Shimano Aero Technium XT 10000

ahoj chlapi,
pouze pro ty, kteří mají zkušenosti s tímto navijákem. Shimano Aero Technium XT 10000. Vyměnili byste tento naviják za novější Shimano Aero Technium Magnesium 10000 XSB
děkuji
Mrož
Autor diskuse: charly - Profil , 28.12.2015 kaprařina - náčiní, doplňky

Ncarpio - Profil | Út 12.1.2016 8:37:44

Mám s kamarádem dohromady 8ks Shimano Big baitrunner CI4 Medium. Máme i vlastní 300 let staré olivové dřevo, ze kterého bychom chtěli nechat udělat madla a vyměnit je za stávající. Pokud si někdo zde na to troufne, prosím o zprávu, udělal by nám velkou radost, díky Jirka D.

    Nmurphyy - Profil | Po 11.1.2016 22:22:56

    Lajnator >>inak mimo temu madla klucky, rad by som este napisal par mojich postrehov ak to prosim nebude vadit.. tak zacnem:

    1-pozeram kolko navijakov si uz vystriedal, skoncil si pri power aero XT, kedze este chces dat ine madlo klucky na ten navijak tak si myslim ze vies preco

    2-kedze mas skusenost (zo servisu par desiatok techni XT) , ze sa pri vacsom a dlhodobejsom zatazovani vyskytne vacsia hlucnost> tak z toho usudzujes ze navijak nie je na velke zatazovanie?
    a pritom je na nom zachovana 100% funkcnost?

    3-u power aera to tak nevnimas, aj po vacsom zatazeni navijak ma takmer stale rovnaky chod a hlucnost ako na zaciatku

    moj nazor: treba si uvedomit ze to podla mna vobec nie je chyba navijaku technium XT, ved nikdy nejake ryhy na zuboch hlavneho kola a pastorku si nespozoroval, boli to len asi nejake nano odchylky ktore sposobovali nejaku zmenu (a to hlavne akusticky pri toceni na sucho-samozrejme verim ze ta zmena moze byt dost citelna na prevody..).
    Ale ten navijak stale bude ist a pojde pokial s nim rybar bude lovit..

    a tento "problem" je ako si uz pisal, sposobeny zrejme tym, ze hlavne tanierove kolo nema oporu z druhej strany. ja som potom namietal, ze ma oporu z tej istej strany na vzdialenom lozisku.. to ale teraz uz asi musim uznat ze nestaci, uznalo to zrejme aj shimano a od vtedy sa uz navijak s takymto riesenim neobjavil.
    Nie koli tomu, ze ked pouziju kvalitne materialy, tak by to nefungovalo (technium XT funguje dobre doteraz), alebo zeby nevykonali dostatocny pocet testov pred uvedenim,
    ale vyzera ze hlavne koli zachovaniu "stalosti a rovnakej hlucnosti" navi po cely jeho cas pouzivania.

    inak, prvy svoj navijak technium mam od roku 2009, potom o 3 roky neskor som prikupil dalsie 2, nemam pocit ze by sa doteraz nejako vyrazne zmenili. samozrejme neviem porovnat s rybarmi ktori vyvazaju rocne aj 100 dni a stahuju kazdy den 250g olova.

    ok, mozno o par rokov budem mat iny nazor, ale aj ked moje technia budu trochu hlucnejsie (co zistim asi len pri toceni navi na sucho), stale si myslim, ze neprestanu navijat a brzdit.
    A to je to co od kvalitneho navijaku ocakavam.

      Nmurphyy - Profil | Po 11.1.2016 21:16:20

      Lajnator >> fajnn, tak keby nieco hod mi pls info, ja tiez skusim nieco pohladat, este kym ma to bavi ze nie je hlavna sezona :)

        NLajnator - Profil | Po 11.1.2016 21:10:27

        murphyy >> jasný dám sem fotku před a po !-)

        hele je to bída, našel jsem kluka v anglii, který je celkem šikovný, ale chce jen za díly rachejtly! Problém je, že všichni tito "tuneři" za to chtějí dělat sami, ne prodávat díly...takže ceny nadsazují, aby si si to raději nechal udělat.

        zmíněná madla jsou koupil náhodou na ebayi, mám ještě jeden kontakt na anglii, pokud se mi s nimi podaří domluvit, měl bych mít relativně slušný zdroj na podobné věci. uvidíme.

