Shimano Aero Technium XT 10000

ahoj chlapi,
pouze pro ty, kteří mají zkušenosti s tímto navijákem. Shimano Aero Technium XT 10000. Vyměnili byste tento naviják za novější Shimano Aero Technium Magnesium 10000 XSB
děkuji
Mrož
Autor diskuse: charly - Profil , 28.12.2015 kaprařina - náčiní, doplňky

NLuger46 - Profil | So 23.1.2016 10:14:14

Břemo >> me se třeba líbí. Mají převod 3,5:1. Jediný co sem o nich vyčetl a co by me trochu odradilo je ta černá plastova cívka i kdyz píšou ze je speciálně tvrzena proti poškození vlasce. Jinak ty prosurfy jsou pěkné.

    NLajnator - Profil | So 23.1.2016 10:10:25

    Břemo >> mas ale pravdu v tom, ze to co produkuji renomovane znacky za poslednich par let je spise k placi. Nejvetsi zmeny k horsimu jsou videt hlavne u Daiwy a je to skoda.

      NLajnator - Profil | So 23.1.2016 1:21:11

      Břemo >> Určitě máš částečně pravdu, nicméně zůstaňme co nejvíce objektivní! Všichni máme rádi řadu XT :-) ale s tvrzením, že dřív vydržel navi 15 let bych byl hodně opatrný!

      Měl jsem možnost vidět a slyšet cca 50 ks ULG XT a u víc jak poloviny hučely převody jak motorovka, že už to nešlo ani podložit. Jak už tady někdo zmiňoval, navi samozřejmě normálně funguje, ale radost z toho člověk nemá. O vůli v kličkách ani nemluvě, nicméně to je problém více navi... jinak uvnitř je XT v podstatě totožná s XSA nebo XTA (naopak poslední dvě zmíněné mají oscillating slider z lepšího materiálu)

      a třeba u PA XT, co je na fotce "novější model" je úžasný převodový poměr 3.5:1, pokud ti po více jak deseti letech používání odejde "jen" pastorek, tak je to krása! Modely PA XSA a XTA asi vizuálně a díky kličce designově hezčí, ale mají už větší převod 4.4:1. Jinak starší sestřička PA XT má převod 3.9:1 a komplet eloxované vnitřky (pastorek i velký převod) což se nevidí každý den, ale zase, nedávno jsem měl možnosti vidět 4ks a u dvou už byly převody slyšet, ne nějak výrazně, ale opotřebení tam bylo.

      řekl bych to asi tak, řada XT je legenda nezávisle to tady teď píšu, když pominu krásný design a magický nápis Made in Japan tak to objektivně a bez emocí zase taková trifka není.

        NLajnator - Profil | So 23.1.2016 0:50:45

        Břemo >> Snažil jsem se to udělat v co největším rozlišení, pokud to Mrk nijak výrazně nezmenší, přitáhni si pořádně fotky a uvidíš tu paseku!

        Není to samozřejmě standart jak říkám, narazil jsem na to jen dvakrát. Na Drive Gearech takové to poškození nepozoruji.

          NLajnator - Profil | So 23.1.2016 0:35:46

          Břemo >> Ahoj, asi si mě nepochopil, nejednalo se vyleštění, ale o reálné schody, které jsou cítit na dotyk! Patorek je vyleštěný na většině shiman (navi), to máš právdu, ale shůdky podobného rázu jsem viděl jen jednou a podruhé dnes.

          U většiny navijáků se hliníkovo-zinkovím planeťákem je většinou obroušený zmíněný, ne pastorek. To je hlavní bolest většiny ulteger. Bohužel zmíněné poškození nelze vyfotit a téměř ani zaznamenat pouhým okem...

          Elox je pecka! Vidím to na opotřebení jednotlivých navi. LC je jeden z mála navijáku, u kterého se zuby planeťáku vyleští a hliník vyleze, nicméně to nemá na funkci ve většině případů vliv. Přeci jen je tam už 4.6:1

          Věř mi, že kdyby byl zmíněný velký převod u LC obyčejný "hliníkáč" tak je za chvíli na mraky!! Mimo jiné druhý zmíněný případ mechanického poškození pastorku jsem viděl pravě u LC..někde ho vyhrabu a pošlu...vidíš sám, že Elox dokáže dělat shody to mosazi, to by mohla být odpověď na tvou otázku s Eloxem !-) pěkný víkend J.

            NTino1991 - Profil | So 23.1.2016 0:00:36

            murphyy >> zhodou okolnosti som toto natacal na striebornu matnu cievku, mam aj novsiu cievku taku lesklu no ale kapacitu maju napisanu rovnaku a aj sa mi zdaju rovnake kapacitou na oko

              NBřemo - Profil | Pá 22.1.2016 23:52:41

              murphyy >> Jo ten PA Prosurf ? Ten se mi nelíbí :) http://www.sahibinden.com/listing/alisveris-spor-do​ga-sporlari-shimano-power-aero-prosurf-olta-makines​i-2015-model-246222527/detail

              Vypadá jako Ultegra XTC a pochybuju že soudruzi šli ještě s kvalitou nahoru ...Kdyby to byl stroj do těžkých podmínek tak tam neudělají takové lapače a zachytávače na bordel-složité tvary :( Jak vidím tu prdel tak si vzpomenu na kamarádovy XSC Ultegry

                Nmurphyy - Profil | Pá 22.1.2016 23:41:55

                Břemo >> jj mne sa tiez pacia XT veci :))
                ja len som chcel naznacit, ze hoci power aero XSA/XTA je modernejsie, tak ze nemusi byt horsie ako PA XT, ale to si vlastne aj ty povedal ze to je vynimka, tak ze ok :)
                inak nove power aero je uz dlho na trhu, sice nie pre EU trh :)

