Shimano Aero Technium XT 10000

ahoj chlapi,
pouze pro ty, kteří mají zkušenosti s tímto navijákem. Shimano Aero Technium XT 10000. Vyměnili byste tento naviják za novější Shimano Aero Technium Magnesium 10000 XSB
děkuji
Mrož
Autor diskuse: charly - Profil , 28.12.2015 kaprařina - náčiní, doplňky

NLuger46 - Profil | Ne 24.1.2016 17:03:59

Peter94 >> Uvažuji o těch PA nebo Bulech. Akorát si říkám jestli když se na nich náhodou něco vyklepe jestli půjdou opravit skrze dostupnost dílů.

    NLuger46 - Profil | Ne 24.1.2016 16:41:31

    fheavy >> tak ty nový černý LTD mají vůli šílenou skrze ten nový systém rychllosklopu, předešlý model co sem měl tak tam vůle byl menší ale byla taky, zhruba podobně jak na ultegrách.

      Nfheavy - Profil | Ne 24.1.2016 16:18:41

      Peter94 >> jediny navi u kterych se mne zdalo ze jsou temer bez vule jsou ty kaprovy penny ,akorat uz nevim presnej model ,

        NPeter94 - Profil | Ne 24.1.2016 16:08:07

        fheavy >> Ma ho CT Timata ,myslim ,ze zachvilku sa tu ukaze ;)

          NPeter94 - Profil | Ne 24.1.2016 16:06:00

          Luger46 >> Ale vravim ,vnimas to iba ked sa nato zameras.Teraz som chytil Technium XT a tam je vola ,ale minimalna ,to je asi na kazdom navi.Ale na druhej strane su cisto nove.Uz si nepamatam ,ake vole boli pri novych Spin Poweroch,ale viem ze ked som mal PA XSA ,tak tam boli tiez pekne vole.Ja zmotavam max 90g olova,ale ziadny problem to nieje.

            Nfheavy - Profil | Ne 24.1.2016 16:04:14

            Luger46 >> jo s tim kolem budem muset pockat zatim nevim o nikom kdo ten bulls ma to pa vidim ze jo

              NLuger46 - Profil | Ne 24.1.2016 15:59:18

              fheavy >> měl bys lehčí převod tak jak u velkých xtb, zajímalo by mě jetli tyhle mašiny včetně těch PA mají eloxovaný kolo.

                NLuger46 - Profil | Ne 24.1.2016 15:56:05

                Peter94 >> To je zvláštní s tou vůlí. Většinou co sem měl a mám šroubované kličky tak u Shimana ta vůle není, u těch kde povoluješ matku z druhé strany tak jo. Jedině, že by měly starý systém vnitřku ale tyhle mají už xship a nový systém a nový Shimana už mají ty vůle vychytaný zvlášt ty se šroubovací kličkou.
                Předpokládám, že se ti olova okolo 100 gr museli smotávat jak nic s tímto převodem.

                  NPeter94 - Profil | Ne 24.1.2016 15:50:51

                  Pouzival som ich celu minulu sezonu a nemam im co vytknut.Jedina vec .ktora ma trosku sere ,ze ta klucka ma dost velke vôle.Teraz ked ich mam dole z prutov ,tak si to clovek uvedomuje ,ale ako nahle ich ma na prutoch a tahas olovo ,alebo rybu ,tak to vobec neni poznat.Cievky som skusal dat aj na Technium XT a pasuju ,ale este to musim odskusat v praxi ,ci bude sediet aj zdvih,teraz to nemam kde odskusat.Dva kusy ,so vsetkymi poplatkami ,ma stali 733e z platu.

                    Nfheavy - Profil | Ne 24.1.2016 15:17:07

                    Luger46 >> kdybych chtel nahradu za ultegru 5500 xtb tak bych asi volil tohle http://www.youharbor.com/products/shimano-14-bull-s​-eye-5050 na tom videu bylo "5 oscilation"

                      NLuger46 - Profil | Ne 24.1.2016 15:09:37

                      kdyby člověk věděl jak odrbat ten celní polatek byly by to super ceny :)
                      http://www.plat.co.jp/shop/catalog/default/language​/en/cPath/23_155/surf-fishing/shimano-surf-reel.htm​l

                        NLuger46 - Profil | Ne 24.1.2016 15:05:48

                        fheavy >> oboje navy tu dva mrkmeni mají, třeba podají reference jak jsou spokojení :)

                          NLuger46 - Profil | Ne 24.1.2016 15:03:29

                          fheavy >> tady další Japonská verze nového Power Aera s převodem 3,5:1, se dvěma cívkama, Typy očíslovány podle hloubky cívek.
                          https://www.youtube.com/watch?v=afQU1rikk60

                            NLuger46 - Profil | Ne 24.1.2016 14:57:48

                            fheavy >> je to takový nový Japonský Power Aero s převodem 3:5:1. Podle komentářů pod videem, kde ten Itshak odpovídá tak jsou střeva stejná jako u Japonské verze Aerotechnia kde místo mgs těla je CI4 tělo ale s převodem též 3,5:1. Když mrkneš na stránky Platu tak všechny navy co jsou pro Japonsko nebo mořský casting tak všchny mají převody 3,5:1.
                            Ten Bull je jen s jednou cívkou, která jde dokoupit ale nemá takovou pomalou oscilaci jako to Japonský Aerotechnium.
                            https://www.youtube.com/watch?v=-VzEbTowZjU

                              NFSnevajs - Profil | So 23.1.2016 22:40:09

                              Radek Ráliš >> Radek Fox - 23.1.2016 12:25:29 >> seru na K70 - jdeme psat do Daiwa ....:))

                                NRadek Fox - Profil | So 23.1.2016 12:25:29

                                Lajnator >> Kubo, je to vlastně jejich problém, škodí sami sobě. Já si nechám svoje navijáky dotunit, ale to mne stojí navíc akorát zbytečný čas i peníze. Z druhé strany jsem díky fušerům z fa Daiwa poznal zajímavé a dobré lidi, což je super. A samotná zmíněná firma ať si třeba krachne :-)) PS: Už vám to zde nebudu zasírat, můžeme jít do mojí otázky...

                                  NLajnator - Profil | So 23.1.2016 11:12:59

                                  Radek Ráliš >> Radek Fox - 23.1.2016 10:58:22 >> :-) bude v tom asi politika a je to škoda, kdyby to radši zdražili a drželi kvalitu. Věřím, že kdyby se to takto presentovalo zákazníkům, většina z nich by si raději připlatila, Můžeme napsat do Daiwy ať si nechají udělat nějaký průzkum nebo petici, co jejich zákazníci chtějí nebo spíš nechtějí !-)

                                    NRadek Fox - Profil | So 23.1.2016 10:58:22

                                    Lajnator >> Kubo, je to tak, bohužel. Z mého pohledu se vedení fa Daiwa někdo pomátnul, nebo je to nastrčený agent jiné konkurenční značky, který usiluje, aby ji proti ostatním rivalům zničil. Měli by se tam rychle probrat ;-)

                                      Nchesper - Profil | So 23.1.2016 10:28:13

                                      Tak sem se mrknul na střeva mého shimano aerlex spod a objednal sem dvě ložiska místo těch modrejch bazmekú na klicce tak doufám že to dám za 14 dní dohromady až přijdou ty ložiska 14 dní říkala pani z obchodu s ložisky bohužel neměla momentálně ten rozměr skladem