Shimano Aero Technium XT 10000

ahoj chlapi,
pouze pro ty, kteří mají zkušenosti s tímto navijákem. Shimano Aero Technium XT 10000. Vyměnili byste tento naviják za novější Shimano Aero Technium Magnesium 10000 XSB
děkuji
Mrož
Autor diskuse: charly - Profil , 28.12.2015 kaprařina - náčiní, doplňky

NRajsi - Profil | Pá 22.1.2016 18:23:59

Jéééééé to je krásná fotečka....kéž by byla moje. :-)))

    NTino1991 - Profil | Pá 22.1.2016 12:33:58

    janzo >> bude to asi tak, na 10 000 sa mi to zda ze tam vojde viac a zase 14 000 to neni podla toho co som zistil, bude to asi 12 000 ako aj hovoris, tiez tak predpokladam

      Njanzo - Profil | Pá 22.1.2016 11:46:00

      Tino1991 >> LC-cko by malo mať cievky o veľkosti 12000. Podľa udávanej kapacity cievky som to ale nikdy neštudoval.

        NTino1991 - Profil | Pá 22.1.2016 11:12:51

        vcera som daval na cievky nove snury a silony, co som zistil ma trochu prekvapilo, na LC mam na cievkach napisanu rovnaku kapacitu ako na ultegrach cievkach 14 000, ale nevojde sa na ne rovnake mnozstvo, natocil som plnu cievku LC uplne na maximum, previl som to s nej na ultegru a este som mal rezervu tak 2mm do plna, dal som navin s oboch dolu a v skutocnosti vyzera LC cievka plytsia, zmeral som vnutorny obvod valca dna prazdnej cievky a v skutocnosti je cievka na LC plytsia ako ultegrovska s kapacitou 14 000 pricom maju na okraji cievky napisane rovnake parametre kapacity

          Nmurphyy - Profil | Čt 21.1.2016 0:14:49

          Lajnator >> achh, co dodat..
          snad len ze mas pravdu :)
          ja len som chcel poukazat na jednu konkretnu vec, ktora u jedneho vyrobcu je naprosto vzdy ok aj u zakadnych rad, a u druheho zlobi aj pomaly u vyssich rad..
          ale samozrejme, s tym co si napisal inac suhlasim..

          inak mam taky pocit, ze pre SHIMANO by ta bolo asi skoda... :D
          kto by nam potom daval take podrobne info o navi ako teraz ty :))
          len tak dalej, dik.

            NLajnator - Profil | St 20.1.2016 23:35:09

            murphyy >> ne všemu, co jsi napsal jsem rozuměl, ale ve skratce. S baitrunnerem souhlasím, byť třeba navijáky z řady GT atd. měli zmíněný BR zbytečně komplikované. Například u u US baitů ho velmi zjednodušili ku prospěchu věci, kde se dá celý sesadit. Např. u LC už je to zase mírně krok zpět, kdy je při servisu potřeba dávat pozor na pérko v pravém pouzdře navi, které se relativně špatně dává na své místo. Je ale určitě potřeba říci, že se zde bavíme o náročnosti servisu jednotlivých navi, což se samozřejmě koncového uživatele vůbec nedotkne...

            Baitrunner od Shimana bude asi jen těžko hledat konkurenci, objektivně řečeno nikdo jiný se mu na druhou stanu tak dlouho a intenzivně nevěnuje !-)

            Pokud nebude uvádět každý (nižší) model Daiwy, tak zde můžeme zmínit snad jen Infinity XBR, kde na něj nemůžu říct půl slova.

            Nemá dle mého soudu smysl zjišťovat, který ze dvou výrobců je lepší. Každý má svoje klady a zápory. Každému člověku vyhovuje a hlavně sedne něco jiného. Teď už asi posouváme čistě na akademickou rovinu, ale i kdybychom našli naprosto nezničitelný naviják, který vydrží na věky a byli bychom to schopni 100% reálně podložit, nevěřím, že by ho všichni rybáři chtěli a měli.

