Hamr na Jezeře - jedeme na kapry.

Zdravím a prosím o poznatky lovu kaprů na Hamru na Jezeře. Jedeme tam na dva dny a nikdo z nás tam zatím nebyl a ani nechytal. Zajímá nás dno, hloubka vody, osádka ryb, doporučený způsob lovu, vnadění i nástrahy.
Díky za pomoc.
P.S. Vím, že se tady už o tom diskutovalo, ale to bylo v roce 2009 a od té doby uběhlo už dost vody.
Autor diskuse: vendys-vt - Profil , 31.5.2015 kaprařina - revíry, cestování
Dále moderuje: koralovec1 Profil

jirka0 - Profil | Út 20.6.2017 23:54:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

vendys-vt >> ne vše se dá psát ale není problém zavolat p.Langovi který má vodu na starost.

    vendys-vt - Profil | Út 20.6.2017 23:52:10

    jirka0 >> Njn. tak díky za info.

      jirka0 - Profil | Út 20.6.2017 23:48:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      vendys-vt >>
      1) Vyrozuměl jsi opravdu HODNĚ špatně.
      2) Specialně jen pro tebe: PO NAPUŠTĚNÍ byly převezeny z5 !!! do Hamru na jezeře.Tuto informaci si nech jen pro sebe je to naše tajemství ju?
      3) zase píšeš voloviny,,,kde jsem psal že jsem byl u vracení ???? "když jsi byl u toho vracení ryb vodě, kdy to bylo a dej sem také nějaké fotografie"

        vendys-vt - Profil | Út 20.6.2017 23:38:51

        jirka0 >> V pohodě, tak se nerozčiluj, vyrozumněl jsem z Tvé informace, že je vraceli ihned vodě. A mohl bys nám prozradit, kde byly ty ryby, tedy kapři, zazimovaní??? A kdy bylo jezero znovu napuštěno a taky když jsi byl u toho vracení ryb vodě KDO a KDY ty kapry vracel vodě, a pokud můžeš, dej sem také nějaké fotografie... kaprů, samozřejmě. Díky a hezký večer.

          jirka0 - Profil | Út 20.6.2017 23:30:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          vendys-vt >>
          Píšeš bludy! ,,, copy::: "A prý hned vylovené kapry vraceli do vody. To jako do které vody, snad do toho "bahňáku", který vždy při výlovu zůstane? "

          ano,psal jsem to já,,,,a doporučuji přečíst znova !!! PSAL JSEM PO NAPUŠTĚNÍ !!! Také existuje něco jako sádky

          Na podzim jsem byl na výlovu (jako divák) a všechny kapry dávali zvlášť,počítaly je a po napuštění je dovezli zpět.,,,,,PO NAPUŠTĚNÍ

          Jinak se slovilo 26q a 26q přišlo spátky,

            vendys-vt - Profil | Út 20.6.2017 23:18:41

            Heřmi >> Ahoj, vidím to podobně. Už tady někdo psal, že byl při posledním výlovu přítomen a dokonce přiložil několik fotografií. A prý hned vylovené kapry vraceli do vody. To jako do které vody, snad do toho "bahňáku", který vždy při výlovu zůstane? A tušil jsem také, že ryby jsou i nadále ve vlastnictví "Chlumce", takže asi ta "strkaná" mezi obcí a Chlumcem pokračuje dál.¨Tedy zarybňovat může jen Chlumec, nebo jak je to popravdě???
            A ještě jedna věc, zdá se mi, že Hamr pořád ještě nemá nad rybářským právem v jezeru žádné pravomoci, byť je vlastníkem jezera. Myslím, že nemá zaměstnance, který by právě toto právo zastřešoval. Ale to už jsou jen moje domněnky z informací diskuze tady na MRKu.
            P.S.: Na druhou stranu, pokud pojmu ony "závody" jako setkání rybářů, tak je to v pohodě a završí to i záměr obce o rekreaci. Ale pak se mi zdá těch 24 hodin zbytečně promarněných u prutů, na které žádná ryba většinou zatím ani nezabrala. A k tomu navíc ty mušky!!!
            Přeji všem, aby si setkání rybářů na Hamru užili a ve zdraví a v pohodě se vrátili domů.
            Petrův zdar!!!

              Jaromírek - Profil | Út 20.6.2017 19:04:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Heřmi >> Pokud je to tak,jak píšeš.tak se situace opakuje již po několik roků:kdo nahodí a náhodou lapí kapra,je hrdina.Ale jedu tam.Alespoň si odpočinu na čerstvém vzduchu a potkám pár známých tváří.

