Vše o fotografování a technice s tím spojené

Po pár šťouchancích od přátel fotografů ohledně založení nové diskuze,jsem se rozhodl ,že tak tedy učiním. Byli by jsme rádi kdyby se zde probrala a probírala témata ohledně značek,programů na editaci ,monitory,objektivy,fotoaparáty a vše co souvisí s moderní a dnes převážně digitální fotografií.A v neposlední řadě si zde předávali zkušenosti nabyté dlouhodobými nebo i krátkodobými znalostmi v oblasti tohoto krásného a stále se deroucího dopředu koníčka.Věřím ,že si tady každý najde to svoje a každý je tu vitán!!!

Použivejte pro vkládani fotografií do diskuze v následujícím formatu velikost: 1200 x 900 pix na šířku a max.170Kb.Následně v editoru uložit JPEG pro Web a posleze vlozit do diskuze.

Děkuji
Autor diskuse: zelí - Profil , 10.1.2016 všeobecné - ostatní
Dále moderují: DeProfundis Profil + jirka0 Profil

NCasio - Profil | Čt 18.2.2016 20:20:02

zelí >> čoveče tak on ten zoom by tedy měl něco do sebe :-)) Zítra jedu pro kartu (CF) :-) Taky pro teplé prádlo, doufám že dvanáctýho bude 15+ :-)))

    Nzelí - Profil | Čt 18.2.2016 20:16:26

    Casio >> pane kolego Jirko jsem hodne spokojen a dnes byla pro změnu v pernamenci 400ka.A ulovil jsem toho hodně. I toho lednacka jsem mel v hledacku a pozoroval jsem ho dost dlouho,ale byl daleko a nebo blízko,ale tuctove zabery by to byly,takze jsem se neobtezoval:-))) Ale jinak vyborné

      NCasio - Profil | Čt 18.2.2016 19:41:12

      zelí >> tak Laďo co jsi ulovil ?? :-))

        NCasio - Profil | Čt 18.2.2016 19:40:17

        DeProfundis >> hm tak to je to tam tedy fakt na ho*no :-))))

          Nzelí - Profil | Čt 18.2.2016 9:42:16

          Tak sviti nam slunko,tak jsem si vzal volnicko a vyrážim ven s fotakem za lednackem a ptactvem.

            Nzelí - Profil | Čt 18.2.2016 9:14:29

            DeProfundis >> spatne!!,ale nestrili se z toho a vešet se taky nebudu.:-)))

              NDeProfundis - Profil | Čt 18.2.2016 9:04:43

              Denny >> když jsem vkládal fotku 600x900, tak to pak při vlastnostech obrázku napíše - 600px × 900px (změněno na 593px × 889px). Trochu mě zarazilo, že to ukazuje jen 593 i u jiných, asi to chce dneska fotky na výšku dělat s horiz. rozměrem 593 pixelů a na výšku to dá kupodivu i víc - viz ty rozměry nahoře. Ověřoval jsem to pravítkem ve photoshopu a opravdu to tak sedí.

                NDeProfundis - Profil | Čt 18.2.2016 9:02:12

                zelí >> a nebo to na stejnou vzdálenost jindy napíše třeba jen půl metru:-)

                Jak dopadnul Camera Raw?

                  Nzelí - Profil | Čt 18.2.2016 8:44:45

                  DeProfundis >> jojo mas pravdu.Nekdy jsem treba 5m od objektu a napiseto treba 16,5m:-)))) Si pak rikam odkud že jsem to vlastne fotil:-))

                    NDeProfundis - Profil | Čt 18.2.2016 8:43:27

                    Casio >> se zaostřovacím bodem to společnýho moc nemá. V podstatě je v objektivu pár kontaktů na dráze zaostřovacího členu a ty dávají tělu jakousi informaci o vzdálenosti, jenže ta slouží pro TTLko blesku, kde to stačí opravdu přibližně. A kdyby tam byla aspoň ta přibližná informace, ale často tam jsou fakt naprosto šílený a nemožný hodnoty.

                      NDenny - Profil | Čt 18.2.2016 1:02:55

                      >>>

                        Nzelí - Profil | Čt 18.2.2016 0:14:12

                        Denny >> myslim ze 800 na vysku

                          NDenny - Profil | St 17.2.2016 23:57:24

                          Jake jsou rozmery na upravu,kdyz je to na vysku?

                            NDenny - Profil | St 17.2.2016 23:56:32

                            ...

                              NDenny - Profil | St 17.2.2016 23:30:51

                              LadaK >> Hlavne aby me nezacali sacovat :-))

                                NLadaK - Profil | St 17.2.2016 23:24:48

                                Denny >> Je vidět, že už tě berou jako součást přírody.

                                  NDenny - Profil | St 17.2.2016 23:23:39

                                  LadaK >> Ja tam chodim v posledni dobe dost casto a ty sykorky jsou opravdu hodne duverive.

                                    NLadaK - Profil | St 17.2.2016 23:20:10

                                    Denny >> Tak to je super :-)

                                      NDenny - Profil | St 17.2.2016 23:18:09

                                      LadaK >> Jedna me dneska sedela na ksiltu cepice :-)

                                        NLadaK - Profil | St 17.2.2016 23:12:45

                                        Denny >> Vypadá to, jako by ty sýkory chtěly fotit tebe :-)