vyber elektromotoru na clun

Zdravim vsechny
Umite mi z vlastni zkusenosti poradit jaky vybrat elektromotor do 7000.
Nejak se v siroke nabidce ztracim a nevim co vybrat.kvuli vydrzi.poruchovosti.servis atd.
Diky za rady.
Autor diskuse: bond81 - Profil , 7.9.2015 kaprařina - náčiní, doplňky

NDalas - Profil | Po 12.12.2016 18:04:08

-bedna- >> a prosim. vždycky jsem měl na konci kabelů jen takový ty krokodýle jak jsou na stratovacích kabelech, spíš ještě menší a tenčí, je fakt, že horké bývaly, je to moc špatně ? dat ten rychloupínač ? Kde to kupim? díky, D.

    NDalas - Profil | Po 12.12.2016 18:00:23

    tomasbor >> tak to bylo nejspíš ukvapené hodnocení) Mám 55 Minnkotu maxum starou odhad 8-10 let, po celkové GO spodku, plus fungl nová elektronika od Normarku za 4,5 litru, plus alu páčka od Dukina, ted jsem přebral napřed že pro kamoša nový za supr cenu i ten Haswing 55 ku, ale už jsem s ním jezdil, ted mám dilema, který si nechat a který pustit.., nebo nechat oba..) Nemáte nekdo představu, který víc žere ? Jezdím vesměs na plný kule.. Ty diody něco sežerou ?- když to bude zapojený týden? -odpojit nebo přelepit izolačkou ? Svítí to strašně.. Baterka 90 ka Warta- ta jaksi cosi dual pure stará tuším3 rok, nabitá kvalitní Boschkou podle kontrolek naplno, po zapnutí na 5 ku svítilo 2 okýnka-40 %. Zkracoval jste na něm někdo tyčku ? Fajn že vršek skládací, ale 20 cm furt zbytečných.. mám asi 5 tý elmot, všecky jsem zatím zkracoval. Ty káble furt dělají stejně krátké, zase nadpojit, potřebuju baterku vpředu kvůli rovnováze.

      N-bedna- - Profil | Po 12.12.2016 14:11:15

      Old Megalodon >> Jo,jo.To jsou ty první.To jsou držáky.Tady na tomto je vidět,jak je doba spotřební.Kup a za dva roky novou,tak proč platit za značku jednou tolik?
      Když si člověk uvědomí,co to vlastně je,že to je prachsprostej motorek ze stěračů ze žigula,kterej sám o sobě vydrží přes 30 let a pak dál ještě slouží na roštu na prase,je to k něvíře,že dokáží vyrobit věc,aby se posrala.Podle mě už firmy dávají víc peněz na vynález kurvítek,jak na zlepšení kvality výrobků.:-):-):-)

        NOld Megalodon - Profil | Po 12.12.2016 13:50:56

        mám MinnKotu 35 Turbo asi 15 let a za tu dobu ani jeden problém a to dastávala pěkný čoud - přes Lipno v Dolní Vltavici 3x tam a zpět při týdenní výpravě skoro denně. víc nezvládla - ne motor , ale baterie. dobila se baterie a jezdila dál

          NDOCarp - Profil | Po 12.12.2016 10:13:07

          -bedna- >> diky za tip

            N-bedna- - Profil | Po 12.12.2016 9:32:05

            DOCarp >> Já mám Haswinga 55lb od Boatu 007 a nemůžu si stěžovat.Je fakt,že oproti Minn kotě je hlučnější při nejvyšší rychlosti,ale funguje.:-)
            Jiný neznám,protože je nikdo okolo mě nemá.

              Ntomasbor - Profil | Po 12.12.2016 8:42:57

              Ahoj, jak jsem kdysi chválil Haswing 2hp, tak to beru zpět.Nekvalitní čínskej plast. Po dvou letech mi při zpětnym chodu prasknul dřák motoru, minulý týden plast na kloubu sklapěni ovladací páky a ješte k tomu si motor začal občas stavět hlavu.... nakonec přelamaný kabel od přepínače rychlosti. Musím pochválit servis, první mi opravili, ted i samotné díly zaslali a komunikace taky super. Bohužel kvalita motoru, dopovídá ceně z této kategorie.

