Hamr na Jezeře - jedeme na kapry.

Zdravím a prosím o poznatky lovu kaprů na Hamru na Jezeře. Jedeme tam na dva dny a nikdo z nás tam zatím nebyl a ani nechytal. Zajímá nás dno, hloubka vody, osádka ryb, doporučený způsob lovu, vnadění i nástrahy.
Díky za pomoc.
P.S. Vím, že se tady už o tom diskutovalo, ale to bylo v roce 2009 a od té doby uběhlo už dost vody.
Autor diskuse: vendys-vt - Profil , 31.5.2015 kaprařina - revíry, cestování
Dále moderuje: koralovec1 Profil

Sťopa - Profil | Čt 15.6.2017 21:23:37

Podle starosty a jeho radnice je Hamr místo na rekreaci a tak se závodník nesmí unavit zdoláváním ryb a musí odpočívat.

    vendys-vt - Profil | Čt 15.6.2017 0:44:22

    Jaromírek >> Taky to tak vidím...

      Jaromírek - Profil | St 14.6.2017 17:38:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Závody jsou příští týden.Jenom mám obavu,aby to nebylo jako poslední roky,že ten, kdo náhodou chytí kapra,tak je na bedně.

        Sťopa - Profil | St 14.6.2017 15:38:22

        Tak závody byly, nebo budou? Letos se nezúčastníme a jde to bokem, takže nemám přehled. Jestli byly, tak jak proběhly, jako v minulých letech, nabo se to zlepšilo a bylo uloveno víc ryb?

          Jaromírek - Profil | Po 12.6.2017 9:37:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          vendys-vt >> Je to takové zviditelnění obce.

            vendys-vt - Profil | Po 12.6.2017 9:30:53

            Jaromírek >> Člověče, tak mě napadá, proč ty "závody" nenazve obec Hamr na Jezeře úplně jinak. Třeba "Setkání kaprařů". Nakonec je evidentní, že jde o PR pro rodiny rybářů, aby tam již jezdily se rekreovat... A tak musím uznat, že to není se strany obce špatný nápad.

              Jaromírek - Profil | Po 12.6.2017 8:08:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Je to přesně tak,jak jsem psal dříve.Hlavní úloha jezera je rekreace/dost velký příjem financí/ a podružné je rybaření.Chceš lovit-ber naše podmínky,nechceš-neber.Takže si myslím,že k nějakým změnám ani nebude vůle ze strany obce.Proč si to něčím komplikovat,že?

                jirka0 - Profil | Po 12.6.2017 7:35:41

                koralovec1 >> rybu si snad nechat můžeš?týká se to snad těch 80+ ale nevím to jistě.Ale více by ti řekli při výdeji povolenky.
                Ten poslední odstavec (5) co jsem dával mi poslal starosta do sz na Fb a já to sem jen zkopíroval víc o tom opravdu nevím.

                  koralovec1 - Profil | Po 12.6.2017 7:15:36

                  jirka0 >> Ahoj mam jedu otazku. Pises chyt a pust to je letosni novinka ? Ryby se tam mohli brat a od letoska uz ne ?

                    jirka0 - Profil | Po 12.6.2017 5:56:51

                    vendys-vt >> tak priorita je snad jasná,,rekreanti.
                    Jinak ryby tam může chytat každý kdo si zakoupí povolenku.
                    Závody nepořádá starosta ten jen rozdává ceny,Víc nevím.

                      vendys-vt - Profil | Ne 11.6.2017 23:01:50

                      koralovec1 >> Z toho tedy vyplývá, že Chlumec tam ryby má i nadále, že?

                        vendys-vt - Profil | Ne 11.6.2017 22:59:09

                        jirka0 >> Takže je to tak, jak jsme tušili už od naší první účasti na závodech... předností je rekreace, tedy příjem z ní... no a k tomu si můžeš jako rekreant nahodit pruty.
                        Proč tedy ale ty závody? Vždyť z toho má pan starosta jen samé starosti.

                          jirka0 - Profil | Ne 11.6.2017 19:17:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          tak jak jsem slíbil info od starosty:

                          1) - právně se řeší zrušení smlouvy pro její neplatnost...

                          2) - Kapri zůstali při vylovu v Jezeře, protože se nedostali do loviště...

                          4) - kapri se chytají po celém Jezeře ...i 18kg

                          5) - z povolenek cca 100tis z koupaliště a obou kempů cca 2.5mil. ze sezóny, která je závislá na kvalitě vody, která je hlídání zdravotním ústavem Liberec a hygienou...rozbory vody každých 14 dní...komu se to nelibí a zda se mu to drahé, ať chytá jinde, rybolov je v Hamru pouze rekreační záležitost nikoliv intenzivní kapřák...funguje systém chuť a pust...

