vyber elektromotoru na clun

Zdravim vsechny
Umite mi z vlastni zkusenosti poradit jaky vybrat elektromotor do 7000.
Nejak se v siroke nabidce ztracim a nevim co vybrat.kvuli vydrzi.poruchovosti.servis atd.
Diky za rady.
Autor diskuse: bond81 - Profil , 7.9.2015 kaprařina - náčiní, doplňky

RST - Profil | Ne 11.12.2016 22:30:53

-bedna- >> No jo no, už sem se naučil psát třemi prsty:-)

    -bedna- - Profil | Ne 11.12.2016 22:29:29

    RST >> Byls rychlejší.:-)

      -bedna- - Profil | Ne 11.12.2016 22:26:04

      xDanielS >> Ty si ještě neměl u Minn koty spálenej přepínač a nebo zatopenej motor?Tak to ani jedna určitě nemá víc jak dva roky a nebo naopak je to ta jedna z prvních várek z před cca 8 let.To jsou držáky.:-)
      Ty novější mám v ruce co chvila.Normark už ani nechce posílat přepínače.:-):-):-)

        RST - Profil | Ne 11.12.2016 22:25:48

        xDanielS >> Staré minnkoty drží jako hrom. To co sem dotáhl nordmark v posledních třech letech jsou šmejdy. Regulátory hoří po dvou vycházkách, je velká vůle dole na hřídeli - projde přes ni namotaný silon a odpálí gufera, které jsou mimochodem od nového tvrdé jako by to byl plast a ne guma. Stará minnkota byla ve svěráku poprvé když se ojely uhlíky, nové jsou tam skoro pořád.

          -bedna- - Profil | Ne 11.12.2016 22:23:04

          xDanielS >> Nevím,nemám tu zkušenost.Já mám Volcrafta do 200Ah a rozdíl oproti téhle,tam byl. http://www.pujcovna.cz/zbozi/3696-nabijecka-autobat​erii-bosch-6-12v

            xDanielS - Profil | Ne 11.12.2016 22:19:03

            -bedna- >> Mám jich kolem sebe asi 5 nebo 6 a všechny bez problémů. Haswingy 3 a všechny mají na nějaký rychlostní stupeň problém.

              -bedna- - Profil | Ne 11.12.2016 22:18:01

              Toku >> Jo,hlavně aby si tu matku moc nedorval.Dotáhni ji s citem.Dotáhnout,ale nedorvat.

                xDanielS - Profil | Ne 11.12.2016 22:17:22

                -bedna- >> Nabije. Jen to trvá déle. Označení do 120Ah je zavádějící.

                  -bedna- - Profil | Ne 11.12.2016 22:14:56

                  Toku >> Zkoušej.A záleží kolik je to ta trocha vlasce..-)
                  Paseku to nadělá.
                  Tak snad bude po problému.Hodně štěstí.:-)

                    -bedna- - Profil | Ne 11.12.2016 22:12:00

                    xDanielS >> Buď rád,že funguje,já měl ve svěráku tolik zatopenejch Minn kot,že už tu rosborku - sborku,zvládnu možná už i poslepu.:-):-):-)
                    Haswinga zatím ani jednoho.Minn kota je tišší,ale kurevsky poruchová.Haswing je hlučnej,ale zatím držej.Co vím tak jeden kolega měnil jen přepínač u svého,ale ten měl člun celorok na vodě,takže úplně jiný motohodiny.

                      Toku - Profil | Ne 11.12.2016 22:11:55

                      -bedna- >> Tak mi to nedalo a šel jsem sundat tu vrtuli. Trochu vlasce tam bylo. Zároveň jsem ji rovnou i otočil o těch 180 stupňů. Asi to půjdu zítra vyzkoušet na rybník.

                        -bedna- - Profil | Ne 11.12.2016 22:07:14

                        Toku >> No,to bych asi viděl jako problém.Já měl klasickou autonabíječku za litr a pak si pořídil Voltcrafta a když klasická nabíječka hlásila dobito,napíchl jsem ji na Volcrafta a ten hlásil Volty 100%,ale ještě tlačil do ní podle displeje ampéry.
                        Nejsem odborník přes nabíječky,ale že nabíječka na baterky do 120Ah nabije 140Ah baterku do plna bych netvrdil.Zkus to u někoho nabít na lepší nabíječce a pak to porovnej,uvidíš,třeba tam bude ten zakopanej pes.

                          xDanielS - Profil | Ne 11.12.2016 22:05:03

                          -bedna- >> Mně nic nevrčí a mám minn kotu :-)

                            -bedna- - Profil | Ne 11.12.2016 22:00:07

                            xDanielS >> Tak to zkus tu vrtuli pootočit jak píše Dukin.Pokud ani to nepomůže,tak zkusit jestli neháže hřídel.To jsem měl u Minn koty.Udělal to namotanej vlasec či šňůra.Dělaj to z blata,prd to vydrží.:-)
                            Mě dokonce se vyřezala do hřídele rýha a bylo po motoru.Haswing to má aspoň do kónusu,takže tlačí namotanej silon směrem k vrtuli a ne ke guferu.Minn kota má,nebo aspoň měla, hřídel rovnou a natekla tak pak přes gufera voda do motoru.

                              xDanielS - Profil | Ne 11.12.2016 21:58:43

                              Toku >> 140tka by mela vydržet cca 3 hodiny provozu na plný výkon.

                                xDanielS - Profil | Ne 11.12.2016 21:55:15

                                Toku >> Ne, jen nabíjí pomaleji.

                                  Toku - Profil | Ne 11.12.2016 21:51:05

                                  xDanielS >> Baterka by měla být půl roku stará. Nemůže ji třeba uškodit nabíječka z Lidlu, která je určená na nabíjení baterek do kapacity 120 Ah?

                                    -bedna- - Profil | Ne 11.12.2016 21:49:43

                                    Toku >> Pokles na 60% by taky mohl dělat špatnej kontakt.Ať už na baterce nebo někde po káblu.Nejčastěji na baterce.Pořádně očistit kontakty a dotáhnout.Když jedeš naplno,zkus chytnout na plusovej kontakt baterky.Jestli pálí,je to špatně.Vyčistit,dotáhnout.
                                    Jak píše Dukin.Já to taky odpojil,ale udělal jsem si kábl ven s krokodýlem a občas to zapnu,když se mě nezdá voltáž co ukazuje echolot.Hlavně v mrazech.Mám blbý kontakty od echa k připojení k baterce a už je měním přes rok.:-):-):-)
                                    Dobrá baterka při nasazení a hned do plnýho zátahu 80-100% .Sice to rychle spadne na 80,ale pak to už klesá pozvolně.

                                      xDanielS - Profil | Ne 11.12.2016 21:43:29

                                      Toku >> Baterka je nová? Nabité baterii mráz nevadí.

                                        dukin - Profil | Ne 11.12.2016 21:38:42

                                        xDanielS >> jaj, to mělo být pro člena Toku, pardon :o)