- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Shimano Aero Technium XT 10000
pouze pro ty, kteří mají zkušenosti s tímto navijákem. Shimano Aero Technium XT 10000. Vyměnili byste tento naviják za novější Shimano Aero Technium Magnesium 10000 XSB
děkuji
Mrož
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
84x v oblíbených a 11x v ignorovaných.
NLuger46 - Profil | So 23.1.2016 10:14:14
NLajnator - Profil | So 23.1.2016 10:10:25
NLajnator - Profil | So 23.1.2016 1:21:11
Měl jsem možnost vidět a slyšet cca 50 ks ULG XT a u víc jak poloviny hučely převody jak motorovka, že už to nešlo ani podložit. Jak už tady někdo zmiňoval, navi samozřejmě normálně funguje, ale radost z toho člověk nemá. O vůli v kličkách ani nemluvě, nicméně to je problém více navi... jinak uvnitř je XT v podstatě totožná s XSA nebo XTA (naopak poslední dvě zmíněné mají oscillating slider z lepšího materiálu)
a třeba u PA XT, co je na fotce "novější model" je úžasný převodový poměr 3.5:1, pokud ti po více jak deseti letech používání odejde "jen" pastorek, tak je to krása! Modely PA XSA a XTA asi vizuálně a díky kličce designově hezčí, ale mají už větší převod 4.4:1. Jinak starší sestřička PA XT má převod 3.9:1 a komplet eloxované vnitřky (pastorek i velký převod) což se nevidí každý den, ale zase, nedávno jsem měl možnosti vidět 4ks a u dvou už byly převody slyšet, ne nějak výrazně, ale opotřebení tam bylo.
řekl bych to asi tak, řada XT je legenda nezávisle to tady teď píšu, když pominu krásný design a magický nápis Made in Japan tak to objektivně a bez emocí zase taková trifka není.
NLajnator - Profil | So 23.1.2016 0:50:45
Není to samozřejmě standart jak říkám, narazil jsem na to jen dvakrát. Na Drive Gearech takové to poškození nepozoruji.
NLajnator - Profil | So 23.1.2016 0:35:46
U většiny navijáků se hliníkovo-zinkovím planeťákem je většinou obroušený zmíněný, ne pastorek. To je hlavní bolest většiny ulteger. Bohužel zmíněné poškození nelze vyfotit a téměř ani zaznamenat pouhým okem...
Elox je pecka! Vidím to na opotřebení jednotlivých navi. LC je jeden z mála navijáku, u kterého se zuby planeťáku vyleští a hliník vyleze, nicméně to nemá na funkci ve většině případů vliv. Přeci jen je tam už 4.6:1
Věř mi, že kdyby byl zmíněný velký převod u LC obyčejný "hliníkáč" tak je za chvíli na mraky!! Mimo jiné druhý zmíněný případ mechanického poškození pastorku jsem viděl pravě u LC..někde ho vyhrabu a pošlu...vidíš sám, že Elox dokáže dělat shody to mosazi, to by mohla být odpověď na tvou otázku s Eloxem !-) pěkný víkend J.
NTino1991 - Profil | So 23.1.2016 0:00:36
NBřemo - Profil | Pá 22.1.2016 23:52:41
Vypadá jako Ultegra XTC a pochybuju že soudruzi šli ještě s kvalitou nahoru ...Kdyby to byl stroj do těžkých podmínek tak tam neudělají takové lapače a zachytávače na bordel-složité tvary :( Jak vidím tu prdel tak si vzpomenu na kamarádovy XSC Ultegry
Nmurphyy - Profil | Pá 22.1.2016 23:41:55
ja len som chcel naznacit, ze hoci power aero XSA/XTA je modernejsie, tak ze nemusi byt horsie ako PA XT, ale to si vlastne aj ty povedal ze to je vynimka, tak ze ok :)
inak nove power aero je uz dlho na trhu, sice nie pre EU trh :)
NBřemo - Profil | Pá 22.1.2016 23:26:56
Ale ja bych si prostě vystačil s těma PA XT.Všechno co je XT je dobré.Já jsem takový XT maniak.Líbí se mi staré XT věci :)
Nmurphyy - Profil | Pá 22.1.2016 22:53:19
v com je ten PA krajsi a jednoduchsi od napr novsieho PA XSA/XTA?
ved tie uz maju aj krajsie madla kluciek, jednodielny preklapac a pritom telo ostalo da sa povedat stejne nie?
co sa tyka technia XT, tak tam suhlas, elegancia, jednoduchost a zaroven zlozitost, to z neho ide :DD
NBřemo - Profil | Pá 22.1.2016 22:43:03
Nmurphyy - Profil | Pá 22.1.2016 22:33:48
NBřemo - Profil | Pá 22.1.2016 22:27:23
Nmurphyy - Profil | Pá 22.1.2016 22:23:42
na rozdiel od navijaku s prevodom 6,2 napr.
ale mozno je to o inom, ved sa pozries na ten moj sustain a potom uvidime :DD
Nmurphyy - Profil | Pá 22.1.2016 22:08:43
NLajnator - Profil | Pá 22.1.2016 21:13:06
Nmurphyy - Profil | Pá 22.1.2016 20:48:39
ono nejak si aj pamatam ze jeden cas som videl ze LCecka co sa predavali boli s oznacenim LC 12000. mozno tie starsie povodne (strieborne cievky) mali vacsiu kapacitu (14000), ale to len tak tipujem
NLajnator - Profil | Pá 22.1.2016 20:40:09
Čtenáři této diskuse také sledují
NShimano Power Aero 100001660
NKarbonové podložky do cívek smekacích navijáků882
NLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T5339
NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery1637
NKaprařský top vercajk3167
NFanclub značky Shimano16402
NHarrison - vše o této značce3722
NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse54936
NCcMoore a vše kolem něj3769
NKrátkodobá kaprařina x9976
Kde to žije - kaprařina
21:45NKrátkodobá kaprařina x 9991
21:03NÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8063
20:45NATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
19:40NLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5346
18:54NKyjský rybník, Džbán 50908
9:55NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
ČtNFanclub značky Shimano 16402
ČtNDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
Co je nového - kaprařina + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
KNL dipované boilie Labská švestka & Feferon 250ml / 20mmZa 149 Kč
Kvalitní dipované boilie určené pro cílený lov trofejních kaprů. Díky výraznému aroma a pečlivě vybraným surovinám si zachovává vysokou atraktivitu i při delším pobytu ve vodě. Ideální volba pro rybáře, kteří chtějí zvýšit své šance na záběr od opravdu velkých kaprů
NOVINKA na CHYTIL.cz - boilies v dipuZa 159 Kč
Master Carp Boilies 16 / 20 mm v dipu - oblíbené kuličky řady Master Carp, které prošly dvojitým procesem dipování pro co nejsilnější účinek. Balení 120g + 50ml dip. 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
26.6.Brčekolský Mistrák - uvolněné...
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody - U...
1.7.!ct-retro ,
2.7.ddk carp cup giants fishing 2026...
2.7.OBSAZENO! FUTRO Extra Cup...
3.7.Hájiště rodinná těžba
3.7.9. ročník Potštátské 50-tky
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...














