Hamr na Jezeře - jedeme na kapry.

Zdravím a prosím o poznatky lovu kaprů na Hamru na Jezeře. Jedeme tam na dva dny a nikdo z nás tam zatím nebyl a ani nechytal. Zajímá nás dno, hloubka vody, osádka ryb, doporučený způsob lovu, vnadění i nástrahy.
Díky za pomoc.
P.S. Vím, že se tady už o tom diskutovalo, ale to bylo v roce 2009 a od té doby uběhlo už dost vody.
Autor diskuse: vendys-vt - Profil , 31.5.2015 kaprařina - revíry, cestování
Dále moderuje: koralovec1 Profil

Njirka0 - Profil | St 21.6.2017 16:51:01

Jaromírek >> ahoj,lépe bych to nenapsal :-)

    Njirka0 - Profil | St 21.6.2017 16:48:33

    koralovec1 >> :)))

      NJaromírek - Profil | St 21.6.2017 16:28:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Chlapi.Přestaňte se dohadovat.Jedno je jisté,že jezero je prvotně určené k rekreaci a k tomu,aby obci přineslo peníze.A o tohle se,myslím,starosta stará velice dobře.Rybaření je až druhořadé a téměř žádné peníze obci nepřinese.Já tedy v pátek jedu,ale beru to jako takové zpestření,kde se člověk setká s přáteli,pokecá,odpočine si a když se zadaří,tak je hned veselejší.Tak ahoj na Hamru.J.

        Nkoralovec1 - Profil | St 21.6.2017 14:58:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        jirka0 >> je krasne ze at napises co chces vzdy dostanes skvely zapis . Cim to asi bude .

          Njirka0 - Profil | St 21.6.2017 12:33:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          vendys-vt >> Zanech prosím těch ironických poznámek na moji osobu a starostu,pokud nedokážeš slušně diskutovat tak mě z toho vynech,mě už také není 20.

            Nvendys-vt - Profil | St 21.6.2017 12:25:59

            Takže pánové, kdo jedete na Závody lovu kaprů na Hamru na Jezeře, víc už jsem pro vás udělat nemohl. A to až do dnešního brzkého rána. Za to především děkuju pseudonymu "jirka0", který vám některé otázky zodpověděl. Nakonec jako přítel pana starosty má určitě ty relevantní informace. Relevantní, to nevím, doufám, že ty pravdivé.
            Přesto přesevšechno, užijte si setkání s kamarády, užijte si i závody a v pohodě a ve zdraví se vraťte domů...
            Doufám, že zde budete informovat o vašich úspěších včetně fotografií, a to nejen ulovených ryb, ale i setkání s kamarády, vaše postřehy a nápady atd. Pan starosta bude určitě "jirka0" informován.
            Držím všem palce, užijte si setkání s kamarády a zachytejte si.
            Petrův zdar!!!

              Njirka0 - Profil | St 21.6.2017 11:55:54

              Heřmi >> Zřejmě je normální zjistit si informace o vodě v tom máš pravdu já jen napsal že to nepovažuji za nutné.Nejsem kaprař ale plavačkář,jediné co mě zajímalo bylo na kolik prutů se chytá a zda se boduje nebo váží tj.zda to bude o kaprech nebo bílé rybě.
              K čemu mi bude informace že pod kurty to nejlépe bere když se losuje a já budu sedět o 20 míst jinde? .
              A nebo si myslíš že ti před závody někdo znalý prozradí svoji top nástrahu?Já tam mimo závodů nechytám tak ani nevím.
              Já jsem se zůčastnil 2x a vyhořel jsem také i když kolem nás se tahalo,to ale neznamená že tam nejsou ryby,jsou tam a krásné.

              Jinak vloni jsem měl dost problémů a tak mi info o závodech uniklo :-) ,,, (ten 1 kapr)
              Ještě malý dodatek,,,těch kaprů tam plave víc vše se slovit nedá.
              Pochop to že psát sem vše není dobré,,,to se týká pytláctví a ochrany přírody.

                Njirka0 - Profil | St 21.6.2017 11:23:23

                vendys-vt >> Já proti této diskuzi nic nemám.Jen mi při pročítání příspěvků vadilo jak se vše hází na hlavu starosty.Proto jsem napsal co si myslím,toť vše.

                  Nkoralovec1 - Profil | St 21.6.2017 8:44:59

                  Heřmi >> ahoj ano ten zajezd ,prodlouzeny vikend byl paradni. Rokytnice nad Jizerou. Uz jsem take 2x ziskal ale letos asi nebude. Byl to sponzorsky dar od restaurace na kurtech. Letos uz tam ten pan bohuzel neni . A pivo tam toci Klaster . Tak chodim na pivo nahoru do kempu.

                    NHeřmi - Profil | St 21.6.2017 8:24:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Jrika0 - přijde mi úplně normální zjistit si informace o vodě, kam jedu rybarit. Jako většina lidí chodím do práce a u každého volného dne, kterých není mnoho, zvažují jak nejlépe s ním naložit. Možná nejsem normální, ale vždy raději jedu k revíru, kde ryby jsou. Stejne tak, kdyz jedu na zavody, chci si zazavodit, u vody s kamaradama muzu posedet kdykoliv jindy. Nicméně diky za presnou informaci o 26q, to znamená 2,6 tuny, takže at počítám jak počítám, je to stále temer "prázdná voda". Jinak lonske viteze (2016) jsem prihlasoval. Vyhrali s jedním kaprem závod a největší rybu závodu, celkem si domů přivezli 4 velké dárkové koše, 4 poháry a každý zájezd pro 2 osoby v Krkonoších (prý tam bylo nádherně). PS: Nestěžuji si na špatné zarybneni, pouze zvazuji, zda se zúčastnit. Chápu, že obec živí turisté, nikoliv rybáři. Vsem přeji hezké závody.

