Shimano Aero Technium XT 10000

ahoj chlapi,
pouze pro ty, kteří mají zkušenosti s tímto navijákem. Shimano Aero Technium XT 10000. Vyměnili byste tento naviják za novější Shimano Aero Technium Magnesium 10000 XSB
děkuji
Mrož
Autor diskuse: charly - Profil , 28.12.2015 kaprařina - náčiní, doplňky

NLuger46 - Profil | Ne 24.1.2016 20:39:19

Lajnator >> hele já bych asi nepotřeboval navy co bude makat za dvacet let, páč si nedovedu představit, že bych ještě ted chodil na kapry s MK100 co jsem měl před dvaceti lety :))) spíš mám představu aby sloužili spolehlivě 5 až 10 let a pak šup do bazaru a hurá pro nové .)

    NLajnator - Profil | Ne 24.1.2016 20:35:41

    Luger46 >> to je bohužel trend této doby...škoda auto!

      NLuger46 - Profil | Ne 24.1.2016 20:28:17

      Lajnator >> no chceme od toho asi moc :) brát to jako spotřební zboží jak cokoliv jiného, jak to doslouží tak šup pro nové :))

        NLajnator - Profil | Ne 24.1.2016 20:27:05

        Luger46 >> tak to čekáš správně

          NLuger46 - Profil | Ne 24.1.2016 20:26:19

          Jinak jsem zvědavý na tu novou ultegru s čím se vytasí,ale nečekám žádný zázrak spíš new design na oko :) a nebo si přečetli tuhle diskuzi a udělali majstrštik .)

            NLajnator - Profil | Ne 24.1.2016 20:25:27

            Luger46 >> obávám se, že to asi pár stovek nebude. Kolo udělá na CNC ale na ty zuby dělá nějaká spešl fréza, abych se dostal na stovky, musel bych mu zadat serii v desítkách nebo stovkách kusech. Není to prý technologicky vůbec jednoduché...

            jinak když jsem mu ukázal DG z ultegry, říkál, že je to natvrdo lisované podle otlaků...ani to prý nesoustruží!

              NLuger46 - Profil | Ne 24.1.2016 20:22:32

              fheavy >> třeba se jednou dočkáme :)

                NLajnator - Profil | Ne 24.1.2016 20:20:56

                CT Timata >> přesně tak, nazývejme věci pravými jmény!-) Jinak jak tady někdo řešil, kolega strojař mi dnes řekl, že se to dá nazývat i planetové kolo údajně...mělo by to být ok po strojařsku :-))

                  NCT Timata - Profil | Ne 24.1.2016 20:18:31

                  Lajnator >> potom pre planetak je DG, drive gear?

                    NLajnator - Profil | Ne 24.1.2016 20:17:54

                    fheavy >> souhlas,to jsem psal, PG je anglický výraz pro pastorek, bojím se to už nazývat česky !-)

                      NLuger46 - Profil | Ne 24.1.2016 20:15:19

                      Lajnator >> V tom případě stačí obyč xsc nebo starší z bazaru, nechat vysoustruřit pastorek a planeták a máš ušetřeno za drahý navy. Ty udělané součástky tě vyjdou na pár stovek pak :))

                        NCT Timata - Profil | Ne 24.1.2016 20:14:57

                        Lajnator >> neviem, ake prevody mal bulls XT, model 2009, ten mal prevod tusim 3,9, ten mohol mal planetak eloxovany. Na ten sa daju tiez zohnat suciastky, len neviem, ci by to pasovalo do novsieho bullsa, lebo starsi bulls mal konstrukciu ako technium.

                          Nfheavy - Profil | Ne 24.1.2016 20:12:49

                          Lajnator >> mozna by nebylo marny vyrobit k tomu i novy pastorek,to gy bylo jeste zsjimavejsi

                            NLuger46 - Profil | Ne 24.1.2016 20:11:01

                            CT Timata >> hele dělám v oknařině a ze zkušenosti vím, že není hliník jako hliník stejně jako PVC a PVC :) všechno se dá ošulit plast i hliník, takže my tu říkáme, že bez eloxu je to horší ale podle mě záleží i z jakého hliníku to je ukovaný nebo vysoustružený. Pak jak říká Jakub jak kdo navy používá :)

                              Nfheavy - Profil | Ne 24.1.2016 20:09:50

                              Luger46 >> mohli by zacit davat prevody do tech ult.5500 4,3:1 a hned by to bylo trochu jinde,a jeste k tomu matros jak v tom bullu,holt nejsme japonci ale eu a jeste k tomu vychodni,

                                NLajnator - Profil | Ne 24.1.2016 20:08:33

                                CT Timata >> jinak jsem pro info dnes mluvil s kamarádem-strojařem o možnosti dodatečného eloxu převodů, na místě jsme to ihned zamítly z konstrukčních důvodů. Namísto toho jsem mu nechal eloxovaný planeťák s prosbou, aby mi to vyrobil !-)

                                co jsem pochopil, tak je x druhů hliníku s různou tvrdostí, moje prosba byla logicky na co nejtvrdší variantu, on mi ale tvrdí, že přílišná tvrdost by mohla poškodit pastorek, což už jsem reálně řešil (viz. příspěvky několik dní nazpět) asi tedy vytvoří i PG

                                  NCT Timata - Profil | Ne 24.1.2016 20:06:12

                                  Luger46 >> od xsc urcite :-).

                                    NLuger46 - Profil | Ne 24.1.2016 20:01:52

                                    CT Timata >> tak ten Fligen i ten Bull vetší mají 3,5.1 takže ty převody nedostávají tak na zádel, určitě je to jinde než ULT XSC.

                                      NCT Timata - Profil | Ne 24.1.2016 19:56:15

                                      Lajnator >> myslim ten aero fliegen 2012, ten co je na tej fotke, co ma cievku z bullsa. Ono to ma elox asi kvoli tym prevodom vyssim, japonci maju nizsie, tak to vychadza asi narovnako potom s tym opotrebenim, inak neviem.

                                        NLajnator - Profil | Ne 24.1.2016 19:55:11

                                        CT Timata >> jak řikáš :-) o jakém techniu mluvíš? Zatím jsem v žádném neviděl nic jiného, než elox? alespoň tedy pro EU trh, neviděl jsem samozřejmě všechny modely, ale žuju v domnění, že je to standart.

                                        Druhá věc je, že jsem i tak nedávno podkládal Technium XTB...takže elox není vždy záruka nesmrtelnosti. Hrozně na to má vliv způsob použití...alespoň tak se mi to jeví, když se vždy ptám na lidí, jak s nimi chytají, v zásadě potvrzují mojí teorii.