Shimano Aero Technium XT 10000

ahoj chlapi,
pouze pro ty, kteří mají zkušenosti s tímto navijákem. Shimano Aero Technium XT 10000. Vyměnili byste tento naviják za novější Shimano Aero Technium Magnesium 10000 XSB
děkuji
Mrož
Autor diskuse: charly - Profil , 28.12.2015 kaprařina - náčiní, doplňky

NLajnator - Profil | Ne 10.1.2016 21:56:32

Glock 17 >> Cipísekk - 10.1.2016 21:54:18 >> jasný :-) tobě taky

    NCipísekk - Profil | Ne 10.1.2016 21:54:18

    Lajnator >> Vsechny starsi LC maji ten material co je na fotografii, ale nektere novejsi,opakuji NEKTERE, tyto dve soucastky maji ze zluteho kovu,podle mne je to mosaz. Az na to u nektereho natrefis,uveris;-) Dobrou:-)

      NLajnator - Profil | Ne 10.1.2016 21:36:28

      Glock 17 >> Cipísekk - 10.1.2016 21:20:46 >> tady máš foto zmíněného novějšího s označením LC, kvůli tobě jdu otevřít long cast už dnes !-) tak pošlu fotku pro porovnání...ani si neuvědomuji, že by byl jiný materiál. krom toho, vyfocený materiál rozhodně není bronz, ani žádná slitina!

        NCipísekk - Profil | Ne 10.1.2016 21:20:46

        Lajnator >> Je to díl 3033 a 5868, jsou zapasované v sobě a prochází jimi oska. Ložiska pod rotorem jsem na obou verzích BBLC viděl zatím jen otevřené, takže k čemu ty podložky, fakt nevím. Je, ale zajímavé, že je to kus od kusu jiné, jak přecházeli na změnu materiálu, tak se některé navi uvnitř liší. Máš pravdu, jak to tak pozoruju, co se mi dostane do ruky, tak kvalita materiálu, je u novějších verzí horší. Je to jako se vším, spotřební zboží...

          NLajnator - Profil | Ne 10.1.2016 20:57:11

          Glock 17 >> Cipísekk - 10.1.2016 19:49:43 >> jinak zmíněné podložky pod rotorem jsem si také všiml, dle mého soudu je to kvůli použitému ložisku na PG, starší verze navijáků je měly kryté z jedné strany, u novějších jsem narazil na otevřené ložisko (nižší pořizovací cena) do kterého se logiky mohou dostat nečistoty horem.

          Nikdy jsem nepochopil, proč všechny re-edice navijáků (nejen samozřejmě) vždy ošulí na dílech. Kdyby se jednalo o materiál, který se už nevyrábí....věřím, že by si každý raději nějakou kačku připlatil za "lepší" díly.

            NLajnator - Profil | Ne 10.1.2016 20:48:41

            Glock 17 >> Cipísekk - 10.1.2016 19:49:43 >> Ahoj, nevím přesně co máš na myslím, ale je to možné. Měl jsem na mysli, že vše zásadní (převody a podobně) je totožné, rozdíl v použitém materiálu matky je klidně možný, z logiky věci bych ale spíš předpokládal, že vymění mosaz za hliník v rámci ceny materiálu !-)

            zakroužkuj díl na přiloženém schématu, mám teď doma oba modely na servis, tak se na to podívám. díky J.

              NCipísekk - Profil | Ne 10.1.2016 19:49:43

              Lajnator >> nazlátlé cívky jsou z "novějšího" modelu s označením LC na těle, v pravo z klasického Long cast. Oba navi jsou uvnitř totožné!


              Není to tak úplně pravda, v některých s označením LC je použita mosaz v záklopce baitu ( na konci osky matice s výřezy do které zaskakuje bait při otočení kličkou) místo nerezu a mají vypodložkované rotory + matice co drží rotor je taky mosazná místo té hliníkové co je na starých long castech nebo ultegrách. Ale není to u všech, ale u většiny. Připadá mi to, že do těch s LC v rámečku dávali přechodně to co do staršího typu a pak už tu mosaz. Je to jedno, co tam je, jen jsem při čištění a mazání těch novějších s mosazí, pozoroval na osce ve vazelíně větší otěr z té mosazné součástky, vazelína byla zbarvena do zlata. Proč dávají ty podložky pod rotor, když ve starší verzi nejsou, taky nevím. Jsou to stejné podložky jako se dávají na vytěsnění vůlí na klice. To jen tak pro zajímavost, těch novějších jsem mazal asi dvacet a nikdy jsem si nebyl jistý co tam bude:-)

                NPeter94 - Profil | Ne 10.1.2016 16:04:43

                Stribro >> Teraz som pozeral ten odkaz a vypada to fantasticky,fakt super riesenie.Cievka je dokonca lahsia a cvrcek by mal byt hlasnejsi ,ako u origo cievky.Jedine co sa mi nepaci ,ze to nema klipko.