                NDOCarp - Profil | Po 12.12.2016 8:24:14

                -bedna- >> co ty teda doporucis dik

                  N-bedna- - Profil | Po 12.12.2016 8:13:01

                  DOCarp >> No mě už Minn kota nesmí přes práh.:-):-)
                  Předraženej šunt a hlavně i když už se posere,tak jednání se servisem Normarku?!!Hrůza a děs.Nebo vlastně ne hrůza a děs,ale nevyřešíš nic.Hledat díly musíš jinde.Jim to musíš poslat a někdy ti řeknou,že oprava za dýl jak měsíc a poštovné cenu navyšuje a to i u nesmyslných věcí jako spínač,který vymění i pětiletý děcko.A nehledě na cenu servisu.Mě už to připadá,že vyrábí přímo pro servis.:-):-):-)

                    NBakala - Profil | Po 12.12.2016 8:00:29

                    Za mě Watersnake. Jsme s ním maximálně spokojen a mají tady servis.

                      NDOCarp - Profil | Po 12.12.2016 7:58:43

                      Chlapci abych neprocital minn kota spatny?jaky motor mibdoporucite na nafukovacku 290 pro prevoz veci a vse kolem kaprariny?diky

                        Ndukin - Profil | Po 12.12.2016 7:55:11

                        RST >> Ahoj. Je pravda že jsem ty moje minn koty nikdy nevybijel úplně, ale pořád drží dobře i po čtyřech letech provozu s nabijeckou 5A Určitě je lepší mít silnější nabíječku, ale s tou sulfatací bych to tak úplně neviděl.
                        To by asi obě baterky byly uz na odpis. Nebo že by to bylo baterkama? Prý jsou ty (Trojan) Minn koty všeobecně kvalitní..

                          NRST - Profil | Po 12.12.2016 7:38:12

                          xDanielS >> V principu máš pravdu, jen je třeba brát v potaz sulfataci článků. U dlouhého nabíjení malým proudem je výrazně vyšší a nejhorší je nabíjet malým proudem úplně vybitou baterii. Proto výrobci doporučují těch 10% kapacity.

                            Ndukin - Profil | Po 12.12.2016 7:25:49

                            Mám dvě nabijecky. Jednu 5A a druhou 10A obě jsou to CTEK mxs.
                            Třeba baterku 105ah nabiju doplna 5A nabijeckou a schválně ji ještě napojim na 10A nabijecku a ta se hned přepne na udržovací program. Ta slabší nabijecka ty baterie opravdu nabije stejně jako silnější, jen to prostě déle trvá. S tou slabší nabijeckou jsem fungoval na 100ah bateriich cca čtyři roky.
                            Určitě to ale chce mít dobrou nabijecku. Ne takové ty za pětikilo apod. Kamarád jednu takovou má a když ta jeho hlásila nabito, tak jsem na baterku připojil svoji a ta do ni ještě hodinu tlačila.

                              NxDanielS - Profil | Po 12.12.2016 6:58:14

                              RST >> Osobně mám starší model, ale kolegové všichni do 5ti let.

                                NxDanielS - Profil | Po 12.12.2016 6:51:17

                                -bedna- >> Možná v kvalitě nabíječky, co se týče fyziky, je rozdíl v rychlosti. Standardně platí, že tyhle typy accu je ideální nabíjet jednou desetinou jejich kapacity. Tzn nabíječka "do 120Ah" má nabíjecí proud třeba 10A, ideálně 12A. Ale 120Ah baterku nabiješ i 5A nabíječkou, jen to bude trvat 2x tak dlouho. Mám 5 let starou nabíječku 10A a inteligentní novou 10A CTEK mxs 10. Nová mi baterku také dobije lépe.

                                  NToku - Profil | Ne 11.12.2016 22:59:44

                                  Děkuji všem, kdo přispěli radou, nebo třeba i jen nějakým komentářem.

                                    NToku - Profil | Ne 11.12.2016 22:58:19

                                    -bedna- >> Díky za všechny ty rady. Bylo by fajn, kdyby tato "maličkost" vyřešila můj problém.

                                      N-bedna- - Profil | Ne 11.12.2016 22:48:54

                                      Toku >> To stačí,aby to dělalo paseku.

                                        NToku - Profil | Ne 11.12.2016 22:46:59

                                        -bedna- >> Vlasce jsem z hřídelky vymotal zhruba metr. Nějakých dvacet ovinů. Vlasec odhadem 0,30.