Hamr na Jezeře - jedeme na kapry.

Zdravím a prosím o poznatky lovu kaprů na Hamru na Jezeře. Jedeme tam na dva dny a nikdo z nás tam zatím nebyl a ani nechytal. Zajímá nás dno, hloubka vody, osádka ryb, doporučený způsob lovu, vnadění i nástrahy.
Díky za pomoc.
P.S. Vím, že se tady už o tom diskutovalo, ale to bylo v roce 2009 a od té doby uběhlo už dost vody.
Autor diskuse: vendys-vt - Profil , 31.5.2015 kaprařina - revíry, cestování
Dále moderuje: koralovec1 Profil

michal30 - Profil | So 25.6.2016 22:36:06

sven >> tak to počasí klaplo byli jsme smažený jak karbanátky

    sven - Profil | Pá 24.6.2016 12:40:02

    michal30 >> noo relax .... odpoledne smažák, večer mušky, ráno mušky, dopoledne smažák, odpoledne smažák a na závěr pořádná sprcha.. :-))
    http://presnepocasi.cz/Str%C3%A1%C5%BE%20pod%20Rals​kem

      michal30 - Profil | Pá 24.6.2016 11:34:23

      Jdu naložit auto snad je nafukovací :)) a v 13h vyrážím těším se na ten relax

        Jaromírek - Profil | Pá 24.6.2016 6:40:51

        A už nám začínají pěkně topit.To bude žíža.

          vendys-vt - Profil | Čt 23.6.2016 23:56:41

          Pišta27 >> Závody jsou pro 50 dvojic. Mrkni na "jezero" a uvidíš... Byli jsme vloni, a nebyl žádný problém s blízkostí sousedů... no, abych pravdu řekl, tak se někteří "strkali" o prostředek jezera u hospody:-))) Problém byl spíš v tom, že ryby nebraly a navíc tam bylo takové množství aktivních mušek, kde ani repelent nepomáhal...
          Nejlíp na tom byli ti, kteří si dali něco slivovice a pak už to štípání "tipek" nevnímali... to jen tak pro zasmání.

            michal30 - Profil | Čt 23.6.2016 23:46:00

            Pišta27 >> 2metry by bylo docela málo na to že jsou dvoučlenny družstva

              Pišta27 - Profil | Čt 23.6.2016 23:42:40

              Jake jsou tam tet vzdalenosti mezi cisli? Pamatuji 2 m. :-) a borce s krmitkem kterej byl schopnej prehodit 8 zavodniku:-)

                michal30 - Profil | Čt 23.6.2016 23:29:56

                vendys-vt >> děkuji ale marker nemám, ani to snim neumím .Zítra to bude masakr pěkná opalovačka, již zítra Petrův zdar

                  vendys-vt - Profil | Čt 23.6.2016 23:05:32

                  michal30 >> Ahoj, vzal bych na to raději "marker", vlastně velký a rychle se vynořující splávek... u angličáka by ses dost načekal než se ti vynoří, teda, pokud chceš měřit hloubku. Podle mých informací je to jezero celkem mělké, max. 4m, a to u přelivu...
                  Když trochu zapátráš od začátku této diskuze, uvidíš i fotografie, kdy bylo jezero vypuštěné, případně si přečteš sdělení lidí, kteří to tady znají...
                  Tak tedy k zítřejšku Petrův zdar!!!

                    Sťopa - Profil | Čt 23.6.2016 13:54:32

                    To nevím, ale asi ano. to budeš dělat při přípravě lovného místa před sedmnáctou hodinou, než začne závod. V propozicích toto nezakazují, jen vstup do vody, asi aby se netrhala tráva a nebyl bordel na vodě, nebo na břehu. Taky chceme promáknout dno tímto způsobem, echolot mi maká až od pěti metrů, tak tady je pro srandu králíkům.

                      vendys-vt - Profil | Čt 23.6.2016 10:24:36

                      Jaromírek >> Ahoj, taky se na to dívám... sice slibují lokální bouřky, ale teplota přes 30´C. V sobotu odpoledne bude údajně pršet, takže se ochladíme až při cestě domů...
                      Zítra už to vypukne, tak doufám, že jste všichni řádně připravení. A pro zítřejší závody nezbývá než si popřát:
                      Petrův Zdar!

                        Jaromírek - Profil | Čt 23.6.2016 9:41:35

                        Jak jsem se díval na počasí,tak se asi budeme pěkně péct.Musí se zajistit pořádný pitný režim.

                          michal30 - Profil | St 22.6.2016 21:50:11

                          Sťopa >> a hloubku a dno si můžu projet angličákem?

                            Sťopa - Profil | St 22.6.2016 17:35:10

                            Omlouvám se, ale letos je v propozicích jen lov na položenou, plavačka padla. Asi by bychom popíchali moc ryb.

                              koralovec1 - Profil | Út 21.6.2016 10:54:10

                              Tak dobrá vezmu ho také ad tam tu vodu rozbijem. To se z nás ty ryby zbláznějí. Plotice a perlíni budou mít hody. Už se těším má být i hezky tak by snad ani ty mušky nemuseli lítat.

                                Sťopa - Profil | Po 20.6.2016 21:47:10

                                michal30, ano je povolen lov na položenou i feeder a plavačka. Já jsem napsal, co kluci lovili, protože se boduje jen kapr a to nahození o dravcích jsem jen přidal, aby řeč nestála. Jenom, že by jsi mohl pozávodech jet s plsvslem na dravce letos, ne v po loňských závodech.

                                  Jaromírek - Profil | Po 20.6.2016 15:27:39

                                  koralovec1 >> Beru dva.Jistota je kulomet.Myslím,že rybám to je jedno.Pokud hledají,tak tam najedou.Já vždy krmím košíčkem tak 50 koulí a průběžně dokrmuji/nejenom na Hamru/ a řekl bych,že to rybám moc nevadí.

                                    michal30 - Profil | Po 20.6.2016 13:51:36

                                    koralovec1 >> ja si spomba beru určitě .jinak to krmeni do dálky nedostanu .když krmím na plavačkových závodech tak krmým velkýma koulema a ty ryby tam taky najedou tak nevím

                                      koralovec1 - Profil | Po 20.6.2016 13:14:24

                                      Pánové chci slyšet váš názor. Spomba na Hamry vzít nebo nebrat. Jde mi o to že tam ryby na to asi nejsou zvyklí tak bych je neplašil. Je to přeci rána do té vody.

                                        koralovec1 - Profil | Po 20.6.2016 13:04:16

                                        byla by to paráda kdyby jsme se sešli na bedně. Ale jak vylosujem špatný flek tak o kapra ani neškrtnem. Na ruské pláži je to v pohodě každý rok se tam z těch fleku někdo umistní a potom snad pod hospodou. Tam by měli ty kapři být je to tam pořád krmený.