                            koralovec1 - Profil | Ne 11.6.2017 18:57:48

                            Jinak . Byl jsem tehle vikend u vody jen na kukacku v sobotu i v nedeli rano kolem 8 hodiny. Nikoho jsem nevydel. Nikdo nechytal. U brehu mraky poteru. Na hrazi jsem vydel vyskocit solidniho kapra. Jinak mam informace ze ryby co slovili jsou zpet pouze bez tolstolobika. A obec a rybarstvi Chlumec ? Jednani je pry u soudu. Tot vse za 14 dni se tam potkame . Ahoj

                              koralovec1 - Profil | Ne 11.6.2017 18:52:08

                              valcha186 >> Ahoj . Jesi ctes moje prispevky tady tak jsem psal ze informace puze sz. Tak ted to teknu verejne. Nechci lest starostovi do zadku ale loni jsem mu nabidnul ze bych byl na Hamrech rybarska straz. Ukazal jsem mu odznak i prukaz . Odmitnul a to jsem chtel za to ze to tam trosku ohlidam povolenku za polovicni cenu , tedy za 2.500 kc na rok. Odmtnul ze porybnych ma dost. No nevim posledni roky me tam nikdo nidy nekontroval.

                                valcha186 - Profil | Pá 9.6.2017 12:57:30

                                sven >> Je jiná doba, krásné vily vzadu v lese, vydržely dlouho, ale po revoluci byly zbourány. Po opravách, nebyly v tak hrozném stavu, by to byla teď paráda. Rádi jsme je procházeli. I mola vzadu by nikomu nepřekážela, ani by nebyl problém je povolit, ale v rozumné míře. Ale, v rámci fin. kdo by chtěl za pobyt na nich platit. Pokud by to bylo rozumné, šlo by to. Krásný Hutník a doba minulá, chaty, kino a prostředí. Krásné prostředí, voda, ale pokud se nezmění situace, závody budou jen skomírat. My na závody máme počet max. 40 dětí, více nezvládneme. Vybíráme startovné, ale máme jistotu v účasti. Co vybereme, to děti dostanou a k tomu ceny, další se losují. Děláme to sami, ze svého a k tomu co někdo dá. Závody pro dospělé byly 2x, ale většině šlo o zpití do němoty a pak poskytovat rady všeho druhu. Je velký rozdíl mezi rybami vychovanými od mala a těmi z ostatních vod. U dětí se to dá ohlídat. Ve Stráži už to není takové, jako v Hamru. Tam by ani závody neseděly. Jsem zvědav jak to letos dopadne.

                                  sven - Profil | Čt 8.6.2017 12:52:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  valcha186 >> No to víš, na práci je vždycky málo rukou. A zadarmo tuplem :-)
                                  U nás dětské závody proběhly v sobotu. Sešlo se víc, jak 50 dětí.
                                  Startovné a pohoštění tradičně zdarma, každé dítě obdrželo nějakou cenu a balíček cukrovinek.
                                  Nikdo s prázdnou nešel. Počasí také vyšlo, co si víc přát.
                                  Máš pravdu, taková mola co bývala, by v dnešní době nejspíš opravdu nikdo nepovolil..
                                  A je to škoda. Ta dnešní, už prostě nemají tu poetiku, jako kdysi ... :-)

                                    valcha186 - Profil | Čt 8.6.2017 12:24:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    sven >> Občas toto téma sleduji, Hamr znám dost dobře. Máte dost nápadů, ale je to trochu mimo. Podmínky dává jen majitel, resp. O b e c . Z jejich strany zde není žádné vyjádření. Je to jenom o jakémsi přání. Hamr je pro rekreaci, sport. rybolov je někde ke konci. Ryby jsou jen okrajová záležitost. Jen pro zajímavost. Děláme opět dětské závody, každý chce chytat, ale na pomoc posekat, připravit je, to už nikdo není. Kdo by Hamr kontroloval, jen tak ? Míst k chytání je tam dost krásných, dříve mola, budky na vodě a to už by nikdo v současné době nepovolil. Jednoduché proč. Není rybář jako rybář. Už jsem se k tomu vyjadřoval, je to pořád stejné. Nic se nezměnilo.

                                      vejbuch - Profil | St 7.6.2017 21:54:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      zdravim ja jedu na 24 kaprich hodin na hamru uz po 4 ztoho jsme pred loni meli kapra 84 a vloni 76 i kdyz to moc nebralo tak je to super

                                        Sťopa - Profil | St 7.6.2017 18:39:10

                                        Jo, Dobrá Voda u Hořic. To je kapitola sama pro sebe, kde se experimentovalo a nakonec je to OK, jak píše Vendys. Ale paní starostka tam má poradce, staré rybáře, kteří by chtěli mít vodu jako za mlada a tak radili i nemysly paní šéfové. Jeden rok jsem tam měl povolenku celoroční a nebylo to špatné. Jen domorodci na prďákách( Simson, moped a pod.) tam objížděli vodu a kde to bralo, tam začli lovit, měli zájem hlavně si odnést rybu. Candáti tam jsou krásní, ale metrového jsem viděl jen na stromě uhynulého asi stářím, jinak ten rok bylo chyceno dost krásných kaprů a jen pár candátů do sedmdesáti cm. Dalším rokem stařešinové poradili starostce a byly povolenky dvě, jedna na bílou rybu adruhá na dravce, cena byla za každou povolenku zvlášť, tedy dvojnásobek pro rybáře vyznávající oba druhy ryb. Dalším rokem byl v řádech jen jeden kapr za den a hnedle ze začátku tam zmákli dva nenechavce, kterým byl jeden kapr málo. Nyní je to v pohodě, rybáři si zvykli a ubylo jich, někteří šli chztat do kraje, nebo na soukromák u Roudnice.