Hamr na Jezeře - jedeme na kapry.

Zdravím a prosím o poznatky lovu kaprů na Hamru na Jezeře. Jedeme tam na dva dny a nikdo z nás tam zatím nebyl a ani nechytal. Zajímá nás dno, hloubka vody, osádka ryb, doporučený způsob lovu, vnadění i nástrahy.
Díky za pomoc.
P.S. Vím, že se tady už o tom diskutovalo, ale to bylo v roce 2009 a od té doby uběhlo už dost vody.
Autor diskuse: vendys-vt - Profil , 31.5.2015 kaprařina - revíry, cestování
Dále moderuje: koralovec1 Profil

sven - Profil | Út 4.7.2017 22:06:21

vendys-vt >> Ahoj. Nerozumím...
Jak koušou muchničky na Hamru a nejen tam, to jsem vyzkoušel mnohokrát. Ale jestli máš na mysli ten pičifuk na ně, tak jsem psal, že ten ještě ne. Narazil jsem na něj dnes poprve a protože je v akci za přijatelný groš, tak jsem vzal 4 kusy. Když je nezdělám letos (bo u nás mušky nejsou), tak budou na příští sezonu. Normálních vyzkoušených sprejů na komáry a klíšťata mám asi pět nebo šest. Pokud ale vyrazím na Zlatou rybku v srpnu, jak mám v plánu, tak je testnu na 100% :-)

    vendys-vt - Profil | Út 4.7.2017 19:33:55

    sven >> Počkej, a takže jsi to už taky zkusil?

      sven - Profil | Út 4.7.2017 13:36:20

      Jaromírek >> Ahoj Jaromírku a ostatní kaprolovci muškami ožraní :-)
      Nevím, jestli to neni jen planá reklama ale tenhle model má údajně fungovat i na mušky
      http://www.biolit.eu/produkty-detail.asp?KatID=4&ID​=103

      https://repelenty.heureka.cz/diffusil-se-suchym-efe​ktem-repelent-spray-150-ml/specifikace/#section
      Já to nevyzkouším, bo u nás zaplaťpánbůh, zatím ty malé bestie nejsou ...
      Někteří nenažranci za něj chtějí ranec ale kdo sebou mrskne, koupí ho v Kauflandu za 64,- Já si koupil 4ks :-) Co kdyby... :-)

        vejbuch - Profil | Út 27.6.2017 21:18:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        proto jsme tam jeli uz po ctvrte a pristi rok z nova jsou to zavody delane srdcem za nas velke dik starostovi i pavlovi ladovi a ostatnim co tyto zavody delaji jen tak dal a hlavne lidem co tam jezdi

          vendys-vt - Profil | Út 27.6.2017 7:34:24

          Má pravdu, předseda!

            jackies - Profil | Po 26.6.2017 23:12:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            sven >>...nemám skutečně čas na zdejší ani podobné diskuze o ničem a zvláště sílu vyvracet někomu jeho české názory a vrypy na mou osobu - na to jsem už velký kluk...myslim, že rybochovu na koupacích vodách a zárybnění rozumím díky kamarádu RNDr Ivo Přikrylovi z Vodňan (jeden z největších odborníků v ČR na sinice) více než zdejší běžný rybář a jistě víc než chytráci, kteří mě tady s oblibou pomlouvají ač mě vůbec neznají a nakonec zjistím, že jdou to ti, co u nás z vody u nás tehdy ukradli jesetery...atp... ale to patří ke starostování...😉
            ...jinak jsem zatím od nikoho neslyšel, že by někdo ulovil nějakou pořádnou rybu na Macháči...😉
            Mějte se tu fajn, nevymýšlejte tady pi.čoviny a nezlobte Jirku, nebo uvidíte...!!!...😉...a věřte, že kapr se postupně dorybňuje a částečně spolu s amurem nahradí tolstolobika a taky věřte, že každé závody u nás pro vás pořádáme s láskou a radi...😉... Mějte krásné léto a přijeďte na ryby - u nás chytí ten kdo chytat umí... 😉

              vejbuch - Profil | Po 26.6.2017 22:06:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              jeden krasnej hamerskej radi prijedem i za rok skvela banda se tam schazi diky poradatelum za 24 kaprich hodin

                michal30 - Profil | Po 26.6.2017 21:42:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                relax a příroda

                  michal30 - Profil | Po 26.6.2017 21:36:53

                  jackies >> Dobrý den my jsme byly se synem u vás po druhé. Lonské závody jsme chytily jednoho kapra, letos nic ale vůbec nám to nevadí protože je u vás v Hamru krásně super přiroda, skvělá parta lidi .Takže neskutečnej relax .Děkujeme za pořadání závodu. A těm co se tam nelíbí tak at nejezdí .

                    sven - Profil | Po 26.6.2017 17:49:01

                    ...."víš dobře, že vydržím dost a roky jsem tady ničím nepřispíval a do podobných diskuzi se nezapojuji,..".

