- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Shimano Aero Technium XT 10000
pouze pro ty, kteří mají zkušenosti s tímto navijákem. Shimano Aero Technium XT 10000. Vyměnili byste tento naviják za novější Shimano Aero Technium Magnesium 10000 XSB
děkuji
Mrož
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
84x v oblíbených a 11x v ignorovaných.
NLajnator - Profil | Čt 7.1.2016 18:13:50
NLajnator - Profil | Čt 7.1.2016 18:12:04
co mě ale kdysi úplně rozsekalo, bylo obyčejná ložiska made in taiwan za 50 korun v tournament iso 5500 qd, naviják stál kdysi skoro dvacku, mazec!
NLajnator - Profil | Čt 7.1.2016 17:58:34
jediné, jak to lze rozeznat je jiná barva kličky - příčné světlejší pruhy. Hlavně není zašlá! Na původním modelu jsou tmavé, jak dřevo pracuje a jak je člověk používá. Za druhé budou navi jako nové bez škrábance! Na ebayi je jich teď mraky a když člověk neví, tak se v tom špatně orientuje.
konstrukčně jim nemůžu říci půl slova (měl jsem oba modely 5000 i 6000) ale co se týče chodu...když jsem je měl před lety poprvé v ruce, myslel jsem, že s nimi něco je...klepe se to jako drahý pes. Když na ně dáš vlasec, tak se to zmírní - to je všeobecně známý fakt - ale i tak, když to porovnám s navi stejné generace ultegra XT (připomínám že tournament byla tehdy vlajková loď - Superb, zatím co ultegra Fabia combi), tak jsi co se chodu týče někde úplně jinde.
Ale jak říkám, uvnitř jsou to hodně bytelné navi!! Už si to nepamatuji úplně, ale myslím že na 6000 se vejde asi 600m 30mm nebo nesmysl šňůry. Jinak díky nízkému převodovému poměru jak tady někdo zmiňoval, si myslím, že nejsou úplně vhodné na zavážení, protože ti u stahování z 500m upadne ruka.
NPepa z depa - Profil | Čt 7.1.2016 16:36:39
Nmotornik - Profil | Čt 7.1.2016 15:41:56
NPepa z depa - Profil | Čt 7.1.2016 15:16:56
NRostid - Profil | Čt 7.1.2016 15:10:19
NCT Timata - Profil | Čt 7.1.2016 13:34:11
NLajnator - Profil | Čt 7.1.2016 13:28:49
Obávám se jen, že PA jsou dvakrát tak drahé, jako LC a podobně !-)
NLajnator - Profil | Čt 7.1.2016 13:25:38
NLajnator - Profil | Čt 7.1.2016 13:24:16
NLajnator - Profil | Čt 7.1.2016 13:19:40
navíc vyvážka je za určitých okolností šetrnější, než chytání na odhoz. Hlavně pokud chytáš na kameny, které odpadnou, což bych z vlastní zkušenosti doporučoval, protože 200g olovo tahat ze břehu na tu dálku stejně nebudeš.
V cenové relaci co zmiňuješ (pokud zůstaneme u shimana) určitě LC starší i novější model XT-A jsou dělníci, tam neuděláš špatně. černé vnitřky atd...Na zavážku více jak 250m doporučuji určitě šnůru, vlaces má na tu dálku obrovskou průtažnost (dělali jsme s klukama testy pod vodou s potápěčským vybavením, ale o tom až jindy) Jinak se na LC vejde cca 950m šnůry 18mm průměr pro orientaci. U LC jsem měnil planeťák snad jen jednou, jinak stačilo vždy vypodložit...nevýhodou ale zůstává jejich relativní velká váha, na břehu v pohodě ale manipulace na člunu nic moc (hlavně když si potřebuješ přehodit zamotanou špičku vlascem)
Velice mile mě také překvapily Ultegry CI4 XSA, které jsem měl možnost nedávno vidět. Podle mého názoru jedny z nejlepších ulteger, co se udělaly (černé vnitřky, ložiska z obou stran atd...) mám to potvrzené i od koncových uživatelů!
Z konkurence Daiwa Emblem Z 5000 A a T (velcí dělníci - u prvního zmíněného modelu komoplet eloxované převody včetně hl. šroubovice - to jsem u ničeho jiného neviděl!! oba modely jsou made in Japan - hlavně neplést s modelem X - to už je špatně) cenově seš kolem 4000,- ks, Tournament S 6000 T super převod, téměř nezničitelný navi.
U Afinitek mám spíš info "jedna bába povídala..." takže se k tomu nebudu vyjadřovat. snad ti to trochu pomohlo. měj se fajn
J.
NRajsi - Profil | Čt 7.1.2016 10:20:11
Nsidneyv - Profil | Čt 7.1.2016 10:05:36
diky za objasnenie :)
NPepa z depa - Profil | Čt 7.1.2016 8:33:37
NRostid - Profil | Čt 7.1.2016 8:26:50
NRostid - Profil | Čt 7.1.2016 8:24:23
Čtenáři této diskuse také sledují
NShimano Power Aero 100001660
NKarbonové podložky do cívek smekacích navijáků882
NLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T5336
NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery1637
NKaprařský top vercajk3167
NFanclub značky Shimano16402
NHarrison - vše o této značce3722
NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse54936
NCcMoore a vše kolem něj3769
NKrátkodobá kaprařina x9963
Kde to žije - kaprařina
ČtNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5337
ČtNKrátkodobá kaprařina x 9967
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
ČtNFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
ČtNFanclub značky Shimano 16402
ČtNDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
Co je nového - kaprařina + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
26.6.Brčekolský Mistrák - uvolněné...
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody - U...
1.7.!ct-retro ,
2.7.ddk carp cup giants fishing 2026...
2.7.OBSAZENO! FUTRO Extra Cup...
3.7.Hájiště rodinná těžba
3.7.9. ročník Potštátské 50-tky