          Nmurphyy - Profil | Po 11.1.2016 21:00:36

          Lajnator >> super a daj potom info jak to nakoniec dopadlo, tu finalnu podobu :)

            Nmurphyy - Profil | Po 11.1.2016 20:59:19

            Lajnator >> super, dik zatim.
            inak to "madlo v tvare torpeda", ako tusim ze to bolo prezentovane, na power aero xsa/xta/ technium mgs xsa, sa mi asi tak lahko nepodari zohnat ze :)
            mne by pomohlo najst stranku kde take nieco ponukaju a ci vobec

              NLajnator - Profil | Po 11.1.2016 20:55:39

              murphyy >> původně jsem si na PA XT sehnal ty carbonové, ale jsou na ně moc tmavé, tak tam asi půjde dříví...hned jak mi dorazí nerezový konektor.

              Akorát to není úplně levná sranda a to nepočítám práci. Chlapík v německu, od kterého kupuju nerezové díly za to chce 35 euro

              čekám, až to přijde a asi je nechám vytočit tady, takže se dostanu na další navi podstatně níže !-)

                NLajnator - Profil | Po 11.1.2016 20:46:17

                murphyy >> ahoj, setkal a brzy setkám znovu, mám dřevěná madla z tournamentů, které si chci dát na PA XT. V německu jsem si objednal novou nerezovou tyčku na daiwu, která pasuje na shimano. (10 euro ks)

                na staré stačí opatrně odvrtat nýt, pošlu sem fotky, až to budu dělat

                  NRajsi - Profil | Po 11.1.2016 19:43:38

                  murphyy >> to je fakt, pokud je to stejná velikost, tak by to mohlo být OK i na XT.

                    Nmurphyy - Profil | Po 11.1.2016 19:38:42

                    Rajsi >> napr aj technium mgs xsa ma tu kluku tiez taku, resp. madlo

                      NRajsi - Profil | Po 11.1.2016 19:22:32

                      murphyy >> ono je celkově klika na PA masivnější a takové madlo tam sedí. XT je zase celkově malinký, tak by mi to k tomu moc neseděo, ale samozřejmě proti gustu..........

                        Nmurphyy - Profil | Po 11.1.2016 19:10:15

                        Rajsi >> neviem je to mozne, ale asi by som si rychlo zvykol a nevadilo by mi to ze je trochu vacsie, kedze sa mi paci :)

                          NRajsi - Profil | Po 11.1.2016 18:59:07

                          murphyy >> nemyslíš, že by madlo z PA bylo na tech. XT moc velké??? Teď jsem to držel vedle sebe a myslím, že by mu slušela spíš nějaká menší verze tohoto madla.

                            NPvl - Profil | Po 11.1.2016 18:34:14

                            murphyy >> Hlavně přesně odvrtat !! Pak už by nebyl problém .Musí se to udělat...... . A navíc, když práci musíš zadat , je to problematičtější .

                              Nmurphyy - Profil | Po 11.1.2016 18:30:23

                              Pvl >> tiez som niekedy sa snazil si urobit drevene madlo na 2 navijaky, ale radsej to uz teraz necham tak :)
                              mna len napadlo, ze ci sa niekde nedaju zohnat original madla z power aera, uz keby som ich mal, potom snad nejaky sikovny sustruznik by mi to vedel vymenit.
                              ale mam pocit ze tak lahko to nezozeniem.

                                NPvl - Profil | Po 11.1.2016 18:11:14

                                murphyy >> Kdysi jsem si dělal nové madlo kličky Přesně jsem odvrrtal zanýtovaný čep snažil jsem se odvrtat co nejmenším vrtákem . Aby se co nejméně zeslabil materiál na kličce Do kličky vyříznul závit Uudělal mosazný šroub s osazením + závit , madlo .

                                  Nmurphyy - Profil | Po 11.1.2016 17:57:54

                                  Lajnator >> cauko, nestretol si sa nahodou s tym ze si niekto nechal urobit/dopasovat madlo klucky na technium xt?
                                  to je totiz pevne zanitovane a bol by asi problem to demontovat, iba kebyze sa to znovu potom zanitovalo.
                                  velmi by sa mi totiz pacilo mat tam drevene madlo take aku maju power aera XSA/XTA.
                                  ja len ci si to uz niekde nahodou nevidel, dik

                                    NLadaK - Profil | Po 11.1.2016 9:34:28

                                    Lajnator >> Jak bych to popsal, místo hran už se tam vymlela kulatá díra...

                                      NLajnator - Profil | Po 11.1.2016 9:27:00

                                      LadaK >> ahoj, co s ní máš?

                                        NLadaK - Profil | Ne 10.1.2016 22:00:12

                                        Zdravím kde sehnat nahrádní součástku 5868 ?