                  NStribro - Profil | Ne 10.1.2016 14:52:46

                  Halen >> Je to paráda,určitě do toho půjdu:)

                    NHalen - Profil | Ne 10.1.2016 14:27:46

                    Stribro >> Tohle je tak fantastické řešení, že mi je jen líto, že nemám naviják, ke kterému bych si je mohl koupit.

                      NLajnator - Profil | Ne 10.1.2016 11:59:44

                      Peter94 >> nazlátlé cívky jsou z "novějšího" modelu s označením LC na těle, v pravo z klasického Long cast. Oba navi jsou uvnitř totožné!

                      jinak pravá cívka má označení EX, je výrazně mělčí (velikost 10000 oproti 14000 standartní)

                        NPeter94 - Profil | Ne 10.1.2016 10:52:37

                        murphyy >> Ano ,su takej zlatej farby.Tie napisi a ten vrchny plast ,zatial necham tak a casom uvidim ,ci to upravim podla svojich predstav ,alebo to necham tak.

                          Nmurphyy - Profil | So 9.1.2016 22:22:17

                          Peter94 >> a este jedna vec k tomu ze chces osuchat napisy na cievkach LC, inak na obr cievka z BBLC je zlata, ten spodok cievky pod maticou brzdy sa mi zda ze je ciernej farby, podobne ako cela farba navi BBLC, tebe sa zda ze je hneda?

                          ja viem ze chces mat vsetko tip top, ale to podla mna to nie je vec na ktoru sa treba zamerat, predpokladam, ze ju budes vyuzivat len na zavazky nie?
                          a tam je farba a napis na cievke dolezity, ze jo.. :D

                          inak moj pocit ked som riesil dalsie cievky na techium:
                          ked som prvy-krat vyskusal cievku BBLC (zlatu), tak som sa az poradoval ze co za navijak teraz mam v ruke, uplne tym dostal vtedy pre mna "iny rozmer"
                          som mal radost, ze mozem s tymto navi vyvazat ovela dalej, a zaroven ze je trochu iny (vdaka zlatej cievke) a zaroven ze je taky isty :)

                          nakoniec som dospel do stadia, ze ked mam kvalitne navi (co technia XT urcite su), mam dostatocnu kapacitu na vyvazanie (cievky z BBLC), tak preco stale sa snazim riesit navijaky?
                          treba proste ryby chytat s tym co clovek ma..ak potom zisti, ze treba ist do vyssej rady, potom ok, takto ma byt.

                          ale ked uz clovek ma top navi (technium-tym nemyslim teba Peto), zacne ich obmienat, kupovat kazdu novu seriu..
                          potom uz predpokladam, ze o ryby a rybacku/oddchych/relax ani tak uz vtedy nejde

                            Nmurphyy - Profil | So 9.1.2016 21:45:22

                            inak opat musim vyzdvihnut fotky od dastyho, to co on nafotil pre tieto navi sa mi fakt paci :)

                              Nmurphyy - Profil | So 9.1.2016 21:36:58

                              Peter94 >> ake cievky? predpokladam ze zlatej farby, kedze tie strieborne uz sa dlhsi cas asi nedaju zohnat

                                Nmurphyy - Profil | So 9.1.2016 21:34:34

                                Stribro >> takyto system mali aj niektore navi od mitchellu

                                  NPeter94 - Profil | So 9.1.2016 21:31:55

                                  Stribro >> Ahoj ,kupil som dve nove z bb lc ,takze mam vystarane,ale dakujem pekne.

                                    NStribro - Profil | So 9.1.2016 20:10:08

                                    Lajnator >> Pro moje potřeby dobrý,je tam velikost 250m( 35mm vlasce),jinak na vyvážku samozřejmě ne.

                                      NLajnator - Profil | So 9.1.2016 19:51:33

                                      Stribro >> taky jsem na to koukal, jen se obávám, že jsou hodně mělké...na odhoz asi pohoda

                                        NStribro - Profil | So 9.1.2016 19:31:24

                                        Peter94 >> Ahoj,mám dojem že jsi scháněl cívky na svoje navijáky.Koukni na tuto stránku www.abbocca.it(vyrábějí šikovně řešený cívky dva v jedné).Ještě jsem to nikde neviděl,moc se mi to líbí,tak uvidíš.