- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Hamr na Jezeře - jedeme na kapry.
Díky za pomoc.
P.S. Vím, že se tady už o tom diskutovalo, ale to bylo v roce 2009 a od té doby uběhlo už dost vody.
Dále moderuje: koralovec1 Profil
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
17x v oblíbených a 27x v ignorovaných.
Sťopa - Profil | St 7.6.2017 13:49:43
P.S. Ještě se omlouvám k článku okolo výlovu. tam jsem omylem napsal, že kapr vodu znehodnocuje, nebo něco v tom smyslu. Kapr vodě neuškodí, jen trochu kalí při hledání potravy na bahnité mělčině.
A rekreanti by mohli kapry krmit, bylo by to další lákadlo pro ně. Vidím to na Seči, kdy lidé je krmí z hráze a moc se jim to líbí, jak ryby sbírají a hezky u toho srkají a mlaskají. Dávají je dětem za příklad, že takto jí ryby a né děti u stolu. Před domem mám rybník o víkendechchodí lidé z města krmit kachny a kapry. Dětem se to líbí a chtěli by mlaskající rybičky krmit denně,mým vnoučatm závidí, že mají bábinu s dědou u rybníka. A voda se nezakalí.
Jaromírek - Profil | St 7.6.2017 8:18:42
Jaromírek - Profil | St 7.6.2017 8:03:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
sven - Profil | Út 6.6.2017 21:19:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Tedy na to neumím odpovědět. Vím jen to, co už psali Jaromírek a Jirka0.
Starosta je sice nejvíc vidět ale jistě o záležitostech obce nerozhoduje sám.
Jasné je v tomto okamžiku jen to, že sportovní rybolov na jezeru není prioritou.
Prioritou je jeho využití pro "masovou" rekreační, společenskou a sportovní činnost a ta je podmíněna maximálně možnou čistotou vody.
Občasné dvě stovky denně od několika tichejch bláznů, je z jejich pohledu nevytrhne :-)
To celkem chápu. A také to, že s tím nic nenaděláme....
Ale i tak je tam krásně a určitě stojí za to, si tam zajet. A třeba si i nahodit.
Kdybych neměl v dosahu několik svazovek, kde můžu ukájet své lovecké pudy v rámci svazové povolenky, dokázal bych tu sníženou obsádku určitě skousnout. Pro mě není nejdůležitější chytit největší rybu ani metrák drobotiny. Stačí mi být u vody. A když je pěkná, beru to jako bonus :-)
vendys-vt - Profil | Út 6.6.2017 19:35:44
Navíc obci asi opravdu nejde o příjmy z rybolovu - taky není divu, když to dosud (?) měl v péči Chlumec... proto se obec soustředí na rekreaci, není taky divu, že?
My tady máme obdobný případ, kdy obec Dobrá Voda převzala do své péče vlastní rybník včetně zarybňování a prodeje povolenek. Všichni se smáli a paní starostová už několik let sklízí jen pochvaly za ten krok. Na druhou stranu je rybník jen pro rybolov, rekreace tam nehrozí...
Njn. není to ani Rozkoš ani Hamr na Jezeře...
vendys-vt - Profil | Út 6.6.2017 19:28:11
koralovec1 - Profil | Út 6.6.2017 17:43:20
Jaromírek - Profil | Út 6.6.2017 16:31:15
sven - Profil | Út 6.6.2017 16:14:38
Jaromírek - Profil | Út 6.6.2017 15:46:15
sven - Profil | Út 6.6.2017 15:25:35
Je to dobrý nápad, nebýt vázaný datem, počasím atd. a vyrazit si když se ti to hodí. Asi bych ho také využil. Jen by se muselo vymyslet jak to kontrolovat aby to obec moc nebolelo.
Určitě by se našli "koumáci", kteří by se snažili to nějak ošulit...
Možná, že ten čip v povolence, by nebyl až tak blbej nápad. Čtečka dnes stojí pár kaček.
sven - Profil | Út 6.6.2017 15:16:13
Pěkná voda ale chytá se jen z úseku, který mi nic neříká...
Jestli nasazují dravce netuším, nikdy jsem se o to nezajímal...
Jaromírek - Profil | Út 6.6.2017 15:14:45
groovy - Profil | Út 6.6.2017 15:04:59
Jo tak jestli je to tak, tak pro mě budou Hamry na pár let vyhozený peníze. Nevěřim tomu, že by tam nasadili Okouny a Candáty aby to pro mě bylo lákavé. Musel bych vidět přehled ryb, které se tam pouští. S těma Okounama máš pravdu. Když chytim hezkého Okouna tak si ho taky vezmu. Je to jediná ryby kterou snim.
sven - Profil | Út 6.6.2017 14:03:28
sven - Profil | Út 6.6.2017 13:59:57
Měsíční povolenka za litr ... tedy denní taxa á 32,- Kč.. no nekup to :-)
Znám borce nerybáře, který si bere o prázdninách dovolenou a naplní dva mrazáky .-)
Kdyby to prodejci povolenek vadilo, jistě by mu příště žádnou neprodal....
Btw.: jestli vrátili "čtyřicítky" okouny po výlovu zpět, tak se nechám píchnout rezavým hřebíkem do oka...
Na každém výlovu který jsem kdy v životě viděl, si okouny dělí lovící četa alá malá domů...
Neznám ani tzv. sportovního rybáře, který okouny, candáty, úhoře apod. pouští, když nemusí...
Možná jsou i tací ale fakt je neznám..
S klouzavou povolenkou na deset vycházek v rámci jednoho měsíce, by to bylo fajn.
Jen si nedovedu představit ,jak by se jednotlivé vycházky odfajfkovaly.
Spoléhat na lidskou poctivost... no nevím...
Jedině nějaký forichtung s čtečkou čipu nebo píchačky na zdi obecního úřadu..
groovy - Profil | Út 6.6.2017 13:38:53
Jo 400 za víkend je docela dost. Hlavně když tu lidi píšou, že kolikrát chytí prd.
Teď mi psal kamarách že se tam stejně nesmí vláčet takže pro mě je to pasé. Nechodim bobkařit :(
koralovec1 - Profil | Út 6.6.2017 13:36:47
Kde to žije - kaprařina
8:56Krátkodobá kaprařina x 9933
8:46Dyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54930
ÚtATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtFanclub značky Shimano 16391
ÚtÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtLabe fishing store 19
ÚtOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtKyjský rybník, Džbán 50905
PoŽermanky a bivakovani 4
PoHarrison - vše o této značce 3722
PoVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeTrakker brolly 100 Ev 0
SoSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
Co je nového - kaprařina + obecné
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . Bleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Suretti Spací Pytel Expert 4 Season | SLEVA 44%Za 699 Kč
Spací pytel Expert je vhodný od jara do podzimu, kdy vám poskytne pohodlí a teplo pro skvělý spánek. Rozměry 210x90 cm. Akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...













