Shimano Aero Technium XT 10000

ahoj chlapi,
pouze pro ty, kteří mají zkušenosti s tímto navijákem. Shimano Aero Technium XT 10000. Vyměnili byste tento naviják za novější Shimano Aero Technium Magnesium 10000 XSB
děkuji
Mrož
Autor diskuse: charly - Profil , 28.12.2015 kaprařina - náčiní, doplňky

Cipísekk - Profil | So 9.1.2016 18:48:43

Lajnator >> O.K.

    Cipísekk - Profil | So 9.1.2016 18:47:39

    murphyy >> Díky, je to pro mne trošku zklamání, na tak opěvovaný naviják, nějak ty plasty v soukolí nemusím...

      Lajnator - Profil | So 9.1.2016 18:45:55

      Glock 17 >> Cipísekk - 9.1.2016 17:57:47 >> Ahoj, předpokládám, že mluvíš o MGS XSA, ano je. Stejné je to i u PA XT. Nejsem sice strojař, ale jedná se o sekundární převod, hlavní nápor "odnáší" PG a planeťák.

      Dle minimálního mechanického poškození u vše navi, co jsem viděl zřejmě nijak zvlášť netrpí. Zmíněná součástka má při chodu navi docela točky, proto je asi z plastu, kovová by zřejmě nedělala dobrotu. Mám v plánu ji nechat vytočit z nějakého lehkého kovu, jak se to bude pro srovnání chovat...zřejmě je to ale zbytečné, když to funguje. U PA XT je ukotvena kovovým pinem, který asi jen těžko praskne..nemá důvod.

        murphyy - Profil | So 9.1.2016 18:12:37

        Glock 17 >> Cipísekk - 9.1.2016 17:57:47 >> dobre vidis, nie len jedno ale dva

          Cipísekk - Profil | So 9.1.2016 17:57:47

          Lajnator >> To zubatý kolo na křížovým vinutí je z plastu nebo špatně vidím?

            clarence - Profil | So 9.1.2016 13:43:39

            Peter94 >> Hochu hochu koukám,že už potřebuješ teplo a to rychle.J

              Erva - Profil | So 9.1.2016 9:20:08

              CT Timata - Mám obavu že jej to nepřejde , kor při těch moderních technologiích , tedy může hledat pitchoviny i u vody .

                CT Timata - Profil | So 9.1.2016 9:17:52

                Erva >> staci, ked sa otepli a pojde k vode. Potom nebude cas na taketo somariny.

                  Erva - Profil | So 9.1.2016 9:12:05

                  Peter94 - Nenapadlo tě že je každý focený jinak a při jiném světle , chlape , ty už jsi vážně nemocný a to hodně , je čas vyhledat odbornou pomoc !!!!!!

                    Peter94 - Profil | So 9.1.2016 8:30:06

                    Lajnator >> Tu predavaju cisto nove Shimano PA 6000 XT.Preco ma ine sfarbenie ,ako tvoje?

                    http://www.islandparadise.it/pesca/Shimano_PowerAer​eo_6000XT.asp?RicercaArticoli_Position=FIL:ORD:ABS:​1PAR:@IdCategoria=1305

                      Lajnator - Profil | So 9.1.2016 8:10:14

                      Tino1991 >> naopak, spis to vidam na starsich navi, jako je ultegra xt a podobne. Tohle PA je jen o chlup mladsi.

                      Jinak ty pouzdra zase takovou neplechu nedelaji, naprikla Daiwa Emblem S 5000 T ma futra z obou stran bez lozisek a nedela to vetsi problemy, kdyz je futro namazane. Navijak spis nema tak pekny chod, ale z druhe strany se na futru nema co rozbit.

                      Kdybych jen na pusty ostrov, radeji bych mel futra nez loziska;-)

                        Tino1991 - Profil | So 9.1.2016 1:21:06

                        Lajnator >> zaujimave ze na tolko navijakov nedavaju na tu pravu stranu lozisko a toto nieje novy model zrovna, myslel som ze to je iba novy trend takto setrit, no ale otazka je preco? predpokladaju ze kazdy chyta s klukou na lavej strane? teda sa snazia dat lozisko iba do oporneho bodu? co by to spravilo keby si prehodim kluku opacne, myslim ze by sa to puzdro rychlo znicilo

                          Lajnator - Profil | So 9.1.2016 0:00:40

                          Tino1991 >> Ahoj, dneska jsem měl na stole Shimano Power Aero XT 10000, dobře známé kočičky, o kterým jsme tu už mluvili 3.5:1 !-)

                          Jen pro pobavení, uvnitř samozřejmě eloxované převody s bronzovým PG, jako bonus kalený worm shaft, stejně jako jp. ložiska (ve standartu i zde včera probíraný tuning malého ložiska pod hlavní šroubovicí PG) ale kluci japonský evidentně šetřili na ložisku v pravém bočním krytu navi viz. pouzdro na fotkách. Zapomněl jsem to minule zmínit.

                          Paradox je, že zmíněné chybějící ložisko stojí asi půlku co malé pod PG

                            Tino1991 - Profil | Čt 7.1.2016 22:35:35

                            Lajnator >> to je sila, uplne cele worm prevod z eloxu

                              Tino1991 - Profil | Čt 7.1.2016 22:29:09

                              Lajnator >> teda bude to eloxovany hlinik asi, nie? ono keby to bol titan asi by to bolo aj draksie ako hlinik a samotna vrstva eloxu vydrzi velmi velmi dlho, toto LC na fotke ma 7 sezon za sebou a opotrebenie tam nieje snad nijake

                                Lajnator - Profil | Čt 7.1.2016 22:16:05

                                Tino1991 >> Jinak jak říkáš, díly budou komplet eloxované, mimo jiné jsem s kolegou řešil tvojí připomínku ohledně eloxu a asi to tak bude...

                                  Lajnator - Profil | Čt 7.1.2016 22:13:22

                                  Tino1991 >> JJ, takhle to mají vymyšlené Westoni http://westondevelopments.com/conversion.html viděl jsem to na vlastní oči, měl jsem po majiteli navijáky a to víš že jsem se v tom hned vrtal, navíc mi dal i originál wormy

                                    Tino1991 - Profil | Čt 7.1.2016 21:51:53

                                    Lajnator >> ano u LC je iba snek na snek, s tymi malymi ozubeniami by to bolo jednoduksie.. a ty sa teda snazis vyrobit samotny worm shaft? tym padom by si dokazal ovplivnit aj rychlost spatnej oscilacie teda vymysliet aero wrap III :D ale zase na druhej strane ak by si znizil uhol tych drazok na worm shafte co by zapricinilo spomalenie oscilacie ktovie ci by to nezvysilo odpor a trenie a nezapricinilo vysoke opotrebenie... lebo oni toto spomalenie prave preto asi riesili tym prevodom a pridanim malych koliesok, casto krat plastovych..

                                      Lajnator - Profil | Čt 7.1.2016 21:43:04

                                      Tino1991 >> rozhodně ano, oboje !-) ale u LC je jen jedno, takže tam toho moc nevymyslíš...

                                        Lajnator - Profil | Čt 7.1.2016 21:40:14

                                        Tino1991 >> vypadnou nemůže, protože je zapřené šroubovící a tu zase drží plastový domeček.