Shimano Aero Technium XT 10000

ahoj chlapi,
pouze pro ty, kteří mají zkušenosti s tímto navijákem. Shimano Aero Technium XT 10000. Vyměnili byste tento naviják za novější Shimano Aero Technium Magnesium 10000 XSB
děkuji
Mrož
Autor diskuse: charly - Profil , 28.12.2015 kaprařina - náčiní, doplňky

Tino1991 - Profil | Čt 7.1.2016 21:24:57

Lajnator >> no a kedze ten plast sa oprie o tu zapadku ma napadlo ci to lozisko by nemohlo vypadnut nejak kvoli tomu ze sa neopiera tou zapadkou

    Tino1991 - Profil | Čt 7.1.2016 21:23:27

    CT Timata >> medzi novymi modelmi by to teoreticky mohlo

      Tino1991 - Profil | Čt 7.1.2016 21:22:32

      Lajnator >> videl som to na LC tiez, tie mam doma tiez a rozoberal som ich, inak s tou oscilaciou nebolo by lepsie zamerat sa skor na zmenu tych malych koliesok ktore prenasaju prevod na rychlost otacania toho worm shaftu?

        CT Timata - Profil | Čt 7.1.2016 21:20:23

        Lajnator >> tak na starsie modely asi nie, ale tie novsie, co vyzeraju vsetky ako ultegra by teoreticky mohlo.

          CT Timata - Profil | Čt 7.1.2016 21:19:30

          Tino1991 >> No ale napr. ultegra co je nova ci4+ by to mohlo pasovat napr. s toho power aera noveho, co ma rovnaku konstrukciu. Ale to len cisto teoreticky.

            Lajnator - Profil | Čt 7.1.2016 21:19:18

            CT Timata >> díly nejsou navzájem kompatibilní bohužel, navíc třeba u Technium XT je to řešené "dvojitým" převodem

              Tino1991 - Profil | Čt 7.1.2016 21:16:30

              CT Timata >> nemusi to pasovat, nieje to vsade uplne rovnako riesene

                Lajnator - Profil | Čt 7.1.2016 21:16:06

                Tino1991 >> fotky nic moc, odešel mi blesk na telefonu, ale pro info by to mělo stačit...takhle je to řešené na LC jak jsem zmiňoval

                  Tino1991 - Profil | Čt 7.1.2016 21:16:03

                  Lajnator >> ano ano viem, ze hento urcuje rychlost oscilacie, tiez som nad tym uz rozmyslal nejak to skusit spravit aby bola pomalsia ale nemal som velmmi nato cas

                    CT Timata - Profil | Čt 7.1.2016 21:08:05

                    Lajnator >> nie je lepsie to kupit z japonskeho navi ako suciastku a tie maju oscilaciu okolo 3,5, len neviem, ci to bude pasovat tymi rozmermi.

                      Lajnator - Profil | Čt 7.1.2016 21:05:47

                      CT Timata >> naviják má v těle takovou západku o co se zmíněná ploška plastu opře, aby se to celé neprotáčelo. Mám tu rozhozené LC, tak ti to blejsknu, vydrž !-)

                        Lajnator - Profil | Čt 7.1.2016 21:01:03

                        Tino1991 >> stačí povolit šroubky 1. a ze předu vytáhneš šrouby 5040 (hlavně ne ty prostřední, jsou tam 3 a 3 takže pouze krajní, jinak se ti rozpadne celý plastový "domeček") následně to celé vysadíš a dostaneš se k piniu...lépe řečeno pod

                        jinak bod 2 celá součástka (worm shaft) určuje oscilaci cívky (rychlost posunu), kamarád soustružník mi připravuje alternativu na LC a Ultegry a když vše dobře dopadne, podaří se nám zpomalit oscilaci a tím i zlepšit ukládání vlasce. (podobně jako u technia XT) Podobný tuning dělají is Weston Developeři pro Tornamenty.

                          CT Timata - Profil | Čt 7.1.2016 20:55:07

                          Tino1991 >> Ano, ono sa to oznacuje napr. 5+1 a ako si pisal, tak to jedno tam znazornene nie je. Ale to co myslis ty, by urcite bolo, keby tam je. Ja som pozeral teraz schemu mojich navi a ja tam to lozisko mam uz od vyroby.

                            Tino1991 - Profil | Čt 7.1.2016 20:51:32

                            CT Timata >> mohlo tam byt farebne znazornene aj jednocestne lozisko lebo specifikacia udava ze navijak ma lozisk 6 a vyznacenych farebne je iba 5

                              Tino1991 - Profil | Čt 7.1.2016 20:50:10

                              Lajnator >> hej ano od vyroby, prave preto som sa priklonil k tomuto navi ked som zvazoval kupu, inak ten plast ze fixovany proti vypadnutiu asi tym uchom na jednej strane, teda to lozisko sa nemoze nejak odtial uvolnit tym padom ktore tam je namiesto toho plastu?

                                CT Timata - Profil | Čt 7.1.2016 20:45:56

                                Tino1991 >> Bolo by to tam cervenym, ako su oznacene loziska.

                                  Lajnator - Profil | Čt 7.1.2016 20:44:06

                                  Tino1991 >> Ahoj, je to plastové futro. Při servisu je ve standartu měním za japonská ložiska, stejně jako pouzdra na proti kličče, ale to není tvůj případ !-) ty tam máš zaplať pánbůh ložisko od výroby! Tahle ultegra se opravdu povedla, ale o tom jsme si už psali, ne?

                                    Tino1991 - Profil | Čt 7.1.2016 20:43:31

                                    CT Timata >> ja som tu schemu videl niekolko krat... ten pinion gear tam je, ale akoby tam bolo este nieco a to je to naco sa pytam

                                      Tino1991 - Profil | Čt 7.1.2016 20:25:39

                                      taka otazka, ten plastovy diel pinion gear - 5779, je to ciste plast alebo je tam aj nejaka kovova obrucka alebo podlozka?! ja som rozoberal svoje ci4 xsa 14 000, iba tak pre zaujimavost ako vyzeraju a zameral som sa na tuto suciastku lebo sa diskutovalo o tom ze sa to preventivne zvykne menit za lozisko, ale na fotke to vyzera ako keby tam bola nejaka kovova vypln, nerozoberal som to uz viac..