- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Shimano Aero Technium XT 10000
pouze pro ty, kteří mají zkušenosti s tímto navijákem. Shimano Aero Technium XT 10000. Vyměnili byste tento naviják za novější Shimano Aero Technium Magnesium 10000 XSB
děkuji
Mrož
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
84x v oblíbených a 11x v ignorovaných.
Rajsi - Profil | Čt 7.1.2016 7:20:55
Břemo - Profil | St 6.1.2016 23:27:41
Cívka 12000 0.35 mm/430m-tato cívka se ale běžně nedá koupit(v základu je myslím jenom velikost 10000 a 6000).
Pokud bys chtěl větší metráž tak by bylo rozumné na ně navinout místo monofilu tenkou šňůru(to ale záleží kde chytáš).Je to univerzální naviják s krásným designem.
Navijáky nejsou moje.Mám je od kamaráda na servise....cosik jsem měl už rozebraného a ty PA se mi pozdavají.Akorád nevím jestli by ti stačila ta kapacita a nevím jestli je ještě seženeš fungl nové.Asi k nim existuje i cívka z jiného navijáku.To jsem ale nezkoumal.
murphyy - Profil | St 6.1.2016 23:21:55
u shimana som sa s tym este nestretol
inak hluk, resp. odchylky co vydavaju rozne technia, to zaujimalo aj mna.
po prvom techniu xt ked som zakupil zanovne dalsie 2, tak jeden akoby mal iny chod/zvuk pri toceni na sucho, co som vnimal aj pri chytani. po vymene loziska na rolnicke som to uz tak pri chytani nevnimal, ale na sucho ten rozdiel bol citit.
jeden navijak isiel hladucko ako po masle(aj teraz) , v druhom akoby nieco mierne vrni.
tak som sa pustil do rozborky, zo zaciatku som myslel ze to je jednocestnym loziskom-po vymene tusim ze nepomohlo. potom som menil dalsie suciastky, tusim ze aj planetak, no vysledok sa nezlepsil. mozno to bolo pastorkom, ten som zrejme nemenil, uz som si nie isty bolo to par rokov dozadu.
ako pises, mozno miniaturne poskodenie na prevodoch, mozno to tak bolo od vyroby, mozno nejake loziska..
teraz pri chytani sa mi zdaju tie dva rovnake, avsak na sucho jeden ide stale zamatovo hladko ako od nova, ten druhy ako predtym, len sa mi zda ze uz "vrni" miernejsie, ale to mozno som si len zvykol :)
nic sa zasadne nezmenilo za 4 roky, ani na tom prvom za 6 rokov.
cize na moje potreby stacia, tych par vyvazok rocne zvladnu s prehladom dlhe roky :)
inak PA to ano, to su stroje na tazku pracu ako aj z nazvu vyplyva
Rostid - Profil | St 6.1.2016 22:47:38
Lajnator - Profil | St 6.1.2016 22:43:55
Jinak já nehodnotím, pouze komentuji co vidím :-) Jen za poslední rok jsem ji měl rozhozených více jak 10 a polovina měla převody načaté, nebo hotové úplně. Rozhovor s majiteli potvrdil mou tezi ohledně zátěže a nikdo nezmiňoval 100kg sumce !-) Jinak aby jsi to špatně nepochopil, já ty navi mám rád a když se k nim chováš slušně, tak jsou držáci, jen nejsou na 100dní v roce u vody a ztahování těžkých olov, na to jsou Power Aera! nalož s tím, jak uznáš za vhodné.měj se prima. J.
murphyy - Profil | St 6.1.2016 22:11:45
sak ked to doseda na pastorok na jednej strane, tak potom opora je na tej istej strane ale na vzdialenom lozisku. cize ak su materialy kvalitne a technologicke prevedenie dobre zmaknute, tak to riesenie pri XT nevidim ako problem ani pri vacsej zatazi. jasne ze to nie su navijaky urcene na brutal zdolavanie sumcov na 100 kilove snury, to asi nie su ani tie novsie.
ako som pisal pre objektivnejsie zhodnotenie (v cislach/%) na zivotnost pri tomto type kola na to tu asi nemame zabezpecenie, ak mi rozumies :)
Lajnator - Profil | St 6.1.2016 21:50:13
Jak jsem zmiňoval dříve, nemyslím si, že to jsou špatné navi (sám jsem je do nedávna měl), ale nejsou dělaný na extra nápor, jestli mi rozumíš.
murphyy - Profil | St 6.1.2016 21:37:33
ok, ale technium xt ma tam tiez 2 loziska na jednej strane, tato strana je preto dlhsia, co sa da vidiet aj po odsrubovani klucky, ta hriadel je tiez upevnena na dvoch bodoch..cize podla mna by som v tom az taky problem nevidel, ale jasne, na objektivnejsie zhodnotenie by trebalo previest testy a merania, ktore v beznych podmienkach bezny rybar asi neurobi
Lajnator - Profil | St 6.1.2016 20:53:22
Fotky jsou dělány hned po otevření před čištěním a servisem. Jinak bych se toho navi vůbec nebál, byl to jejich první servis po 4 letech pravidelného chytání a musím říct, že jsou pořád v top stavu.
Majitel Tomáš zmínil jediný problém a to časté padání vlasce pod cívku, troufám si tvrdit, že je to díky absenci vodicího plastového kroužku pod cívkou (to se mi nikdy u TNM XT nestalo). Jinak navi vydávají již tady probíraný zvuk od převodů, ale to opravdu dělají všechny od nových viz. starší příspěvky. Zřejmě je způsobuje váha cívky, neb po jejím sundání je naprosté ticho.
Na fotkách je krásně vidět klasické uložení převodů skrz naviják, kdy mají 2 opěrné body v ložiscích a ne jen jeden jak je to u TNM XT.
Luger46 - Profil | St 6.1.2016 11:37:17
Peter94 - Profil | St 6.1.2016 10:57:01
Šakal14 - Profil | Út 5.1.2016 20:41:30
Šakal14 - Profil | Út 5.1.2016 20:29:22
Šakal14 - Profil | Út 5.1.2016 20:19:31
Peter94 - Profil | Út 5.1.2016 20:09:45
CT Timata - Profil | Út 5.1.2016 20:04:28
Lajnator - Profil | Út 5.1.2016 20:04:17
Stačí si stoupnou na opačnou stranu prutu...pak zjistíš, jak malý rozdíl je ve výsledném tahu mezi 2.5, 2.75 a 3lb...větší rozdíl jsem zaznamenal až u prutu na sumce cca 13lb
Čtenáři této diskuse také sledují
NShimano Power Aero 100001660
NKarbonové podložky do cívek smekacích navijáků882
NLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T5336
NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery1637
NKaprařský top vercajk3167
NFanclub značky Shimano16402
NHarrison - vše o této značce3722
NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse54936
NCcMoore a vše kolem něj3769
NKrátkodobá kaprařina x9963
Kde to žije - kaprařina
ČtNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5337
ČtNKrátkodobá kaprařina x 9967
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
ČtNFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
ČtNFanclub značky Shimano 16402
ČtNDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
Co je nového - kaprařina + obecné
20:15NBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
26.6.Brčekolský Mistrák - uvolněné...
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....






















