Shimano Aero Technium XT 10000

ahoj chlapi,
pouze pro ty, kteří mají zkušenosti s tímto navijákem. Shimano Aero Technium XT 10000. Vyměnili byste tento naviják za novější Shimano Aero Technium Magnesium 10000 XSB
děkuji
Mrož
Autor diskuse: charly - Profil , 28.12.2015 kaprařina - náčiní, doplňky

NCT Timata - Profil | Ne 24.1.2016 19:47:21

Lajnator >> nedavaju to ani do toho technia, asi aby to nevydrzalo dlho :-). Ishak s tym bullsom a fliegenom chodi chytavat na pobrezie a fliegena ma uz tri roky a pisal, ze chod ma stale ako novy. Len neviem, ake olova tam hadze do mora. Mi spominal, ze toho bullsa radsej pouziva, ze to ma vacsiu rucku, lepsia paka, ked taha.

    NLajnator - Profil | Ne 24.1.2016 19:43:19

    CT Timata >> teď už to dává smysl, na ty menší 4:3 už dali raději elox, tím pádem je to jako ultegra CI4 XSA, v podstatě vypadají uvnitř totožně, když to porovnáš. I tak je to samozřejmě dobré, ale s tou 3.5 a eloxem by to byla povinnost mít je doma !-)

      NCT Timata - Profil | Ne 24.1.2016 19:35:00

      tu je japonske technium s cievkou bulls, nakolko tie japonske maju male kapacity.

        NCT Timata - Profil | Ne 24.1.2016 19:34:06

        Lajnator >> ten cierny planetak je z bullsu maleho.

          NLajnator - Profil | Ne 24.1.2016 19:32:59

          CT Timata >> díky za fotku, tak to vypadá, že 9120 mají klasický "hlínikový" planeťák, jak si mě upozornil...škoda. Podle předchozí fotky jsem pochopil, že mají elox...co to bylo za naviják od tvého singapurského kontaktu? PA?

            NLajnator - Profil | Ne 24.1.2016 19:26:46

            CT Timata >> převod je stejný jako PA XT, ale šířka cívky je zde určitě větší, tzn. "Bůlly" budou stahovat mírně rychleji (větší návin vlasce na jednu otočku cívky) na druhou stranu větší námaha na převody ale to se s eloxem a tím převodem ztratí.

            tento navi by mohl řešit problém co je u Technium XT s bočním uložením. Stejný převod, podobná šířka cívky, elox. planet, kde jde ale v tomto případě zkrz, což je pecka! mohl by to být opravdu bytelný navi! Tolik teorie...hodnocení vzhledu je věc druhá, XT alespoň z mého pohledu designově nesahají ani po kotníky, lehce připomínají Tiky :-)) z praktického hlediska ale podle mě bomba!

              NCT Timata - Profil | Ne 24.1.2016 19:25:12

              Luger46 >> tak neviem to na 100%, ci to pasuje, ale vyzera, ze by mohlo.

                NLuger46 - Profil | Ne 24.1.2016 19:19:03

                CT Timata >> ted mám brouka v hlavě, asi střelím XSC a budu střídat cívky z mgs s bullem :))

                  NCT Timata - Profil | Ne 24.1.2016 19:17:26

                  Luger46 >> tak urcite je to citit na tom mensom prevode, ze to ide lahsie.

                    NLuger46 - Profil | Ne 24.1.2016 19:15:34

                    CT Timata >> jo to by pasovala, ty cívky z Bulsa dávají na ty jejich Flígny což je u nás Technium mgs

                      NLuger46 - Profil | Ne 24.1.2016 19:14:33

                      CT Timata >> myslel jsem při stahování olov, co jsem měl ty PA XT s 3,5.1 tak stahovaly s větší silou ještě jak mgs, nemluvím o hladkosti a tichosti ale stahovaly o něco lehčeji. A ty Bully mají stejný převod jak XT.

                        NCT Timata - Profil | Ne 24.1.2016 19:11:35

                        Luger46 >> inak, z bullsa by asi pasovala cievka na mgs, lebo sa mi zda, ze aj matica cievky je rovnaka, asi aj cievka bude.

                          NCT Timata - Profil | Ne 24.1.2016 19:09:01

                          Luger46 >> tak oproti tomu XSB, co som mal, tak rozdiel nevidim zatial v chode.

                            NLuger46 - Profil | Ne 24.1.2016 19:08:54

                            Lajnator >> to jsou ty navy JPN jak sem ti říkal, mají tam tolik variant, že se Evropanovi o tom může zdát :)) na pikaču je to clo s daní u našich celníků.

                              NLuger46 - Profil | Ne 24.1.2016 19:06:59

                              CT Timata >> tak budeš mít luxusnější chod než na Techniu :)) sílu určitě.

                                Nfheavy - Profil | Ne 24.1.2016 19:06:49

                                Lajnator >> jak jsem psal skoda ze jsem vzal ty QD od daiwy,tady aspon vidim co tam je,toho cast'izma jsem zatim nikde rozdelanyho nevidel,mam obavy z toho co psal myslim radekfox o te basii

                                  NCT Timata - Profil | Ne 24.1.2016 19:03:44

                                  Luger46 >> tak bulls ma lozisko aj pod tym mosadznym pastorkom, ci ako sa to vola kade ide oska. Ja som do mojho pridal este 3ks, dva do klucky a jeden na wormshaft.

                                    Nfheavy - Profil | Ne 24.1.2016 19:03:04

                                    CT Timata >> to jsem tipl dobre, cumim na to ha tabletu kterej nema moc extra rozliseni

                                      NLajnator - Profil | Ne 24.1.2016 19:00:41

                                      Luger46 >> přijde mi, že ta menší velikost 5050 má trochu pomalejší oscilaci, ale už zase větší převod. Ale pořád 4.3 je s eloxovaným planeťákem pohoda! Když to srovnáš s evropskými modely např. ultegra na 4.3 začíná menší vel. je už 5.3.

                                      tady je to 3.5 a 4.3 krása střídá nádheru!!

                                        Nfheavy - Profil | Ne 24.1.2016 19:00:08

                                        Lajnator >> ja jsem to objevil nahodou pri hledani toho PA spin,myslim ten bulls je to zajimava alternativa pro mne ve vel.5050 na heavy feedery,le momentalne nic nepotrebuju pouze mne to zajima a taky si doplnuju znalosti