                      Nvendys-vt - Profil | St 21.6.2017 1:21:38

                      jirka0 >> No vidíš to, a já, když jsme se připravovali s kamarádem na závody lovu kaprů na Hamru na Jezeře, tak jsem v roce 2015 založil tuto diskuzi. A to proto, abych o té vodě a zkušenostech dalších rybářů se dozvěděl co nejvíc. Nikdy jsem tam totiž nebyl. A myslím, že ta diskuze splňuje ty otázky, ale hlavně odpovědi (leč jen na některé) dodnes. Nakonec dík i za info, které jsi všem příštím rybářům-závodníkům k těmto závodům-setkání dal.
                      S panem starostou se osobně neznáme, jednou mi podal ruku a určitě si na mně nebude pamatovat, ale přesto ho pozdravuj od jednoho z rybářů, který se závodů na Hamru na Jezeře zúčastnil.

                        Njirka0 - Profil | St 21.6.2017 1:03:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        vendys-vt >> Závodů jsem absolvoval cca jen kolem 50ti jezdil jsem i kolem 150km jedna cesta.Nikdy jsem neměl potřebu klást hloupé dotazy kolik tam plave kaprů a cokoli zjištovat.Ono ta voda je dost velká a záleží na losu a na tom kde se kapři zrovna zdržují take kdo umí a kdo jen ,,,,

                        Voda na závody bude jistě připravena a napiš mi prosím v kterém roce byl někdo z jedním kaprem na bedně.

                        pana starostu budu pozdravovat jistě bude vědět od koho a bude velmi potěšen.

                          Nvendys-vt - Profil | St 21.6.2017 0:45:02

                          jirka0 >> Tys mě vážně špatně pochopil, já nekritizuji pana starostu, ba naopak si vážím toho, co, nevím jestli jen on, ale co se v Hamru na Jezeře všechno zlepšilo. Pamatuju si jezero jako "měsíční krajinu"... ale o tom přece není tahle debata.
                          Debata je o "Závodech na Hamru na Jezeře" a o skutečnostech, jak jsou přiraveny, jak je jezero zarybněno, a jestli to nedopadne tak, jako vždy dříve. Tj. jeden chycený kapr a jsi "na bedně".
                          A taky o tom, jak je to skutečně se zarybněním, to by snad závodníci měli vědět. Někteří totiž jedou dost kilometrů se záměrem si zarybařit a zazávodit, tak jak je v propozicích.
                          A když už jste s panem starostou takoví kamarádi, tak mu tuto diskuzi předej a ujisti ho, že to není útok na něho, naopak si ho vážíme... ale organizace a informace o skutečnostech (nakonec otázky jsou kladeny v této diskuzi) je prostě tristní. A přispěl jsi k tomu svým dílem, bohužel, i Ty.
                          Tak měj hezký večer a pozdravuj pana starostu, zdravím ho ve vší úctě také.

                            Njirka0 - Profil | St 21.6.2017 0:36:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            jirka0 >> Ještě jinak kdo tady tlachá,překrucuje co jsem napsal a plácá nesmysly jsi ty.

                              Njirka0 - Profil | St 21.6.2017 0:32:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              vendys-vt >> také ti odpovím,info mám o to se ty bát nemusíš! Starosta je můj velmi dobrý kamarád a strávíme spolu hromadu času.Co jsem napsal jsem napsal po dohodě s ním!
                              Jinak dle mého o té vodě nevíš zhola nic a hlavně vše pomlouváš.Zjisti si něco o práci a povinostech starosty a potom jej můžeš pomlouvat!!!
                              Nebo jsi opravdu tak naivní že si myslíš že nemá nic jiného na práci než počítat kolik mu ve vodě plave kaprů???

                                Nvendys-vt - Profil | St 21.6.2017 0:23:57

                                jirka0 >> To máš pravdu, totiž ti, kteří jedou na "závody" na to jezero, mají samozřejmě zájem se dozvědět co nejvíce informací... a oficielních a pro všechny ...
                                Ty se tady stavíš do nejvíce informovaného experta, ale nakonec napíšeš, že až zas tak všechno nevíš, a abychom volali pana Langa.
                                Tak nám tady o zaručených informacích "nemaž med okolo huby" a přestaň tady tlachat.
                                P.S. Nic ve zlém, už jsem Ti to takhle musel napsat.

                                  Njirka0 - Profil | St 21.6.2017 0:12:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  vendys-vt >> volat nikam nemusíš nikdo tě nenutí.Kdo chce zavolá,kdo ne tlachá na MRKu a vaří z vody.
                                  Víc nevím co ti napsat.

                                    Nvendys-vt - Profil | St 21.6.2017 0:09:53

                                    jirka0 >> Díky za pozvání, ale letos mi to nějak nevychází. Jezdím s kamarádem na malý stoják a jsem spokojenej.
                                    Hezký večer.

                                      Nvendys-vt - Profil | St 21.6.2017 0:07:44

                                      jirka0 >> No, nevím, proč bych měl volat právě panu Langovi (a neznám ho a nic proti němu nemám), ale jeho stanoviska, záměry a také úkoly by snad obec Hamr na Jezeře měla oficiálně na svých stránkách všem sdělit. Myslíš, že by snad každý z nás, měl volat pana Langa, aby měl nějaké lepší informace nebo výhody? Nepochopil jsem, jak jsi to myslel. Tak to rozveď. A za to dík.

                                        Njirka0 - Profil | Út 20.6.2017 23:56:30

                                        vendys-vt >> pokud tam pojedeš tak můžeš dát vědět,rád tě poznám