Shimano Aero Technium XT 10000

ahoj chlapi,
pouze pro ty, kteří mají zkušenosti s tímto navijákem. Shimano Aero Technium XT 10000. Vyměnili byste tento naviják za novější Shimano Aero Technium Magnesium 10000 XSB
děkuji
Mrož
Autor diskuse: charly - Profil , 28.12.2015 kaprařina - náčiní, doplňky

NKokodryl - Profil | Út 19.1.2016 21:18:44

Lajnator >> Super, ďakujem pekne.

    NLajnator - Profil | Út 19.1.2016 21:12:04

    Kokodryl >> Ahoj, ano pasují. shodou okolností tady mám oba typy na servis.

      NHumik - Profil | Út 19.1.2016 15:14:09

      Zdar chlapi chci poděkovat Kubovi (Lajnator)za servis svých navijáku. Co napíšu sice asi každý ví ale co kdyby ne ;-) .Neuvěřitelně rychlý precizní a vstřícný člověk,odborník na svém místě z mých ulteger udělal skoro nové stroje ještě jednou Kubo moc díky
      PS:ještě bych chtěl poděkovat Bambi.SpP který mi doporučil Kubu (Lajnator)

        NKokodryl - Profil | Út 19.1.2016 9:15:27

        Lajnator >> Prosím Ťa, pasujú cievky z PA XT 10 000 na PA XTA 10 000 ?

          NLajnator - Profil | Po 18.1.2016 16:49:22

          Dnešní oprava LC, navijáku po pádu přestala oscilovat cívka. Výsledkem jsou uražené zuby na oscillating pawl a zničený worm shaft (vlnovec) viz fotky (podotýkám, že je tato součástka vyrobena z oceli) slušný!!

          naštěstí jsme měl oba díly doma.

            NBřemo - Profil | So 16.1.2016 23:35:31

            king76 >> Já se nebojím :) Aspoň né rozborkou navijáků :D
            Stroje to jsou.Ano jak píšeš je to byznys...
            Ať už sedíme konečně u vody.Ta zima je nějak dlouhá :D
            Ať se ti daří :)

              Nking76 - Profil | So 16.1.2016 22:50:25

              Břemo >> Neboj se však ony něco vydrží,já se k nim chovám jak bavlnce.Tak DAIWA a SHIMANO jsou dva rivalové.U prodejcu je to spíše byznys.Stejně to jsou stroje a to mi nikdo nevymluví tak ámen :-)

                Nking76 - Profil | So 16.1.2016 22:45:36

                Luger46 >> jj nedělám :-)))))))))

                  Nkucous - Profil | So 16.1.2016 22:36:29

                  Lajnator >> Zajímavé,ještě nějaké info k těm XSB?, to jsem zvědavý jak mi dlouho ještě budou sloužit

                    NPiscicapus - Profil | So 16.1.2016 22:26:58

                    Lajnator >> také se měj hezky a ať se ti daří!

                    :-) :-)

                      NBřemo - Profil | So 16.1.2016 22:21:00

                      king76 >> Navijáky jsou to krásné zdatné a hlavně lehké.Ale čekal bych trochu jiné koně za ty peníze.Tím nechci házet daiwu do propasti.Jsou to špičkové navijáky.Je to skoro vlajková loď firmy. Shimo má taky svoje mouchy někdy masařky.Kdyby bylo všechno ideál tak by se nic neprodávalo a prodejci by nás nemohli ničím překvapovat :)
                      Žádné novinky, "vylepšení" a ták.... žádné potěšení z nové věci.
                      Nic není 100%. V dnešní době to platí dvojnásob ....bohužel, bohu dík ámen :)

                        NLajnator - Profil | So 16.1.2016 22:18:19

                        Piscicapus >> Díky za popisky, teď už to vím taky, že je to slitina...vyjma eloxovaných převodů, tam opravdu jedná téměř jen o hliník.

                        právě doufám, že to jen tak nebude !-) nejhezčí je cesta k poznání, ne cíl!

                        nedotkly, proč by měly :-) měj se prima

                          NLuger46 - Profil | So 16.1.2016 22:09:34

                          king76 >> nic si z toho nedělej já mám v MGS taky plastové kolečko :)

                            Nking76 - Profil | So 16.1.2016 21:55:48

                            viceroy >> ja je zbytečně rozebírat nebudu,ani na to nemám pořádnej vercajk :-)

                              Nviceroy - Profil | So 16.1.2016 21:35:51

                              king76 >> tak tomu ver osobne jsem je videl u Brema pri zborce a rozborce :-):-) ..... za ty prachy co to stoji bych ocekaval pozlacene prevody minimalne pokud neveris klidne si tem svuj rozeber ocekavam ze je mas koupene .....kdo nevidi neuveri :-)

                                NPiscicapus - Profil | So 16.1.2016 21:22:38

                                Lajnator >> snad se tě mé poznámky nedotkly, to bych nerad.

                                ;-) ;-)

                                  NPiscicapus - Profil | So 16.1.2016 21:21:30

                                  Lajnator >> také jsem se setkal s tím, že lidé nevěděli, která bije.
                                  To je veselé - šroubovice je šnek. Přitom je to pastorek.
                                  Rolničky jsou na saních, ale taková kladka je na místě.
                                  Vlnovec/worm shaft? Český překlad dejme tomu červí hřídel.
                                  Ale on to samotný hliník není, spíš se jedná o slitinu zinku a hliníku. Samotný hliník je nepoužitelný, natož v převodech.
                                  A není to planetové kolo, nýbrž podomácku talířové kolo, případně hnací převodové kolo.
                                  Souhlasím s tebou, každý nový otevřený naviják je poučný a přitom se jedná o jedno a totéž. A neboj se toho, že se dočkáš toho, že tě už nic nepřekvapí. Ani mile a ani nemile.

                                    NLajnator - Profil | So 16.1.2016 21:07:02

                                    Piscicapus >> To jsou mé osobní názvy, před touto diskusí jsem nepoznal nikoho v cz, kdo by věděl o čem mluvím !-) šroubovice je šnek - Pinion gear, rolnička - Roller, vlnovec - worm shaft, přesně tak je to mosaz :-)) všiml jsem si toho zpětně...

                                    nejsi první kdo se mně na to ptá (hliníkové převody) takže mě to donutilo odvést planetové kolo (drive gear) na diagnostiku.

                                    Každý otevřený navi mě učí a ukazuje nové věci, za což jsem rád!! Upřímně se netěším na dobu, kdy mě u servisů navi už nic nepřekvapí neb cesta je cíl! pěkný večer Jakub

                                      NLuger46 - Profil | So 16.1.2016 20:48:30

                                      king76 >> máš špičkové plastové poudro od Daiwy :))

                                        NPiscicapus - Profil | So 16.1.2016 20:40:37

                                        Lajnator >> ale vůbec nemám a ani jsem neměl v úmyslu tě jakkoliv kritizovat. Naopak. Líbí se mi, že se věnuješ servisu a údržbě navijáků. Tato činnost je pro většinu kolegů zbytečná a tvrdí, že třeba i po pěti letech jejich neudržovaný naviják šlape jako nový!
                                        Pouze mě zaujaly některé tvé příspěvky, kde používáš nestandardní výrazy.
                                        Třeba to, že se v našich navijácích používají planetové převody, nějaké šroubovice, rolničky, kalený vlnovec apod.
                                        Jo a ještě že výrobci nepoužívají v převodech čistý hliník. A bohužel, že už nepoužívají bronz. Alespoň dík za tu mosaz.