7.5.2017 20:53:18

                                      dnes přiletěli rorýsové o 10 dní dříve než loni

                                        NBalzer - Profil | So 6.5.2017 15:15:53

                                        Trinásť kúskov :-D Sýkorka bielolíca.