                    Ahoj Milane.
                    Noo, neodpustím si poznámku, že kdyby si byl býval coby letitý MRKmen alespoň jednou ročně přispěl, nedošlo by podobnému informačnímu šumu :-)
                    Jinak, zapojovat se do mrkáckých diskusí, je jako s posraným tancovat, to souhlasím bez výhrady :-)

                    Osobně jsem příznivcem Hamru a jeho starosty především pro to, jak svou obětavostí dokázal obec pozdvihnout, zkultůrnit, zviditelnit a vrátit ji na seznam vyhlášených rekreačních zařízení.
                    Škoda, že u nás nemáme podobně osvícené osazenstvo radnice...
                    Z hlediska rybařiny na jezeru chápu, že jsou důležitější priority a beru to.

                    Ale fakt si mi nemusel připomínat, že jirka0 mi to zatím na každých gulášovkách natřel... to nebylo pěkné...zase strávím bezesnou noc .... :-)

                      Sťopa - Profil | Po 26.6.2017 17:33:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      jackies: Tak nám konečně někdo otevřel oči na pohled okolo kaprů. Za to děkuji i za plno jiných rybářů, protože konečně víme něco obsádce jezera. Vím, že to není jednoduché, protože čistá voda na rekreaci je důležitá. Ve VČ kraji se to řešilo na přehradách Křižanovice a Práčov zákazem lovu ryb, voda byla určena jako pitná pro Chrudim, kam se přes čističku dopravovala. Ale všechny ryby tam zůstaly jako čidlo na znečištění, od bílé ryby po dravce. Hoření přehrada Seč byla také rezervoárem pitné vody a tam se mohlo i chytat achytá se tam dodnes, jen policie nejezdí tolik motorovým člunem.
                      No a Jirka řekl jen A a B, neřekl nám C. Nejsem na Hamru poprvé a tak vím, že nemáte sádky, proto jsem se přidal ke gregoriansovi a rejpnul si.
                      Tak díky za vyčerpávající odpověď, byla poučná a zbytečně jsi se rozčílil. Přiložené foto mluví za to, že jsem u Vás byl a chytal.

                        jackies - Profil | Po 26.6.2017 16:26:48

                        Jaromírek >>... víš dobře, že vydržím dost a roky jsem tady ničím nepřispíval a do podobných diskuzi se nezapojuji, tohle mě ale trochu dostalo a hlavně to, že se tady navážeji do Jirky, kterému 90% zdejších '' rybářů'' nesahá ani po kotníky, co se rybařiny a znalosti týče...mej se fajn, příště na viděnou a Petrův zdar... 😉

                          Jaromírek - Profil | Po 26.6.2017 15:04:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          jackies >> Ahoj Milane.Ty ses tedy rozvášnil.Víš,ono je smutné,že nejvíc kritizují ti,kteří tam ani nebyli a vše znají pouze z doslechu.Jinak za mě osobně:přesto,že jsme s mladým nebyli úspěšní,tak celá akce byla z vaší strany zvládnutá velice dobře a pokud se bude konat i příští rok,přijedeme zase.Já to beru spíš jako takové setkání s přáteli a kamarády a pokud ulovím rybu,je to pro mě takový bonus.Ahoj,zdraví tebe i všechny organizátory Jaromírek.

                            jackies - Profil | Po 26.6.2017 13:08:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Pár letošních Hamerských ulovenych během měsíce - víc jich mám druhém mobilu... 😉

