- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Shimano Aero Technium XT 10000
pouze pro ty, kteří mají zkušenosti s tímto navijákem. Shimano Aero Technium XT 10000. Vyměnili byste tento naviják za novější Shimano Aero Technium Magnesium 10000 XSB
děkuji
Mrož
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
84x v oblíbených a 11x v ignorovaných.
Ncarpio - Profil | Út 12.1.2016 8:37:44
Nmurphyy - Profil | Po 11.1.2016 22:22:56
1-pozeram kolko navijakov si uz vystriedal, skoncil si pri power aero XT, kedze este chces dat ine madlo klucky na ten navijak tak si myslim ze vies preco
2-kedze mas skusenost (zo servisu par desiatok techni XT) , ze sa pri vacsom a dlhodobejsom zatazovani vyskytne vacsia hlucnost> tak z toho usudzujes ze navijak nie je na velke zatazovanie?
a pritom je na nom zachovana 100% funkcnost?
3-u power aera to tak nevnimas, aj po vacsom zatazeni navijak ma takmer stale rovnaky chod a hlucnost ako na zaciatku
moj nazor: treba si uvedomit ze to podla mna vobec nie je chyba navijaku technium XT, ved nikdy nejake ryhy na zuboch hlavneho kola a pastorku si nespozoroval, boli to len asi nejake nano odchylky ktore sposobovali nejaku zmenu (a to hlavne akusticky pri toceni na sucho-samozrejme verim ze ta zmena moze byt dost citelna na prevody..).
Ale ten navijak stale bude ist a pojde pokial s nim rybar bude lovit..
a tento "problem" je ako si uz pisal, sposobeny zrejme tym, ze hlavne tanierove kolo nema oporu z druhej strany. ja som potom namietal, ze ma oporu z tej istej strany na vzdialenom lozisku.. to ale teraz uz asi musim uznat ze nestaci, uznalo to zrejme aj shimano a od vtedy sa uz navijak s takymto riesenim neobjavil.
Nie koli tomu, ze ked pouziju kvalitne materialy, tak by to nefungovalo (technium XT funguje dobre doteraz), alebo zeby nevykonali dostatocny pocet testov pred uvedenim,
ale vyzera ze hlavne koli zachovaniu "stalosti a rovnakej hlucnosti" navi po cely jeho cas pouzivania.
inak, prvy svoj navijak technium mam od roku 2009, potom o 3 roky neskor som prikupil dalsie 2, nemam pocit ze by sa doteraz nejako vyrazne zmenili. samozrejme neviem porovnat s rybarmi ktori vyvazaju rocne aj 100 dni a stahuju kazdy den 250g olova.
ok, mozno o par rokov budem mat iny nazor, ale aj ked moje technia budu trochu hlucnejsie (co zistim asi len pri toceni navi na sucho), stale si myslim, ze neprestanu navijat a brzdit.
A to je to co od kvalitneho navijaku ocakavam.
Nmurphyy - Profil | Po 11.1.2016 21:16:20
NLajnator - Profil | Po 11.1.2016 21:10:27
hele je to bída, našel jsem kluka v anglii, který je celkem šikovný, ale chce jen za díly rachejtly! Problém je, že všichni tito "tuneři" za to chtějí dělat sami, ne prodávat díly...takže ceny nadsazují, aby si si to raději nechal udělat.
zmíněná madla jsou koupil náhodou na ebayi, mám ještě jeden kontakt na anglii, pokud se mi s nimi podaří domluvit, měl bych mít relativně slušný zdroj na podobné věci. uvidíme.
Nmurphyy - Profil | Po 11.1.2016 21:00:36
Nmurphyy - Profil | Po 11.1.2016 20:59:19
inak to "madlo v tvare torpeda", ako tusim ze to bolo prezentovane, na power aero xsa/xta/ technium mgs xsa, sa mi asi tak lahko nepodari zohnat ze :)
mne by pomohlo najst stranku kde take nieco ponukaju a ci vobec
NLajnator - Profil | Po 11.1.2016 20:55:39
Akorát to není úplně levná sranda a to nepočítám práci. Chlapík v německu, od kterého kupuju nerezové díly za to chce 35 euro
čekám, až to přijde a asi je nechám vytočit tady, takže se dostanu na další navi podstatně níže !-)
NLajnator - Profil | Po 11.1.2016 20:46:17
na staré stačí opatrně odvrtat nýt, pošlu sem fotky, až to budu dělat
NRajsi - Profil | Po 11.1.2016 19:43:38
Nmurphyy - Profil | Po 11.1.2016 19:38:42
NRajsi - Profil | Po 11.1.2016 19:22:32
Nmurphyy - Profil | Po 11.1.2016 19:10:15
NRajsi - Profil | Po 11.1.2016 18:59:07
NPvl - Profil | Po 11.1.2016 18:34:14
Nmurphyy - Profil | Po 11.1.2016 18:30:23
mna len napadlo, ze ci sa niekde nedaju zohnat original madla z power aera, uz keby som ich mal, potom snad nejaky sikovny sustruznik by mi to vedel vymenit.
ale mam pocit ze tak lahko to nezozeniem.
NPvl - Profil | Po 11.1.2016 18:11:14
Nmurphyy - Profil | Po 11.1.2016 17:57:54
to je totiz pevne zanitovane a bol by asi problem to demontovat, iba kebyze sa to znovu potom zanitovalo.
velmi by sa mi totiz pacilo mat tam drevene madlo take aku maju power aera XSA/XTA.
ja len ci si to uz niekde nahodou nevidel, dik
NLadaK - Profil | Po 11.1.2016 9:34:28
Čtenáři této diskuse také sledují
NShimano Power Aero 100001660
NKarbonové podložky do cívek smekacích navijáků882
NLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T5347
NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery1637
NKaprařský top vercajk3167
NFanclub značky Shimano16402
NHarrison - vše o této značce3722
NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse54936
NCcMoore a vše kolem něj3769
NKrátkodobá kaprařina x10039
Kde to žije - kaprařina
SoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 553
SoNBoilies TB baits- chytací řada 47
SoNKrátkodobá kaprařina x 10039
SoNKyjský rybník, Džbán 50914
SoNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8064
SoN471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5347
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
ČtNFanclub značky Shimano 16402
ČtNDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
Co je nového - kaprařina + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
1.7.!ct-retro ,
2.7.ddk carp cup giants fishing 2026...
2.7.OBSAZENO! FUTRO Extra Cup...
3.7.Hájiště rodinná těžba
3.7.9. ročník Potštátské 50-tky
3.7.!!!ct retro dubenec 48h!!!
3.7.RKMB RCO víkend Bohušice 3-5.7.
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.Rybářské závody Žeranovice 24H
9.7.Rosed Čvachta Carp Cup léto 2026
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...














