Hamr na Jezeře - jedeme na kapry.

Zdravím a prosím o poznatky lovu kaprů na Hamru na Jezeře. Jedeme tam na dva dny a nikdo z nás tam zatím nebyl a ani nechytal. Zajímá nás dno, hloubka vody, osádka ryb, doporučený způsob lovu, vnadění i nástrahy.
Díky za pomoc.
P.S. Vím, že se tady už o tom diskutovalo, ale to bylo v roce 2009 a od té doby uběhlo už dost vody.
Autor diskuse: vendys-vt - Profil , 31.5.2015 kaprařina - revíry, cestování
Dále moderuje: koralovec1 Profil

Nsven - Profil | Po 20.6.2016 10:21:40

Jaromírek >> no já vím. Ale přál bych vám to

    NJaromírek - Profil | Po 20.6.2016 10:11:09

    sven >> Vždyť víš,že já to beru spíš jako takovou společenskou událost a relax,než závody.No a kdyby se zadařilo,byla by to taková třešnička na dortu.

      Nsven - Profil | Po 20.6.2016 10:00:42

      Jaromírek >> Určitě chci, tak to snad vyjde.
      Zafandím budoucím vítězům, bo to by v tom byl čert aby to už konečně neklaplo :-)) Už jen za věrnost a vytrvalost :-))

        Nsven - Profil | Po 20.6.2016 9:49:44

        koralovec1 >> jojo, to by asi nebylo nic moc...
        Loni a předloni to měli nějací borci na hrázi vymyšleno tak, že si přes zábradlí postavili štafle aby se jim lepší lezlo k prutům. A palpost s kanapem a grilem měli na silnici :-)
        No ale pokud se odrovnají na s..ačky, tak to pak ani štafle nezachrání..

          NJaromírek - Profil | Po 20.6.2016 9:40:51

          sven >> Ahoj Vladimíre.Já budu po noční,takže nějaké to povykování asi moc nebude.Ale uvidíme.Doufám,že se zastavíš na kus řeči.Ahoj,J.

            Nkoralovec1 - Profil | Po 20.6.2016 9:33:23

            sven >> to ano ale muže být i huř jak se tam upadne na těch šutrech. Jéé to by bolelo

              Nsven - Profil | Po 20.6.2016 9:16:12

              Jaromírek >> Ahoj. Řekl bych, že dva- tři stakany dobrý whisky, rozeženou všechny tělesné neduhy :-)))

                NJaromírek - Profil | Po 20.6.2016 8:21:34

                koralovec1 >> Tak to jsme dva,kdo se bojí hráze.Já mám hyn záda a od loňské operace menisku se zatím bráním další.Takže hráz by pro mě nebyla zrovna to pravý ořechový.

                  Nkoralovec1 - Profil | Po 20.6.2016 7:21:57

                  Ahoj tak jsem se byl opět podívat v sobotu u vody na hrázi pod hospodou. A nevěřil jsem svým očím bylo tam plno. Byl jsem tam chvilku tak jsem záběr neviděl ale říkali že se kapři občas spletou. U toho leknínu chytal ten mladej jak dělá tu rybářskou školu ale nešel jsem za ním. Osobně se neznáme. Hlavně abych nevylosoval hráz to bych to asi ani nerozbalil. Mám partáka který je nemocny se zádami a tam pohodlí na křeslo moc není a natáhnout se tam nedá už vubec.

                    NJaromírek - Profil | Po 20.6.2016 6:53:45

                    michal30 >> Loví se mimo přívlače.Počítá se ale jenom kapr.

                      Nmichal30 - Profil | Ne 19.6.2016 21:09:34

                      Sťopa >> ja myslel že v propozicích je povolen lov jen na položenou

                        NSťopa - Profil | Ne 19.6.2016 12:20:09

                        A koukal jsem na počasí a už se to teoreticky lepší. Norové píší, že si jen spchne v soboru dopoledne, takže věci do skončení závodů by mohli uschnout. Doufám, že to vyjde, protože mám vodu rád jen pod břehem a ne za krkem.

                          NSťopa - Profil | Ne 19.6.2016 12:15:14

                          Uvidíme co si na nás letos voda připravila a aby to nebylo jen máčení z mraků. A jek to vidím já, tak se může stát po čase, že to bude sraz diskutérů z MRKu, aby se po roce opět setkali a doufali, že se nějaký šupináč splete. Byli jsme s Vendysem na závodech na soukromáku a tam chytali jen domácí. Na Hamru se losuje regulérně, takže i domácí má stejnou šanci. Proto také jedemeopět,
                          i když jsme v loni viděli jen pár mřenek, co chytili kluci od sousedů, naplavačku u břehu. Rybky byly dobrý na candáta, ale sezona dravců ještě nebyla.

                            Nkoralovec1 - Profil | St 15.6.2016 14:35:37

                            Moc lidí tam povolenku asi nemá. Nákou prodají když tam lidi přijedou na týden na dovolenou jinak to asi není žádná sláva. Za ty ceny co tam jsou to lidi neláká. Kdybych měl možnost koupím si povolenku na celí rok ale vzledem k tomu že se tam chytá pouze pul roku tak nejsem blázen abych dával 5500 kč. Týdení 600 to ještě jde ale víkendová za 400 kč od pátku do neděle je také k hovnu. Přijedu na víkend v pátek odpoledne na ryby se už nedostanu tak jdu v sobotu ráno a v neděli ráno potom jedu domu. Tak že za 2 rána dávat 400 kč ??? Plno lidí kvuli těm cenám si povolenku nekupuje.

                              NJaromírek - Profil | St 15.6.2016 8:33:11

                              koralovec1 >> Díky.Ale,musíte se víc snažit,pane správče!Uvidíme příští týden.Hlavně,aby moc nepršelo,to mě potom ta rybařina moc nebaví.

                                Nkoralovec1 - Profil | Po 13.6.2016 7:17:13

                                Ahoj. Tak jsem se byl podívat v neděli brzy ráno u jezera. Nechytal jsem. Chvilku jsem seděl v parku a potom na hrázi. Žádný rybář nikde nebyl a ani kapra jsem nevyděl vyskočit. Mušky přímo u vody ráno nebyli ale k večeru v lese jich bilo mooooc.
                                Tak počítám že by mohli večer být i u vody.

                                  Nkoralovec1 - Profil | Čt 9.6.2016 9:45:56

                                  Jaromírek >> Provedu. Jasně dám vědět

                                    NJaromírek - Profil | Čt 9.6.2016 9:18:21

                                    koralovec1 >> Ahoj.Bohužel,v neděli se na Hamr nedostanu.Tak to pořádně zkontroluj a potom podej raport.Ahoj,J.

                                      Nkoralovec1 - Profil | St 8.6.2016 14:56:08

                                      Ahoj v neděli ráno se asi pujdu mrknout k jezeru budete tam někdo ?

                                        Nkoralovec1 - Profil | Po 30.5.2016 13:10:54

                                        vendys-vt >> To je přesně ono. Děkuji