                              jackies - Profil | Po 26.6.2017 13:00:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              ...tak jsem ty keci tady nevydržel... 😉... chlapci - dost vás znám osobně o podle nicku a o to víc mě zarážíte, tak tady čtu vaši diskuzi a příspěvky některých a mohu vám říct, že jste snad nejchytřejší za všech a někteří ještě větší chytráci - já to ovšem chápu, jsem v podobném spolku u myslivců a i tam platí, že kdo má do prdele díru je ředitel... 😉 ...Hamerské jezero je voda pouze rekreační s daným zákazem intenzivniho chovu ryb (snad to těch pár šulinů tady pochopí, co to znamená), kvalitu vodu monitoruje Státní hygiena a zdravotní ústav a delaji se právidelné rozbory neboť jsme příirodni koupaliště...
                              Do Jezera se po loňském vylovu nenasadili pouze tolstolobici, jinak je veškerá ryba zpět a veškerý odlovený kapr (ten strávil měsíc do napuštění Jezera na sadkách v Doksech u pana Pitra) se vrátil zpět stejně jako ostatní vyslovené ryby mimo již zmíněného tolstolobika, kterého se vylovilo 60 tun...uhynuli 2 - slovy dva kapři, kteří byli potlučeni agregací, jinak ostatní ve zdraví zpět ve svém...
                              ...tak ještě jednou pro ty zde méně chápavé jsme rekreační voda, pokud hledáte nějaký ''rybník kapřák'', tak k nám nejezděte - jinak cena za povolenku je už 15 let stejná, a na cenu do nikdo nikdy nestěžoval...😉
                              Jirka odemě žádné peníze nemá a kdyby měl, tak je to málo za to, jak si tady o něho otíráte svoje huby, tak že se na něho prosím vyserte a věnujte se sobě.....pokud máte někdo nějaký dotaz či připomínku, klidně mi napište na tel. 724180837...Všem Petrův zdar přeje Milan Dvořák - starosta obce Hamr na Jezeře...😉

                                Sťopa - Profil | Po 26.6.2017 11:44:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                No, tak to bylo veselejší než minulá léta, myslím počet ryb. Gregorians má pravdu, že Jirka musel něco dostat, protože obec Hamr určitě nemá rybochovné zařízení, kde by ryby mohli přes zimu zakomorovat. Takže ryba se vrátila a uhynula na nedostatek vody, napouštění jezera netrvá dva dny!

                                A pro Korálovce: já skutečně nelžu, když říkám, že po kvasnicové pomazánce mám od lítající a plazící se havěti pokoj. Ale začínám mlsat tuto pochoutku už od jara, každý měsíc a v létě po třech nedělích, tak moje maličkost je připravena na takové potvory líp, než prp prvním požití.
                                I Jaromírkovi děkuji za zprávu, protože jste nebyli vedle sebe, tak je větší přehled o vodě. Hlavně, že nebyla jedna ryba a absolutní vítěz.

                                  Gregorians83 - Profil | Po 26.6.2017 0:39:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  V rychlosti : Hamr a ryby bída rok co rok horší.Ryb na rozlohu málo.Jirka dostal asi něco do kapsy.
                                  Minulý rok výlov.Ryby se vrátily tedy (Kapři ) Nic se nenasazovalo a spousta jich uhynula protože to nenapustili.Ale těch pár kusů co tam jsou nádhera.

                                  Ale pravdu bohužel nikdo neřekne.Ale povolenky si zaplatit nechají.A v součtu ne málo za sezónu...

                                    koralovec1 - Profil | Ne 25.6.2017 19:36:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Sťopa >> Ahoj. Tak ja zacnu. Chytil jsem hov.. . A to jsme si vylosovali dobre misto u lekninu v parku. Chytlo se 9 kapru vse velky kousky nejvetsi asi 91 cm. A to prvni 3 tymi meli po 2 hezkych kaprech. Ale stejne 9 kapru na na 80 rybaru a 160 prutu je malo. Musky byli hlavne brzy rano a to dost. Nic na ne nefunguje. Kdo napise ze na nej nejdou tak lze. Ale pobavili jsme se a za rok jedem zas. Kdyz tedy zjistime kdy se plati zapisne.

                                      Jaromírek - Profil | Ne 25.6.2017 19:28:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Sťopa >> A co bys chtěl vědět?Počasí bylo celkem dobré,na můj vkus zbytečně teplo.Ulovily se pěkné ryby po celém rybníku,nejenom z jednoho fleku.Nej ryba byla 91cm a nejmenší 57.Jinak dobrý pokec s kamarády,příjemné prostředí a dobře prožitý pátek a sobota.

                                        Sťopa - Profil | Ne 25.6.2017 17:49:25

                                        atk kdo co chytil na závodech na Hamru? Už je neděle a jsem celý žhavý na výsledky, kolik kaprů, míry a vše okolo závěrečného defilé. Nebo se stydíte za jen posezení u vody a popití pivka s kamarády. Tak kdo otevře diskusy o letošku? Je Vás jak much, nebo ryb na Hamru?