                  NBřemo - Profil | Pá 22.1.2016 23:26:56

                  murphyy >> Víš jak se říká...100 lidí 100 chutí.Ten naviják vypadá poctivě.Jsem takový zastánce že co je staré to je dobré a v navijácích už se toho moc vymýšlet nedá .Já jsem se naučil že čím víc tam toho máš tak tím víc se toho může podělat a nebo se to někde při výrobě odrbe.Ano XTA/XSA je vyjímka-dřevěné kličky,slow osscilation.Je to strojek.Už se nějak moc vymýšlet nedá.Neumím si představit nové PA.To by muselo už mít nějakou hodně přebytečnou blbost.Možná že by přidali z druhé strany 1 ložisko na worm shaft a do kličky.Možná by ten wormák ještě zpřevodovali,udělali by jiný pastorek,elox,jiná cívka,jiná rolna....ale pořád to bude pracovat na stejném principu-šroubovice,pastorek,hlavni kolo.Vem si že všechny navijáky řady XT jsou dnes už legendy.Proč staré shimana vydrželi 15 let a dneska jdou za 3 roky do popelnice-to se mi líbí na starých navijácích.Ta kvalita.Tím nechci říct že je XTA/XSA k ničemu-je to asi to nej co jsem od šíma držel :D
                  Ale ja bych si prostě vystačil s těma PA XT.Všechno co je XT je dobré.Já jsem takový XT maniak.Líbí se mi staré XT věci :)

                    Nmurphyy - Profil | Pá 22.1.2016 22:53:19

                    Břemo >> ale noo :)
                    v com je ten PA krajsi a jednoduchsi od napr novsieho PA XSA/XTA?
                    ved tie uz maju aj krajsie madla kluciek, jednodielny preklapac a pritom telo ostalo da sa povedat stejne nie?
                    co sa tyka technia XT, tak tam suhlas, elegancia, jednoduchost a zaroven zlozitost, to z neho ide :DD

                      NBřemo - Profil | Pá 22.1.2016 22:43:03

                      Lajnator >> To PA XT je neskutečně krásný naviják (hned po Aero Techniích XT- to je chuťovka ).Takový navi se už nikdy nevyrobí ... v jednoduchosti je krása

                        Nmurphyy - Profil | Pá 22.1.2016 22:33:48

                        Lajnator >> ako pise aj Bremo, podla mna nic zasadne, s tym sa pocita ako bezne opotrebenie pri pouzivani

                          NBřemo - Profil | Pá 22.1.2016 22:27:23

                          Lajnator >>Tohle ti udělá i neeloxovaný hliník.Je to klasické opotřebení.Nevidím nic zvláštního pokud myslíš jen ty podřené plochy na PG.Nepodřený PG jsem viděl jenom u nepoužitého navijáku...hold soukolí dostává zabrat no.Nedávno jsem měl rozebrané nějaké navi a ty měly eloxovaný ten pastorek.No spíš už tam nebyla vůbec známka po eloxu.Uplně vybroušené plošky těch zubů.Ten pastorek byl snad z hliníku.Myslíš že ten elox k něčemu bude?Je to celkem pěkné že je to hladké ale ta výdrž toho eloxu nic moc.....ale zase jsem měl taky rozebrané PA a tam ten eloxovaný hnací talíř byl uplně hladký.Ale je pravda že ty PA byly minimálně použité.

                            Nmurphyy - Profil | Pá 22.1.2016 22:23:42

                            Lajnator >> mam taky pocit, ze cim mensi prevod ma navi, tym tie miniaturne narusenia v prevodoch clovek az tak nevnima pri toceni.
                            na rozdiel od navijaku s prevodom 6,2 napr.
                            ale mozno je to o inom, ved sa pozries na ten moj sustain a potom uvidime :DD

                              NLajnator - Profil | Pá 22.1.2016 22:13:36

                              murphyy >> 3.5:1, jedná se ale samozřejmě o novější model PA XT

                                Nmurphyy - Profil | Pá 22.1.2016 22:08:43

                                Lajnator >> aky mal ten navi prevod? predpokladam ze ten nizsi ako mali PA XT okolo 3,6 ze

                                  NLajnator - Profil | Pá 22.1.2016 21:13:06

                                  "Schody do nebe" v podání Shimano PA XT...aneb co dokáže vytvořit eloxovaný hliník v mosazném PG. I přes vniklé vůle se to na navi nijak extra neprojevuje...

                                    Nmurphyy - Profil | Pá 22.1.2016 20:48:39

                                    Lajnator >> hmm zaujimave, pricom udaje o kapacite pre LC a 14000 ultegry su stejne (zeby to platilo len pre tie novsie zlate cievky?)-myslim ten rozdiel.
                                    ono nejak si aj pamatam ze jeden cas som videl ze LCecka co sa predavali boli s oznacenim LC 12000. mozno tie starsie povodne (strieborne cievky) mali vacsiu kapacitu (14000), ale to len tak tipujem

                                      NLajnator - Profil | Pá 22.1.2016 20:40:09

                                      Tino1991 >> oficiálně je cívka LC opravdu 14000, ale realita bude někde tam, jak říkáš. Všiml jsem si toho u Ulteger XT 12000, vešlo se tam jen o něco méně vlasce, než na LC

                                        NKarhu - Profil | Pá 22.1.2016 18:50:26

                                        Rajsi >> Tak to je luxusní stádečko :-))))