Fotíte mobilem, tabletem, nebo kompaktem?

Pokud rádi fotíte živočichy a přírodu kolem vody a netoužíte si pořizovat zrcadlovku s drahým objektivem,je tato diskuse pro Vaše fotky.Nejde ani tak o super kvalitu obrázků,jako spíš o zachycený zážitek.Proto své fotky doprovázejte komentářem,případně i názvy zvířat.Samozřejmě by to neměly být vyložené mazanice,z kterých by nebylo nic poznat.-) Vím,že diskusí na podobné téma je tu víc,ale možná sem budou dávat své fotky ti,kdo by se mezi tzv.profíky neodvážili.-) Nebudou zde tolerovány provokace a sprosté hádky.Jinak se těším na Vaše zážitky z naší krásné přírody a s živočichy,které se Vám podařilo zvěčnit. Poděkování budou dávána za zajímavou fotku,nebo za celý soubor fotografií.
Autor diskuse: TEZAR - Profil , 28.1.2016 všeobecné - ostatní
Dále moderují: Bušák Profil + Petr64 Profil

Když jdete rybařit,berete si sebou na focení :

A) Tablet2%

B) Mobil55%

C) Kompakt17%

D) Zrcadlovku13%

E) Kombinaci zde uvedených možností12%

Od 16.2.2016 hlasovalo 365 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NErva - Profil | Út 16.6.2026 20:11:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

MobiloFka , lelek.lesní - junior

    Nlipenak - Profil | Čt 28.1.2016 14:24:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Dávám mezi oblíbené )

      NAnýzový dědek - Profil | Čt 28.1.2016 14:23:29

      TEZAR >> Tak určitě. Pokud bych měl tahat zrcadlovku, tak jedině s určitým záměrem něco předem vytipovaného vyfotit.... :-)
      Ale u mně je volba snadná- zrcadlovku nemám... :-)

        NLSD - Profil | Čt 28.1.2016 14:22:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Samsung Galaxy NOTE rok 2012

          NAnýzový dědek - Profil | Čt 28.1.2016 14:20:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Proto raději fotím krajinu nebo architekturu

            Nroman - Profil | Čt 28.1.2016 14:18:54

            TEZAR >> jasně to je výběr priorit, k zrcadlu mám 300ku objektiv,supr věc, ale je potřeba k tomu nosiče,,,,U vody mě jde o momentky a tak jednoznačně kompakt, malý zoom ale proti mt je lepší, ale je to na každém co preferuje, ale jak říkám až někomu spadne do vody mobil bude mět v té věci jasno hned.....

              NLSD - Profil | Čt 28.1.2016 14:15:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Mobil Samsung Omnia asi rok 2009

                NTEZAR - Profil | Čt 28.1.2016 14:14:09

                Anýzový dědek >> Taky jsem kvůli tomu přišel o dost fotek,ale na druhou stranu jsem možná víc fotek udělal právě díky menší váze a skladnosti oproti zrcadlovce s velkým,těžkým objektivem-kterou bych k vodě ani netahal.-)

                  NAnýzový dědek - Profil | Čt 28.1.2016 14:06:42

                  TEZAR >> Dík za přivítání.
                  U mě to dopadne vždycky tak ať je světlo nebo ne- Ta optika to prostě nedá...))

                    NTEZAR - Profil | Čt 28.1.2016 14:05:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Třeba retrofotky mají k dokonalosti daleko,ale tím jejich hodnota neklesá.

                      NPalusko - Profil | Čt 28.1.2016 14:01:11

                      Gigi1893 >> Ano je to tak, ale ten mobil ako som pisal staci ako na co, ak je dobre svetlom, nepotrebujes zoomovat, nepotrebujes nejake extra funkcie a ten fotak na mobile je dobrej kvality tak na tu fotku sa urcite bude dat pozerat :) Len su tam tie podmienky ktore sa s priemernym kompaktom daju lahko vyriesit (na bazare sa da za 50e zohnat slusny ktory prekona akykolvek mobil)

                        NTEZAR - Profil | Čt 28.1.2016 13:58:05

                        Anýzový dědek >> Ahoj-vítám tě.-) Někdy neřeší,jindy ano-hodně záleží i na světle.-)

                          NAnýzový dědek - Profil | Čt 28.1.2016 13:55:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          TEZAR >> Zoom neřeší vše, pokud k tomu není optika- u mě to dopadá takto (Výřez), aby vůbec bylo něco vidět .... :-)

                            NGigi1893 - Profil | Čt 28.1.2016 13:53:24

                            zdenos >> hehe , to můžu podepsat 😅

                              NTEZAR - Profil | Čt 28.1.2016 13:50:56

                              zdenos >> Krásný.To je i můj případ-když foták,tak se musí vejít do kapsy-a mobilem fotím taky.

                                Nzdenos - Profil | Čt 28.1.2016 13:45:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                nejdřív jsem fotil kompaktem, postupem času jsem si pořídil kvalitní zrcadlovku abych zjistil že se mi ji nechce nikam tahat a tak fotím mobilem :-)

                                P.S. foceno telefonem LG

                                  NGigi1893 - Profil | Čt 28.1.2016 13:43:28

                                  Palusko >> teď si uhodil hřebíček na hlavičku , když koupíš compact za 15tis bude fotit líp než mobil za bůra , když koupíš mobil za 15tis bude fotit líp než compact za bůra....ve srovnáni těch nejlepších zařízení určitě vyždímeš víc z compactu...ale když to máš ve voku i v pazouře stačí mít v kapse jenom mobil ;-)) http://iphonephotographyschool.com/best-iphone-phot​os-2014/

                                    NTEZAR - Profil | Čt 28.1.2016 13:42:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Fotka z lodě na přehradě mobilem.

                                      NTEZAR - Profil | Čt 28.1.2016 13:35:31

                                      tuzemak >> Díky-přesně k tomu jsem to založil.

                                        NPalusko - Profil | Čt 28.1.2016 13:25:15

                                        Gigi1893 >> Vravim niekedy a niekomu to moze stacit ale nikdy to nebude lepsie ako kompakt, pripadne nebude sa dat fotit v podmienkach s ktorymi by si kompakt(nebodaj zrkadlovka) hravo poradili... Ale zase druhym dychom musim povedat ze na trhu je kopa lacnych kompaktov ktorych kvalita fotiek, rychlost a funkcie su take chabe ze vystupy su s tymi lepsimi mobilmy porovnatelne :)

                                          Nfotojakes - Profil | Čt 28.1.2016 13:23:02

                                          RST >> ten můj na seznamu je. je to o dost levnější a praktičtější jak wifi modul od nikonu.

                                            Červené karty: rover, keltt