                Heřmi - Profil | Út 20.6.2017 17:52:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Jelikož jsem přihlásil 5 dvojic, tak sleduju jak se vyvíjí situace na Hamru. Už jsem nevěděl co je pravda, tak jsem to zjistil. Informace od obce: 1) závody budou,vše je připravené 2) zarybneni neprobehlo ani neproběhne, ryb je dost, kapr sloveny při vylovu byl vrácen zpět. Informace od jiných zdrojů: Pravda je, že byl sloveny kapr vrácen zpět do jezera, bohužel už obec Hamr nezmiňuje, že se jednalo priblizne o 1 tunu kaprů, což při velikosti kaprů okolo 70-80 cm dela přibližně 50 - 100 ks ryb? To mi přijde na 50ha rybnik trochu málo. Myslim, že si z nás asi dělají srandu a jsem zvědav kolik týmů nakonec dorazí. Takže chytání ryb na Hamru je jak hledání jehly v kupce sena, ale je pravda že při 84 rybarich a 168 prutech ve vodě je opět šance, že někdo chytne 1 rybu a vyhraje ty jejich úžasné ceny.

                  sven - Profil | Út 20.6.2017 11:50:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Jaromírek >> Ahoj Jaromírku. To chce, namazat se fernetem a posypat pískem.... ty prevíti se nalejou a pak se vzájemně ukamenujou.. :-))

                  Pokud nejsi alergický na jód, tak na štípance a pod. není nic lepšího než https://www.lekarna.cz/betadine-liq-1x30ml/#popis
                  Já bez ampulky k vodě nevyrážím. Tam kde jsi máznutý, už žádná breberka podruhé nekousne. Vyzkoušeno !
                  Protože se dá Betadina i ředit vodou, určitě by stálo za pokus, namáznout větší plochy kůže. Sice to lehce žlutí ale to jde smýt. Lepší být za číňana, než mít hlavu jak pátrací balón :-)

                    Jaromírek - Profil | Út 20.6.2017 11:04:39

                    koralovec1 >> Žena tady má nějaký Tea Tree Oil.Je v tom taky eukalyptus a vnučky to používají proti klíšťatům a žena s tím maže i našeho psa.Je fakt,že od tý doby klíště neměl.Ale smrdí na dálku.Tak jí to zabavím a v nouzi nejvyšší použiju.

                      koralovec1 - Profil | Út 20.6.2017 10:50:50

                      Kvasnice nechci. Krmeni nakoupeny a ja budu zkouset eukaliptovi olej naredeny francovkou. Samotny je to strasne silny. Pry to funguje uvidime. Pocasi by melo byt dobry.

                        Jaromírek - Profil | Út 20.6.2017 10:14:59

                        Tak jak se chystáte?Já jsem už nakoupil kvasnice,tak se uvidí.

                          michal30 - Profil | Út 20.6.2017 10:13:11

                          koralovec1 >> není zač

                            koralovec1 - Profil | Út 20.6.2017 7:11:43

                            michal30 >> ja ti dekuji

                              koralovec1 - Profil | Po 19.6.2017 11:29:24

                              Ahoj. Chci se zeptat od kolika je prezentace ? A kdyz budete vedet nake novinky tak napiste.

                                Sťopa - Profil | Pá 16.6.2017 22:28:31

                                JO, korálovče pivo není to pravé ořechové, ani pivovarské kvasnice, co prodávají. Musíš smrdět po kvasnicích, jinak Ti pomůže jen posezení v udírně. Tu klasiku, pomazánku z hejblat(kvasnic) mám vyzkoušenou už nejméně 15 roků, za tu dobu žádné klíště a klidný pobyt u vodních ploch. I na Rozkoši a na chalupě u Metuje je plno otravného hmyzu, od kterého mám pokoj na rozdíl od nemilovníků klasických kvasnic. Co je ale výhoda, pomazánku můžeš bohatě zapíjet pivem, to není na škodu, potřech pivech se Ti vyčistí ledviny a podesíti se prý začnou vyplavovat kameny a písek.

                                  koralovec1 - Profil | Pá 16.6.2017 14:55:53

                                  Tak jesi je ten vitamin B i v pivu tak ho mam v sobe dost a jdou na mne porad. Ja zkusim v grilu udelat ohynek a topit siskama , vycoudim je.

                                    Sťopa - Profil | Pá 16.6.2017 13:05:40

                                    Na mušky a na klíšťata používám jednu dobrou věc a to je kvasnicová pomazánka. Nemaže se na tělo, ale na chléb a nebo pečivo, podle chutě a nálady. Dej si ji ve středu na dva chleby, Vitamín B Tě proleze po celém těle a budeš té havěti smrdět. Mám to odzkoušené, Vendys se oháněl a já byl v pohodě. Předloni jsem měl pomazánku sebou a v loni jsem ji udělal, přijeli mladý a jen jsem uchránil pro sebe na chleba, oni to mají hlavně kvůli plíšťatům.

                                      koralovec1 - Profil | Pá 16.6.2017 7:12:54

                                      Co udelame pristi tyden s tema muskama ? Minuli tyden jich tam bylo zase dost. Normalni repelenty nepomahaji.