            Každé věc má vždy 2 roviny, emocionální a praktickou, či logickou...v mém případě je srdcovka Shimano, neb mi sedí chodem atd. krom jiného mám například Ultegry XT, o kterých vím, že nejsou zase tak úžasný, jak se o nich mluví a celkem náchylné na poškození, ale mají pro mě kouzlo a něco do sebe, spousta osobních zážitků s nimi spojených...tak je mám a jsem za to rád! Emoce zvítězily nad logikou, což mi v tomto případě vůbec nevadí !-)



              Nmurphyy - Profil | St 20.1.2016 20:47:10

              Lajnator >> inak moj nazor, technologie u navijakov (hlavne u shimana) sa velmi nemenia.
              ved napr take najnovsie aero technium, dodnes je prevod na zdvih cievky rieseny tak ako to bolo u technia XT.
              alebo baitrunnery, tie prve cierne so zadnou brzdou, maju rieseny system baitrunneru skoro taky isty ako maju teraz najnovsie..
              inak to sa mi na shimane paci, ze co uz vymyslia, to sedi, myslim funkcnost.
              (az na tie posledne plastove kryty na rolnickach, co podla mna dost nedomysleli :)

              potom dalsia vec a tou je hlavne lozisko na spatny chod. shimano ma to vymyslene podla mna velmi dobre.
              na rozdiel od inych navijakov (napr aj daiwy) kde su valceky ulozene v plastovom puzdre, po ktorom beha bezec na spatny chod. akonahle sa to trochu vysucha, alebo sa tam dostane viac necistot, alebo oleja, tak sa klucka navijaku z nicoho nic pri navijani povoli dozadu..:(
              nekritizujem daiwu, len hovorim, ze aj na najzakladnejsom navijaku od shimana, je toto poriesne dobre.

                Nmurphyy - Profil | St 20.1.2016 20:28:26

                Lajnator >> ale jasnee, to by uz trebalo sa zamestnat priamo u shimana. apotom aj tak by si bol zrejme chraneny zverejnovat vyrobne postupy a technologie :DDD

                  NLajnator - Profil | St 20.1.2016 19:59:18

                  murphyy >> tloušťka je stejná, ale jiný materiál jak říkáš. U XT je to slitina, ostatní například PA XT magnetuje, ale chemiký rozbor jsem nedělal !-)

                    Nmurphyy - Profil | St 20.1.2016 19:54:08

                    Lajnator >> aha, a ze tieto napr beastmaster maju to z ineho materialu, zo silnejsieho? kov alebo tak si vravel

                      NBřemo - Profil | St 20.1.2016 19:50:05

                      Lajnator >> Podle mě to je nějaká slitina hliníku nebo tak něco.A zdá se mi že je to ze stejného materiálu který byl použit na hlavní hnací kolo - collar ... Jo ty plastové pouzdra to je síla no...to samé má i ultegra z jedné strany...vždycky se to musí někde odrbat ať to stojí tolik nebo tolik... :)

                        NLajnator - Profil | St 20.1.2016 19:36:27

                        murphyy >> přesně tak, například XT, stejný systém mají is XSA nebo PA XT, tam je ale jiný materiál a nepraská to...koukni na mojí sbírku viz fotky před několika dny

                          Nmurphyy - Profil | St 20.1.2016 19:23:28

                          Lajnator >> myslis ten bezec co chodi po drazkach na wormshafte?
                          oproti akym ultegram?

                            NLajnator - Profil | St 20.1.2016 19:11:42

                            Břemo >> když vidím to futro, otvírá se mi kudla v kapse :-) alespoň mají kovový oscillating slider...o proti ultegrám.

                              NBřemo - Profil | St 20.1.2016 18:15:14

                              murphyy >> Je to tak.
                              Ja jsem měl už pár těch Beast Masteru rozebraných a všechny měli na collaru název NAVI :)

                                Nmurphyy - Profil | St 20.1.2016 17:41:23

                                Břemo >> aspom vidis ze casto zmenia len napis NAVI>BEASTMASTER a kabat. v tomto pripade je mozne ze nejake bestmastery maju uz iny nazov na tom hlavnom kole, teno z NAVI sa zrejme zvysil, tak ho tam supli kedze su rovnake :)

                                  NBřemo - Profil | St 20.1.2016 11:47:32

                                  Beast master XSA-Bude nakrmen zatím 2 ložisky místo plastových pouzder.To 3. ložisko mělo jít pod rotor místo toho bílého silonu ale zjistil jsem, že to nebude možné vzhledem k tloušťce toho silonu který tam je od výroby záměrně.Škoda....Trochu překvapení když jsem našel na planelovém kole nápis NAVI

                                    Nsmike - Profil | St 20.1.2016 10:26:31

                                    Lajnator >> však taky nikdy z domu nepůjdou :))

                                      NPvl - Profil | Út 19.1.2016 23:09:36

                                      Humik >> 15:14:09 Tak s nima zacházej opatrně ,ať ti to chvilku vydrží :o§))))))

                                        NLajnator - Profil | Út 19.1.2016 21:52:37

                                        Vnitřky Power Aero XTA TOP STROP PŮDA!! originál ložisko pod PA + elexované ozubené kolo na WS, což se nevidí každý den.